Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2014., 12:34   #361
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Raspberry Pi A+ How Much Power Does It Use compared to A & B+?
http://raspi.tv/2014/raspberry-pi-a-...r-does-it-need
https://www.youtube.com/watch?v=t851dHBhmW8

Zanimljivo
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 22:13   #362
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Naravno da mi se mora ogaditi sve u procesu nabave.
RS Components je jedan od distributora. Cijena tamo je 15,50 funti što je, ajmo zaokružit na malo više, 150 kn. Međutoa kad se prebaci na RS Hrvatska, to nekako nabubri na 200 kn + PDV = 250 kn pa + dostava = 287,50 kn

Na eBayu lik iz Hong Konga prodaje RPi (koji je napravljen u Engleskoj, dakle putuje pola kugle i natrag?), sa poštarinom 35$ tj 215 kn.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 20:39   #363
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Stigao!

Kupljen preko www.modmypi.com i vrlo su brzi. Plaćen u četvrtak ujutro, shipped u četvrtak popodne, i prema trackingu u petak ujutro je već avion sletio u Zg. Do utorka se dokoturao do lokalne pošte... nije loše, ajde.

Fascinantno je mala pločica. Sređeno napajanje se itekako primijeti, preko USB hub-a u isto vrijeme drži USB wifi i LAN adaptere i bežičnu tipkovnicu, HDMI i USB za napajanje uštekani u TV . Sa prvom B serijom je to bila drama sa napajanjima i kabelima.

Volumio je već upogonjen
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 22:05   #364
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 884
Stize sutra raspberry pi B+

Ako netko ima dobar tutorial kako upogoniti torrente i noip cilent neka stavi link.

Hvala
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 11:59   #365
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,708
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Stigao!

Kupljen preko www.modmypi.com i vrlo su brzi. Plaćen u četvrtak ujutro, shipped u četvrtak popodne, i prema trackingu u petak ujutro je već avion sletio u Zg. Do utorka se dokoturao do lokalne pošte... nije loše, ajde.

Fascinantno je mala pločica. Sređeno napajanje se itekako primijeti, preko USB hub-a u isto vrijeme drži USB wifi i LAN adaptere i bežičnu tipkovnicu, HDMI i USB za napajanje uštekani u TV . Sa prvom B serijom je to bila drama sa napajanjima i kabelima.

Volumio je već upogonjen
Od kud se napaja pi?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 13:09   #366
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Prva faza podesavanja iz TV-a, sad je na nekakvoj miniliniji. Nikakvih problema
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 14:56   #367
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,708
Zar za njega ne preporučuju 5V/2A ?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 14:58   #368
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Ovisi kaj je sve spojeno na njega. Sam Pi ne trosi vise od 500mA kolko daje USB port TV-a.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 15:55   #369
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,708
Gasiš ga ili radi non-stop?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 17:16   #370
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Pogledajte ono sto sam linkao o potrosnji u postu #361. Ja imam model A+, samo o njemu pisem u zadnjih 6-7 postova

Da, gasim kad mi ne treba muzika u kuhinji. Volumio je super
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 21:22   #371
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,992
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 09:04   #372
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
O da, da slažem pravi media player ovo bih prije uzeo
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 10:07   #373
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Ja narucio/kupio jedan ODROID-C1, kad dodje javim kakav je.

35$ ODROID-C1 + 9$ shipping = 44$

Rok isporuke 2-4 tjedna.
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 12:26   #374
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
O da, da slažem pravi media player ovo bih prije uzeo
Ti i takvi uredjaji su onoliko dobro koliko im je dobra softverska podrska. Kolika je ona u usporedbi s podrskom za Pi, je meni glavni argument za odluku?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 14:10   #375
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Sigurno dovoljno dobra da radi, a hardver je neusporedivo jači. Ne treba neko čudo od podrške za instalirati XBMC, a i tamo je pobudio neki interes http://forum.kodi.tv/showthread.php?...87&pid=1858660
Moje iskustvo sa nekakvim RaspBMC-om nije bilo baš pozitivno. Jest da je od onda sve softverski uznapredovalo, ali nema tu pomoći kad imaš 700 MHz procesor na pločici koja to može, ali u startu nije bila zamišljena baš za to.... još prije nekoliko godina. Vidim da za ODROID se spominje i hardverski h.265 i koješta još, ipak je napredniji i u nekim drugim aspektima, ne samo frekvencijama i brojevima jezgri.

Ali ovisi za što treba biti. Za ono čemu mi RPi A+ sada služi mi je savršeno dobar.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 18:59   #376
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
E pa, za sto ce tebi sluzit? Meni treba iskljucivo kao media player, za sto mi sada PI i sluzi.

