Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2007., 09:25   #31
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
::: THE MONOLITH PROJECT - Faza 1 zavrsena :::

Ufff, mjesec dana rada, iako dosta polaganim tempom zbog posla, izlazaka, godisnjeg i puta u Njemacku etc. Ali najtezi dio posla je gotov, nema vise rezanja i obrade celika. Phew.

Rezultat:


Jos malo in-progress slika i raznih djidja. Prvo, proces ljepljenja i susenja gornje plasticne ploce. Nemo's zamijenit nicime sinu nagibnog vlaka Rijeka-Zagreb.


Hrpa kablova koje treba ugurati unutra, te gumbi potenciometra:


Preradjena jedna od prednjih vratiju - izrezane restriktivne resetke koje su skoro potpuno zatvarale dovod zraka, pomocu cicak traka pricvrscen novi i otvoreniji alu filter (moze se lako i jednostavno otkaciti i skinuti za pranje, ne treba nista odvidavati), te na donju stranu jos zalijepljen silikon ublazivac vibracija, koji ujedno sluzi i kao brtva izmedju filtera i venta.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2007., 09:47   #32
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Ver.2 ----> Ver.3 (kao i v.2 ali s crnim potenc.) ---->

Za Ver.4. mi je ponestalo vremena, ali ona bi bila kao v.1 sa crnim potenciometrima. V.1 i 3 bi bile najprakticnije, jer bi se potenc. nalazili tocno iznad 3,5" baya, koji se ne koristi, te taj prostor sluzi kao kablovski nexus, neka vrsta razvodne kutije. Kod v.2 i 4 kablovi bi se trebali razvuci od potenc. do 3,5" baya, sto pak nije preveliki problem. Samo ove 2 pozicije su moguce, jer ostatak vrata je predvidjen za poluprozirni pleksi, kroz koji bi se vidjeli LED ventovi ispod, a na vrhu kucista neki LCD ekrancic/temp. monitor.

Slijedeci modovi u planu:
1. zavrsiti mala vrata ispred ventova, staviti neki fangrill s prednje strane. Tu se dvoumim oko vulgaris socijala grillova, biohazard grillova, ili zastitne resetke sa radijatora za vodeno (vidi se na jednoj od prethodnih slika).

2. izrezati i urediti plasticne nosace izmedju okvira vrata i samih vrata. Dosta uticu na protok zraka i hladjenje kucista, jer na svim testovima koje sam citao, usporedba s otvorenim i zatvorenim vratima je 3-5 C.

3. ugraditi potenciometre na vrata i provuci kablove za njih.

4. izrezati sama vrata, ugraditi pleksi s crnom folijom, pricvrstiti sve s ukrasnim zatvorenim maticama.

5. izrezati bocnu stranicu, staviti pleksi prozor, takodjer s crnom folijom i ukrasnim maticama.

6. srediti rasvjetu. Za ovu stavku jos nisam ni siguran, jer nikad nisam volio neonke, a i LED fanovi su mi bili nuzno zlo. Uvijek mi je funkcija bila ispred izgleda.

7. ispitati protok zraka i hladjenje sa svim komponentama ugradjenim, te napraviti zracne tunele, odjeljke i kanale.
-----------------------
Predvidjeno vrijeme - 1 mjesec, vrijednost moda - priceless.
-->
Nisam se dugo odmarao na lovorikama stare slave, pa sam odmah krenuo na sredjivanje maske. Prvi korak je sredjivanje malih vrata ispred ventova, kao sto se vidi u prethodnom postu.
Nisu mi se svidjali origigi gumbi za paljenje i reset, a osim toga bili su i zatvoreni ispod glavnih vrata, pa sam uglavio anti-vandal taster za paljenje kompa. Takodjer ofarbao sve prednje portove u srebrnu, da bude sve u kompletu.


Jos se premisljam da li da ostavim plave LEDice ili ubacim neke druge, u skladu sa bojom ventova i unutrasnjosti (crvena ili zelena, jos nisam odlucio).

