Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2007., 13:27   #1
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
DRAGON STORM PROJECT

Part 1

(za kolege sa links foruma,ovo je samo c/p)

polovicom 9. prosle godine mjeseca sam zapoceo sa radovima i pripremama na chieftec big dragon kucistu...i da,jos uvijek nije gotovo.
mislio sam odma poceti project log na forumu,mozda sam se bojao da nece dobro ispast,da necu nikad zavrsiti...ko zna,mozda je i bolje da nisam,jer 5 mjeseci pratiti temu,to bi se u kaos pretvorilo
i evo sad napokon privodim kraju sve (jos nekih mjesec dana) i vrijeme je da podijelim to sa vama sve

buduci da 5 mjeseci rada ne mogu sazeti u jednom postu onda sam odlucio to podijeliti na par dijelova.recimo,danas cu uvod napraviti...sutra pocetak radova prekosutra bla bla...kuzite vec

kuciste sam kupio prije nekih dvije godine or so,neznam tocno...i u pocetku bijase chieftec sivi.



sto i nije bilo tolko lose.meni je dragon lijep sam po sebi,ali srebrena mi nije bila po volji....nekako....pre...bezveze



kao sto mozete primjetiti....u to vrijeme me valjda jos drzao pubertet...

to kaoticno stanje nije dugo potrajalo...nisam imao prevec mira gledati srebrni disco u sobi a i pocela mi je polako buka smetati.
prije njega sam imao crno kuciste i boja mi je prirasla srcu pa sam ga odlucio obojati
naravno,nisam nikakvu pripremu napravio,prije toga nisam nikad takorec stricao sa autolakom,al nema veze...glavno da je crni
u procesu bojanja sam napravio sve greske koje se mogu nabaviti pri bojanju.mijesao proizvodace boja,nisam cistio povrsine prije bojanja,jos gore,brisao sam ih sa novinskim papirom (?!),kad bi palo nesto na boju onda bi packao i ukenjao sve....koma....
al sve u svemu i nije toliko lose ispalo na kraju.rezutate tog prvog bojanja mozete pogledati tu : http://forum.links.hr/viewtopic.php?t=3385

to stanje se zadrzalo nekih godinu-godinu i pol,uz sitnije promjene hardware-a sve je ostalo kako je.ali kako je vrijeme prolazilo,tako je boja pocela pokazivati ozbiljne znakove propadanja.na vise mjesta je otpala,tamo gdje nije otpala totalno je izgubila sjaj i pretvorila se u masnu mutnu crnu mrlju.
jedno jutro sam se probudio,pustio sunce u sobu i ugledao ovo :
kuciste koje je izgledalo tolko lose i isprano da nije zasluzivalo da se zove chieftec dragon!



nakon malo bolje inspekcije,utvrdeno je da boji nema spasa...i vjerojatno to jutro sam vec poceo razmisljati o ponovnom bojanju kucista.
kroz sljedecih mjesec dva,promjenio sam i komponente,pozdravio se sa socketom A i udomio san diega ta promjena je jos vise potakla moje razmisljanje o novom farbanju,dapace,nisam nikad ni slozio nove komponente u kuciste.odkad sam kupio kos uvijek mi stoji na improviziranom stalku


to be continued....
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 30.01.2007. u 13:48.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 13:33   #2
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224

Part 2


hokay....stali smo jucer kad mi je puko film i oso radit na kucistu
prvo sam si zacrtao neke planove...htio sam da kuciste bude savrseno.imao sam u glavi sliku kako to treba sve izgledati,jednostavno,minimalisticko a opet da izaziva onaj "u je....te" efekt.
a to sam mislio postici sa sjajnom crnom izvana i mat crnom iznutra.tad jos nisam imao pojma zapravo koliko sjajna moze stvarno biti sjajna,jer sam vec jednom pituravao sjajnom crnom i nije mi bas nesto posebno bila .

