Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2023., 17:29   #1681
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ta izjava "ne stoji", da ne kažem je kriva
Uređaji sa unutarnjim antenama samo su (možda) praktičniji, ali šta se tiče pokrivanja WiFi signalom nekog prostora (stan / kuća) oni sa "poštenim" vanjskim antenama su bitno bolji,
naprosto zbog zakona fizike komadić late (čitaj: interna antena) nema ni približno svojstva normalne vanjske antene (pa i one falše).
Na sve to dodatno dođe jeli chipset 1x1 ili 2x2 ili 3x3 pa onda dva banda (zato neki uređaji imaju i po 6 vanjskih antena) ...
Pa to što si napisao bi bilo točno da je riječ o istom tipu antena. Interne antene su obično PIFA, a eksterne dipol i imaju različitu usmjerenost. Generalno da, dipol ima veći domet u nekim smjerovima, ali to obično nije toliki problem u kući.

Evo jedan članak na tu temu:
https://eyenetworks.no/en/why-intern...for-home-wifi/

Što se tiče broja antena, router koji sam predložio ima 4 interne antene, jednako kao i asus koji gleda.
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 15:20   #1682
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Uspio tko u međuvremenu A1 TV uslugu pokrenuti na kompu? UDP adresu svakog kanala je vrlo lako otkriti snifanjem prometa no nemoguće je to potom pokrenuti na kompu, ne znam kakve sve kombinacije nisam pokušao. Znam da se prije to moglo sa MAX TV-om i A1 TV-om preko adsl-a, doduše na 90% kanala je bila zakodirana "zelena slika" ali je radilo na domaćim. Preko A1 TV optike ne mogu ni to dobiti, jednostavno VLC ne želi pokrenuti taj UDP link...

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 23.02.2023. u 15:53.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 15:29   #1683
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Nevezano za tvoje pitanje (jer ti ne mogu pomoći), kakav je STB na optici?
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 15:48   #1684
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Ja dobio Kaon KSTB4020.

Jedino što mi se sviđa na njemu je što je brz i ima kvalitetniji daljinski, sve ostalo (prije svega sučelje, ljepši prikaz onoga što je trenutno na rasporedu i što slijedi, bez nekakvih idiotskih obitelj/roditelj gluposti i zabrana itd) mi je bilo bolje na starom prijemniku koji sam imao na A1 adsl-u.

jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 16:36   #1685
bashoo
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Pozdrav svima,
koristim A1 optiku 1000/500 preko HT infrastrukture. ONT je Huawei a router Iskratel Innbox U92.
Zvao sam tehničku podršku i slao im email, no kažu da mi ne mogu dati PPPoE podatke (iako sam ih pokušavao nagovoriti, al kažu da ne smiju). Pitao ih za bridge mode i kažu da to na ovom routeru još uvijek nije moguće.
Sad me zanima, ukoliko saznam PPPoE podatke na drugi način, da li je moguće njihov router izbaciti i staviti svoj koji bi se onda direktno spojio na Huawei ONT (koji je HT postavio).
Koristim samo internet, bez telefona i TV-a.
bashoo je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 18:16   #1686
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Ja dobio Kaon KSTB4020.
Jedino što mi se sviđa na njemu je što je brz i ima kvalitetniji daljinski, sve ostalo (prije svega sučelje, ljepši prikaz onoga što je trenutno na rasporedu i što slijedi, bez nekakvih idiotskih obitelj/roditelj gluposti i zabrana itd) mi je bilo bolje na starom prijemniku koji sam imao na A1 adsl-u.
Sad sam malo zbunjen, imam isti STB (i slažem se s ovim što si napisao), ali ja imam uslugu preko kabla. Ti na optici imaš isti STB, nije valjda da uz optički internet moraš provući i koaksijalac do STB-a da bi gledao TV?



