Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2007., 11:25   #1
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Telefonska centrala

Trenutno imamo firmu na dva mjesta i sad se selimo svi na jedno mjesto i treba nam centrala. Trenutno stanje je da imamo 2 telefonska broja preko ISDN i maxadsl u jednom uredu i 1 telefonski broj i maxadsl u drugom uredu.Kad se budemo selili trebat će nam 4 telefona + 2 broja za faks i jedan dsl tako da me zanima jel ima kakva stranica di mogu nać kakva rješenja ili neka firma koja se bavi dizajniranjem i postavljanjem centrala
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2007., 11:50   #2
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Trenutno imamo firmu na dva mjesta i sad se selimo svi na jedno mjesto i treba nam centrala. Trenutno stanje je da imamo 2 telefonska broja preko ISDN i maxadsl u jednom uredu i 1 telefonski broj i maxadsl u drugom uredu.Kad se budemo selili trebat će nam 4 telefona + 2 broja za faks i jedan dsl tako da me zanima jel ima kakva stranica di mogu nać kakva rješenja ili neka firma koja se bavi dizajniranjem i postavljanjem centrala
Panasonic ti ima zgodne low-cost centrale, samo je pitanje sto ti treba.

Digitalne i analogne centrale.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2007., 12:07   #3
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Hvala na pomoći a jel mi možeš objasnit koja je glavna razlika između analognih i digitalnih centrala
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2007., 12:20   #4
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Hvala na pomoći a jel mi možeš objasnit koja je glavna razlika između analognih i digitalnih centrala
Huh, tu ti ide cijela teorija koja bi se dala raspisati na n strana. U osnovi, digitalne su skuplje, naprednije itd., ali je pitanje sto ti treba, koliko ulaznih i lokalnih linija, kakvu opremu sada imas i slicno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2007., 12:28   #5
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Treba mi 4 izlazne linije + 1 za faks. trenutno na toj lokaciji ima samo jedna linija i maxadsl i to je sve šta imam na toj adresi. Volio bi da se brojevi mogu preusmjeravat i to je sve. Sad pošto imam preko t-coma na drugoj adresi ISDN volio bi ga prebacit da mi ostanu ti brojevi. Neznam sad kolko je to teško izvest zato se informiram ovdje da vidim kolko bi bila otprilike cijena.
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2007., 13:06   #6
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Treba mi 4 izlazne linije + 1 za faks. trenutno na toj lokaciji ima samo jedna linija i maxadsl i to je sve šta imam na toj adresi. Volio bi da se brojevi mogu preusmjeravat i to je sve. Sad pošto imam preko t-coma na drugoj adresi ISDN volio bi ga prebacit da mi ostanu ti brojevi. Neznam sad kolko je to teško izvest zato se informiram ovdje da vidim kolko bi bila otprilike cijena.
Ovisno je o lokacijama. Trebao bi kontaktirati T-Com i vidjeti mogucnosti, a za tvoje potrebe je mala analogna centrala, po mom misljenju, vise nego dosta.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 00:36   #7
michael1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 13
Post

Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Treba mi 4 izlazne linije + 1 za faks. trenutno na toj lokaciji ima samo jedna linija i maxadsl i to je sve šta imam na toj adresi. Volio bi da se brojevi mogu preusmjeravat i to je sve. Sad pošto imam preko t-coma na drugoj adresi ISDN volio bi ga prebacit da mi ostanu ti brojevi. Neznam sad kolko je to teško izvest zato se informiram ovdje da vidim kolko bi bila otprilike cijena.
Ukratko da pokušam pomoć digitalnai analogna otprilike ista razlika kao analogna telefonija i ISDN, ako hoćeš iskoristit ISDN (koji paket je postojeći?) kod digitalne su vanjske linije zapravo ISDN te to rješava dilemu samo je bitno koliko i kakvi aparati jer digitalna centrala zahtjeva digitalne aparate istina svaka ima i moućnost spajanja analognih aparata a preusmjeravanje i ispis po svakom broju isto kao i do sad sa ISDN-om. Najmanje centrale i jedne i druge su čini mi se sa tri ulazne linije a 8 lokala vjerovatno već postojeći ISDN zadovoljava i najbitniji detalj kod Faxa može li ostat nabroju sa DSL-om sto mislim da normalno nebi bio problem. Nadam se da sam bar malo pomogo