da bi dobio savrsenstvo koje sam si zacrtao,morao sam oguliti staru boju do metala i poceti sve iznova.napomenuo bi samo da tad jos nisam ni poceo istrazivati o bojanju i pripremanju,vec sam onako,na svoju ruku isao rjesavati stvari.

cim sam poceo skidati staru boju,napravio sam prvu i vjerojatno najvecu gresku u cijelom projektu.crna boja koju sam stavljao mi je samo pogorsala stvari,skinuti sa vodobrusnim papirom je bilo na granici moguceg.



gresku koju sam napravio je ta sto se nisam drzao samo jednog dijela kucista pa sredio to do kraja,jedno po jedno.krenuo sam sa šasijom,oznacio sam dijelove za otpilati (prva slika + zadnja) i rupe za napraviti na mbo tray-u za kablove...i bacio se na posao.
stara mat crna je isla poprilicno lagano dolje,tvornicka srebrna ne bas tako lagano
gornja stranica je isla nemoguce sporo,mislim da sam izgubio 2 dana po 3-4 sata samo da bi napravio onu gore mrlju malu ociscenu.nisam mogao podniti taj ubitacno spor napredak i poceo sam se prebacivati na druge dijelove kucista,prednju masku,desnu stranicu...bilo sto samo da nesto napravim.dani su prolazili a napretka jednostavno nije bilo,barem ne vidljivog.

kad sam poceo raditi,plan je bio kroz nekih mjesec,max dva biti gotov sa svim.proslo je nekih 10-15 dana rada a ja nisam niti jedan dio ocistio i spremio za bojanje.sve je bilo ili polovicno osmirglano ili jedva pa poceo.


onda sam se vratio u sibenik...proveo nekih 50-ak sati u komadu na netu,trazeci pomoc od svemocnog googla...i guglao sam i guglao...i kad nisam vise mogao guglati,guglao sam jos malo

bio sam jaci nego ikada,znanje je bilo moje
prije povratka u grebasticu (tamo di mi je vikendica) svratio sam u boje i lakovi shop,po malo teske artiljerije.hempel tekucina za uklanjanje stare boje (doh) stvarcica nije jeftina,oko 70-ak kn,no kad sam se sjetio koliko sam vec vremena izgubio za nista,dao bi i duplo tolko.

tekucinu sam odmah testirao na poluzapocetoj desnoj stranici.



stvar me odusevila...naneses jedan sloj na boju,odes gledat tv 15 minuta,naneses drugi sloj,odes se okupati,vratis se nazad i komadom drveta samo ostruzes i novu crnu i tvornicku srebrenu boju sa stranice.nazalost,to je samo pola posla.po stranici ostane jako puno ljepljive polurastopljene boje koje se treba rijesiti.nered koji sam baki napravio sa tom smjesom je neopisiv

sad kad sam se "rijesio" boje,vrijeme je da spremimo stranicu za bojanje.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2007., 13:34   #3
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
2 sata smirglanja nakon hempel tretmana :


4 sata smirglanja :


nakon sto mi je ruka otpala...dohvatio sam se malo prednjeg dijela šasije.maknuo sam sve kaveze i zacrtao sto trebam otkidati tako da 2x140mm venta mogu bez sputavanja raditi ono sto rade najbolje



lim na chieftecu je jednostavno nemoguc za rezati.imao sam mali dremel sa dvije baterije,svaka izdrzi 15-ak min na 10k rpm.u tih 15-ak minuta rezanja bi napravio rez od mozda 2-3 centimetra
pola sata rezanja i baterije na punjenje....3 faking dana sam rezao tu prednju stranicu
kad sam potrosio baterije,vratio sam se poliranju stranice
nakon sto sam je prosao sa vodobrusnim gradacije 280-320-400-600 i nakon nekih dobrih 5-6 sati poliranja :



