Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2006., 00:40   #31
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Probaj stavit 80.40 drivere od grafe,bas me zanima da li ce ti to poboljsta nesto ako ti se da.
Mijenjao sam ja kamaru drivera, a mislim da 80.40 i ne podrzavaju 7600GT.
Trenutno imam 91.31 ili tako nesto.
Problem sam imao jos sa 6800LE na AGP-u, tad sam okrivio kombinaciju nF3+6800 za koju je poznato da radi probleme. Pljunuo lovu za ovo sto imam sad i ponovno isto.
Problem se javlja na raznom hardware-u i na raznim instalacijama Windowsa, i to sa friskim Windowsima, samo driveri instalirani. Sad se vjerojatno ponavljam, ovo sam ja mislim vec napisao.
@PcKing, mogu ja stavit na DX7, ali to nije rijesenje problema. Ostaje cinjenica da mnoge druge igre stekaju i kad imam visok framerate. E to mene hebe, imam visok(ponekad i vrlo visok) framerate a igra se vuce :mad:

Zvuci mi nemoguce, ali moze li biti da je sve ovo zbog DVD/RW pogona? Mozda on na neki nacin ne iskopira pravilno file-ove i zato me sve to zeza?
Oduvijek imam ovaj isti DVD przac, njega jedino nisam mijenjao...
Sorry na glupom pitanju.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 00:57   #32
PcKinG
Čiča s tamića
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Prezid
Postovi: 326
i meni radi na mediumu bez frke
imo sam prije 512 ram-a i 9550 i dx7 radilo...
tak da bi reko da je giga rama dostatna....
__________________
moj komp no2:
Intel Pentium 4 Prescott 2.8GHz @ 3.4GHz, 1GB RAM 400 MHz @ 450 MHz, ASUS P4S800, Club 3D 7600GS AGP @ 470/450, 80GB WDC , 400W MS Industrial
moj komp3:
Intel Pentium 3 800MHz, 20GB HP HDD, 256 MB SDRAM, 200W CODEGEN PS, NvIdia TNT RIVA 32, MBO:MS-6309 LITE
PcKinG je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 00:57   #33
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Zvuci mi nemoguce, ali moze li biti da je sve ovo zbog DVD/RW pogona? Mozda on na neki nacin ne iskopira pravilno file-ove i zato me sve to zeza?
Oduvijek imam ovaj isti DVD przac, njega jedino nisam mijenjao...
Sorry na glupom pitanju.
A može bit da ti zeza ide kanal pa da zato šteka ali sumnjam da ti krivo kopira sadržaj optičkog medija.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 01:01   #34
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
A može bit da ti zeza ide kanal pa da zato šteka ali sumnjam da ti krivo kopira sadržaj optičkog medija.
Ne moze bit IDE kanal da zeza jer mi je isto bilo i na bivsoj DFI-ci...: nono :
Mislio sam bas na snimac. Svejedno mi to oko snimaca izgleda krajnje nevjerojatnim. Inace dobro radi.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 01:01   #35
PcKinG
Čiča s tamića
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Prezid
Postovi: 326
meni je Most Wanted tak zastajkivo svako tolk... sve pokušo od frenda posudio ram(imo 2giga), detalje na minimum, najmanju rezu...i ništa
srećom pri ruci 2 dvd-roma pa stavio cd u drugi i bum...
ono radilo na rezi 1024*768 sve na high.... i niš zastajkivalo
__________________
moj komp no2:
Intel Pentium 4 Prescott 2.8GHz @ 3.4GHz, 1GB RAM 400 MHz @ 450 MHz, ASUS P4S800, Club 3D 7600GS AGP @ 470/450, 80GB WDC , 400W MS Industrial
moj komp3:
Intel Pentium 3 800MHz, 20GB HP HDD, 256 MB SDRAM, 200W CODEGEN PS, NvIdia TNT RIVA 32, MBO:MS-6309 LITE
PcKinG je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 01:06   #36
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Daj screenshot od irq setinga, odi na device manager->view->resources by type->interrupt request (IRQ). Možda se nešto poklalo, a da nisi obratio pažnju.
Evo screenshota:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IRQ.JPG‎
Views:	203
Size:	48.0 kB
ID:	6482  
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 01:07   #37
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor PcKinG Pregled postova
meni je Most Wanted tak zastajkivo svako tolk... sve pokušo od frenda posudio ram(imo 2giga), detalje na minimum, najmanju rezu...i ništa
srećom pri ruci 2 dvd-roma pa stavio cd u drugi i bum...
ono radilo na rezi 1024*768 sve na high.... i niš zastajkivalo
Jel te taj DVD-ROM inace zezao? Mozda je radio u PIO modu? (tad su opako spori)
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 01:11   #38
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,521
Jesi probao na drugom disku? Zamjenio sve kablove? Kakav je CPU usage? Povadio nepotrebne komponente i ostavio samo osnovne?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 01:17   #39
bozzomfeeder
Premium
Moj komp
 