Citiraj:
Autor bashoo Pregled postova
Pozdrav svima,
koristim A1 optiku 1000/500 preko HT infrastrukture. ONT je Huawei a router Iskratel Innbox U92.
Zvao sam tehničku podršku i slao im email, no kažu da mi ne mogu dati PPPoE podatke (iako sam ih pokušavao nagovoriti, al kažu da ne smiju). Pitao ih za bridge mode i kažu da to na ovom routeru još uvijek nije moguće.
Sad me zanima, ukoliko saznam PPPoE podatke na drugi način, da li je moguće njihov router izbaciti i staviti svoj koji bi se onda direktno spojio na Huawei ONT (koji je HT postavio).
Koristim samo internet, bez telefona i TV-a.
Pogledaj ovaj topic - http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=314105
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 23:02   #1687
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
nije valjda da uz optički internet moraš provući i koaksijalac do STB-a da bi gledao TV?
Ne, ide samo mrežni UTP kabel od routera do prijamnika i to je to, nema koaksijalca kao na kablu. Doslovno je ista kombinacija kao i preko adsl-a, i tamo samo jedan mrežni kabel ide iz routera u prijamnik i to je sve.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 23:29   #1688
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Frend je neki dan dobio novi optički router od A1 Huawei EG8145V5.

Ima kakve razlike između ovog šta ja imam HG8145V5 i EG8145V5 ? Kolko vidim samo antene su bočno umjesto iza.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2023., 02:41   #1689
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Po slikama na netu oba imaju antene iza, jedina razlika koju vidim je da HG modela više nema na Huaweijevim stranicama
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2023., 10:06   #1690
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Po slikama na netu oba imaju antene iza, jedina razlika koju vidim je da HG modela više nema na Huaweijevim stranicama
EG ima bočno antene, HG imam doma, on ima iza antene.


Našao sam ovdje nešto o usporedbi:

https://forum.huawei.com/enterprise/.../655947-100181


praktički isti router novija varijanta malo bolji, power saving.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2023., 13:30   #1691
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Ne znam zašto konačno ne izbace neki sa barem jednim 2.5 Gbps portom, pa neka ga dijele onima koji uzimaju 1Gbps paket da uspiju dobit punu brzinu
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2023., 23:13   #1692
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Ne znam zašto konačno ne izbace neki sa barem jednim 2.5 Gbps portom, pa neka ga dijele onima koji uzimaju 1Gbps paket da uspiju dobit punu brzinu
Zato što i njih više košta.
Pametnije uloži u svoju opremu i miran doživotno.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2023., 23:29   #1693
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Uložio bi ja sutra kad bi znao da ću moći taj router podesit da radi na optici sa sve tri usluge (int/tel/tv). A u budućnosti može biti samo gore, tj. internet pružatelji sve zatvoreniji po pitanju podešavanja vlastite opreme.

(ostali dio opreme je već tu)
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2023., 22:47   #1694
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Zapravo kada se pogleda za 98% korisnika je sasvim dovoljan njihov router. Evo meni na 8145V5 zapravo jedino smeta što Automatic Wi-Fi Shutdown ne radi dobro, odnosno prilikom paljenja ujutro pali i 5G wifi koji ne koristim na uređajima. Jačina Wifi, stabilnost itd. za sada bez ikakvih problema, jednostavno radi net/tv/tel i to je to... Slažem se s @jacobbb da ako nešto reklamiraš trebao bi to i dati, mada radi se razlici 940 vs 1000 što je u biti manje bitno...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 05:20   #1695
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
A u budućnosti može biti samo gore, tj. internet pružatelji sve zatvoreniji po pitanju podešavanja vlastite opreme.
Nije baš sve tako crno, u biti samo je pitanje vremena kad će se na razini države regulirati pravo na vlastiti ruter.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 09:06   #1696
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Uložio bi ja sutra kad bi znao da ću moći taj router podesit da radi na optici sa sve tri usluge (int/tel/tv). A u budućnosti može biti samo gore, tj. internet pružatelji sve zatvoreniji po pitanju podešavanja vlastite opreme.