i jos uvijek nije ono sto zelim postici,ali jako blizu
btw...ovako izgleda povrsina nakon hempel tekucine za odstranjivanje boje:



sto se tice stranice....ona je nakon 3-4 dana od hempel tretmana...i nakon ja racunam barem 7-8 sati poliranja bila zavrsena :



i u pravi trenutak....baka taman palacinke spremila

sto se tice pripreme,vise nema zanimljivih slika...al kuzite sto sam radio.isti proces je prosla cijela šasija i prednja maska,temeljito ciscenje i ravnanje povrsine.sve to je jaaako dugo trajalo....trebalo mi je samo 2 mjeseca da pripremim sve za bojanje.a i imao sam jednu dosta neugodnu situaciju....ovu desnu stranicu kad sam sredio,odlozio sam je na krevet i pokrio rucnikom,neka ceka bojanje rekoh.kad sam za mjesec dana pogledao stranicu,imao sam sto vidjeti....preko 70% stranice je pocelo hrdati,na nekim mjestima je cak i lim napuknuo....ono...htio sam se ubiti
to mi je mislim bio jedan od najtezih trenutaka u cijelom projektu....pokrio sam stranicu i vratio se u sibenik na par dana...dok odluciom sto cu,jer imao sam dosta problema u zivotu i nije mi trebala jos jedna hrdava stranica tu...u obzir je doslo i napustanje cijelog projekta,no nakon 5-6 dana sam se vratio i potrosio jos tjedan dana na ciscenje hrde i vracanje stranice u svjetlucavo stanje....nakon toga nisam ponovio gresku,kupio sam temeljnu boju i dobro je pokrio sa tim.sad je stvarno mogla cekati paint job na miru.

sad se nalazimo pri kraju 10. mjeseca vec i sve pripreme za bojanje su napravljene
next stop....paint job

to be continued....
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 13:38   #4
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
Part 3

evo nas i do 3. i nadam se posljednjeg dijela.pokusat cu privest kraju sto sam sve RADIO i dovest pricu u sadasnjost, tj. do trenutnog stanja projekta

stali smo kod bojanja...zapravo,prekrivanje kucista u primarnu boju jos uvijek spada u pripreme,al nema veze.
dakle vidili ste pripremu stranice,ista stvar je i sa šasijom,osim sto nema finog poliranja.unutrasnjost kucista ce biti u mat crnoj boji,koja lijepo sakrije sve ogrebotine i moguce propuste u pripremi same plohe,za razliku od sjajne koja svaku gresku jako kaznjava...o tome vise kasnije.

prvi korak prije nanosenja boje je nanosenje temeljne boje ili ti ga primer-a.on sluzi za zastitu povrsine od korozije i propadanja te da se boja bolje primi.jako je vazno da ne mijesate marke boja kao ni tip boja.ako idete na sinteticku boju onda mora i primer biti sinteticki,naravno od istog proizvodaca.ista stvar i sa akrilnim bojama.ako ih mijesate onda ce te dobiti....nista,ukenjat ce te sve,jer jedan tip boje "dize" drugi i onda morate sve skidati i ponovo pripremati

prije bojanja treba prvo odluciti di bojati.ako imate neki prostoriju u kojoj mozete bojati,super,al pazite da nema puno prasine.okolinu malo poprskati vodom da se prasina previse ne dize i deri.
ako bojate na otvorenom,onda je najbolje uzeti najlona i napraviti kupolu ili komoru u kojoj ce te bojati,jer bez toga ce vam previse buba i raznih cestica prasine i sl. padati na frisku boju.
kantice boje prije bojanja je najbolje potopiti pod vrucu vodu nekoliko minuta da boja lakse prolazi kroz spricu = nema pljucanja boje.




