Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2019., 20:25   #31
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Gledam malo po youtubeu videa instalacije, i evo vec prvi problem.


Znači htio bi ugradit ovaj šalter,
ali sad vidim da on (logično) zahtjeva stalni napon, znači nulu i fazu, a na prekidacima je obično samo dovučena faza koja se prekida.


@Pupo, kako rijesiti taj problem, tj od kud mi nula na utičnici?


Ja imam sreće il nesreće, neznam kako da to nazovem. Živim obložen kanufom i netko tko je postavljao je provukao kabal svugdje sa svim, tako da imam nulu i fazu unutra.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2019., 20:33   #32
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Gledam malo po youtubeu videa instalacije, i evo vec prvi problem.


Znači htio bi ugradit ovaj šalter,
ali sad vidim da on (logično) zahtjeva stalni napon, znači nulu i fazu, a na prekidacima je obično samo dovučena faza koja se prekida.


@Pupo, kako rijesiti taj problem, tj od kud mi nula na utičnici?
Ja ih imam po cijelom stanu. Znači ako se kužiš u struju moraš to malo prepraviti žice.
-Kad skineš stari šalter, pogledaj da li u kutiji imaš 3 žice. Smeđa, plava, žuto-zelena (pretpostavljam)
-Ja sam dolaznu fazu ostavio na smeđoj, plavom poslao struju na trošilo (svijetlo), žuto-zelenom sam poslao nulu na sonoff.
-sve to radiš u razvodnoj kutiji iznad prekidača ili glavnog razvoda za te prekidače, nemora biti baš iznad.
-ako to isto radiš recimo u hodniku gdje imaš dva prekidača koja pale isto svjetlu tu je malo više problema, ali je riješivo (ja sam si sližio i po hodnicima)
-ako se ne kužiš u struju nemoj to ni pokušavati da nebi bilo vraga
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je online   Reply With Quote
Staro 26.04.2019., 23:37   #33
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Jel ima tko Xiaomi gateway?


Kakva su iskustva?
nemam gateway, ali imam xiaomi senzore i cekam jos neke stvari da dodju pa ne znam koliko ti je relevantno ono sto ja znam o xiaomi smart uredjajima
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2019., 09:24   #34
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
U temi ECHO Dot2 ima dosta korisnog stiva, pa mozda ne bi bilo lose da se napravi jedna generalana tema za "smart home"
Prijedlog poslan otkad je krenula echo dot tema, ali izgleda nije se "primilo" kod vrhovnog staba
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 10:26   #35
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Da probamo pisanim putem?



Bilo bi dobro skupit sve teme sa tom tematikom te onda napraviti dvije teme, jedna Aexia/ECHO dot2/Google Home, znači samo taj dio, a u drugu temu staviti sve vezano za Smart home, tj sto ide poslije glasovnog upravljanja
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Ja ih imam po cijelom stanu. Znači ako se kužiš u struju moraš to malo prepraviti žice.
-Kad skineš stari šalter, pogledaj da li u kutiji imaš 3 žice. Smeđa, plava, žuto-zelena (pretpostavljam)
-Ja sam dolaznu fazu ostavio na smeđoj, plavom poslao struju na trošilo (svijetlo), žuto-zelenom sam poslao nulu na sonoff.
-sve to radiš u razvodnoj kutiji iznad prekidača ili glavnog razvoda za te prekidače, nemora biti baš iznad.
-ako to isto radiš recimo u hodniku gdje imaš dva prekidača koja pale isto svjetlu tu je malo više problema, ali je riješivo (ja sam si sližio i po hodnicima)
-ako se ne kužiš u struju nemoj to ni pokušavati da nebi bilo vraga

To mi je kasnije sinulo, na praznu zicu (obično zuto-zelena) u razvodnoj kutiji spojiti nulu i tako dobiti stalnih 220 na prekidaču.


Ali naravno, u stanu imam 2 prekidača koja sam "selio" i naravno za oba sam povukao dvozilini kabal
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 29.04.2019. u 10:49.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 10:31   #36
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Molim brisati
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 29.04.2019. u 10:49.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 10:41   #37
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Bad luck onda, ali

Meni ti je ugrubo princip ovaka, pa sam ja na jednom mjestu to riješio i sa dvije žice.

