Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2011., 01:44   #1
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Raspberry Pi - PC za 25/35$

Što je to?
ARM-based System on Chip računalo skromnih performansi(700MHz ARM11, 128MB RAM-a, 1080p decoder), male potrošnje (1W load!) i smiješne cijene (~140 KN osnovni model).

Što će mi to?
Može se iskoristiti za razne namjene, kao npr.: web/print/USB storage server, car PC, eksperimentalni PC, media center, samo mašta je granica...

Jel' vrti to Crysis?
Ne. Ali vrti Quake 3 bez muke


Web:
http://www.raspberrypi.org/


Znam da ima među PCekspert ekipom puno entuzijasta koji bi se rado dočepali ovoga komadića hardvera po toj cijeni, za svakakve namjene

Diskusija može početi.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2011., 02:28   #2
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Za torrent masinu, malo trosi i tisina =
veve je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2011., 02:46   #3
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
ja čekam tak neš temeljeno na
http://www.arm.com/products/processo...cortex-a15.php

Torrent mašina, server sa recimo XBMC-om gore te paralelno mjesto za surfanje te obradu teksta.. office stvari. više neg dosta
  Reply With Quote
Staro 20.09.2011., 02:46   #4
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Zanimljivo, samo upitne iskoristivosti? Kako nakrkat diskovlje na isti? Inače kao nekakav PC za izlog, da srti reklamice i slično, stvarno dobro izgleda. Pogotovo load od 1W.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2011., 09:22   #5
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Dušu dalo za kase, malo tipkanja u wordu, ako vrti i full hd onda neki ghetto htpc, torrent mašina...za te pare odlična stvar. Pogotovo zbog potrošnje
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2011., 23:01   #6
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
FAQs
When will the device be available to purchase?
We anticipate the device will be available to the general public later in 2011 – at the moment that looks like November.

How much will it cost?
We hope to be selling the Model A for $25 and the Model B for $35.

Can I join the mailing list?
You certainly can. Head to the home page, and you’ll see a form at the top right you can fill in.

Why doesn’t the Raspberry Pi include piece of hardware or sort of port?
Our main function is a charitable one – we’re trying to build the cheapest possible computer that provides a certain basic level of functionality, and this means we’ve had to make hard decisions about what hardware and interfaces to include.

How do I connect a mouse and keyboard?
Mice, keyboards, network adapters and external storage will all connect via a USB hub.

What display can I use?
There is composite and HDMI out on the board, so you can hook it up to a digital or analogue television or to a DVI monitor.

What about audio?
There’s a standard 3.5mm jack, or you can use HDMI. You can add any supported USB microphone via a hub.

Does the device support networking? Is there Wi-Fi?
The Model B version of the device includes 10/100 wired Ethernet. There is no Ethernet on the Model A version (which we expect to be taken up mostly by the education market), but Wi-Fi will be available via a standard USB dongle.

What are the power requirements?
The device is powered by an external AC adapter, and the Model A consumes around 1W at full load.

Will there be a buy-one-give-one program?
Yes. We plan to implement a program of this sort, but you can also just buy one if you prefer.

Will the device be available internationally, or just in the UK?
We intend to ship worldwide from launch. We may establish a distribution network in due course.

Will there be a minimum order quantity?
The minimum order quantity will be one unit.

Are you accepting pre-orders?
No. We are adequately funded, and don’t want to take your money until we have finished hardware.

Is there power over USB?
No. Raspberry Pi is a USB host, not a USB device, and you can’t draw power from the uplink port of a hub.

Is there a GPU binary?
Yes. The GPU binary also contains the first stage bootloader.

What SoC are you using?
The SoC is a Broadcom BCM2835.

Can I run power Raspberry Pi from batteries as well as from a wall socket?
Yes. The device should run well off 4xAA cells.

Will it run ?
In general, you need to look to see whether the program you want can be compiled for the ARMv6 architecture. In most cases the answer will be yes. Specific programs are discussed on our forum, so you might want to look there for an answer.

Will it run WINE (or Windows, or other x86 software)?
No.

What Linux distros will be supported at launch?
Debian, Fedora and ArchLinux will be supported from the start. We hope to see support from other distros later. We will be selling SD cards with the distros preloaded. (Sept 4 2011 – originally, this FAQ suggested that Ubuntu would be supported. Because of issues with newer releases of Ubuntu and the ARM processor we are using, Ubuntu can’t commit to support Raspberry Pi at the moment.)