a ovako izgleda chieftec big tower u primer-u


tolko mi se svidao da sam ga skoro ostavio u primeru
nakon manjih korekcija i popravaka primera,ostavio sam da se osusi u potpunosti nekih 2 dana.nakon toga je sve spremno za bojanje




i onda sam ga ukenjao crnom
sam proces bojanja zahtjeva puno strpljenja i preciznosti.ako pozurite odbit ce vam se sve od glavu i vjerojatno ce te nepopravljivo unistit svoje remek djelo.boja se nanosi u vise TANKIH slojeva,stim da prvi sloj,kao sto je na slikama gori,sluzi za samo blijedo prekrivanje povrsine.
nakon toga ide tek pravo prekrivanje bojom,ali opet,umjereno!ako ostavite mjesto di niste dovoljno pospricali,nema veze,proci cete malo jace na tom mjestu sljedeci put.ako idete samo jednu tocku pospricati boje,vjerojatno ce doci do curenja boje ili ce te dobiti drukciju nijansu boje od ostalog kucista.prva 2 sloja sam nanio u intervalima od nekih sat-sat i pol.
nakon toga sam pricekao 2-3 dana da se boja dobro osusi,popravio nedostatke vodobrusnim papirom gradacije 2000,dobro oprao kuciste,ocistio od masnoce i stavio jos 2-3 sloja.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 13:41   #5
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
nakon 2 sloja :



nanesena 2 sloja sjajne crne na zadnju stranicu i na gornju stranicu :



a sad rijec dvije o troskovima.ovo moje bojanje je ispalo jako skupi sport.chieftec guta boju ko stojka benzin i primjera radi,za šasiju mi je trebalo 2 kantice primer-a (2x30kn) i 4 kantice crne boje (4x30) sto me na kraju izaslo samo za šasiju oko 180kn
ali povratka vise nema...ovim putem bi se zahvalio ministarstvu sporta i obrazovanja sto su mi financirali projekt (suckers)

te bijele fleke nisu greske u bojanj...to mi je lece bilo malo sporko,tek sam kasnije skuzio.i tu sad stajemo sa starim slikama.to je vec kraj 11 mjeseca,a poslije tih slika sam se uhvatio malo one stranice desne.ispolirao primer i pripremio za bojanje.par puta sam zaboravio fotic tako da nema slike postupka bojanja,ali imam zato slike rezultata

inace...dok se sve ovo susilo...jos sam malo istrazivao o procesu dobivanja sjajne boje.nakon nanosenja 4-5 slojeva boje,povrsina se polira i skida se povrsinski sloj.povrsina se ravna do savrsentva,jer inace odraz bude iskrivljen.slike procesa naravno nemam,al bit ce uskoro.kad se boja,odnosno povrsina izravna onda se sa posebnim sredstvom boja izvuce nazad...neznam kako bi opisao rijecima
uglavnom,nakon tog brusenja dobijete ravnu povrsinu obojanu sivom mat bojom.onda se sa tom tekucinom povrsina polira dok ne dobie zadovoljavajuci sjaj.kad sam kupio tu polir tekucinu,probao sam malo na gornjoj stranici taj proces,tako da znam kad budem na stranici radio.



ok,tu gore mozte vidjeti kocku koja je ispolirana sa polir tekucinom,a oko nje vidite izbrusenu boju.moze se lijepo vidit koliko zapravo ta polir tekucina izvuce boju nazad.ako je povrsina savreno ravna,imat ce te ogledalo,doslovno



to je ta polir tekucina i odraz mene
tu sam prvi put skuzio da ce mi se ipak sav taj rad i trud na kraju isplatiti.da napomenem da sam to samo malo testirao da vidim kako to funkcionira.nakon tih fotki sam cijelu povrsinu ponovo pobrusio i prekrio sa jos 3 sloja boje....spremno za glancanje nakon 3-4 dana
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 13:42   #6
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

hokay,da sumiramo.
kroz part1, 2 & 3 sam ukratko provrtio film sto sam htio sto sam poceo sto sam za***o i sto sam napravio.
oprostit cete mi vjerojatno sto neki procesi u samom modu nisu objasnjeni detaljnije,malo toga sam ipak morao ostaviti za how to.
al sad kad sam se uhvatio ovoga,ubuduce ce biti malo detaljnije.
ostala mi je jos lijeva stranica (ona di je zmaj) citava za napraviti,nju nisam niti obrusio,onda prednja maska mi je ostala spremna za zavrsnu obradu i jos neke sitnice ukljucujuci i gornju stranicu.

