Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2016., 19:00   #3181
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Problem jezičnih postavki Windows 10 Pro

Jučer sam morao reinstalirati Windowse 10, ali sam tijekom svega tog poštelavanja izgleda napravio nešto što nisam trebao.
Situacija je ta da uvijek sve imam namješteno na engleski, ali sam kod prošle instalacije za jezike imao složeno tako da je bio Hrvatski default jezik, ali je ipak sve bilo na engleskom, dok je format sata bio 24h, datum je bio tipa 16.5.2016, a mjeseci su bili prevedeni na HR.
Vjerojatno sam se zeznuo što sam sada kod postavki za jezike skinuo hrvatski jezični paket. Da li nekako mogu ukloniti samo taj jezični paket ? Pokušao sam ukloniti hrvatski jezik, ali čim ga vratim odmah je sa njime i jezični paket. Znači da jezik ne briše nego ga samo ukloni.

Također je čudno i kod odabira tipkovnice, prije sam imao Croatian (Croatia) Croatian keyboard, a sada iz padajućeg izbornika nije ponuđena Croatian keyboard nego primjerice samo Slovenska ili Srpska. Mogu namjestiti na Standard keyboard, ali prije je definitivno bila na Croatian keyboard. Znam sigurno jer tako imam na drugom kompu gdje mogu usporediti.

Nadam se da netko ima kakav savjet kako riješiti ove situacije.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2016., 19:39   #3182
emmeritus
Registered User
 
emmeritus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 47
Dxer, vidi jel ovo išta pomaže, imali smo sličnu situaciju pred par mjeseci.

Citiraj:
Autor emmeritus Pregled postova
Probaj ovako: pod Control Panel -> Language (Jezik?) postavi prvo hrvatski, a ispod njega engleski jezik.

Nakon toga klikni na "Advanced Settings (Napredne postavke?)" te postavi "override" na 1. padajućem meniju (Windows Display Language) na engleski.

Drugi padajući meni (Override for Default Input Method) neka ti ostane na "Use Language List" ili forsiraj hrvatski, ako želiš.

Sorry na puno engleskog, nadam se da ćeš se snaći u hrv. menijima; zezala me identična situacija prošli tjedan oko sat i pol dok nisam ustanovio kako treba postaviti.

P.S. Možda te nakon zadnjeg koraka traži da se odlogiraš i ponovno ulogiraš da bi primijenilo promjene, čini mi se da je tako kod mene bilo, al stvarno nisam 100% siguran više.
emmeritus je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2016., 19:58   #3183
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
@emmeritus
Puno ti hvala, pomoglo je, jedino je trebalo još ispod onog Advanced settings otvoriti i date i ostalo i tamo složiti Croatian i sada je sve kako treba biti.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2016., 20:24   #3184
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,016
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Jel se zna do kada će biti omogućen besplatan upgrade na win10, je li još uvijek 1.7. ili se pomaklo šta?
Sve je ko i do sad, tj. do 1.7.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 07:02   #3185
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
jos uvijek. nije valjda da godina dana nije bila dovoljna za upgrade?
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 14:45   #3186
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Imaš instaliranu Javu?
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 23:23   #3187
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor dorian_grey Pregled postova
Imam da. Baš me nervira ovaj Windows 10... radi tih programa koji su mi na 8.1 radili normalno, a na 10 nikako.


Nije problem u Win10, Gephi normalno radi.

Kao sto je kolega reko, probaj reinstalirat Java SE Runtime Environment 8u91. (Re)instaliraj obje - x86 i x64 verzije.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 08:33   #3188
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
ne pratim uopce win10 i ne interesira me. ovo naletio slucajno.
oni nisu normalni ...
"Site Update

24 May 2016


Microsoft has kicked its 'Get Windows 10' deception up another notch. As reported in articles such as this one, the already deceitful GWX nagware, which famously prompts Windows 7 and 8.1 users with only two options, both of which result in upgrading to Windows 10, has been modified again. Previously, you could click the small X in the top right corner of the prompt to exit without upgrading; now, clicking the X also starts the upgrade process. So basically, less tech-savvy users, who are not aware of third party tools like GWX Control Panel or Never10, will now wind up being upgraded to Windows 10 no matter what they click. Microsoft has single-handedly changed operating system upgrade etiquette from "Do you wish to upgrade your OS?" to "Just try and stop us from upgrading your OS". And bear in mind that Windows 10 isn't some critical security update for, or arguably even functionally better than, Windows 7 or 8.1 - this shameful deception is entirely for Microsoft's commercial benefit.

