Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2023., 19:30   #121
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907
Radi fino na 7950x3d i 4090.

MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2023., 20:29   #122
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Nebi bilo dobro da ne radi na tome fino
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 00:18   #123
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Od 40 fps do lokanih 74 1440p/ultra varira dosta neoptimizirano klasika,ali cak sam mislija bice i gore .
A sama igra neznam ne privlaci me nesto nakon sat ipo vrimena odigranih,probat cu sigurno nakon nekog vrimena zbog modova i zakrpi da koliko toliko budem fer .

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 13:19   #124
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Polako se događa ono o čemu smo tu davno pričali, igre će sa dlss/fsr raditi normalno a bez toga će biti neigrive.
Na stranu sad to što igra vizualom ne pravda ovako niske performanse, postalo je normalno da triple A igre budu poluproizvodi (mislim da je gayming jedina industrija u kojoj je prihvatljivo i normalno da kupiš nešto što ne radi kako treba nego imaš nečije obećanje da će možda jednog dana biti upotrebljivo). Treba im dat što prije pare pa onda čekat godinu dana i 200 patcheva da se to dovede u neko normalno stanje
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 14:24   #125
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976


Hvala Mack, uštedio si mi pare.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 14:49   #126
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
meni nije jasno zaš je tak gpu zahtjevna, a izgledom uopće ne prati to, igre stare nekoliko godina izgledaju bolje stoput, a ovo ždere grafe od 1500€ i imaš 60ak fpsa
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 14:56   #127
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Polako se događa ono o čemu smo tu davno pričali, igre će sa dlss/fsr raditi normalno a bez toga će biti neigrive.
Na stranu sad to što igra vizualom ne pravda ovako niske performanse, postalo je normalno da triple A igre budu poluproizvodi (mislim da je gayming jedina industrija u kojoj je prihvatljivo i normalno da kupiš nešto što ne radi kako treba nego imaš nečije obećanje da će možda jednog dana biti upotrebljivo). Treba im dat što prije pare pa onda čekat godinu dana i 200 patcheva da se to dovede u neko normalno stanje
Da, točno, očito bez dlss-a/fsr-a koji je budućnost neće bit ništa, tko će više gledat sirove performanse grafičke, a to je ono što bi trebalo bit najbitnije kod kupnje dotične.



A što se tiče igre, u današnje vrijeme kupnja igri je praktički bacanje novaca, kupi se poluproizvod, a da se dođe do razine proizvoda treba čekat neko duže vrijeme da se igra pokrpa i da to dođe donekle na razinu koja bi trebala bit. Srećom pa postoje brojni servisi, pa se plati za mjesečno igranje ili kolko već korisnik želi za određenu igru.

Danas je bitno da se stvori hajp oko igre, napravi preorder, a poslije slijedi hladni tuš uz riječi "nikad više". Traileri izgledaju odlično, a u praksi je sasvim druga priča

Danas se ne kupuje čim jača grafa neg se kupuje igra, pa se prema igrama ravna koju grafu kupit i da tjera, 2k/4k, 100+fps ultra. A još se nismo dotakli UE5 i njihovih zahtjeva, pa već smo sad izgorili ko luk na masti
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 15:19   #128
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Znači dam npr 1700 eura za najjaču Nvidijinu grafičku karticu (4090), i grafa se već muči sa prvom next gen igrom, a Starfield sigurno neće biti najzahtjevnija igra lol.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 16:02   #129
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
kaj je starfield next gen igra? po čemu jeboga, pa rdr2 mi izgleda nekoliko puta bolje a stariji je podosta, što to ima starfield da je next gen u ovom trenu :S
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 16:10   #130
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ima npr. nršto što nitko drugi nema, staviš bilo di na mapi neki predmet, vratiš se za mjesec dana i biti će na istom mjestu. Također veličina svijeta je ogromna. Sad da li je to next gen nemam pojma, brijem da je taj termin došao sa konzola gdje označava smjenu generacija
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 17:09   #131
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,060
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova


Hvala Mack, uštedio si mi pare.