(ostali dio opreme je već tu)
Kako ne.Pa ekipa je ovdje na forumu odavna upogonila sve usluge na vlastitoj opremi.

Većina inače samo koristi internet i IPTV od ISPa a to ti svaki router može odraditi bez obzira bio to bakar ili optika.


Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Nije baš sve tako crno, u biti samo je pitanje vremena kad će se na razini države regulirati pravo na vlastiti ruter.
A nije ni tako sve dobro.Dok se ekipa ovde doslovno prepire da je glupo uložit u vlastitu opremu nitko nije bio u stanju upoznat naš HAKOM u vezi "Router Freedom" i dati im primjere koji su navedeni na FSFE.
Npr. od HAKOMa mi je došao autogenerated email da su zaprimili moj upit a tu sve stane.
Tek do prije pola godine su mi se udostojili odgovoriti.
Moji upiti HAKOMu za "Router Freedom" nisu bili tipa evo vam link pa vidite.Ja sam osobno sastavljao puno toga iz vlastitog iskustva i davao im odlične primjere zašto se ISPovima nesmije dozvoliti da izvode svakakve gimnastike sa opremom,nisu samo bili to primjeri sa FSFE nego primjeri korisnika na bakru i optici kod kojih sam postavljao razne routere.

https://ibb.co/MNryZJK
https://ibb.co/NTB5Y6W

Iskreno pošto je država banana i totalni bezveznjaci rade u HAKOMu koji nemaju pojma o čemu je stvar "Router Freedoma" prije će oni udovoljit ISPovima a ovi će im konstantno vrtit priče o securityu,hakiranju,itd...
A o kvaliteti ISP uređaja neželim niti počimati raspravu.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 06.03.2023. u 09:38.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 12:31   #1697
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Kako ne.Pa ekipa je ovdje na forumu odavna upogonila sve usluge na vlastitoj opremi.

Većina inače samo koristi internet i IPTV od ISPa a to ti svaki router može odraditi bez obzira bio to bakar ili optika.
Hm, nisam vidio nešto puno tu da se ekipa hvali, imamo jedan-dva forumaša koji su ranije pisali da su uspjeli nešto podesit (net+tv) nakon proba i izmjena xy routera. Kad bi postojala neka sigurna metoda onda bi se upustio u sve to, a ovako da kupim neki skupi router sa kojim će biti lutrija hoće li sve tri usluge radit - toliko bitno mi nije sve to.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 14:10   #1698
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Nije baš sve tako crno, u biti samo je pitanje vremena kad će se na razini države regulirati pravo na vlastiti ruter.
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
A nije ni tako sve dobro.Dok se ekipa ovde doslovno prepire da je glupo uložit u vlastitu opremu nitko nije bio u stanju upoznat naš HAKOM u vezi "Router Freedom" i dati im primjere koji su navedeni na FSFE.
Npr. od HAKOMa mi je došao autogenerated email da su zaprimili moj upit a tu sve stane.
Tek do prije pola godine su mi se udostojili odgovoriti.
Moji upiti HAKOMu za "Router Freedom" nisu bili tipa evo vam link pa vidite.Ja sam osobno sastavljao puno toga iz vlastitog iskustva i davao im odlične primjere zašto se ISPovima nesmije dozvoliti da izvode svakakve gimnastike sa opremom,nisu samo bili to primjeri sa FSFE nego primjeri korisnika na bakru i optici kod kojih sam postavljao razne routere.

https://ibb.co/MNryZJK
https://ibb.co/NTB5Y6W

Iskreno pošto je država banana i totalni bezveznjaci rade u HAKOMu koji nemaju pojma o čemu je stvar "Router Freedoma" prije će oni udovoljit ISPovima a ovi će im konstantno vrtit priče o securityu,hakiranju,itd...
Aktivno sam pratio tu priču. Na kraju se nije dogodilo ništa. Pisao sam HAKOM-u koji je rekao da za definiciju terminacijske točke čeka odluku BEREC-a, a BEREC na kraju 2020. nije ništa odlučio nego je rekao da NRA-ovi (HAKOM) sami odluče hoće li NTP definirati u točki A, B ili C sa skice na linku.