I've already made my rather negative views about Windows 10 and Microsoft known, most recently in this mini-rant a couple of months ago. But there are other voices with equally harsh views regarding Microsoft's ignominious slide into untrustworthiness. The latest is Susan Bradley, Microsoft MVP, who says this regarding the forced Windows 10 upgrades: "...I think Microsoft is being a bully on the Internet. A big bully. The manner in which Windows 10 has been pushed out the patching channel has me seriously questioning if I want to be associated with this Company going forward.""


source: http://www.tweakguides.com/
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 10:41   #3189
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nevjerovatno... još ovaj vikend žena i ja napali punicu da koji qrac je stisnula yes na upgrade i ona se kune da nije nikakav yes stisnula nego je samo zatvorila prozor i onda se pokrenulo nešto i sada je na ekranu nešto.

fakat prestrašno nešto...

inače komp je klasa uss nemesis. do 0% upgrade je došao nakon pola dana (to je bila subota), a u nedjelju ujutro je bio na 5%
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 10:52   #3190
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,101
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nevjerovatno... još ovaj vikend žena i ja napali punicu da koji qrac je stisnula yes na upgrade i ona se kune da nije nikakav yes stisnula nego je samo zatvorila prozor i onda se pokrenulo nešto i sada je na ekranu nešto.

fakat prestrašno nešto...
First world problems.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 11:03   #3191
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa ono za tak inf. polupismene ljude i je malo problem... jedino je pitanje da li je veći problem njima ili onima koji će krpat to.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 14:52   #3192
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,432
Ako su svi na Win10 onda moraju pruzati podrsku samo za win10. a to je puno jeftinije nego za tri OS-a paralelno
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 14:56   #3193
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,016
Citiraj:
Autor dorian_grey Pregled postova
Dakle Microsoft želi da svi imaju Windows 10? Radi cega bi im to bilo u interesu? Šta im nije bolje da ljudi koriste i Win 7 i 8. Ne kužim... možda iza toga svega stoji da na desetki mogu lakše pratit korisnika

Bila je priča da forsiraju win10 zbog Win marketa, da bi oni čak i dali piratima i ostalima da upgrejdaju na win10. I onda da svi počnu koristiti market, di mi Microsoft zarađivao na mikro transakcijama. Ono što recimo Steam odnosno Valve radi savršeno. Princip bi bio isti.


Stvarno nema razloga da neko koristi Win8 koji je smeće još uvijek.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 15:49   #3194
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,419
Zapravo ima smisla jer MS može sav development i podršku dugoročno usnjerit na jedan OS. Pametno i sa financijske i programerske strane. Po meni 10-tka je njbolji Windows OS dosad tak da..zakaj ne
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 19:20   #3195
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Barem su poceli s poliranjem OSa kako spada, do maloprije (nekoliko dana) pri gasenju je bacao greske za skype ili one drive koji su integrirani u OS pa to je tolko jadno da je strasno...
Najvise smeta to sto ima previse "override" opcija i to sjebe samu funkcionalnost OSa. Tipa lokacija ugasis, on upali, izgasis one drive, on pali, search neprekidno rosta po hardovima a kad promjenis jezik postane polu upotrebljiv i takvih milion sitnica.
Jos jedno pola godine da stock radi sve kak treba i onda jos neko vrijeme da mozes tweakat sustav a da i dalje radi jednako dobro nakon nekoliko mjeseci koristenja.
My 2 cents...
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 20:32   #3196
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Evo, ja ne znam kaj vas pati... moja instalacija je od 05.03.2016, dakle skoro 3 mjeseca. Updejta se regularno i sve kaj je pogašeno je i dalje ugašeno. I lokacija i skype i drive i sve te pizdarije.

I da napomenem, nikad mi se default programi nisu uzyebali. Kako je poštelano na Day 1, tako je i danas (ACDSee za slike, VLC za video, Winamp za MP3, Nitro za PDF...).

Zbilja trouble-free 3 mjeseca.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 13:14   #3197
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,382
Zarotiraj kameru za 180 stupnjeva
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 13:25   #3198
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Obrisi drivere za kameru i sa stranice porizvodaca skini za 10ku.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 14:07   #3199
ivor55
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Kutina
Postovi: 7
Pozdrav svima na forumu, evo novi sam ovdje i imam par pitanja za koje se nadam da će netko od vas imati odgovor:

- zanima me jel još uvijek aktualna ona uzasno glupa caka da kada npr. upgrejdaš Win 7 sa RETAIL ključem na Win 10, on praktički postaje OEM ključ, tj možeš kasnije napraviti Clean Install Win 10 OS-a isključivo na to računalo-tj. matičnu ploču , a ako bi ga htio instalirat na drugi komp ili matičnu onda praktički moraš zvati MS pa se natezati sa njima ili kupiti novi RETAIL Win 10 key?