kad smo vec kod toga,iskopao sam neke slike sto sam ovaj tjedan radio.



za one koji citaju,u par3 sam spominjao posljednju pripremu za usavrsavanje boje.ravnanje povrsine,ispravljanje udubina i skidanje povrsinskog sloja boje.to sam inace radio sa vodobrusnim papirom gradacije 2000,nekih 2 sata,malo po malo,sloj po sloj jer u ovom trenutku,jedan krivi potez i mozete probiti boju.a to znaci nova kantica boje,novi trosak vremena i novca i ponovno proces cijeli.znaci puno strpljenja.kad god osjetio da pozurujem,da zelim sto prije zavrsiti,ostavio bi sve kako je i otisa nesto drugo raditi neko vrijeme dok se ne ohladim.
gore na slikama mozete vidjeti onu sivo mat boju koju sam spominjao da se dobije.ako pogledate pazljivije kutove,vidjet ce te da imaju malo tamniju nijansu,sa malim crnim tockicama po sebi.to su "niske tocke".to bi bio moj ajmo reci slobodni prijevod povrsine koja nije potpuno ravna i na kojoj jos treba raditi.kad bi ostavio te tockice,dobio bi efekt morske povrsine ispod sjajne boje,znaci dobio bi neispravan i iskrivljen odraz.
vec mi se dogodilo par puta da sam oko kutova probio boju,zato sam tu isao jako oprezno,ostavio sam ih posljednje za srediti rucno (inace radim sa drzacem za brus papir,puno lakse je dobiti ravnu povrsinu).tu me nazalost uhvatio vec mrak,pa sam morao pospremiti sve i dovrsiti sve drugi put.

a sad...hehehe....ono zbog cega sam poceo ovo pisati.dosta vas je vidilo ove slike,vecin barem....i hvala sto ste mi dali malo samopouzdanja...i sto ste me nasmijali malo (daddy legendo )
da ne duljim...ovo su slike one stranice koja mi je prije 3-4 mjeseca gotovo cijela zahrdala,zbog koje sam htio odustati od svega.




za sve vas koji niste vidili sliku prije....ne,nisam slikavao macku
to pokraj macke je zapravo chieftec big tower bocna stranica (ne,nije ogledalo )
nakon gotovo 8 sati poliranja metala,2 sata poliranja primer-a,par sati provedenih u oblaku crnog spreja,bog zna koliko sati provedenih smirglajuci boju da bi dobio ravnu povrsinu i jos tolko sati polirajuci ooogromnu stranicu.....evo jos slikica,uzivajte, ja sigurno jesam
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 13:45   #7
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224


ove gore slike su nastale pod umjetnim svjetlom...a sad malo optickih varki



hokay...sad ide par slika uz pojasnjenje da znate sto trebate gledati



ovo gore...je zapravo odraz u stranici.rub stranice mozte uociti ako gledate desni kraj slike.



