Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2008., 15:38   #1
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Lightbulb Drveno kuciste za PC "Bandit Encased" :)

The story:


Ajd nakon par tjedana razmisljanja ipak sam odlucio podijeliti s vama moj nedavni projekt. Don't flame me, razlog je bio sto mi se neda pisat



Ne znam ni sam kak je to sve pocelo, vec sam duze vrijeme nezadovoljan svojim kucistem koje sam kupio na aukciji, radi se o aplusu chamaleon 889. Sranje, sta da kazem... Sve stane a nista ne stane u njega. Tako sam ja mjesecima gurao u njega svakakve komponente, ali nikad nista nije valjalo. Vec sam bio u ozbiljnom razmisljanju kupit novi case, cak i platit dobro za njega, ali stvarno na trzistu nisam mogao naci case da odgovara svim mojim zahtjevima a da je ujedno i jeftino, barem relativno jeftino. I tak se meni pocelo motat po glavi da ja sklopim sebi nesto sam.
Dosao moj rodjo i reko mi: "Zasto ne"...
Eto poceo sam kovati planove i bacio se u crtanje, 2 tjedna sam ja pokusavao sebi vjerno nacrtati kako bi ja to htio, mnogo sam grijesio, trebalo je paziti na poklapanje dijelova, ma... U name it...

Eto drvo... zato sto je obradivo, lijepo za vidjet, uklapa se u sobu... Iako je odmah bilo jasno da cisto drvo otpada kao materijal, zbog toga sto se s vremenom uvija, tako da je materijal postao sperploca debljine 10mm.



Nakon sto sam kupio sperplocu (koja bas i nije jeftina, plus toga sto je najmanja ploca koju mozes uzet 225*125cm), tamo su mi odmah i izrezali ploce.
Iduca stvar koja mi je pala na pamet je ta sto mi sarafljenje ploce na samo drvo nekako ne odgovara, a i posao oko mjerenja trebalo je nabaviti neko shroteks kuciste i uzeti limove iz njega. Samo da bar nisam koristio skidac masnoce koji skida i boju... No par sati smirglanja rjesava sve...



Nakon toga bilo je citanja ovdasnjih (i neovdasnjih) vodica za bojanje autolakovima i sl.



Iako ja nisam bio bas toliko profinjen a i nije mi trebao mirror finish tako da je bilo samo nanosenje slojeva, izmedju kojih nije bilo smirglanja, naravno, osim ako se dogadjalo ovo



Tada sam uocio jedan veliki potencijalni problem buduceg kucista - tezina. Tako da mi je palo napamet radit bocne stranice kao okvire u koji bi iso pleksi. Mozganja oko izvedbe su mi ostavila pokoju sijedu, ponajprije zbog nedostatka alata, ne nesto o tome kasnije. Uglavnom, odlucio sam se na izradu maskica za 5,25 otvore, i to takodjer od drveta s pleksijem u sredini. Meni se svidja. Sam pleksi bilo je nevjerojatno lako obradjivati (onaj iz peveca za 44kn 50x50).



Ali zasera je bilo i dalje, ponajprije zbog nedostatka strpljenja. Inace svaka greska je imala uzrok u tome, tako da napominjem da je to najbitnije sto morate imati ako se odlucite na ovako nesto.



Za obradu sperploce nije dovoljan samo alat koji imate kod kuce, naime dosta se trgaju slojevi, sto sam uocio vec pri transportu, tako da je trebalo nesto s velikim brojem okretaja, vise snage, vise potrosnje, vise...
Tako da mi je palo napamet da se obratim lokalnom covjeku koji izradjuje kosnice (tj. izradjivao je). Nakon prvenstvenih obecanja kak ce to on super obradit, na kraju se to svelo samo na rucnu izradu glodalom tako da je on za jedan dan od onih ploca napravio ovo:



Nakon cega sam ja preuzeo to glodalo u svoje ruke i krenuo na posao, trebalo je prosirivati neke rupe, neke mijenjati i sl, ali vecinom su to bile finese. Oko smirglanja necu nista pisati... Uglavnom bilo je duuuugotrajnoooo... Uglavnom jako puno je trebalo doradjivati te ploce, cini se vrlo jednostavno, recimo da sad to radim ponovno bilo bi gotovo barem 20 puta brze, no hrpa nepredvidivih problema jednostavno vam ne da da slijedite misao.
Iduca stvar sto je trebalo napraviti je kavez za diskove. Nisam ih htio stavljati u metal jer su mi poznate posljedice po uho, a gume od gaca ovdje nisam htio imati. Tako da mi je pala zanimljiva ideja, koja se kasnije pokazala kao pun pogodak. Inace letvice su obradjivane rucnim alatima, jer, posto su od jelovine sav elektricni ostavlja tragove tipa "tornado".