- Da su napokon omogućili da možeš sa origigi Win7-8 RETAIL ili OEM (BIOS-UEFI integrated) ključem napraviti CLEAN install Windoza 10 i uredno aktivirati Win 10 OS, bez da moraš prvo raditi upgrade ili onu foru sa sejvanjem pa importiranjem GWX Ticketa itd?

Imam malu stariju "kantu" od računala i jedva čekam da je prebacim na Windows 10 i da mi proradi ko puška.. hah, ovako na sedmici se samo vuće
ivor55 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 14:48   #3200
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,382
1. koliko ja znam Retail verzije W7/8 se updateaju na Retail W10
2. novije verzije W10 podržavaju aktivaciju ključem W7/8
3. GWX ti više nije potreban. Prilikom aktivacije W10, sve se sprema na njihov server. Kod nove, clean instalacije, W10 automatski skinu taj ključ sa servera
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 19:29   #3201
ivor55
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Kutina
Postovi: 7
Ovako. U vezi telemetrije pronašao sam ovaj post na netu. Da sad sve ne prevađam, postat ću ovdje na engleskom jeziku.
Dakako ovo mogu koristit samo oni koji razumiju šta se ovdje radi.

Meni je iskreno svejedno da li špijuniraju šta ja radim ili ne. Nemam šta sakriti. Znam da su mnogi zadovolji sa Win 10, ali da im ta stavka telemetrije smeta. Pa evo:

"After some work, I have found some more registry keys that can be used to disable some tracking. This is not an exhaustive list. The way I did this was to export a branch of the registry, usually HKCU, the used the FC.EXE file found in Windows. Make sure you use the /N and /U switches. I also found a comment section of The Register some modifications to the HOSTS file which you can use to block tracking. That Register article is how I linked here. Below is my work so far. I saved it as a text file, disable Windows Defender and any antivirus, run a powershell as an administrator, rename the file to a .cmd extension, and then run this script. The batch file is below."

REM This should be run with command prompt as an adminstrator.
REM Disable the antivirus and Windows Defender.
REM After disabling those, rename the file extension from .txt to .cmd
REM Then run this script.
REM This does not fix all privacy issues, you will still need to turn off some.

REM First, block Windows from sending data about you to their servers.

echo ## BEGIN Windows 10 privacy settings ##>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 vortex.data.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 vortex-win.data.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 telecommand.telemetry.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 oca.telemetry.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 sqm.telemetry.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 watson.telemetry.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 watson.telemetry.microsoft.com.nsatc.net>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 redir.metaservices.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 choice.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 choice.microsoft.com.nsatc.net>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 df.telemetry.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 reports.wes.df.telemetry.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 wes.df.telemetry.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 services.wes.df.telemetry.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 sqm.df.telemetry.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 telemetry.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 watson.ppe.telemetry.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 telemetry.appex.bing.net>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 telemetry.urs.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 telemetry.appex.bing.net:443>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 settings-sandbox.data.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 vortex-sandbox.data.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 survey.watson.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 watson.live.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 watson.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 statsfe2.ws.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 corpext.msitadfs.glbdns2.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 compatexchange.cloudapp.net>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 cs1.wpc.v0cdn.net>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 a-0001.a-msedge.net>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 statsfe2.update.microsoft.com.akadns.net>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 diagnostics.support.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 corp.sts.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 statsfe1.ws.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 pre.footprintpredict.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 i1.services.social.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 bingads.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo 127.0.0.1 www.bingads.microsoft.com>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts
echo ## END Windows 10 privacy settings ##>>%windir%\system32\drivers\etc\hosts

REM First, opt-out of some, but not all, of the privacy settings.
REM Not all anti-privacy settings have been found.