Ako se ništa nije mijenjalo u međuvremenu, jedino UK, Njemačka i još jedna sjevernija država (zaboravio sam koja) imaju izričito definirano to kao A slučaj po kojem korisnici imaju pravo mijenjati i ruter i modem. Kod nas to nije konkretno definirano pa ne možemo ništa osim reagirati kroz javno savjetovanje jednom kad pokrenu tu temu.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 18:26   #1699
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
A valjda se boje da ljudi masovno ne počnu stavljat Huawei rutere s CCP backdoor-ovima.
Znam da mi to već imamo, govorim općenito
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 21:07   #1700
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
A valjda se boje da ljudi masovno ne počnu stavljat Huawei rutere s CCP backdoor-ovima.
Znam da mi to već imamo, govorim općenito
Plot twist svi oni manje više koriste Huawei na backendu i client strani pa im tako ta priča laganini pada u vodu.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 05:05   #1701
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Pa baš zato naprave vetting prije nego ih puste u produkciju.
Isti takav Aliexpress model stvarno može biti security issue.

Ili imaš situaciju da na razini EU odluče da neće više koristiti CCP rutere a u isto vrijeme imaš odluku da korisnik može koristiti CCP rutere.
Kinda defeats the purpose, reklo bi ameri.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 22:50   #1702
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Jel ima tko danas problema sa A1? Otkako sam prešao na optiku nisam niti jednom morao resetirati router, sve je radilo tip-top zadnjih 6-7 mjeseci.. od jutros sam ga već 5x resetirao, stalno neki problemi, malo rikne internet, malo tv, malo telefon.. resetiranjem routera proradi sve neko vrijeme i onda opet ispočetka.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 23:09   #1703
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Jel ima tko danas problema sa A1? Otkako sam prešao na optiku nisam niti jednom morao resetirati router, sve je radilo tip-top zadnjih 6-7 mjeseci.. od jutros sam ga već 5x resetirao, stalno neki problemi, malo rikne internet, malo tv, malo telefon.. resetiranjem routera proradi sve neko vrijeme i onda opet ispočetka.
Nema problema cijeli dan. No moguće na tvom dijelu kvarta da je bio neki problem, tu bar kod mene u novom zagrebu nije bilo problema.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 31.03.2023. u 07:46.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 07:17   #1704
pasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Jel ima tko danas problema sa A1? Otkako sam prešao na optiku nisam niti jednom morao resetirati router, sve je radilo tip-top zadnjih 6-7 mjeseci.. od jutros sam ga već 5x resetirao, stalno neki problemi, malo rikne internet, malo tv, malo telefon.. resetiranjem routera proradi sve neko vrijeme i onda opet ispočetka.
Bok,evo i kod mene ista prica.Pocelo je jucer u popodnevnim satima.Svakih 5-10 minuta veza puca,vrati se i tako cijelo popodne.Zvao sam sluzbu za korisnike i rekli su mi da imaju kvar na podrucju Dubrave i Črnomerca(zivim u Gornjoj Dubravi),ali ja sam ipak prijavio kvar tehnickoj sluzbi,pa neke se oni pozabave.Koristim ga 3 mjeseca i stvarno nikakvih problema do jucer,a nadam se da ih vise nece ni bit.

