Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2010., 20:06   #1
matedgo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
speedtouch 780wl, DUO CARNET

gledam malo po netu i nikako da nadem, malo se informirao da kupim router, i samo da router spojim na taj modem i nikako da uspijem, u routeru sam napravio da je PPPoE upiso korinisko ime, lozinku i jos neke postavke, cijeli dan se muvam s routerom i nikako da se uspijem spojiti, pa nakon toga nadem da otkljucam navodno speedtouch, i otkljucao sam speedtouch, namjestio sam i u speedtouchu postave za PPPoE ali opet neradi ?, u cem je problem nemogu ga nikako namjestit, cito sve moguce i nikako da nadem, dal moze neka pomoc oko toga ?

radi se o iskonovom DUO,carnet
a o routeru d-link di584 wireless, i nikako da uspijem
matedgo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 06:30   #2
matedgo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
dajte, stvarno jel netko zna kako namjestiti ???, vec 3 dana se muvam oko toga i nista !!, ili ako je netko uspio staviti speedtouch u router mode i radi mu, jel moze poslati config, samo prije toga neka izbrise svoe korisnicko ime i lozinku u konfiguraciji i posalje. !
matedgo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2010., 17:52   #3
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
ista ti je shema ko na bnet carnetu, pa možda ti pomogne ova tema http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=172335
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 18:38   #4
matedgo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
hmm, shema nije ista, bnet je na PPTP, a iskon na PPPoE, al necu sada dabe da kupim opet jos jedan router, pa da mi i taj neradi, dal netko zna siguran router koji ce raditi na iskon Duo.carnet ???, da nebacam lovu dabe. isprobao sam staviti speedtouch u router mode, ali sve ostale postavke iskona izgube i nemogue je spojiti, pa te zatim sam probo se spojit s dlinkom di-524 wireless, i nece nikako, koji bi router trebo kupiti da radi 100% ili ako netko zna kako namjestiti taj dlink da radi ??
matedgo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 20:26   #5
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
pa kolko ja znam, Carnet preko svih operatera ide preko PPTP ako govorimo o broadband pristupu

običan Iskon ADSL je PPPoE kao kod i svih ostalih operatera

ovaj tvoj router podržava PPPoE, te ako se s Iskonovim usernameom i passwordom pokušavaš spojiti, nebi trebalo biti problema... samo moraš uključiti PPPoE passthrough na Metronetu... to bi se trebalo moći napraviti tako da odeš lijevo na Speedtouch i onda imaš dolje opciju Set Up i u wizardu odabereš router mode... ovo ti sve govorim po sjećanju, pa ako negdje zapneš, javi... gl
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 20:32   #6
matedgo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
e da je barem tako onda ja nebi ni trebao pomoc ako ide kroz pptp. jako dobro znam da ide kroz PPPoE i pise u postavkama router a i imam PPPoE konekciju ne PPTP, taj speedtouch je zakljucan i u brdgeu modu, i otkljucam ja njega, stavim postavke kako treba ali se izgube bas sve postavke od iskona koje su potrebne za telefon, itd, ali internet opet nezeli raditi kada je stavljen u Routed mode !!, jedino iskonova carnet usluga ide kroz PPPoE i to je malo glupo. takoder sve moguce isprobano s dlinkovim di-524 routerom i nema sanse da se spoji, nekontam zast !!.
matedgo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 20:47   #7
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor matedgo Pregled postova
jedino iskonova carnet usluga ide kroz PPPoE
eto vidiš, čovjek svaki dan nešto novo nauči...


nego, daj otvori logove na D-Linku pa vidi kakvu grešku ti izbacuje kad se pokušava spojiti...

također, možeš probati spojiti računalo direktno u Thomsona, te napraviti PPPoE konekciju na samom računalu, pa se probaš spojiti na taj način... ako se uspiješ spojiti, znači da je Thomson dobro iskonfiguriran, te je problem u D-Linku i njegovim postavkama, a ako se ne uspiješ spojiti, obrnuta je situacija...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 20:56   #8
matedgo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
od logova nista neizbacuje, e sad nerazumijem to spojit komp direktno s speedtouchem ???, jos cu pokusat staviti novi firmware na dlink pa cu vidjet sto ce biti, ali sumnjam da je u tome.
matedgo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 09:59   #9
matedgo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 19
ovako novi problem u speedtouchu, namjestio sam ga da radi u PPPoE neznam kako ali ajde ide, i odem na broadband connection i pritisnem connect, on se uredno spoji, dobije ip i blabla, ali ja opet nemam interneta ???, i opet se mogu spojiti s normalnom konekcijom koja je na kompu. Pise da je spojen ali nemam interneta ?, ikakve mogucnosti ?,

onnection Information




Uptime:0 days, 0:06:10
Data Transferred (Sent/Received) [KB/KB]:23,80 / 6,98

Connection Settings




PVC Info (VPI.VCI):0.86
Type:PPPoE

PPP Settings




Username:
Password:********
Connection Mode:Always-On
Service Name:-
Concentrator Name:

TCP/IP Settings




IP Address:
Default Gateway:193.198.190.242
Primary DNS:193.198.184.130
Secondary DNS:193.198.184.140
matedgo je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 10:43   #10
hrc00
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ivg
Postovi: 1
Pokušavam spojiti D-Linkov router DIR-600 s iskonovim duo.carnet st780wl-om, ali na žalost stvar ne radi, pa molim za pomoć, savjet, uputu.

Na dir-600 je postavljena PPPoE veza, te je preko wan porta spojen na thomsonov lan port:



U statusu stoji da je d-link konektiran na internet, ali ja sa kompa, koji je spojen na d-link nemam izlaz na internet.

hrc00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2011., 23:21   #11
hribi
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Stavi Dynamic PPPoE i Receive DNS from ISP
hribi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na