bozzomfeeder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,078
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
to ti steka jer je igra neoptimizirana, bar sto se MW-a tice. meni cod na max detaljima 1280x1024 radi bez ikakvog trzanja sa 2GB rama (konfa iz siga), a MW nikad ne pada ispod 55FPS na max 1280x1024 i opet osjetim trzanje, dok mi frend nista ne vidi. najvjerojatnije smo sami krivi
a bogati kad ti imaš 24 ventila

mi imamo po 12

SRV,zašto prodaješ grafu? Niste mi jasni vi ljudi?Pa koliko vi grafika promjenite godišnje?!?!?!
__________________
...
bozzomfeeder je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 01:20   #40
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Jesi probao na drugom disku? Zamjenio sve kablove? Kakav je CPU usage? Povadio nepotrebne komponente i ostavio samo osnovne?
Jesam, imao sam prije maxtora, sad WD.
Mijenjao sam i kablove, i nepotrebne komponente(Live-ica, 56k modem)...
Jednom sam instalirao XP sa slipstream-anim SP2 na gol racunar, bez ikakvih PCI kartica, cak je i inregrirana mrezna bila iskljucena...
Tad sam fino uradio frisku instalaciju, stavio lijepo drivere od maticne(naravno preskocio sam IDE driver), pa od grafe i to sve tada najnovije(6.70 i 87.xx) i par igara i isto.

EDIT:CPU usage je vrlo korektan 0-2%. Racunar inace savrseno radi.