Uglavno koristim sonoff uređaje, negdje i ESP8266 module pa releye, napravim tiskanu ploćicu polemim i tako imam na dva mjesta(tako sam počeo).
Ja ti sve sonoff uređaje preflesham sa Espurna firmware-om, njih povežem normalno na wifi. Imam RPI na kojem se vrti Domoticz, to sve preko MQTT-a povezano i onda imam app na mobu (domoticz), moj server (RPI), ne ovisim o nekim kinezima, čudnim serverima i tako., a to ti pričam zato što imaš dvije žice

Imam ja na jednom mjestu šalter na zidu koji je napojen sa dvije žice i nema treće. On samo okine kada ga dodirneš i to je to(na izlazu nema trošila). Onda na zidu imam LED traku od 4metra koja je napojena iz razvodne kutije (živa struja) a napojena je preko SONOFF Basica. Kada okine šalter, domoticz dobije naredbu "ON", u njemu ja onda kažem kada je šalter "ON", neka i SONOFF Basci bude "ON", isto i za OFF.

Uglavnom mi je sve u stanu napravljeno na taj način, grijanje, LED traka oko TVa se sama pali, gasi. RPI mi preko UPSa pali tu traku ako nestane struje. Vidim potrošnju struje, voltažu u stanu. Detektori vode, dima, CO2 itd
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je online   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 11:00   #38
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Malo mi ovaj tvoj cijeli sustav izgleda komplicirano, ja sam tek na početku upoznavanja sa cijelom pričom Smart Homea.
Mene iskreno samo zanima kako taj tvoj sistem izgleda u zivo, tj koliko se toga (instalacije) vidi?



Za početak cu slozit svu rasvjetu u stanu pa onda krećem dalje




Malo sam googlao ali nisam naso neku smislenu Smart utičnicu, tipa Sonoff to uopce nema u ponudi, jego imaju onaj socket sto se usteka u vec postojecu i onda se s njim upravlja, a htio bi da nemam dodatan uređaj na utičnici.


Svaka preporuka je dobrodosla (Google home komapatabilno).
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 11:11   #39
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Izvadiš sonoff basic iz plastičnog kučišta i ubaciš ga iza utičnice u zid (i spojiš po šemi naravno) , tako klincima najednom prestane Playstation raditi kada je dosta igre

A ovo moje izgleda uživo kao što će izgledati i kod tebe, nema žica, ispod TVa stoji Raspberry uštekan kablom u mrežu i to je to.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je online   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 11:32   #40
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Izvadiš sonoff basic iz plastičnog kučišta i ubaciš ga iza utičnice u zid (i spojiš po šemi naravno) , tako klincima najednom prestane Playstation raditi kada je dosta igre

A ovo moje izgleda uživo kao što će izgledati i kod tebe, nema žica, ispod TVa stoji Raspberry uštekan kablom u mrežu i to je to.



Vidis, ovo mi uopce nije palo na pamet, a to je najjednostavnije (da mi sve utičnice u stanu ostanu iste), najjeftinije (sonoff basic je 5 $) ali naravno, problem je u samim dimenzijama. Pločica od Sonoffa- je dimenzija 65x34 mm, a to ce mi jako tesko stat u prostor između utičnice i kutije


Sonoff basic je kopatabilan sa GH? Jer negdje vidim da je naznačeno da je kompatabilan, a negdje nista ne pise
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 12:12   #41
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Vidis, ovo mi uopce nije palo na pamet, a to je najjednostavnije (da mi sve utičnice u stanu ostanu iste), najjeftinije (sonoff basic je 5 $) ali naravno, problem je u samim dimenzijama. Pločica od Sonoffa- je dimenzija 65x34 mm, a to ce mi jako tesko stat u prostor između utičnice i kutije


Sonoff basic je kopatabilan sa GH? Jer negdje vidim da je naznačeno da je kompatabilan, a negdje nista ne pise
Mislim da svi njihovi uređaju rade sa GH, al nisam siguran. Ne koristim GH

Ja imam duboke kutije u zidu pa stane, ali ako nestane. Čekić, ravni šarafciger u ruke i zadnju stranu kutije izbiješ i malo oštemaš bloka/cigle u dubinu, to ti je najelegantnije riješenje


Ja sebi smarthome slažem već 1,5-2. Krenio sam raditi tiskane ploćice, pa naletio na Sonoff, pa na ESP8266, dalje je samo mašta. U ulazna vrata sam si ugradio mikroprekidač, pa znam da li su vrata zaključana ili otključana i tako.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je online   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 13:08   #42
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Mislim da svi njihovi uređaju rade sa GH, al nisam siguran. Ne koristim GH

Ja imam duboke kutije u zidu pa stane, ali ako nestane. Čekić, ravni šarafciger u ruke i zadnju stranu kutije izbiješ i malo oštemaš bloka/cigle u dubinu, to ti je najelegantnije riješenje


Ja sebi smarthome slažem već 1,5-2. Krenio sam raditi tiskane ploćice, pa naletio na Sonoff, pa na ESP8266, dalje je samo mašta. U ulazna vrata sam si ugradio mikroprekidač, pa znam da li su vrata zaključana ili otključana i tako.