Takodjer, trebam tudje misljenje, da mi malo pomogne oko pozicije potenciometara. Prvo, kandidati:
Ver.1 ----> Ver.2 ----> Ver.3 (kao i v.2 ali s crnim potenc.) ---->

Za Ver.4. mi je ponestalo vremena, ali ona bi bila kao v.1 sa crnim potenciometrima. V.1 i 3 bi bile najprakticnije, jer bi se potenc. nalazili tocno iznad 3,5" baya, koji se ne koristi, te taj prostor sluzi kao kablovski nexus, neka vrsta razvodne kutije. Kod v.2 i 4 kablovi bi se trebali razvuci od potenc. do 3,5" baya, sto pak nije preveliki problem. Samo ove 2 pozicije su moguce, jer ostatak vrata je predvidjen za poluprozirni pleksi, kroz koji bi se vidjeli LED ventovi ispod, a na vrhu kucista neki LCD ekrancic/temp. monitor.

Slijedeci modovi u planu:
1. zavrsiti mala vrata ispred ventova, staviti neki fangrill s prednje strane. Tu se dvoumim oko vulgaris socijala grillova, biohazard grillova, ili zastitne resetke sa radijatora za vodeno (vidi se na jednoj od prethodnih slika).

2. izrezati i urediti plasticne nosace izmedju okvira vrata i samih vrata. Dosta uticu na protok zraka i hladjenje kucista, jer na svim testovima koje sam citao, usporedba s otvorenim i zatvorenim vratima je 3-5 C.

3. ugraditi potenciometre na vrata i provuci kablove za njih.

4. izrezati sama vrata, ugraditi pleksi s crnom folijom, pricvrstiti sve s ukrasnim zatvorenim maticama.

5. izrezati bocnu stranicu, staviti pleksi prozor, takodjer s crnom folijom i ukrasnim maticama.

6. srediti rasvjetu. Za ovu stavku jos nisam ni siguran, jer nikad nisam volio neonke, a i LED fanovi su mi bili nuzno zlo. Uvijek mi je funkcija bila ispred izgleda.

7. ispitati protok zraka i hladjenje sa svim komponentama ugradjenim, te napraviti zracne tunele, odjeljke i kanale.
-----------------------
Predvidjeno vrijeme - 1 mjesec, vrijednost moda - priceless.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2007., 15:35   #33
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
imho, ja bi potenciometre sakrio u kuciste, pa makar ih morao postavljati ispod vrata.
ovako ce ti samo nagrditi lijepu liniju kucista.

ako je tvoj argument : "pa onda moram otvarati vrata da bi dosao do potenciometra"

zar ces stvarno svako malo vrtit se sa njima? namjestis na zeljenu brzinu i bok. moja procjena je da ces ih jednom tjedno dirati
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2007., 17:44   #34
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
mod jako lijepo napreduje
PS. vidim da ti je rodendan, pa sretan ti rodendan..
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2007., 22:47   #35
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Thnx Veliko_Pile, ali rodjkas sam uglavnom proveo radno.

A evo i rezultata tog rada - zaljepljeni silikonski ublazivaci vibracija na alu-filter, na njih zaljepljene po 2 cicak trake, kako bi se lakse skidali i prali, a druge strane cicka na vrata filtera, koja sam morao jos dodatno obraditi kako bi prosirio otvor za zrak. Posto ce iznutra sjajiti LED vent, bio bi red da se rupe poklapaju, a ne da je pola venta zakriveno. Vrata montirana na prednju masku:


Vrata zatvorena. Trebao sam naknadno staviti jos komad gume kao distancer ispod cicka, kako bi silikon dobro nasjeo na celicnu sasiju oko venta, i sprijecio usisavanje zraka ispod filtera. Ovako silikon savrseno nasjeda i dobro dihta. Zrak se uvlaci samo kroz filter.
Mislim da ce mrezica filtera dati lijepu teksturu i prigusiti svjetlo LEDica na ventu. (inace, ovaj alu vent je tu samo zbog dimenzija, kao sto rekoh, naprijed planiram ubaciti 2 LED venta)


Nazalost, zute cicak trake i tragovi ljepila su vidljivi izvana, pa se to trebalo popraviti.


Sad kada je sklop filtera gotov, ne bi lijepo izgledalo kad bi se vidio svaki put kad se otvore velika vrata. Sto sam smislio? Ovo: (slika prije i poslije, tj. kako od jedne velike triple mrezice za radijator vodenog, napraviti 2 manja i dobiti nesto alu otpada )
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2007., 23:17   #36
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Jos jedna dilema. Sto bi na malim vratima filtera izgledalo bolje, biohazard grill, ili tek izrezani radijator grill? Ispod ovog grilla bi trebala prodirati svjetlost LED venta.
Recite svoje misljenje:


Ili selotejpom montirano na kejs.