Is there a case?
Not for the initial version, but there will be a (removable, in case you want to do some soldering) case available later.

Is PoE (power over ethernet) possible?
Not in the base device, but it’s been a very commonly requested feature, so we’re examining options for later releases.

What happens if I brick the device?
You can restore the device by reflashing the SD card.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 01:40   #7
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504


Power supply confirmed as 5V micro USB

Citiraj:
There has been a lot of speculation about the power supply design for the production Raspberry Pi devices. The alpha boards use a pair of switch-mode power supplies to generate 5V and 3V3 rails from a 6-20V input on a coaxial jack, and LDOs to generate the low-current 2V5 and 1V8 rails for the analog TV DAC and various I/O functions. This is a flexible and power-efficient design, but suffers from two drawbacks:


Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 02:15   #8
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Već vidim tonu stvari kaj bi vrtio Weeehoo! Ovo će mi biti nova igračka početkom iduće godine!
  Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 02:31   #9
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Već vidim tonu stvari kaj bi vrtio Weeehoo! Ovo će mi biti nova igračka početkom iduće godine!
Meni je čak pala neka perverzija na pemet, nekakav cluster (?) od ovih jeftinjakera, cca 10 komada preko LAN switcha

Uglavnom uziman odma 2-3 komada kad izađe, jer za torrent mašinu dušu dalo... HTPC vjerovatno isto.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 02:45   #10
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Mene malo je kaj nema VGA izlaz. Imam stari 15-17" (ni sam ne znam) LCD monitor i mislio sam složiti neko pojačalce u kombinaciji sa DAC-om iduće godine. Te bi ovo zaštekao na pozadinu monitora te bi mi služio čisto kao mašina za puštanje zikice. Čak sam razmišljao o nekom parsto kuna touchu kaj bi okinuo preko monitora te probao nešto tako isfurati. (monitor je stari IBM-ov koji ima jako robustno kučište pa se ne piga kao svi ovi prosječni 22" monitori pa actually možeš prstom pikati po njemu hehehe)

Rastegnut sam jako jer imam ovaj E5200 i mislio sam ga ubacit u neku mitx ploču koja bi mi služila kao neki home serverčić. Utopiti sadašnje diskove i strpati samo po 3 tere diskove. Na to onda mogu vrtiti i torrente i ostale gluposti. (jer mi je jeftinija solucija od najjačeg NAT-a) pa sam mislio napraviti kombinaciju od

1. Jak komp za gaming i ostale pizdarije (2500K intel),
2. E5200 mala konfa u špajzi kao file server
3. raspberry za ostale male stvari.

Dobro da mislim tek početkom godine ići u kupovinu jer se moram dogovoriti sa svojom glavom o najboljoj opciji.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2011., 03:05   #11
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Mene malo je kaj nema VGA izlaz. Imam stari 15-17" (ni sam ne znam) LCD monitor i mislio sam složiti neko pojačalce u kombinaciji sa DAC-om iduće godine. Te bi ovo zaštekao na pozadinu monitora te bi mi služio čisto kao mašina za puštanje zikice. Čak sam razmišljao o nekom parsto kuna touchu kaj bi okinuo preko monitora te probao nešto tako isfurati. (monitor je stari IBM-ov koji ima jako robustno kučište pa se ne piga kao svi ovi prosječni 22" monitori pa actually možeš prstom pikati po njemu hehehe)

Rastegnut sam jako jer imam ovaj E5200 i mislio sam ga ubacit u neku mitx ploču koja bi mi služila kao neki home serverčić. Utopiti sadašnje diskove i strpati samo po 3 tere diskove. Na to onda mogu vrtiti i torrente i ostale gluposti. (jer mi je jeftinija solucija od najjačeg NAT-a) pa sam mislio napraviti kombinaciju od

1. Jak komp za gaming i ostale pizdarije (2500K intel),
2. E5200 mala konfa u špajzi kao file server
3. raspberry za ostale male stvari.

Dobro da mislim tek početkom godine ići u kupovinu jer se moram dogovoriti sa svojom glavom o najboljoj opciji.
Ja san već uzeo NAS tako da bi mi ovo dobro došlo, a za serverčić ti je dosta i neki Celer 430 downclockan.