Vec navedene pogreske u obradi (zvane "rupe") krpao sam smjesom laka za camce i ultra fine drvene prasine (proizvedene tracnom brusilicom). Rezultat nije bas bio ocekivan iz razloga sto se ta smjesa nikad u potpunosti ne stvrdne (trebao sam raditi ljepilom i piljevinom), no tako je kako je. Odmah se vidi i rezultat brusenja.



Front panel sam uzeo od kucista koje sam vec iskoristio za limove (inace po kuciste sam isao u Vinkovce i tipu jasno dao do znanja da mora imati ispravan front panel, naravno kad sam dosao kuci i rastavio ga, vidio sam da je pokidan). Sva sreca tu je uletio moj rodjo, i uzeo jedan case koji inace koristimo za wifi routere, te mi ustupio front panel. Samo sto je ovaj novi front panel imao razdvojene zicice, pa sam ih premjestio u plasticni konektor od pokidanog FP-a. U tu svrhu sam izradio i odgovarajucu drvenu plocicu u koju sam ugradio te konektore. Tako da u slucaju promjene (ili dodatka firewirea npr.) mogu samo izraditi novu plocicu i u nju ugraditi novi FP. Modularnost prije svega
Kako sam ponekad noise freak pozelio sam ja to kuciste u startu izolirati od buke na samom izvoru. Tako mi je palo napamet da sve dijelove koji bi mogli proizvesti buku odvojim silikonom od ostatka kucista. Mogu reci da se rezultati osjete, i to dosta, diskovi, recimo, se ne cuju nista vise nego kad sam ih stavio u gumu od gaca u staro kuciste.


Zadnje izmijenjeno od: Oblak. 30.06.2008. u 15:57.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 15:42   #2
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Uslijedio je proces bojanja. Nakon bojanja svakog dijela bilo je nuzno pobrisati visak boje sa suhom krpom, jedino mi je zao sto sam prostor prednje maske oko ventova pofarbao u crno. Nakon toga kuciste je prelakirano barem jos 3 puta.



Kada je vecina dijelova bila gotova krenuo sam na finalno sastavljanje, naravno i tu je bilo svakakvih nekompatibilnosti, tako da mi je recimo trebalo cca 3h da stavim lim za maticnu u kuciste.



Tko sretniji od mene kad sam ugledao ovaj prizor :



Ima osam malo problema oko graficke, nije mi jasno zasto. Sve druge kartice su bez problema sjele na svoje mjesto.
Iduca grozna stvar bila je izvedba bocnih stranica, tako sam ja u pevecu ne gledajuci kupio dva para desnih norma spojinica. Inace stranice su radjene od letvi brodskog poda, zbog toga sto imaju fini zlijeb u koji se smjesti pleksi. Kada sam ih zavrsio mnogo su udebljale kuciste, ali zvucna izolacija i estetski dojam koji pruzaju debelo nadmasuju taj nedostatak.



Zavrsna rijec:
Vecina ce vas se odmah zapitati: koliko sve to kosta.... Pa puno, ali zao mi je sto me kostalo previse. Naime potrosio sam na neke stvari na koje nisam trebao, da ga radim ispocetka ustedio bih 20% sigurno.
Vrijeme provedeno u izradi - Neprocjenjivo Zbilja sam uzivao, iako je trajalo dugo.
Konacno imam kuciste koje je po mojoj mjeri (dobro, mozda su vanjske dimenzije malo povece), temperature nisu vece nego u starom caseu, barem nisam primijetio neki drasticni porast i UNIKATNO je

Zahvale:
Covjeku koji mi je omogucio grubu obradu i posudio mi dio alata (ne smijem reklamirati firmu )
Djevojci sto je to sve trpjela i sto me uhvatila u tako krasnoj pozi na slici

Oblak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2008., 16:03   #3
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Evo da navedeni rodjo ostavi svoj dojam

Ovako.... Sto se tice izrade stvarno sam iznenadjen kako je to nakraju ispalo. Nisam se nadao ovako lijepom kucistu. Vidio sam starije nacrte i svasta ja tu bilo. Najveci dojam na kucistu mi je velicina koja je stvarno odlicna i ima prostora za sto god zelite. Svaka cast na preciznosti, vidi se da nije slampavo napravljeno nego maltene milimetar mozda koja greska. S obzirom na izgled i pozicioniranje ventilatora, Mislim da ima savrsen protok zraka. Jos samo se rijesi PATA Przilice i kupi sata da se rijesis kabelcine
Mnogi ce se zacudit sto se radi o drvenom materijalu ali to vise manje nebitno i sva pitanja oko toga su rijesena.