Ja imam normalne kutije, taman da stane prekidač i malo zice iza njega. Ima malo zajebancije sa stemanjem ali ajde, nije nerjesivo, pogotovo ove koje su na zidovima od cigle.
Vise me brine sam prijem, ako je utičnica na drugom kraju strana u odnosu na router, plus sto je pločoca praktički u betonskom zidu, jel to radi u praksi?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 14:37   #43
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Lakše ako je zid od bloka

Imam jedan postavljen u zidu nekih 10tak metara i kroz dva zida hvata bez problema.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je online   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 15:47   #44
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
nemam gateway, ali imam xiaomi senzore i cekam jos neke stvari da dodju pa ne znam koliko ti je relevantno ono sto ja znam o xiaomi smart uredjajima

Imam ja jedan gateway i 23 uredjaja na njemu, što žarulja, što prekidača, alarama, kamera i ostalog.
Sutra bi mi trebao doci drugi gateway jer ovi podrzavaju do 20 uredjaja na sebi.
Ako te zanima sto slobodno pitajte.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 16:15   #45
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Vidis, ovo mi uopce nije palo na pamet, a to je najjednostavnije (da mi sve utičnice u stanu ostanu iste), najjeftinije (sonoff basic je 5 $) ali naravno, problem je u samim dimenzijama. Pločica od Sonoffa- je dimenzija 65x34 mm, a to ce mi jako tesko stat u prostor između utičnice i kutije


Sonoff basic je kopatabilan sa GH? Jer negdje vidim da je naznačeno da je kompatabilan, a negdje nista ne pise
Sonnof ti je kompatibilan sa GH kao i sa još nekoliko servisa.
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 12:57   #46
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Jel netko pousao spojit neke smart saltere na mjesta gdje idu "križni" prekidači, znači vise prekidača na jedno trosilo?

Imam situaciju u hodniku koji mi je u pravilu poprilično mračan i nema svjetla, ali jos k tome ima dva prekidača. Neka dugoročna ideja je slozit skroz automatiziranu rasvjetu u hodniku, znači senzori i neki luxometar, tako da svjetlo pali cim netko udje u hodnik, ali opet bi bilo ok da bude i na prekidače.

Koje rjesenje bi bilo najednostavnije za opciju luxometar, senor pokreta+ sam switch. Ok switch bi vjerojatno bio super sonoff basic, onda ostaju samo senzori i luxometar.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 13:13   #47
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Za sonof rf prekidac mozes kupiti rf prekidac koji mozes upariti jedno s drugim. I tako imati 2 za istu stvar.

Eo stoji mi u kutiji vec mjesec dana ta komba, nisam isprobao.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 15:59   #48
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Za sonof rf prekidac mozes kupiti rf prekidac koji mozes upariti jedno s drugim. I tako imati 2 za istu stvar.

Eo stoji mi u kutiji vec mjesec dana ta komba, nisam isprobao.

Sori, nisam bas najbolje shvatio, jel mislis na ovo?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 19:35   #49
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Samo vi trpajte te "pametne" igračke pa kad sutra bude plakanja: upalo mi u kuću, snimilo ga dok je "obrađivao" ljubavnicu, "netko" mi pali / gasi sve živo po kući ... najte palakati

Za istu situaciju (glupi mračni hodnik iza vrata i isto sa križnim prekidačima) imam već godinama riješeno sa ovakvim / sličnim > http://www.ellabo.hr/pd/senzor-ic-zi...1003/g/37/l/HR

malo je gnjavaža dovesti 3 žice od lokacije montaže do razvodne kutije,
ja sam montirao na "dasku poviše vrata" a žice sakrio pod lajsnu dovratka,
namjestiš osjetljivost i tajmer > uživaj.

Na drugoj strani tj. drugi prekidač nije diran, dobro dođe za "reset senzora" (jako rijetko ali se zna desiti) ili ako se radi nešto u hodniku (npr. zidni ormar) ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 19:49   #50
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
zašto 3 žice ?


ja to imam u podrumu . popizdio jer mi daleko šalter, i mnogo puta ostavio upaljeno
pobacao 3x takav senzor .. spojio grlo na to i vozi miki
više ne gasim ništa u podrumu, samo se upali, samo se ugasi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 20:57   #51
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
A hebemu, std. takav senzor "traži" 3 žice:


Druga je sad stvar ako možeš skombinirati drugačije.