Radijator grill bi ofarbao u mat crno, u skladu s kucistem, a Biohazard bi ostavio niklovan, ali bi oko njega napravio mat crni okvir da pozatvaram ove rupe oko prstena.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 08:39   #37
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ja bi isao na radijator grill...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 08:53   #38
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
ja bi isao na radijator grill...
također,ak zeli cirkus biohazzard,mal ozbiljnije ovo...
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 10:28   #39
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
radijator grill, naravno...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 11:45   #40
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
rad.

a da ga samo obojas i jednostavno spustis u rupu?
izmedu venta i kucista?
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2007., 14:27   #41
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Dakle, radijator grill it is. Malo ce potrajati dok ga ofarbam i montiram, jer imam neki s***ani primer koji se susi pola dana.

Citiraj:
Autor Omega Pregled postova
rad.

a da ga samo obojas i jednostavno spustis u rupu?
izmedu venta i kucista?
Razmisljao sam i o tome. Probat cu nakon sto ga ofarbam, ali cini mi se da ce onda vent smetati HDD kavezu, jer je sve na-knap.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 18:16   #42
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
si razmišljao o okomitom postavljanju potenciometara? ak ti prostor dopušta, naravno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2007., 01:53   #43
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
si razmišljao o okomitom postavljanju potenciometara? ak ti prostor dopušta, naravno.
Nisam, zanimljiva ideja. Probat cu, iako ne znam gdje bi ih ugurao, cijela prednja maska ce bit popunjena.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2007., 18:50   #44
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Probao vertikalno montirati potenciometre - no go. Nema mjesta. U 5,25" slotovima ide DVD-RW, 2x 5.25" LCD (jos ne znam koji), te zadnji ce biti probusen i stavljena mrezica, jer ce tu biti usis zracnog tunela za CPU.
Ispod njih su ventovi, te jedino ostaje mjesta u 3,5" bayu izmedju njih.

Mali update - zavrsena vrata filtera, ofarbane i montirane mrezice. Zadovoljan sam kako je ispalo, iako gornji vent ne stoji u sredini. Ali tu nazalost ne mogu nista, polozaj venta odredjuje konstrukcija sasije. Jedino rjesenje je da kompletno razrezem, preradim i ponovno zanitnam/zavarim citavo podrucje oko sredine prednje maske, za sto nemam ni volje, ni vremena, ni skilla, a ni alata.



Dok sam pratio reviewe i citao iskustva korisnika, kod svih sam primjetio da se kuciste bolje hladi s otvorenim prednjim vratima nego zatvorenim, sto ce reci da tvornicki otvori za usis, sa strane vratiju, su prerestriktivni. To je trebalo srediti, ali bez busenja rupa u samim vratima.
Rjesenje? Izrezati pregrade na boku, te napraviti vece rupe za usis:


Morat cu nesto napraviti s tom plastikom, previse se vide tragovi obrade. Ako je idem jos smirglat, vidjet ce se kontrast naspram tvornicki grube plastike, ali ako idem farbati gustom mat crnom bojom, mozda dobro ispadne... vidjet cemo ovih dana...
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2007., 19:36   #45
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
mislim da će ti se kužit i sa tom bojom. ak imaš dremel, da se to s njime fino sredit.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2007., 20:13   #46
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
mislim da će ti se kužit i sa tom bojom. ak imaš dremel, da se to s njime fino sredit.
Imam, Einhellov klon. Kako bi to mogao srediti?
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 00:23   #47
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Evo i mene. Btw, lijepo si ga uneredio . Ipak je otišao u dobre ruke, ili možda pod dobre ruke... Sviđa mi se kako napreduje i baš me zanima kak će to ispast na kraju... Zasigurno jedan od zanimljivijih mod- ova u zadnje vrijeme.
Što se tiče ovih rubova koje treba obradit, uzmi dremel i nastavak sa finim brusnim papirom i pređi neravnine na niskoj brzini. Vjerovatno će ti problem stvarati prostor, pa možeš iskoristiti valjak-nastavak na koji možeš zaljepiti fini brusni papir. Ima i brusnih kamena no nisam baš siguran kako bi se oni složili sa plastikom... Osobno bih to probao riješiti sa finom turpijom za nokte (ne metalnom)... U svakom slučaju, i ako pretjeraš pa napraviš rupu na mjestu izbočine, možeš kasnije pokitati, obraditi i polakirati...
Kristijan_7 je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 07:15   #48
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Potenciometre možeš ugurati negdje unutar kućišta.Ionako,kada jednom poštimaš ventove,rijetko će ti zatrebati neka promjena.A i onda ti se neće osušiti ruka da otvoriš bočnu 1put/100god.
Ja sam tako napravio,"objesio" sam ih o šarafe kroz rupe na okviru kućišta(nosaču),one kroz koje ne idu"kukice" od bočne stranice na mome smeću od Codegena.Ali je ispalo efikasno,u svakome pogledu.
  Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 23:52   #49
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Odlucio sam potenciometre ostaviti vani, pa makar kvarili cistu liniju kejsa. Ovi gumbi od brusenog alu-a su toliko hebacki da mi ih je zao ostaviti pod vratima. Sta's hebiga, djidja-lover, kriv sam.