Zadnje izmijenjeno od: pasara. 31.03.2023. u 08:41.
pasara je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 09:45   #1705
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Na istoj smo lokaciji znači to je to onda, kod njih je nešto a ne kod mene

Sinoć navečer sam lego bez interneta i telefona (tv je nekim čudom radio nakon xy restarta), jutros evo sve radi, barem za sad. Nadam se da su sredili taj kvar, da ne bude opet prc za 2-3h..
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 10:10   #1706
pasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Na istoj smo lokaciji znači to je to onda, kod njih je nešto a ne kod mene

Sinoć navečer sam lego bez interneta i telefona (tv je nekim čudom radio nakon xy restarta), jutros evo sve radi, barem za sad. Nadam se da su sredili taj kvar, da ne bude opet prc za 2-3h..
Zvao sam ih prije sat vremena da storniram tehnicare jer nije stvar u ruteru😁.Kazu da jos uvijek rade u otklanjanju greske,ali da nece bit tih pucanja.Mislio sam kad sam sa bakra presao na optiku da sam miran🤣🤣🤣🤣
pasara je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 11:26   #1707
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Al dobro ajde tu i tamo neka poteškoća za veći dio Zagreba/kvarta nije neki big deal, ja im to ne uzimam za zlo, osobito kad pogledam da 6 mjeseci je sve stvarno radilo odlično bez ikakve greške. Na bakru je bilo neusporedivo više problema. Da je sad nastao neki problem kod mene pa da moraju dolazit, mijenjat router, kopat po kablovima.. e to bi im bio veći minus Ovako sve ok.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 09:38   #1708
Jakic007
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Je li itko uspio postaviti ftp server s HG8245Q2 uredajem?
Uredno mi prepozna USB drive, postavim username i password, port 21 no kad ga upalim ne mogu se spojit na njega.
A1 blokira?

Inace, izgleda da ruter prepoznaje samo FAT32 i NTFS format drivea. Ext4 ili exfat ne vidi.

Zadnje izmijenjeno od: Jakic007. 28.04.2023. u 09:47.
Jakic007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 17:02   #1709
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Imam problem na A1 optici i zanima me da li je netko imao sličan problem.
Naime, meni se IP adresa resetira svakih 12 sati umjesto svaka 24 stata. Prijevio sam problem u SZK, razgovarao već više puta i oni vide da se adresa resetira svakih 12 sati, ali nemaju pojma zasto.
Prošli tjedan su mi zamjenili router i ne pomaze.

Isao raditi bas pokus i sinoc u 00:40 napravim restart routera.
Danas u 12:38 u statusu routera pise trajanje veze 11 sati i 58 minuta i aaa.aaa.aaa.aaa IP adresa.
U 12:40 pukne veza
U 12:41 provjerim status u routeru i pise trajanje veze 12 sati i 01 minuta, ali IP adresa je bbb.bbb.bbb.bbb

Nevjerovatno. Vec sam vise puta radio restart routera u nocinim satima, u 01:00, 02:00 bilo kada kako bi "isprovocirao" reset IP adrese u nocnim satima, ali svaki puta reset se opali tocno 12 sati nakon restarta. I naravno, ponovo u vrijeme i kada bi zapravo trebalo, u vrijeme kada je bio restart.

Sada sam i napisao pisani prigovor da imam "crno na bijelo" i jer to onda poteže neke rokove za riješavanje, pa budem vidio.
Ali zanima me da li je netko imao sličan problem i ima li uopce ideju sta bi moglo biti.

Da li je moguce (ne vjerujem, ali eto da pitam) da reset inicira nesto na mojoj strani (picek ili nesto), ali to mi nema bas smisla.

Inace, radim od kuce i cijelo vrijeme sam spojen putem VPN-a na sustave i baze klijenta. I naravno, kada dodje do reseta IP adrese meni pukne VPN i sve konekcije. Pa je onda taj problem pomalo vec i iritantan.
Jer traje to vec jedno duze vrijeme, sigurno preko 2 mjeseca.

Da, mogao bi "ciljati" reset da bude taman prije i nakon radnog vremena, ali to mi nije nikakvo rijesenje.
Rijesenje je da se IP resetira svaka 24 stata, a ne svakih 12 sati.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 19:25   #1710
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Pa jel ne drzi na optici 7 dana?
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na