Nesto ti fali jos unutra ali to cu ti ja rijesit ... Mali surprise
Curi skidam kapu, jos samo da stolni tenis zna igrat. :P

Ocjena 4.5/5
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 16:11   #4
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Zanimljivo... Imao jednom davno takvu ideju, no trenutačno sam zadovoljan i sa caseom i sa nebukom dotičnog... Čestitam!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 16:17   #5
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Meni se sviđa, imao sam u planu takvo nešto ali sam odustao u tijeku realizacije. Treba dosta truda, znanja, i volje za takav rad. Svaka čast
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 16:31   #6
mOrgoth
Registered User
Moj komp
 
mOrgoth's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 143
Lijepo napravljeno.. Vidi se da si ulozio puno truda. Bravo!!
__________________
I will use Google before asking dumb questions
mOrgoth je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 16:40   #7
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Lijepo izgleda. Bravo!
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 16:52   #8
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Zahvaljujem!
Malo narushava dojam ova ivory przhilica
Bilo je i kod mene stvarno situacija kada sam sam sebi rekao "Sta je meni ovo trebalo?!", no ipak mi je vecinom rad bio ugodan.
Kazem, kljucna rijec je strpljenje
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 16:53   #9
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Dao si mi ideju sta da sa svojim napravim-odlicno je ispalo
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 16:57   #10
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Svaka cast
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2008., 17:44   #11
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Sale mogo bi ti navratit malo iz te Rijeke do nas. Priredimo odma LAN
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 19:41   #12
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Super izgleda ali jedna stvar samo. Ona bocna vrata malo pokitaj ili vec kaj da se nevide oni rubovi bas. Na ovo sam mislio
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 19:53   #13
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
probam kad doletim do sl next time, ali ovo sto je kolega napravio od case-a je stvarno predobro
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 20:08   #14
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
ljepo nema sta,imam ja jednog kolegu koji je krenuo i odusto na pola hehe,za drvo treba imat zivaca
Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 21:21   #15
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Vejita, istina je... Malo se vide rubovi jel mi nitko nije mogao cirkularom praviti letve, pa sam morao rucno sam. Ionako mi je u planu napraviti drugacije bocne stranice, no trenutno neka bude predah.
Zanimljivo sto kazete za zivce, no meni bas smiruje zivce kad radim s drvetom.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 21:27   #16
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Sexy time!
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 21:43   #17
joco7
clon: joco7 i kloker1974 i martina7 i maja_kokolari blake
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 138
svaka cast dobar :P
joco7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:13   #18
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nice. Dobrodošao u klub vlasnika drvenog kućišta.
Citiraj:
Autor Oblak Pregled postova
[B][SIZE=4]
Eto drvo... zato sto je obradivo, lijepo za vidjet, uklapa se u sobu... Iako je odmah bilo jasno da cisto drvo otpada kao materijal, zbog toga sto se s vremenom uvija, tako da je materijal postao sperploca debljine 10mm.
Jedino se s ovim tvojim uvjerenjem da se drvo uvija nebih složio.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:25   #19
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nice. Dobrodošao u klub vlasnika drvenog kućišta.

Jedino se s ovim tvojim uvjerenjem da se drvo uvija nebih složio.
Da, imas pravo, ali ne uvija se ako je potpuno suho, sto nisam htio riskirati

Imash neki link gdje bi mogao vidjeti tvoje? Pretpostavljam da si i ti vlasnik jednog, pa mozda dobijem jos koju ideju.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:32   #20
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Nije lose,svaka cast
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 23:16   #21
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
odlicno izgleda! pohvale za trud, jedina zamjerka na slike na imageshacku, vuce se kao crkotina
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 00:10   #22
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Da, sad sam skuzio da sam ja taj topik o njegovom caseu procitao taman u vrijeme kad sam radio svoj case, jako mi se svidjelo. Iako, meni treba mobilnost, pa eto.
Btw, nemam iskustva s hostanjem slika pa sam stavio na prvi koji je naletio... Sorry
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 00:22   #23
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Svaka cast. Preludo
Berax0r je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 19:35   #24
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224


samo... ja bi isto ostavio stranicu u drvu, bez tog pleksia. hebes tezinu, barem ojacase kad ga nosis okolo
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 11:24   #25
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Citiraj:
Autor Omega Pregled postova


samo... ja bi isto ostavio stranicu u drvu, bez tog pleksia. hebes tezinu, barem ojacase kad ga nosis okolo
Ma problem je u tome sto su ti te stranice samo zakacene na case, i ne daju mi na cvrstoci skoro nista. Kad bi stavio full drvena vrata, morao bi drugaciji sistam zatvaranja raditi, sto mi i jest u planu.
Samo cekam kad mi dodje zuta minuta da se prihvatim toga opet... A ne racunajuci da mi je jos ostalo neiskoristenog materijala za jos jedan takav case
Oblak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na