Sredio sam ove oziljke od 5-kilogramske turpije. Prvo kistom stavio 2 sloja mat crne, zatim lagano prosao smirglom 1200 (ili 1500). Zadovoljan sam. Izgleda skoro kao stock plastika, osim dubljih oziljaka koji se lagano naslucuju, ali nemam volje to kitati, kad ionako nece biti toliko uocljivo.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2007., 15:17   #50
fixy-x
Premium
 
fixy-x's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 27
Svaka čast stari prava stvar.
fixy-x je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2007., 22:00   #51
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Poceo rezati prednja vrata - poduhvat koji se ce kasnije pokazati kao prilicno za*eban zbog loseg alata. Einhellova kopija dremelice je do sada radila relativno dobro, ali tek ovdje pokazuje da nema do originala, uz dobre rezne diskove naravno. Ali, idemo po redu. Prvo, zacrtano ono sto se reze (srafirano - 3 prozora, na vrhu za LCD, u sredini i na dnu za venotve), te rupe za ukrasne matice (zaboravio sam slikati prije rezanja, tako da se vide prvi rezovi).


Nakon citavog popodneva rezanja i malo dodatne obrade turpijom i smirglom, evo rezultata:


Problem je sto je ovaj Einhell preslab za trostruki sendvic dizajn vrata (alu-plastika-alu) te gubi okretaje. Ako stavim vece okretaje, rezni koluti se lome a plastika topi. Osim toga, vulgaris rezni diskovi su banana, ne rezu nista i trose se, a kupio sam i neke dodatne, 10 kom. za 25 kn - isto govance kao vulgaris. Nazalost, dok ne kupim prave rezne nazubljene diskove ili dijamantnu pilicu, nema nista od daljeg rezanja vrata ili bocne stranice. Na ovo malo smece sam potrosio 5 vulgaris tamno crvenih, i 2 dodatna, tamno siva. Banana.

Dalje je na red dosao 5.25" poklopac od slota na dnu kaveza. Glumit ce usisni tunel za CPU vent, a poklopac ce biti filter prasine. Izrezao sam rupu u plasticnom origigi poklopcu, i iskoristio meku spuzvu od podloge mat. ploce.


Poklopac montiran na masku. Takodjer, primjetite rupe za potenciometre na vratima, lijevo. Odlucio sam ih ipak smjestiti izmedju gornja dva prozora na vratima.


I na kraju, standadni teaser pic, sa pripasanim ukrasnim vijcima i potenciometrima:
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2007., 22:09   #52
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Zaboravih prije staviti slike spojlera.
Tvornicki odlicno pase za 120mm vent, ali kako je ovo ambiciozni mod, i vent je zamjenjen 140mm, te na kucistu probijena odgovarajuca veca rupa, spojler je pokrivao prednji dio venta.
Malo mu je izbrusena prednja strana, kako ne bi blokirala i smetala protoku zraka.



Toliko za sada. Sve sitnice su sredjene, dalje se ceka materijal i odgovarajuci alat - 50x50 cm 2mm pleksija (za sendvic-prozore u prednjim vratima, 2 sloja spojena zajedno, s folijom izmedju), kvalitetnije rezne pilice za dremelicu, crna folija za stakla, 5x10mm vijci za prozore, te same komponente - jos mi dolaze MBO, GFX i 2 usisna venta.

