Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2007., 19:16   #1
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
grafička-dvi-tv lcd-zvuk problem

imam asus 7900 grafičku i sony full hd ,kad spojim putem dvi-hdmi kabla dobijem sliku ali zvuk nemogu preko nijednog drugog kabla dobiti ,imam sve vrste kablova i ništa.više neznam šta da radim ,imam integriranu zvučnu i relatek audio HD manager.

ako netko zna gdje je problem


hvala
dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2007., 21:01   #2
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
ček, znači spojio si dvi grafičke u hdmi na telkaču? a audio? di si njega spojio?
jel ako imaš dvi-hdmi kabel onda kroz njega ide samo slika.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2007., 22:14   #3
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
imam jednu grafičku koju sam spojio na lcd, na njoj izlaz dvi na lcd-u HDM-i, zvuk sam spojio na ulaz namjenjen za njega pored HDMI-A na lcd-u i ni da pisne,inače imam i ulaz za PC na LCD-u ali slika je navodno puno bolja preko HDMI-a pa nisam ni isprobavao ovaj drugi način.inače su mi windowsi kad ih gledam i surfam preko LCD-a savršeni ,također i slika kad pustim film ,pogotovo jer imam dosta HD filmova i onda nemogu dobiti hebeni zvuk a kad prikopčam zvučnike baš za pc sa saubuferom dobijem normalno zvuk al kad prebacim na LCD ništa.inače imam skoro odličnu matičnu pa neznam dali bi trebao možda zvučnu karticu kupovati ako je do toga-nisam pametan



pomoć
dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2007., 00:10   #4
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
ako sam dobro shvatio iz ove skrabotine ti hoces zvuk prenjeti preko dvi->hdmi kabla? To ne moze, jer DVI ne prenosi zvuk, trebala bi ti grafa sa pravim HDMI izlazom.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2007., 01:41   #5
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
nisi dobro shvatio , ja znam odavno da putem dvi ili hdmi nejde zvuk,ja želim zvuk prenjeti drugim kablovima i neće
dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 00:14   #6
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
pa jel mi itko može pomoći, više sam oćajan,nemogu dobiti zvuk sa kompa ni preko kučnog pojačala na kučne zvučnike od linije, ni na lcd,neznam u čemu je više problem,jel zbog tog realtek hd audio sistema što mi je integriran na matičnoj ili trebam zvučnu karticu.imam obične zvučnike baš za PC i preko njih ide normalno, kad stavim slušalice isto radi ali na lcd i liniju neče!!!


dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 09:34   #7
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
pa to je nemoguce nisam jos cuo tak sta. u isti konektor prikljucis zvucnike za komp i svira, a kad prikljucis nesto drugo ne svira? Kablovi su ispravni?
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 12:24   #8
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
pa jel mi itko može pomoći, više sam oćajan,nemogu dobiti zvuk sa kompa ni preko kučnog pojačala na kučne zvučnike od linije, ni na lcd,neznam u čemu je više problem,jel zbog tog realtek hd audio sistema što mi je integriran na matičnoj ili trebam zvučnu karticu.imam obične zvučnike baš za PC i preko njih ide normalno, kad stavim slušalice isto radi ali na lcd i liniju neče!!!


za početak bi bilo ok da u potpis staviš cijelu konfiguraciju kako bismo točnije znali o čemu se radi.
a probaj i novije realtekove drivere i druge kablove
ako je do realteka nije bed , solidnu zvičnu možeš kupit već za 300-400 kn
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 13:15   #9
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
za početak bi bilo ok da u potpis staviš cijelu konfiguraciju kako bismo točnije znali o čemu se radi.
a probaj i novije realtekove drivere i druge kablove
ako je do realteka nije bed , solidnu zvičnu možeš kupit već za 300-400 kn
skinuo sam zadnje relatek drivere i sad radi s time da sam zanjenio hdmi ulaze na lcd jer se zvuk od PC čuo na priključenom dvd playeru a samo je jedan ulaz za zvuk a dva za hdmi, moram vidjeti pa neču sad valjda kad puštam dvd film morati stalno mjenjati hdmi na ulazima, valjda se da podeseiti negdje.inaće sam morao direktno na relatek str jer ovako nije htio update novih drivera pa sam mislio da ih ni nema

hvala svima
dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 17:55   #10
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
sta je pjesnik htio reci?
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2007., 13:12   #11
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Riješio je svoj problem i sretan je, a što je bilo u pitanju možemo samo nagađati
Costa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na