Zadnje izmijenjeno od: michael1. 17.12.2007. u 12:02.
michael1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 18:23   #8
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
e bas lipo sta je neko otvorija temu. i meni bi tribalo to isto.

imam 6 lokala i fax. ne znam da li se dsl treba vezivat na centralu ili ne? treba bi mi recimo ispis broja (u predracunu mi je to navedeno ka zasebna stavka:zasto?)
automat koji ce preusmjeravat ulazne pozive na odgovarajuce lokale , 6 komada telefona i ofc sama centrala ova koju je michael spomenija 8 lokala i 3 ulazne linije.

sad mene zanima jel to stvarno potrebno? mislim moze li se to rjesit nekako drukcije? znam da ima sad nekih telefona koji djeluju kao lokali sami da se mogu zvat medjusobno. ili sam zabuca nesto?

hvala

P.S. mislija san na ovako nesto

Zadnje izmijenjeno od: Antonic. 19.12.2007. u 18:43. Razlog: p.s.
Antonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 22:21   #9
bojler
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 191
Citiraj:
Autor michael1 Pregled postova
Ukratko da pokušam pomoć digitalnai analogna otprilike ista razlika kao analogna telefonija i ISDN, ako hoćeš iskoristit ISDN (koji paket je postojeći?) kod digitalne su vanjske linije zapravo ISDN te to rješava dilemu samo je bitno koliko i kakvi aparati jer digitalna centrala zahtjeva digitalne aparate istina svaka ima i moućnost spajanja analognih aparata a preusmjeravanje i ispis po svakom broju isto kao i do sad sa ISDN-om. Najmanje centrale i jedne i druge su čini mi se sa tri ulazne linije a 8 lokala vjerovatno već postojeći ISDN zadovoljava i najbitniji detalj kod Faxa može li ostat nabroju sa DSL-om sto mislim da normalno nebi bio problem. Nadam se da sam bar malo pomogo
Djalomično točno.
Digitalna telefonska centrala koristi digitalne lokale(aparati specifični za svakog proizvođača) ,ali također može imati i analogne naravno(kako bi inače spojio fax i ostale analogne uređaje).Analogna t.c. ima analogne lokale tj. možeš koristiti bilo koji analogni aparat.
Vrsta telefonske centrale ne diktira vrstu ulaznih linija. Na digitalne t.c. se mogu spojiti i analogne linije (POTS) i digitalne (ISDN BRA, ISDN PRA...). Isto tako i na analogne t.c.

@vlincx

Pošto radim većinom sa Panasonic-om preporučit ću ti nešto od njih.

Panasonic KX-TEA308-tri ulazne analogne linije, 8 lokala, ima ugrađenu DISA-u(to je ona porukaobili ste....., birajte 1 za...)-dosta je povoljna cca.1900kn+PDV. Kod tebe to znači preseljnje ISDN-a i analognog broja i odjava jednog ADSL-a i praktički si objedinio dvije lokacije na jednoj,a ostaju ti svi brojevi.

Panasonic KX-TDA15-ulaz za 2 ISDN S sučelja(digitalna), 4+4 digitalna lokala(moraš nabavljati i aparate-nisu jeftini), 4 analogna lokala, CLIP po analognim lokalima-proširiva raznim kerefekama. Za tebe preseliš 1 ISDN, a analognu liniju prebaciš u ISDN i dobivaš minimalno 6 brojeva(MSN-ova),a maksimalno 16 brojeva i 4 govorna kanala(linije)
bojler je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2007., 14:49   #10
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
bojleru jel komplicirano to ugradit? ili bi treba zvat neki servis?
Antonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2007., 23:08   #11
bojler
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 191
Citiraj:
Autor Antonic Pregled postova
bojleru jel komplicirano to ugradit? ili bi treba zvat neki servis?
Ugraditi nije komplicirano pogotovo ako uz centralu dobijes installation manual(što baš i nije običaj, ali zavisi od koga nabaviš),dok je programiranje malo kompliciranije. Moja preporuka da kontaktiraš neki servis.
bojler je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 14:38   #12
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
evo sam malo gleda opet oko ovogai ispada mi jeftinije spojit se preko Optime. Zanima me da li T-com nudi uslugu slicnu onoj Optime (Centrex) i kakva su iskustva s jednim ili drugim? thx
Antonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na