Zadnje izmijenjeno od: SRV. 01.09.2006. u 01:31.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 01:21   #41
PcKinG
Čiča s tamića
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Prezid
Postovi: 326
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Jel te taj DVD-ROM inace zezao? Mozda je radio u PIO modu? (tad su opako spori)
ma zezo.. napravio test i nije brzinu čitanja cd-a povećavo s 12X....nigdje mrdo
za ovaj PIO mod moguće... al sad sam ionako taj dvd-rom stavio u stari komp...
__________________
moj komp no2:
Intel Pentium 4 Prescott 2.8GHz @ 3.4GHz, 1GB RAM 400 MHz @ 450 MHz, ASUS P4S800, Club 3D 7600GS AGP @ 470/450, 80GB WDC , 400W MS Industrial
moj komp3:
Intel Pentium 3 800MHz, 20GB HP HDD, 256 MB SDRAM, 200W CODEGEN PS, NvIdia TNT RIVA 32, MBO:MS-6309 LITE
PcKinG je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 01:27   #42
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Behrooz Pregled postova
SRV,zašto prodaješ grafu? Niste mi jasni vi ljudi?Pa koliko vi grafika promjenite godišnje?!?!?!
Sad cu ti rec, imao sam prvo MX440, pa 9550XT, pa onda 6800LE, tri takve(bacale atrefakte, bile fakat neispravne) pa onda 6600GT AGP(ona sa Zalmanom) i prva PCI-E mi je 7600GT. (na svakoj je stekalo!!!)
Ako ovu prodam, a cini mi se da cu morat : hitthewa bacam se na opak downgrade. Uzimam nesto cito da tjera sliku na monitoru i nema ni prismrdit igrama...
Ako je prodam makar mi nece bit muka sto imam zvijer a ne mogu se poigrat na njoj...eto to ako nista drugo.
Nemate pojma kako je to pokrenut igru i onako na prste brojat frame-ove...
Dodje mi da se objesim...a da stvar bude jos gora sve ovo sam kupio stedeci lovu(a student!), nije mi nitko nista poklonio.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 02:03   #43
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Jedino sto ti mogu ponudit je da posaljes busom kantu do mene ili do nekog da ti sredi to cudo od PC-a. Nema smisla imat super konfu a da ne mozes igrat. U nekom grmu sigurno lezi zec, moramo ga istjerat van . : Machineg
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 02:14   #44
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Jedino sto ti mogu ponudit je da posaljes busom kantu do mene ili do nekog da ti sredi to cudo od PC-a. Nema smisla imat super konfu a da ne mozes igrat. U nekom grmu sigurno lezi zec, moramo ga istjerat van . : Machineg
Vec sam pitao domy_os-a, on je za, ali mi je bed sto sam ja u Tuzli! Da sam bilo gdje u Hr, ima vas na sve strane koji znate...ali ovdje ljudi znaju koliko i onaj serviser o kojem sam pisao...frajer zna instalirat drivere preko postojecih(zemljo, otvori se!) i nista drugo ne zna...i onda ja jednom takvom povjerim komp, ne bih mu ni CD dao u ruke a kamoli komp...
Vidjecu sta i kako...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 02:21   #45
PcKinG
Čiča s tamića
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Prezid
Postovi: 326
ima puno takvih
__________________
moj komp no2:
Intel Pentium 4 Prescott 2.8GHz @ 3.4GHz, 1GB RAM 400 MHz @ 450 MHz, ASUS P4S800, Club 3D 7600GS AGP @ 470/450, 80GB WDC , 400W MS Industrial
moj komp3:
Intel Pentium 3 800MHz, 20GB HP HDD, 256 MB SDRAM, 200W CODEGEN PS, NvIdia TNT RIVA 32, MBO:MS-6309 LITE
PcKinG je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 02:23   #46
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Ne moze bit IDE kanal da zeza jer mi je isto bilo i na bivsoj DFI-ci...: nono :
Mislio sam bas na snimac. Svejedno mi to oko snimaca izgleda krajnje nevjerojatnim. Inace dobro radi.
Gle probaš to s pržom, i ne znam ovo če ti s činit još glupljim ali jesi probao periferiju mjenjat, znam da glupo zvuči al probaj to, kod kompova me više ništa nemre začudit. Znači miš, tipkovnica, usb hub, monitor? Nešto možda radi konfuziju, jel pisao si da imaš visok frame u ovim programima za brojanje frame-ova, da ti je sav hardware radi u redu kod drugih a tebi opet šteka. To mi još jedino pada na pamet.

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 01.09.2006. u 02:35.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 02:30   #47
bozzomfeeder
Premium
Moj komp
 
bozzomfeeder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,078
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Nemate pojma kako je to pokrenut igru i onako na prste brojat frame-ove...
Dodje mi da se objesim...a da stvar bude jos gora sve ovo sam kupio stedeci lovu(a student!), nije mi nitko nista poklonio.
a brate,znam kako ti je,i sam sam uštedio za cijelu konfu i imam sad ovo što imam i ponosan sam,pogotovo od nekidan kad sam konačno kupio 939,sretan ko beba.Znam svaki komad hardwarea u dušu,pogotovo grafičku... još kad vidim po forumima ljude koji zveckaju sa Core 2 procesorima i rade v-modove na grafikama od 2000+ kuna dođe mi da zaplačem.