prave skale?...i doont think soo
slika je rotirana za 180 stupnjeva.mali dio pravih skala se zapravo nalazi u dnu slike,sve ostalo je refleksija



i za kraj jos dvije slicice...obe reflektirane u stranici


eto ga...daljni update-ovi ce biti kako bude posao napredovao
nadam se da ce te ga ispratit u do kraja skupa smenom
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 16:06   #8
amd freak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 543
a loool kolko muke za sloj crne boje....bravo za trud!
amd freak je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 21:14   #9
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
bravo. sjedi 5.
jel to gotovo? hoće li biti još kakvih modifikacija kejsa?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 21:18   #10
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
ova plastika na čufteku izgleda sad tako jeftino pored bočne stranice. Ali svaka ti čast izgleda odlično.
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2007., 02:02   #11
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

evo danas bio lijepi dan,suncano,toplo,pa sam iskoristio da malo posla napravim.zadnji put sam postao slike netom obrusene gornje stranice.danas sam sredio rubove i kuteve i uklonio ostatke crnih tockica tamo gdje sam zadnji put falio.nakon toga....poliranje

(moji asistenti...niste valjda mislili da sve sam radim?)






3/4 stranice gotovo sredeno.primjetite desni kraj stranice gdje jos nisam prosao sa polir tekucinom.jos malo pa gotovo



nakon sto sam sredio i onu zadnju cetvrtinu stranice,prosao sam cijelu povrsinu jos 2-3 puta.nakon 10-ak minuta poliranja tekucina se stvrdne i dobije se pomalo gumenkasnti bijeli sloj po povrsini.to treba sad lagano obrisati cistom i mekanom krpom,jer ispod toga je nasa boja
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 01.02.2007. u 02:18.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 02:15   #12
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224


i efo ga,lijepa cista sjajna crna boja. jos da provjerimo dal je povrsina dovoljno ravna i da li je slika iskrivljena.



cini se ok....
sto se tice gornje stranice,to je gotovo.sad jos tjedan dana svaki drugi dan nanijeti tekucinu za zastitu laka i nakon toga moze i na kisu i na buru i nece joj nista biti.....za razliku od moga stojadina



to je ta tekucina za zastitu laka.danas je bio zadnji tretman za proslotjedno dovrsenu bocnu stranicu...nakon malo faceliftinga usporedio sam je sa starom susjednom stranicom na kojoj je jos uvijek stara crna i zmaj



ja sam poprilocno zadovoljan rezultatima za sad. a ovaj zmaj mi prirastao srcu...nemam snage ga isprati. to sam ostavio zadnje za napraviti...kad smo vec kod toga,evo sto me jos ceka.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 02:17   #13
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
prednja maska - naneseni dovoljno slojeva boje,osmirglati boju i ispolirati,izvuci sjaj.sto ce biti jako tesko s obzirom da je cijela maska zakrivljena i puna detalja



boja koja izgleda ko kora od narance je najbolji pokazatelj da je proces bojanja napravljen kako treba.ove neravnine i prasina "u boji" uopce nisu problem,to se ionako makne prilikom brusenja boje.



ovi dijelovi su mi nekako ostali postrani...nikako da ih dovrsim iako ne zahtjevaju puno vremena.

i jos za kraj,mala poslastica
stavio sam stranicu na kuciste,cisto da dobiem bolji dojam kako ce izgledati to kad bude gotovo....jedna rijec....ufffff

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 09:33   #14
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Svidja mi se, jako dobar paintjob.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 10:14   #15
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,197
yep i meni,sam mi šteta što nema otraga 120mm rupu za vent...
ali stvarno odličan posao
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2007., 22:50   #16
DoDo
Premium
 
DoDo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 372
kolko muke ajme sad mi se vise nista neda farbat...
ja to samo paff boju gore, pospricao i end, iako mi je pocela padati
Ovoliko strpljenja nebi imao svaka cast imas celicne zivce,sretno
u daljnjim radovima,predobro izgleda
__________________

P35-DS3 rev. 2.0
E8200 @457x8=3655 1.35V
2x1Gb kingmax 667 @ 915 5 5 5 2V
1x2Gb transcedent @ 915 5 5 5 2V
GTX460 768MB @ 830/1050
Fortron 350W