Alate i pleksi cu vjerojatno nabaviti drugi tjedan pa nastavljam sa modom, a za samu ugradnju komponenti moram malo duze cekati. Nesto djelova mi takodjer dolazi drugi tjedan, a nesto (CPU i GFX cooleri) tek krajem 6. mjeseca, iz Njemacke.

Over & out, do daljnjeg. Navalite s komentarima, prijedlozima, kritikama. Sve ce biti procesirano, a nesto i uvazeno.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2007., 22:15   #53
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
izvanredno. jedna rijec mi je dovoljna za opis.
sad kad zavrsi skola morat cu ja nesto radit na svom, postajem ljubomoran
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2007., 23:14   #54
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
mislim da bi ti to rezanje bolje išlo nekom ručnom pilicom (kvalitetnijom), ako već nemaš ubodnu...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2007., 17:02   #55
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
mislim da bi ti to rezanje bolje išlo nekom ručnom pilicom (kvalitetnijom), ako već nemaš ubodnu...
Imam ubodnu, ali malo me prpa s njom. Ako nesto s***em, nemam rezervna vrata, a na ovom aluminiju vidi se svaka ogrebotina i krivi potez.

Idem sutra u Pevec pa cu si uzet komplet od 3 rezne pilice za IIRC, 29 kn. Zadnji put sam ih vidio na polici, ali netko je maznuo 2 pilice iz kutije, a to im je bio zadnji komplet.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2007., 17:40   #56
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
A usluga rezanja laserom ili vodom? Na tu kvadraturu koštala bi neznatno više od cifre koju ćeš potrošit na pilice za ubodnu ili rezne ploče za dremel. Znam da je gušt napravit sve sam, ali rezenje alu sendviča na dosta skupom case-u je onak, tricky... A što se tiče ploča za dremel, potraži Proxconn. Drži ga Bauhaus. Imaju rezne i brusne diskove većeg diametra i debljine u paketu sa konstrukcijski solidnije izvedenom osovinom/ prihvatom za dremel. Također imaju i dijamantne, no nisam siguran da će ti se pokazat boljim. Meni na čeliku nisu. Proxconn ima i relativno povoljne dremele, u kombinaciji sa odličnom kvalitetom.

Edit: Nipošto ne kupuj šrot pilice za ubodnu. Shebat ćes si stranicu gotovo sigurno. Baumax ili bauhaus drže solidne zamjenske za Bosh ili B&D (jedna od njih paše na Einhell, mislim da je B&D). Uzmi Piranna varijantu sa zubcima na obje strane, tri komada su ti oko 35 KN dok su kvalitetom puno bolje od ovih generičkih.
Kristijan_7 je online   Reply With Quote
Staro 03.06.2007., 17:58   #57
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
možeš ubodnom, ali onda odi malo manje nego sta treba, pa sa turpijom poravnaš kolko treba... tvoja spretnost određuje kolko blizu crte ćeš radit
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 18:54   #58
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Nakon sto je mod manje-vise mirovao zbog raznih obaveza i godisnjeg odmora, idemo dalje. Lutanje po Njemackoj zadnjih 10ak dana je dalo rezultata - pogledati u slijedecem postu.

Ovo sam nasao u Pevecu. Takodjer 29kn, 5 komada. Nisu pilice vec brusni kamenovi, ali po uputama i prvim iskustvima, odlicno rezu ovu Antecovu s***anu sendvic-konstrukciju. Preporucujem.


A ovo je protiv cega se moraju boriti:


Jos prije pauze sam sredio prednja vrata. Izrezani svi otvori za prozore, uredjeni rubovi i unutarnji dio za pricvrscivanje pleksija, sredjene rupe za potenciometre:


Konacni rezultat (jos nisam poskidao mask-papir, ostavit cu ga dok sve ne bude gotovo, zbog zastite):
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 18:58   #59
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Ovo su mali goodiesi koje sam si pribavio. Ah, tako male stvari cine covjeka veselim.


- Thermalright Ultra-120 eXtreme,
- Thermalright HR-03 Plus,
- Aerocool Streamliner 140mm,
- Silenx Ixtrema 120mm,
- 2 kom. Xilence 120mm Red LED.

Montaza ce pricekati dok mi stigne ploca, nadam joj se negdje slijedeceg tjedna.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 19:15   #60
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ti sa ovim brusnim kamenovima sijeces lim ili plastiku?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na