BTW, ne mogu nigdje naci podatke njegovog video proca Mali-450 MP2. Nalazim samo na Mali-400 MP(7.2 GFlops), koji je znacajno slabiji od PI-evog BCM2835 (24 GFlops) i na Mali-450 MP4(30 Gflops) koji je nesto jaci.

Kako je za reprodukciju video formata u najvecoj mjeri odgovoran video proc, a kako oba podrzavaju OpenGL ES 2.0/1.1, ne vidim da bi mi kao media player bio neki napredak - sve do poplave h.265 materijala, kad ce quad core CPU biti nuzan
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 20:04   #377
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Ne kupujem, napisao sam da bih prije uzeo kad bih trebao. Za sada ne trebam još jedan RPi ni alternativu

U pravu si što se grafike tiče, nije neki napredak i to je tu negdje, ali procesorski mi se čini značajno jači, plus eMMC umjesto SD za OS, i to je napredak. Više memorije koja je i brža. Gigabit LAN čovjeka veseli, vjerojatno nema ni problema sa USB bandwidthom i napajanjem kao prvi B. A cijena ista.

Jer kad sam imao RPi B i pokušao ga koristiti u svakodnevnom životu kao media player, sporoća me je ubijala, nisam navikao da ne mogu šaltati po meniju dok se neki add-on apdejta, ili dok scraper radi svoje, dugo mu treba da boota i slično. Trebao je zamijeniti prilično dobar HTPC i to kod mene jednostavno nije uspjelo. Prošlo je od onda skoro godinu dana, nadam se da se popravilo u međuvremenu, ali kako god - sa Minixom X5 u istoj ulozi sam bio neusporedivo zadovoljniji. Ima brži procesor i sve je radilo brzo i glatko

A i jedan i drugi su bili eksperimenti, zapravo. Učenje. Vratio sam se na neku verziju HTPC-a, a neki dan kupljeni RPi A+ je odličan internet radio i mrežni mp3 player
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2015., 09:06   #378
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Evo da javim da mi je Odroid C1 stigao tocno nakon 2 tjedna.

Odrioid C1 dodje u svojoj maloj papirnatoj kutijici (kao i RPi), pa je ta mala kutijica stavljena u malo vecu kartonsku kutiju zajedno sa racunom. (valjda je carina bila u bozicnom raspolozenju pa mi nisu naplatili pdv)

Sto se tice same posiljke/zastite to je super.

E sad, da bi ga upalili, potreban vam je DC konektor 2.5mm x 0.8mm, postoji i "hack" kako da se upali preko usb OTG konektora. Ako vec niste kupili konektor preko hardkernel-a onda ga ima za kupiti u Chipoteci LINK na adapter.

Toliko za sada jer ga nisam imao vremena jos upogoniti. kada napravim budem napisao recenziju.
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 11:24   #379
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 788
Bok,

već duže vrijeme imam Odroid U3 (vrlo sličan C1...) spojen na TV i mogu reći samo najbolje o uređaju. Trenutno na njemu vrtim SAMBA share (spojen USB disk 2 TB), torrente, XBMC (1080p glatko vrti), surfam po potrebi, imam gore dignut Active Directory Domain Controller i spojene Windows mašine na njega. Ne treba se zezat s instalacijama, Odroid kao i RPi ima pripremljene image Linuxa (Ubuntu 14.04) sa instaliranimi svim dodatcima koji trebaju za HTPC

Podrška od ekipe je strašno dobra, u detalje možeš dobiti korake kako složiti neke dodatne stvari, shareove... i to sve u roku jednog dana na njihovim forumima.

Odroid C1 ima manje rama (1GB kod C1 naspram 2GB kod U3), brži LAN (gigabit naspram 100 Mbit) i manju cijenu
Naime, i da se C1 dosta manje grije (U3 kad je full opterećen zna ići i do 65-70°C ako je hlađenje samo pasivno u zatvorenom).

Ako netko treba pomoć s Odroidom, može se i meni javiti na PM, par stvari sam prošao s njim pa možda mogu dat koji savjetić
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 12:00   #380
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,708
Ako si imao prilike probati - radi li preko Odroid xbmc-a stream programa sa enigma2 resivera?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 12:07   #381
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 788
sa XBMCa sam radio s pluginovima za Icefilms, Subtitles, Youtube, Weather, krako xStream... ali ništa za recievere, sorry. Generalno, ono što XBMC službeno podržava, 99.99% radi i na Odroid XBMCu (jer ga oni ne mijenjaju kao Raspberry Pi, već samo integriraju službeni XBMC na svoj image).
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 13:14   #382
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Meni RPi radi super sa XBMC-om za sve osim za Pulsar Naime taj addon vise ne radi nego radi pa me interesira jel to problem do RPi-a ili do Pulsara i ima li mozda kakva alternativa
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 17:13   #383
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor vinja Pregled postova
imam gore dignut Active Directory Domain Controller i spojene Windows mašine na njega.
Možeš malo u detalje, kako radi ADDC na njemu, na čemu si digao DC, koliko je brz?