"Let's face it, we're not changing the world. We're building a product that helps people buy more crap - and watch porn."
- Bill Watkins- CEO Seagate Technology
DoDo je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 14:27   #17
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
kada vidim tvoj posao i kada to usporedim sa time da si mogao osmirglati kuciste i odnesti u komoru ko lakirera i pofarbati (za neku malu paru tipa 200kn) i da bi rezlutat bio isti. Zapitam se sto ti je bilo

kada mi dosadi moj lcx ici ce isto u crno samo nisam jos siguran dali da idem na mat ili na mirror finish boju inace ovo tvoje je posao vrijedno divljenja jer znam da ga ja nebi radio
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 19:27   #18
Damarko
Premium
 
Damarko's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 447
svaka cast. . jako dobro napravljeno . .
Damarko je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 22:33   #19
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
E pa Codiac, to ti je onaj gust kad nekaj napravis potpuno sam

Btw, ima groznih lakirera, ja sam kvalitetnije lakiral svoj bicikl nego jedan lakirer dedin auto
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 22:50   #20
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
upravo tako.svaka budala moze odniti kuciste kod lakera i pljunut lovu.
ALI...hoce li laker to napraviti bas onako kako ja hocu? sto ako za***e malo pa mu se neda popravaljati...a ja ne zelim da bude nikakvih za***a ?

osim toga,bojanje kucista je nekih 20% cijelog posla.najtezi dio je priprema za bojanje tako da stvarno ne vidim smisla da nosim to kod lakera.pripremim mu kuciste i on mi napravi najbolji dio cijelog posla? no thank you

a osim toga,usput sam puno toga naucio i kolko god mi naporno bilo toliko mi je i zabavno i zanimljivo bilo i radio bih to opet anytime...za sebe naravno
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 23:29   #21
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Čestitam, sad ti je kučište magnet za prašinu, otiske prstiju i svakave šporkice

Ali ipak lipo ofarbano
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 23:34   #22
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Čestitam, sad ti je kučište magnet za prašinu, otiske prstiju i svakave šporkice

Ali ipak lipo ofarbano

zao mi je,al moram te razocarati.djelomicno barem
packe od prstiju NE ostaju po kucistu.na boji se nalazi velik broj zastitnih mikrofilmova od zastitnog sredstva za lakove i boje i ako se sa cistim rukama pritisne,packe NE ostaju.ostane na kratko kondezirana vlaga koja se povuce u roku sekund i to je to
ako su ruke sporke i masne,nije vazno kakva je podloga,packa ce ostati i na misu i na kucistu i na stolu...kuzis vec

prasina nazalost se vidi,al da mi je problem 2 put tjedno pobrisati kuciste,nije.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 23:54   #23
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

danas kad sam poceo na prednjoj maski radit,rekao sam "napokon".....nakon 5 sati gadljivo polaganog napretka reko sam u p***u materinu i ova prednja maska
kolicine strpljenja koje su na trenutke bile potrebne za napravit ovo kako treba su naprosto....nemoguce

i sto je najgore...napravio sam samo pola posla...i to samo pola posla na gornjem dijelu maske :shock:

ovo su slike nako 2 sata smirglanja sa vodobrusnim papirom gradacije 1500.ako pazljivije pogledate,primjetit ce te da su rubovi jos uvijek neobradeni i ponegdje ima pokoja crna tockica koju treba ukloniti.to sam radio sa gradacijom 2000,jer 1500 vrlo lako probije boju po kutovima i dode do primer-a,ako ne i plastike...a onda je game over - insert new coin....ili ti ga,bojaj ponovo a to mi svakako nije bilo u interesu,stoga sam isao sto sporije i sto pazljivije sam mogao.

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 23:55   #24
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
ovo dolje je slika nakon jos 2 sata or so pazljivog obradivanja kutova...na kraju je jako dobro ispalo,na samo 2 mjesta sam probio boju ali tolko malo da se jedva vidi.uostalom,mjesta su strateski nevazna pa ih mogu zanemariti




a ovo su par slikica usporedbe obradene maske i neobradene....see the difference?




upozorenje....ako nemate par tona strpljenja u sebi...do not try this at home....za sva uputstva i nuspojave raspitajte se kod vaseg lokalnog ljekarnika...