Nije da se kurčim, ali ko što sam rekao par stranica prije:


Mass Effect Lite u domeni priče/likova
No Mans Sky Lite u domeni planeta
Star Citizen Lite u domeni svemira


Čak je ispalo da je i Random Shooter Lite
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 17:38   #132
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa baš to i želim od ove igre, kao i prethodnici Fallout 4/3, Fallout 76 i Skyrim. Laganica istraživanje uz opušteni gameplay, za simulacije nemam volje. Sam nek je igra što veća, da se što duže može istraživati, rješavati, nadograđivati bez nekih bosova koji frustriraju kao u drugim igrama. To je igra tipa samo još ova misija i samo još ova lokacija pa gasim, i onda ne ugasiš nego zaviruješ ispod svakog kamena gamepad, krevet, TV i uživanje laganini.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 18:48   #133
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Došao doma, instalirao igru, odradio uvod, malo combata, došao do drugog planeta i izašao iz igre.

Ovo je katastrofa.

Popišam se na grob Toddu Howardu, najvećem govnaru PC gaminga uz Caseya Hudsona.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 19:24   #134
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Brijem da je fallout 4 za ovo svemirski brod
Ovakvu igru bez duše još jedino EA games i ubidrek mogu složit
Poslano sa mog M2103K19G koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 19:37   #135
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pa baš to i želim od ove igre, kao i prethodnici Fallout 4/3, Fallout 76 i Skyrim. Laganica istraživanje uz opušteni gameplay, za simulacije nemam volje. Sam nek je igra što veća, da se što duže može istraživati, rješavati, nadograđivati bez nekih bosova koji frustriraju kao u drugim igrama. To je igra tipa samo još ova misija i samo još ova lokacija pa gasim, i onda ne ugasiš nego zaviruješ ispod svakog kamena gamepad, krevet, TV i uživanje laganini.
Mislim, bez uvrede, ne kažem da svi imaju volje i vremena se pozabaviti igrama kako bog zapovijeda, ali kao kritičar ne mogu ne primjetiti da je točno to tip ljudi za koji se današnje "AAA" igre i rade. Polu-pospani, umorni, inertni (kvazi)gejmeri kojima je danas vrhunac gejmanja izvaditi kreditnu karticu i uložiti zadnje atome energije da bi se zavalili u kauč, uzeli pivo i kontroler u ruke, upalili svoju konzolu i pokrenuli svoj preplaćeni AAA naslov koji ih neće mentalno zamarati već će nagrađivati nastavak letargičnosti i u igri.

Zašto bi šetao ili letio okolo ako možeš kliknit na mapu i teleportirati se negdje? Osim zato jer a) ni ne možeš, jer svijet nije otvoren već si zatvoren u boxu ili b) ništa ni ne postoji van tog boxa u kojeg se teleportiraš ? Baš stvoreno za "istraživanje" koje se reklamira, lol.

Ali, korporacije su istrenirale ekipu da ne očekuju plaćenu vrijednost (ne samo u igrama nažalost). Kriteriji su na niskim razinama, a marketing je odradio svoje i igra se prodaje uz hvalospjeve.

No ako netko slučajno ima viška energije za istraživanje i krenete istraživati obližnju npr. planinu, ne brinite, Bethesda se pobrinula i za to...ne, nećete naići na išta vrijedno istraživanja već ćete naići na nevidljivi zid koji bi vam tada očito trebao dati na znanje da ste naivna budala koja je očekivala otvoreni svijet spreman za istraživanje, ali je zauzvrat dobila govno u celofanu, ili bolje rečeno, u zatvorenom boxu, ali iz ovog boxa se ne možete teleportirati u drugi. Eventualno zatražiti refund i ako imate sreće, dobiti ga.

Današnji gejmeri koji trpe i kupuju ovakva sranja mi se čini da grupno boluju od Stockholmskog sindroma... Zarobljeni kao taoci ubijenih kriterija, vlastitog komoditeta i inertnosti, gutaju sve šta im AAA industrija servira niz grlo, makar to bile i laži da za €70 dobivaju "next generation role-playing game set amongst the stars, create any character you want and explore with unparalleled freedom".
Tell me lies, tell me sweet little lies...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 20:00   #136
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Dobro napisano
Gayming industrija se dosta promijenila, ne na bolje.