Ispitaj karticu kod nekog drugog,nemoj to prodavat,moja je slabija (kako kažu mudri ljudi jelte) od tvoje svejedno nema igre koju nisam pokrenuo bez AA i AF pa i ***... FEAR.
__________________
...
bozzomfeeder je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 07:42   #48
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,032
Samo ideja, ali probaj grafiku u biosu podesit na IRQ 16.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 08:17   #49
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,521
Jel komp ovako prolazi sve testove stabilnosti? Imaš možda instrument da provjeriš railove od napajanja? Nisam sad skonto jesi i njega mjenjao... Probaj još zamjenit i taj DVD pogon... Spajanje osnovnih komponenti (napajanje, matična, proc, memorija, grafa i disk) izvan kućišta mi isto pada na pamet. Al sve mi nekako smrdi da se nešt kolje ili instalacija nekog softwarea nije dobro sjela. Ako ništa od ovog ne pomogne, probaj od nekog nabavit sličnu konfiguraciju svojoj pa mjenjaj jednu po jednu stvar i testiraj.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2006., 09:28   #50
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Gle probaš to s pržom, i ne znam ovo če ti s činit još glupljim ali jesi probao periferiju mjenjat, znam da glupo zvuči al probaj to, kod kompova me više ništa nemre začudit. Znači miš, tipkovnica, usb hub, monitor? Nešto možda radi konfuziju, jel pisao si da imaš visok frame u ovim programima za brojanje frame-ova, da ti je sav hardware radi u redu kod drugih a tebi opet šteka. To mi još jedino pada na pamet.
Bas kad sam nosio komp u taj servis, nosio sam samo kuciste, jelte, i stekalo je i na skroz drugoj, tipkovnici, misu i monitoru. Bio je neki LG-jev monitor, neka 17" a ja imam Samsunga 753s.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Samo ideja, ali probaj grafiku u biosu podesit na IRQ 16.
Probat cu.

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Jel komp ovako prolazi sve testove stabilnosti? Imaš možda instrument da provjeriš railove od napajanja? Nisam sad skonto jesi i njega mjenjao... Probaj još zamjenit i taj DVD pogon... Spajanje osnovnih komponenti (napajanje, matična, proc, memorija, grafa i disk) izvan kućišta mi isto pada na pamet. Al sve mi nekako smrdi da se nešt kolje ili instalacija nekog softwarea nije dobro sjela. Ako ništa od ovog ne pomogne, probaj od nekog nabavit sličnu konfiguraciju svojoj pa mjenjaj jednu po jednu stvar i testiraj.
Komp inace uredno prolazi sve testove, a mijenjao sam ja i napajanje, isto sam sumnjao u njega...
Uradit cu i to sa spajanjem komponenti izvan kucista (bas mi je super sto moja Epoxica ima one prekidace na sebi, PWR-ON i Restart, bas kao i bivsa DFI-ca!) i spajanje drugog optikanera.

A problem se javlja i kod friske instalacije Windowsa tako da su mozda i ovi Windowsi losi.

Jedno pitanje, ako danas izvadim maticnjacu iz kucista, sredio bih kako onu malu zujalicu, cime je to najbolje podmazat? Bas i nemam nekog ulja za podmazivanje. Negdje sam cuo da bi mogla krema?