Kad već lijepim slike, evo njegove situacije sa križnim prekidačima, varijanta1:


varijanta2:


Sad ima ukombinirat "senzor" sa ovim.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 21:34   #52
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Ja isao na varijantu
Ako vec stavljam senzor
Ne trebam salter
Tj 2 zice dovoljno
Senzor ima stalno struju, a zarulja se pali po zahtjevu tj kad me senzor vidi
I salter ne gasim
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 23:10   #53
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Jednostavno spojite senzor u paralelu sa žaruljom i prekidačima
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 00:08   #54
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa imate zarulja koje na sebi imaju senzor pokreta i pale se same i gase....



za sonnoff sam citao svasta, njihov softver trazi pristup svemu s moba i salje vrag zna di, cak pise u user terms....
no dadu se flashati gore sa drugacijim firmwareom pa si ond aneovisan o njihoovm softveru...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 00:23   #55
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Kupio ja prvo takve 2 kineske
Bas prave kineske
Nit senzor nit svjetlosti
Ovako na senzor imam vec 3g i zaboravio na šaltere

Sonoff imam i ja par igracki

A na kaj se dade flashat? A sa nisi ovisan o njima
Kak onda upravljat?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 00:33   #56
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
imas na yubito sve, ima jedan lik koji je cijeli proces objasnio.



https://www.youtube.com/watch?v=BHzsWwd351I&t=76s
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 10:14   #57
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
OK, sad imamo potrebnu koncentraciju znanja i iskustva za rjesenje mog problema


Ovo je tlocrt hodnika i trenutna shema:





Znači ulaz u stan, krizni prekidač na ulazu, na sredini hodnika je led plafonjera, te drugi prekidač na izlazu iz hodnika, tj ulazu u dnevnu sobu.
Problem je sto u hodniku nema prozora, a ova dvoja vrata (soba i kupaona) nemaju one svjetlarnike (stakla iznad vrata) tako da su stalno otvorena jer inače je totalna kmica u hodniku. Vrata prema dnevnom boravku su vecim djelom staklena pa tu ulazi koliko toliko svjetla.
U pravilu vrata od sobe i kupaone drzim stalno otvorena, da bi u hodniku bilo donekle osvjetljen.


Trenutno je na plafonu jedna led plafonjera, ali generalno distribucija svijetla je losa (1 izvor, puno kvadrata) plus sto je mrak u hodniku, tu su i ugradbeni ormari tamne boje.


Prvotna ideja je bila staviti ugradbene led panele, 4 kom po 9w, paneli su deklarirani na 630 lm X 4=2520 lm i mislim da bi to bilo dosta.
Super je sto je na plafonu hodnika knauf i gore je razvodna kutija pa to sve skupa olaksava potrebne preinake.


Dodatak prvotnoj ideji je da se to sve integrira u smart home priču ili bar automatizira da radi pametno


Znači da se svjetlo pali prilikom ulaska u hodnik (sa hodnika, iz dnevne/sobe/kupaone) kad sensor skuzi da je mrak.
Stepenica vise bi bila da i prekidači rade normalno, a top bi bilo da sve radi tako i da se moze upravljat sa npr Google Home-om (potpuna integracija u smart home)



Hvala unaprijed
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 14:04   #58
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ja sam to ovako napravio:

zato jer je ovaj prvi prekidač i tako "pokriven" naknadno dograđivanim zidnim ormarom.
Drugi prekidač služi kad treba ("kopanje" po ormaru) a da te ne zeza senzor tj. tajmer.

Situacija ti je slična mojoj, napisao sam gdje je montiran senzor, trebaš pogoditi poziciju da "pokrije" hodnik tj. kretanje u njemu.
Da bi izbjegao mrtvu zonu, umjesto kod (poviše) ulaznih vrata (plavo), možda je bolje da ga staviš na suprotnu stranu (crveno) ako neće smetati ormar.


That's it
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 14:20   #59
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Hm, sto se tiče samog senzora ugradbeni od 360° bi bili najbolji posto u hodniku imam kanuf na plafonu. Tipa ovo ili ovo?


VIdfim da tih senzora ima u vise izvedbi IC i radarska, razlike eventualno preporuke?
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 03.05.2019. u 16:24.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 14:47   #60
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Hm, da, samo računaj kad ga tako pozicioniraš / montiraš da "lovi" za tujac,
jedino dobro "lovi" ispod sebe u nekom manjem radijusu, periferno je za kua.
Znam iz praktičnog iskustva gdje su takve stavljali, niti 2 M u stranu te "ne vidi".
Evo ti ovdje potvrda o ćemu govorim > http://www.climolux.hr/katalog-proiz...--stropni/1644
ovaj malo više "viri" vani i naveli su kut senzora 120º.
Nikky je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na