Što se istraživanja i raznolikosti tiče, podsjeća me na raznolikost dungeona iz Obliviona, ima ih mali milijun ali kad vidiš jednog u stvari si vidio sve
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 20:10   #137
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 20:21   #138
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Generalno ekipa mi smo prestari za ovo,ili treba izbrisat pamcenje pa ce nam biti ovo nesto novo i dobro...(ovo vrijedi i za serije i filmove)
A dlss,fsr i ostale điđare reka je tu vec neko i apsolutno se slazem ,znaci nije vise bitno da radi na nativnoj rezi 60 fps nego je super ako radi sa upskejlingom fejk rezama i fejk frejmovima odlicno a nove grafe nikad skuplje .

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 20:25   #139
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,060
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Dobro napisano
Gayming industrija se dosta promijenila, ne na bolje.

Što se istraživanja i raznolikosti tiče, podsjeća me na raznolikost dungeona iz Obliviona, ima ih mali milijun ali kad vidiš jednog u stvari si vidio sve

Taj problem riješava Oscuro.

Zadnji update 2021, to se zove predanost projektu.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 20:52   #140
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nekad su vino i žene bile bolje, sve je bilo bolje nego danas. 84. kad sam na arkadnom automatu haklao Phoenix...e to su bila vremena, ovo danas sve neke šonje na gamepadu
Jebiga ljudi kad budete imali unuke javite se kaj još igrate, ja hvala kurcu igram sve živo a ak vam ne pašu jednostavne igre igrajte stare komplicirane, ja više nemam volje za takve igre. Svakome njegove tak da jedva čekam krenuti sa ovom za poluretardirane lijenčine koji samo traže malo opuštanja uz igru.
Lol
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 21:22   #141
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nekad su vino i žene bile bolje, sve je bilo bolje nego danas. 84. kad sam na arkadnom automatu haklao Phoenix...e to su bila vremena, ovo danas sve neke šonje na gamepadu
Jebiga ljudi kad budete imali unuke javite se kaj još igrate, ja hvala kurcu igram sve živo a ak vam ne pašu jednostavne igre igrajte stare komplicirane, ja više nemam volje za takve igre. Svakome njegove tak da jedva čekam krenuti sa ovom za poluretardirane lijenčine koji samo traže malo opuštanja uz igru.
Lol
Ma sve 5, ne osjećaj se prozvano, zapravo je poanta bila kako je AAA industrija već duže vremena okrenuta više kauč-igračima sa konzolama nego zahtjevnijim PC gamerima (i to se vidi u igrama koje su sve gluplje i jednostavnije), čisto iz razloga jer je kauč-gamera očito više, pa se industrija priklonila njima (tebi super, meni je sranje )
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 21:28   #142
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Promijenite industriju tak da platite punu cijenu za igru kakvu želite igrati i u budućnosti. Igre se prave da bi se prodale, pa kupujte komplicirane igre pa će se takve i masovno proizvoditi. Isto ko kuknjava za filmove...stalno marvel i film za dječurliju a kad treba do kina i platit ulaznicu, e to mi se neda..a kina puna klinaca To se veli, hebala bi se a da joj ne uđe.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 21:59   #143
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
Citiraj:
Autor MegaSkot Pregled postova
koji kurec, osvojio sam
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 00:06   #144
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907
Cestitam, Nikola ce ti poslati kod.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 00:43   #145
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
koji kurec, osvojio sam
Sretno. Sad ne smiješ kritizirati igru...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 09:41   #146
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
da da, ma nije tak ni loše, bude day 1 patch popeglo
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 09:48   #147
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Znači sutra je igra top?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 10:49   #148
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
malo je reć da ne volim Bethesdine igre, ali ipak sam se nadao da će ovo bit barem dovoljno dobro i onda čitam malo o igri po internetima i ono kaos. Tipično Bethesdino sranje. Šteta jer obožavam sci fi i čini se da još neko vrijeme neću odigrati dobar space exploring naslov.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 11:06   #149
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,060
Pa Star Citizen izgleda izvrsno.
Očigledno nije lik zbrisao s parama.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 11:09   #150
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa da, igrajte star citizen i uživajte u simulaciji, ovo je arkada za nas kaj nam se neda posvetiti nekoj igri. Smeće od igre, jedva čekam
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na