Nisam previše upućen u Rpi i razne podvarijante istog, ali me zanima mogu li svoj NAS/print/ADDC ITX win server zamijeniti nečime što je još kompaktnijih dimenzija?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 17:10   #384
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 192
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Stigao!

Kupljen preko www.modmypi.com i vrlo su brzi. Plaćen u četvrtak ujutro, shipped u četvrtak popodne, i prema trackingu u petak ujutro je već avion sletio u Zg. Do utorka se dokoturao do lokalne pošte... nije loše, ajde.

Fascinantno je mala pločica. Sređeno napajanje se itekako primijeti, preko USB hub-a u isto vrijeme drži USB wifi i LAN adaptere i bežičnu tipkovnicu, HDMI i USB za napajanje uštekani u TV . Sa prvom B serijom je to bila drama sa napajanjima i kabelima.

Volumio je već upogonjen
Koliko te izasao sa dostavom, ja gledam ako uzmem izadje me sa shippingom 35 funti, cca 350kn, sto je dosta, naravno radi se o b+ modelu, jel znas jel ima gdje jeftinije?
thx
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2015., 10:47   #385
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Svezajedno 24.83 funti za model A+, krajem 11-og mjeseca. Tada nisam našao bolju ponudu, ono što je djelovalo povoljnije ili nema dostavu u Rvacku ili je dostava tako paprena da se ne isplati. A trebalo bi gledati unutar EU da ne bi još i porez plaćao... možda. Ovisi tko je kakve sreće, valjda.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2015., 11:07   #386
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Citiraj:
Autor benny_blanco Pregled postova
Koliko te izasao sa dostavom, ja gledam ako uzmem izadje me sa shippingom 35 funti, cca 350kn, sto je dosta, naravno radi se o b+ modelu, jel znas jel ima gdje jeftinije?
thx
Jesi proucio ovu ponudu?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2015., 16:19   #387
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 192
375 sa dostavom, dosta bome, uzet cu sa ebay za 346kn sa dostavom, hvala
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2015., 19:30   #388
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Autor benny_blanco Pregled postova
375 sa dostavom, dosta bome, uzet cu sa ebay za 346kn sa dostavom, hvala
Pogledaj ovdje. Mislim da je dostava oko 5€.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2015., 12:05   #389
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 788
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Možeš malo u detalje, kako radi ADDC na njemu, na čemu si digao DC, koliko je brz?

Nisam previše upućen u Rpi i razne podvarijante istog, ali me zanima mogu li svoj NAS/print/ADDC ITX win server zamijeniti nečime što je još kompaktnijih dimenzija?
evo trenutno radim na Odroid C1 koji sam kupio isključivo za firmu.. .naime C1 ima gigabitni LAN, a u firmi mi ne treba MC već samo AD DC.

Javim rezultate, u konačnici bi trebalo završiti 15 računala na njemu. Zasad na Odroid U3 imam dignut domain controller doma za testiranje, 2 kompa su na njemu samo, ali radi savršeno... nisam doduše pokušao napraviti neki veliki user profile koji bi se dugo trebao loadati :-/

DC sam digao preko SAMBA4 Servera, možeš preko Windowsa (ako se logiraš na domenu kao Admin) kontrolirati grupe, usere, police itd... skoro sve kao i da imaš neki Windows Server kao DC. Nisam se igrao još da bi skužio što NE možeš napraviti...

Naravno za Domenu Samba4 treba biti i DNS server tako da imaš i to (pa možeš loopat nepoželjne stranice na 127.0.0.1 itd).

Javim kako se ponaša kad kroz par dana uključim računala na domenu
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2015., 12:16   #390
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Hvala, javi kako je prošlo.
Kad DC radi onda je to već super. Ako možeš molim te provjeri postoji li printer server i disk quota management koje možeš alocirati na AD usere i kako to sve funkcionira...

Iskreno, za ovo osnovno što meni treba ne bih se čudio da je tvoje rješenje brže od mojeg (iako sam tek nedavno upgradeao sa 2 na 6GB rama, štucao je malo )
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na