Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2012., 13:26   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Noctua NF-F12 Focused Flow test

Testirali smo Noctuin F12 ventilator.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 18:19   #2
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Uh uh... To je vec novac za jedan vent kojim se da kupiti dva ozbiljna venta drugih prizvodaca...
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2012., 19:49   #3
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Uh uh... To je vec novac za jedan vent kojim se da kupiti dva ozbiljna venta drugih prizvodaca...
uf meni je ovo malo previše novca za vent , a sad baš da je toliko bolji od konkurencije i nije .
klem je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 19:04   #4
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Koji proizvođač daje 6 godina na ventilatore osim Noctue,to je jedan od razloga za veću cijenu
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 19:16   #5
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
a cuj, 6 godina garancije na ventove je vec preseravanje isto ko i garancija na non-heatpipe coolere
domis je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 19:17   #6
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor sapunko_HR Pregled postova
Koji proizvođač daje 6 godina na ventilatore osim Noctue,to je jedan od razloga za veću cijenu
sve stoji samo gledam iz svog iskustva da mi nijedan ventilator koji imam doma i koji sam ugradio frendovima ( većinom oni najjeftiniji kineski ventilatori ) nije nikad krepao ni u tih 6 godina. Ali svejedno osobno ne bi nikad dao pola cijene jednog poštenog hladnjaka samo za ventilator koji i nije nešto drastično bolji što se tiče performasni od konkurencije
klem je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 15:24   #7
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Uh uh... To je vec novac za jedan vent kojim se da kupiti dva ozbiljna venta drugih prizvodaca...
Ovaj drugi vent odmah možeš bacit u smeće. To ne vrijedi pišljivu bobu, imao sam ih 6 komada na minimalnom broju okretaja na dva 3x120mm radijatora i u roku 3 mjeseca SVI su procvilili i prozujali.

Za vent ako će mi trajati dam i 250kn ak treba, ali da onda nemam problema sa prozujavanjem i sličnim glupostima. Nažalost, sumnjam da mi i noctua može to jamčiti. Garancija mi niš ne znači kad moram na minimalno tjedan dana bit bez venta kad ga donesem na servis dok ga oni "testiraju"...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 18:10   #8
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Preskup vent iskoristiv samo za kućišta. Za procesore/radijatore ova tehnologija(Focused Flow) je nepotrebna.

Cijenim inovativnost, al brate mili nemoraju baš svaku grbu na ventilatoru nazvat novom tehnologijom.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 08.01.2012. u 12:03.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 04:45   #9
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Cijenim inovativnost, al brate mili nemoraju baš svaku grbu na ventilatoru nazvat novom tehnologijom.
hehe, u sridu... marketing, štaćeš...dovoljno je vidjeti reklame na tv-u krcate su sa "nova inovativna formula, novo novo novo od sada profesionalna **** i za vas"
Inače, da i meni je jedan slipstream prozveketao, ali izvadio štift, našopao
osovinu sa grafitnom masti za zetove tramvaje i odonda vozi. A kad radi, tih je i dobrog protoka. Ne razumijem isto kuknjavu da se bude bez venta kad se šalje na reklamaciju, pa onaj tko kupi tako skup vent, valjda ima barem 1 rezervni od 30tak kuna. Evo meni se samo od sebe nagomilalo, što no name kineza iz kućišta, što kojekakvih silverstoneova, xilencea, spireova, yate loonova itd...nisu neki super high pressure low noise, revolution blade design liguidplasmaballbearing, ali sigurno bi radili da prozuji kakav skuplji (za mene su skuplji oni od 100-120 kn) ono što je po meni fail (prvenstveno zbog cijene) je da je ovaj vent ponegdje slabiji od "zastarjelog" noctue, a jedva koji postotak bolji u testu od stock slipstreama koji košta 60tak kuna. Pa nek ima 6 godina garancije, 4 slipstreama za iste novce bi valjda izdurali 6 godina u smjenama
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 20:05   #10
TimmyZG
Registered User
Moj komp
 
TimmyZG's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
odličan vent, samo puno košta, pošto mi je noctua sponzor daju mi 50% popusta ali je i dalje skupo :/
__________________
Pogledajte moj Modding
Tražim sponzora koji bi mi pomogao u moddanju drugih kučišta.
P.S kučište sam platio 450kn jer je bilo razbijeno i izgrebano i još sam utrošio 100kn u njega.
TimmyZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2012., 20:18   #11
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ovaj drugi vent odmah možeš bacit u smeće. To ne vrijedi pišljivu bobu, imao sam ih 6 komada na minimalnom broju okretaja na dva 3x120mm radijatora i u roku 3 mjeseca SVI su procvilili i prozujali.
To je klasika kod "sleeve bearing" jeftinjara ka šta je taj Slip Stream - ne trpe vodoravno montiranje. Doduše, evo meni procvilio i drugi Gentle Typhoon u manje od godinu dana na potenciometru tako da očito tu nema nekog pravila.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na