Zadnje izmijenjeno od: SRV. 02.09.2006. u 01:28.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2006., 00:25   #51
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Danas izvadio sve iz kucista. Stoji mi komp na stolu
Naravno, nista se nije promijenilo.
Instalirao sam danas Riddick Demo, Toca3 Demo, HL2, Q4, Serous Sam 2i MOH:PA demo.
Riddick, Toca3 i SS2 solidno idu...
Ali Q4 i HL2 stekaju, igrao sam nakratko, HL2 ipak nesto manje steka nego Q4.
Dok MOH:PA steka do bola, kao da se vuce na 10FPS-ova a u biti ih ima preko 80!
Isto tako sam danas mucio grafu sa CoD-om 2...
Stavio ja 1024x768 DX9, 4xAA i 8xAF i sve ostalo na max.(teksture Extra).
Pokrenuo sam prethodno Fraps, cisto me zanimalo koliki ce bit framerate na tako bolesnim detaljima.
Nije padao ispod 30FPS!!!
Uglavnom igra je vrlo gadno stekala...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2006., 01:05   #52
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Probaj skinut jedan keks rama pa javi
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2006., 01:16   #53
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,280
IMHO tvoji problemi leze u maticnoj ploci ili driverima vezanim za rad same ploce. Ja sam doticnu igru igrao bez nekih uocljivijih problema na puuuno slabijoj kanti.
mijenjanje ram-a proca i graficke ti nece donijeti skoro nikakva poboljsanja.
znam da je gnjavaza ali probaj drugu plocu (ja sam koristio DFI Ultra Infinity)
naravno promjena ploce povlaci nerjetko i reinstal windowsa
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2006., 01:42   #54
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
IMHO tvoji problemi leze u maticnoj ploci ili driverima vezanim za rad same ploce. Ja sam doticnu igru igrao bez nekih uocljivijih problema na puuuno slabijoj kanti.
mijenjanje ram-a proca i graficke ti nece donijeti skoro nikakva poboljsanja.
znam da je gnjavaza ali probaj drugu plocu (ja sam koristio DFI Ultra Infinity)
naravno promjena ploce povlaci nerjetko i reinstal windowsa
Imao sam ja i drugu grafu, i drugu plocu, i drugi proc...postepeno sam mijenjao komponente, kao i vecina ljudi na forumu. Recimo zadnji put sam promijenio grafu, plocu i proc, skoro i disk.Prije te promjene moja konfa je izgledala ovako:
DFI LP nF3 s754
Sempron 2800+
2x512MB Supertalenta
Galaxy 6600GT Zalman modded, AGP
Maxtor 200GB
LG DVD/RW
Chieftec 350W
i sve je bilo isto. Tada sam okrivio kombinaciju nF3+6x00 grafa, to je znalo zezat.
Medjutim kad sam ubacio ganz nove dijelove, uslijedio je sok. Nista se nije promijenilo.
Ovo sam vec pisao par puta, ali razumijem da ne mozete "pohvatat" sve sto napisem.

@Bruno_Rv, probao, tad steka zbog malo rama(kad prvi put ulazim u nove prostore)+ovo moje stekanje svakih sekundu dvije. Dobijem duplo stekanje
Sad mi je fakat jasno da se stekanje zbog nedostatka rama razlikuje od ovog mog, meni i ne fali rama, sto se slaze sa tvrdnjama ljudi da im igre normalno idu i sa gigu.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2006., 05:09   #55
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Gledaj. Ja sam igrao sve moguce igre sa samo 512 rama. Probaj izvrtit igru na 1024X768 bez aa i af dx9. Mislim stvarno ovo je da poludis. Salji ovamo ili cu ja doci po tu kantu
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2006., 06:19   #56
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
Znam kako je to kad imas pilu a ne mos igrat normalno...ja sam imao slican problem ali malo blazi. Rijesio se nakon sto sam stavio drugi disk. Mislim da stvarno nema smisla to opet prodavati, nego ti nema druge nego nekome poslati komp da ti proba rijesiti problem. Sretno!!
Crais je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2006., 10:29   #57
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Crais Pregled postova
Znam kako je to kad imas pilu a ne mos igrat normalno...ja sam imao slican problem ali malo blazi. Rijesio se nakon sto sam stavio drugi disk. Mislim da stvarno nema smisla to opet prodavati, nego ti nema druge nego nekome poslati komp da ti proba rijesiti problem. Sretno!!
Imao sam jedan thread prije, zvao se "DX9.c", tad sam na tovj savjet promijenio i disk. Imao Maxtora od 200GB, SATA a sad imam WD od 80GB, PATA.
Nazalost ni disk nije nista promijenio.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2006., 17:22   #58
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Evo moja dva starija threada o istim problemima:
"6600GT i stekanje":
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=33774
"DX9.c":
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=39062
SRV je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na