Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2007., 20:53   #1
N.N.
Visok, crn, obdaren ;)
Moj komp
 
N.N.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Grafička 7600 GS DDR3, problem, driver??

Ovako, grafičku normalno komp prepoznaje i pri bootanju je sve uredno očita, i instalirao sam ja nju sve i radi ona. Ali onda mi odjednom, samo nestane iz Device managera. Ne da nestane, nego, piše da ima problema s njom i naravno ne mogu igrat ništa zbog toga. Naravno, nestane mi i iz onog dijela kad odem na Display Properties/Settings/Advanced. Onda sam izbrisao drivere i ponovo ih instalirao i sve je radilo, samo je problem što je radilo nekih par sati. I Tako sam već par puta to radio, ali opet.... Šta da radim?? U čemu je problem??

HELP!!

Evo i slike kako to izgleda u Device Manageru:




Unaprijed zahvaljujem


P.S. Pokušao sam naći i nove drajvere za grafičku, ali ili sam ja lud ili šta... ali ja to ne mogu ni naći. To bi trebalo biti na ovoj stranici, http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp ali ja kad odaberem Graphics drivers/Geforece Go 7 series dobijem stranicu za drajver koji se mom mišljenju ne ide za ovaj model, pa ako netko može pogledat...

Inače, to je ova grafička:
http://www.gainward.net/products/pro...products_id=87



EDIT:

Stavio sam nove drajvere, pa ćemo vidjeti dokle će tako raditi, ali ako netko zna trajno rješenje ovog problema nek slobodno javi.
__________________
"The only easy day was YESTERDAY!"

Navy Seals

Zadnje izmijenjeno od: N.N.. 31.03.2007. u 22:20.
N.N. je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2007., 22:59   #2
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Kad tražiš drivere, nejdeš pod GeForce Go 7 - to su ti driveri za grafe na laptopima, ideš na Graphic driver/GeForce and TNT2.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2007., 23:17   #3
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Ovdje su ti driveri za nju: http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_93.71.html

Što se problema tiće, za ovo prvi puta čujem!? Jesi instalirao drivere od matične? Sve dobro popikano na matičnoj? Jesi išta OC-ao (ako jesi, kaj si OC-ao?)?
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 13:56   #4
N.N.
Visok, crn, obdaren ;)
Moj komp
 
N.N.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Ovdje su ti driveri za nju: http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_93.71.html

Što se problema tiće, za ovo prvi puta čujem!? Jesi instalirao drivere od matične? Sve dobro popikano na matičnoj? Jesi išta OC-ao (ako jesi, kaj si OC-ao?)?
Tnx, ali kažem, instalirao sam nove drajvere već, pa ćemo vidjeti sad. Čudno mi je to skroz jer i kad mi se to pojavi da ima neki problem, pri bootanju mi normalo ispiše grafičku karticu, tako da ne znam. Znači da je valjda na svom mjestu u matičnoj, nisam ništa klokao i drajvere sam od matične instalirao, tako da stvarno ne znam šta bi moglo biti.

Vidjet ću još malo kako će ovo držati sad s novim drajverima, pa ako ne probat ću je ponovo uštekat i vidjet onda.

Hvala svima na prijedlozima.
__________________
"The only easy day was YESTERDAY!"

Navy Seals
N.N. je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2007., 00:56   #5
N.N.
Visok, crn, obdaren ;)
Moj komp
 
N.N.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor N.N. Pregled postova
Vidjet ću još malo kako će ovo držati sad s novim drajverima, pa ako ne probat ću je ponovo uštekat i vidjet onda.
Evo da citiram sam sebe, grafička je opet počela štekat. Gledao sam help za taj problem i prva preporuka je da instalitam nove drajvere, što sam napravio 5 puta već, a druga je da ištekam karticu na matičnoj i da probam ponovo, ali evo i sad dok meni grafičke nema u device manageru, ja je normalo vidim pri bootanju, pa sad stvarno ne znam tko je tu lud.

Što je najgore, ja ne znam kako bi to definirao, pa da to potražim na netu, ne znam šta da upišem u taj google. Probat ću još to ištekat/uštekat, ali ako to ne uspije, ne znam....
__________________
"The only easy day was YESTERDAY!"

Navy Seals
N.N. je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2007., 12:43   #6
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Jel znaš da moraš prilikom promjene drivera grafičke očistiti one prethodne Driver Cleaner-om!?
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2007., 13:13   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
"moras" je malo prejaka rijec, pozeljno je i kada imas problema prvi korak u pokusaju rjesavanja ali da se bas mora.....ne mora

ja bi tu graficku probao u drugom stroju, moguce da se nesto kolje s maticnom iako to bas i nije problematicni model. ako i u drugom stroju radi iste probleme vrati je na reklamaciju i gotovo. ako ne, kreni od reinstalacije windowsa....kod sebe naravno

edit: sad sam pogledao screen onaj, code 10....pogledaj jos jednom dali ti dobro lezi u PCIe utoru, moguce da ti jedan od pinova pri kraju nije sjeo kako treba tj da se malo izvuce kod stavljanja sarafa na karticu. kineska kucista + blage doformacije s vremenom cine svoje po tom pitanju. koliko znam sve gf7 imaju zadnji pin skracen kako bi se to primjetilo odmah i smanjila mogucnost da covjek ne skuzi da kartica dobro ne lezi ali sve je moguce i vrijedi provjeriti. znam da si rekao da si je vec vadio i vracao ali ovaj put gledaj da li se kartica dize iz slota kod montaze
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na