REM settings -> privacy -> general -> let apps use my ID …
reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AdvertisingInfo\ /v Enabled /t REG_DWORD /d 0 /f
reg delete HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AdvertisingInfo\ /v Id /f
reg add HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AdvertisingInfo\ /v Enabled /t REG_DWORD /d 0 /f

REM settings -> privacy -> general -> let websites provide locally …
reg add “HKCU\Control Panel\International\User Profile\ /v HttpAcceptLanguageOptOut” /t REG_DWORD /d 1 /f

REM settings -> privacy -> general -> speech, inking, & typing
reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\InputPersonalization\ /v RestrictImplicitTextCollection /t REG_DWORD /d 1 /f
reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\InputPersonalization\ /v RestrictImplicitInkCollection /t REG_DWORD /d 1 /f
reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\InputPersonalization\TrainedDataStore\ /v HarvestContacts /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Personalization\Settings\ /v AcceptedPrivacyPolicy /t REG_DWORD /d 0 /f

REM Disables web search in the search box
reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search\ /v BingSearchEnabled /t REG_DWORD /d 0 /f

REM Block telemetry.
powershell.exe -command “”
powershell.exe -command “”
reg add HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection\ /v AllowTelemetry /t REG_DWORD /d 0 /f

REM Finished.
ivor55 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 19:43   #3202
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
koji ste vi padobranci

inace, zakasnili ste u raspravu o privatnosti, telemetriji i "spijuniranju" jedno godinu dana
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 19:50   #3203
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Btw kako na laptopu imam Win10 a neda mi se tražiti jedno 10 prethodnih stranica, ima tko kakav link koje opcije podesiti što se tiče privatnosti, nekih korisnih stvari...
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 20:03   #3204
ivor55
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Kutina
Postovi: 7
Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
koji ste vi padobranci

inace, zakasnili ste u raspravu o privatnosti, telemetriji i "spijuniranju" jedno godinu dana
A jbg. hah oćito da će ta tema uvijek biti aktualna. Pogotovo nekome tko se tek sad prebacuje na desetku.
Meni je svejedno, nek me špiuniraju ako žele. Nemam ništa za sakrit, a Win koristim samo za poslovne svrhe.
ivor55 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 20:41   #3205
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,423
Zadnjih par dana sam ispalio na Win 10.Igram kad odjednom iskoči "You need updates"
FFS kako mi ide na živce.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 21:06   #3206
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Citiraj:
Autor ivor55 Pregled postova
Nemam ništa za sakrit, a Win koristim samo za poslovne svrhe.
Kako si molim te uspio ovo strpati u istu rečenicu. Znači brinuo bi se da koristiš win kod kuće, ali na poslu je ok, tamo nema ništa bitno.

"Nemam ništa za sakriti" je u top 5 najglupljih izjava, ali ne brini se, nisi jedini koji je to izjavio.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 21:37   #3207
xXxSsS
Premium
Moj komp
 
xXxSsS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Ima li itko problema sa start-menijem da ne reagira uvijek već se mora kliknut par puta da proradi ? problem vučem od prvih buildova, trenutno sam na 14352.
xXxSsS je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 22:49   #3208
ivor55
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Kutina
Postovi: 7
Citiraj:
Autor ivor55 Pregled postova
A jbg. hah oćito da će ta tema uvijek biti aktualna. Pogotovo nekome tko se tek sad prebacuje na desetku.
Meni je svejedno, nek me špiuniraju ako žele. Nemam ništa za sakrit, a Win koristim samo za poslovne svrhe.
JOoj, krivo sam se izrazio. Koristim Win10 za NEKE poslove, prije sam imako 7.
I za to šta radim mi nije ni potreban internet i nemam nikakve komprimitirajuće podatke o klijentima na računalu. Tako da se osjećam prilično sigurno na desetki.
Ne razmišljam, ni ne paničarim oko telemetrije.
ivor55 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 23:43   #3209
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
"Meni je svejedno, nek me špiuniraju ako žele. Nemam ništa za sakrit"

prijatelju netko inteligentan ovo nebi trebao nikada reci/napisati/pomisliti .
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2016., 00:15   #3210
ivor55
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Kutina
Postovi: 7
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
"Meni je svejedno, nek me špiuniraju ako žele. Nemam ništa za sakrit"

prijatelju netko inteligentan ovo nebi trebao nikada reci/napisati/pomisliti .
Dakle po tebi ja sam GLUP jer sam se pomirio sa činjenicom da je špijuniranje korisnika neizbježno. Bilo da se radi o Microsoftu ili nekoj drugoj kompaniji, uvijek će biti načina da se uzimaju podaci od korisnika.

prijatelju dragi, danas se takve stvari rade preko svih "pametnih" uređaja. Ne samo laptopa.

Nakon što je izašlao Win 10 digla se halabuka oko toga, a u biti takve stvari postoje puno duže. Dok se meni pruža usluga kakvu trebam, nek rade što žele.
ivor55 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na