Da dobra ideja za muziku, doduše valjalo bi kombinirat s <10" po meni, touch naravno.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 03:14   #12
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
I ja sam mislio NAS, ali kučište, napajanje i mitx ploča me opet ne bi došli kao neki bolj ,odnosno OK NAS, a ovim dobivam više (dugoročno). Pogotovo kaj mogu spucati Debian gore te raditi kaj me volja kaj se tiče torrent mašina, web serverčeka malog, (preko kojeg bi prema van imao sve kaj mi treba) itd, itd.

Pogle ovo kučište (kao primjer)
http://www.tomshardware.com/reviews/...nk,2864-4.html
Stane 6 diskova.
  Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 21:45   #13
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,519
meni je ovo super za cloud sljaku na poslu (gdje mi je zabranjeno valjda 90% weba)... s mobitela tetheram internet, spojim na ovo monitor misa i tipkovnicu od kompa na poslu i vozi... ja kupujem ziher kad izadje... ako nis drugo, da se igram, isprobavam...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 22:24   #14
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,524
Zgodna igračka koju čekam već neko vrijeme, a može poslužiti i u pametnije svrhe

14O kuna je malo, mislim da ću napraviti pre order.



Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Bit će to prava zvjerka od proca, vrlo iskoristiva i male potrošnje. Pitam se jedino kakav će biti memory bandwith.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 22:28   #15
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
meni je ovo super za cloud sljaku na poslu (gdje mi je zabranjeno valjda 90% weba)... s mobitela tetheram internet, spojim na ovo monitor misa i tipkovnicu od kompa na poslu i vozi... ja kupujem ziher kad izadje... ako nis drugo, da se igram, isprobavam...
Ima masu mogućnosti s obzirom na potrošnju i napajanje.
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Zgodna igračka koju čekam već neko vrijeme, a može poslužiti i u pametnije svrhe

14O kuna je malo, mislim da ću napraviti pre order.
Ima već negdi? Jer bi i ja napravio za 2-4 komada B modela
Citiraj:
Bit će to prava zvjerka od proca, vrlo iskoristiva i male potrošnje. Pitam se jedino kakav će biti memory bandwith.
Sigurno ne spektakularan, ali opet za osnovno dosta, pogotovo ako se složi neka divlja distribucija tipa archa
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 22:30   #16
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Nema preordera, pise vam na stranici na FAQ-u.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 22:37   #17
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Malo se to sve previse odugovlaci, ne bi bio niti prvi niti zadnji projekt koji je (ne)slavno propao i napravio 10 PCB prototipa...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 23:12   #18
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,519
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Malo se to sve previse odugovlaci, ne bi bio niti prvi niti zadnji projekt koji je (ne)slavno propao i napravio 10 PCB prototipa...
Ako moze meni jedan prototip...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 23:41   #19
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Malo se to sve previse odugovlaci, ne bi bio niti prvi niti zadnji projekt koji je (ne)slavno propao i napravio 10 PCB prototipa...
Upravo i ja to mislim, da bi se lako moglo dogodit da od svega bude 0 bodova.
Mislim, ko će njima štancat te PC-eve?
Di će se to sklapat? Proizvodit? Koliko oni toga mogu uopće isporučit?
140 kn je cijena toga PC-a, a jel tu uračunato ljudstvo koje će to proizvodit i sve ostalo što ide uz to?

Ako išta bude od toga biti će u jako malo primjeraka.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 11:34   #20
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Upravo i ja to mislim, da bi se lako moglo dogodit da od svega bude 0 bodova.
Mislim, ko će njima štancat te PC-eve?
Di će se to sklapat? Proizvodit? Koliko oni toga mogu uopće isporučit?
140 kn je cijena toga PC-a, a jel tu uračunato ljudstvo koje će to proizvodit i sve ostalo što ide uz to?

Ako išta bude od toga biti će u jako malo primjeraka.
Komponente, PCB i stancanje toga je najmanji dio problema, vjeruj mi, pogotovo ako je veca kolicina (50k +). U principu, njih to ne bi smjelo kostati vise od 10$ po komadu, a obzirom na cijene, to je tu negdje oko ove prethodne brojke.

Samo, treba otisnuti taj broj, pripremiti logistiku, S&H i sve ostalo, pa sad, ne znam bas. Za sada, sto se moze vidjeti iz prilozenog - ne bu dobro, iako je projekt fantastican (barem u zamisli)!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 15:13   #21
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,524
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Komponente, PCB i stancanje toga je najmanji dio problema, vjeruj mi, pogotovo ako je veca kolicina (50k +). U principu, njih to ne bi smjelo kostati vise od 10$ po komadu, a obzirom na cijene, to je tu negdje oko ove prethodne brojke.