:P

i evo jos za kraj,dvije cool slikice
obrusena boja zadrzana u vodi



stay tuned...for new episodes of POWERPUFF GI.....e sad sam pretjerao ***iga
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 17:53   #25
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

Od jutros lagano radim na poliranju onog gornjeg dijela prednje maske...mislim da kad zavrsim ovo necu vise nikad nista polirati u zivotu

ovo su slike nakon prvog nanosenja polir tekucine...prvo sam mislio da sve ide prema planu iako mi je nesto malo drukcije bilo...nisam dobivao rezultate ko sa stranicom,zakljucio sam da je valjda do plastike.mozda joj treba malo vise vremena.



ali niti nakon jos nekih sat vremena,slika je bila mutna i definitivno nesto nije bilo uredu.malo sam gledao boju i cinilo mi se ko da nema dovoljno slojeva,vec sam se pomirio sa sudbinom da cu morat opet bojat.
onda sam se sjetio....do tad sam polirao sa nekom kvazi sintetickom krpom.prokopao sam ormar nasao staru 100put ispranu majcu bijelu,pokidao je i probao sa njom.
stvari se iskristalizirala u roku par minuta

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 17:54   #26
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
evo sad malo usporedbe sa neobradenom donjom polovicom maske



sto se tice ispomoci jutros.......totalno zabusavanje





edit:
moram se ispricati zbog losijih slika....fotic mi ima ozbiljnih problema sa slikavanje pri slabijem osvijetljenju.kad budem u prilici napravit cu par fotki sa prirodnim osvjetljenjem
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2007., 03:47   #27
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

glupa kisa pada vec 4-5 dana...malo je tesko raditi po kisi vani,da nebi mislili da zabusavam
donju masku sam obrusio,spremio za fino poliranje...trebalo mi je 2 dana,malo teze je islo jer sam morao raditi u wc-u pod umjetnim osvjetljenjem a pod takvim osvjetljenjem mogu vidit ****c od crne tockice koju trebam uklonit pa je zato malo duze trebalo :x

inace...prednja maska mi se bas i ne dopada,imam filing da fali jos pokoji sloj boje :S
al za sad cu ovako ostavit,ako bude trebalo popravljat,uvijek mogu skinut prednju masku i pofarbat jos malo.

evo slikice....znaaam...koma su,al sto se moze,nema sunca ovih dana




btw...dajte nemojte me ispitivati kad ce biti sve slozeno u kucistu i gotovo...kad bude bit ce i vidit ce te dan poslije tu na threadu
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2007., 10:11   #28
LiNuXeR
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZGB
Postovi: 55
da te pitam naešto u vezi bojenja, prvo si dobro pošmirglao, pa nanio par slojeva boje i tek onda si išo polirat, ili?
LiNuXeR je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2007., 13:56   #29
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
ukratko....
smirglanje povrsine,2 sloja primera -> 24h pauza pa smirglanje primera finim vodobrusnim (800-1000) -> 2 sloja primera -> 24h pauza pa smirglanje primera jos finijim vodobrusnim (1000-1500) -> 3 sloja crne boje (izmedu svakog sloja pauza od sat vremena) -> 3-5 dana ostaviti da se osusi pa smirglanje boje (gradacija 1500-2000) -> jos 3-5 slojeva boje,ostaviti da se osusi 3-7 dana i onda smirglanje sa 1500-2000 vodobrusnim i fino poliranje polir tekucinom za lakove.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2007., 22:24   #30
LiNuXeR
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZGB
Postovi: 55
ne razumijem samom zašto šmirglaš obojeno, sve drugo u redu ali ako si nanio tri sloja zašto još ideš šmirglat
LiNuXeR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na