Samo, treba otisnuti taj broj, pripremiti logistiku, S&H i sve ostalo, pa sad, ne znam bas. Za sada, sto se moze vidjeti iz prilozenog - ne bu dobro, iako je projekt fantastican (barem u zamisli)!
Na logistici je zapeo i onaj projekt 1 laptop per child, ili kak se već zvao.

No, malo gledam po webu i čini mi se da su ovi zapeli u ranijoj fazi. Moram priznati da je malo zabrinjavajuće to što još uvijek nema nigdje slike finalnog proizvoda a izlazi slijedeći mjesec ako se ne varam.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 16:32   #22
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Na logistici je zapeo i onaj projekt 1 laptop per child, ili kak se već zvao.

No, malo gledam po webu i čini mi se da su ovi zapeli u ranijoj fazi. Moram priznati da je malo zabrinjavajuće to što još uvijek nema nigdje slike finalnog proizvoda a izlazi slijedeći mjesec ako se ne varam.
Jep, ne bude nista od toga, vec pola godine nisu izasli s nikakvim konkretnim novim informacijama..
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2011., 22:48   #23
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Postoje i slični projekti, ali cijene proizvoda nisu ni blizu 140 kn. $135 za BoardX i $149 za BeagleBoard-xM.
BoardX: The Open Source Miniature Motherboard
BoardX is a collection of electronic circuit boards that stack on top of one another to share resources, communicate, and extend the functionality of one another. This system is built on the motherboard that acts as both an electrical and structural foundation. Unlike similar products (but much like a familiar PC system), the motherboard does not come with a processor pre-installed. Processors come as simple, low cost add-on boards, which allows any processor - or multiple processors - to be used with the system.

BeagleBoard-xM
BeagleBoard-xM delivers extra ARM Cortex TM -A8 MHz now at 1 GHz and extra memory with 512MB of low-power DDR RAM, enabling hobbyists, innovators and engineers to go beyond their current imagination and be inspired by the BeagleBoard.org community. Designed with the community inputs in mind, this open hardware design improves upon the laptop-like performance and expandability, while keeping at hand-held power levels. Direct connectivity is supported by the on-board four-port hub with 10/100 Ethernet, while maintaining a tiny 3.25" × 3.25" footprint.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 12:38   #24
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 19:11   #25
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nadam se da će ipak nešto bit, kad se ovako trude..
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 20:32   #26
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Start your Raspberry Pi software collection
Posted on November 18, 2011 by liz
5

Attentive readers of our forum may have seen our friend Vgrade, who has been doing development on one of the alpha boards, post a video of a little distribution he built on Mer, with QtCreator (which is indeed cute) installed, a couple of days ago. Mer’s light footprint makes it ideal for use on the Raspberry Pi, and you may have seen some of the Qt demos we’ve been showcasing on this blog. With this package (all open source, of course) you’ll be able to use the Raspberry Pi to write software in Qt and QML.

Vgrade has just released the files on his website with installation instructions (scroll to the bottom of his post for the download). If you’ve got an SD card going spare at home, you might want to copy these files to it and get your Raspberry Pi distro library off to a good start before we ship next month.

cini se da ce biti neceg
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 03:59   #27
spock5
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: u stanu
Postovi: 15
bi se dalo od ovog napraviti neki cluster od cca 20 kompova? kakve bi performanse bile?
spock5 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 14:28   #28
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Iskreno sumnjam da bi bilo isplativno, osim što bi bilo zanimljivo takvo što složiti. Za 20 jeftinijih Raspberrya dao bi više od 2500 kn, još na sve to treba dodati mrežnu opremu, kablove, napajanja...Nabralo bi se još troškova. S obzirom na to kako se radi o 700 MHz ARM-u s 128 MB RAM-a za jeftiniji model, višejezgreni Intel/AMD picek ima kud i kamo više procesorske snage. A na sve to je picek elegantnije i proširivije rješenje.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2011., 01:03   #29
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
op op

ukljucila se i nokia

http://www.raspberrypi.org/archives/369
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 21:54   #30
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Izgleda stvarno ide u izradu i prodaju
http://www.bbc.co.uk/news/technology-16316439
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na