Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2003., 18:55   #1
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
FAT32 Free Space Bug

Imam Winxp i 10gb podataka na particiji. Zatim obrisem foldere s 2 gb podataka u njima, i kad odem na properties od particije jos uvijek je 10GB iskoristeno !!!!
A kad zacrnim sve foldere, iskoristeno je 8GB, kolko bi i trebalo. Di je tu logika?
Nema nikakvih hidden fileova, particija nije aktivna, primarna, bla bla bla. Pagefile nije na toj particiji, stvarno neznam...
Ne bi bio bed da se samo meni to dogadja, ali se i frendu ista stvar dogada (samo on ima 80+20GB hardove pa mu 2 gb nista ne znaci )
OS je winxp+sp1
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2003., 19:26   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,956
Re: FAT32 Free Space Bug

Citiraj:
Originally posted by miato
Imam Winxp i 10gb podataka na particiji. Zatim obrisem foldere s 2 gb podataka u njima, i kad odem na properties od particije jos uvijek je 10GB iskoristeno !!!!
A kad zacrnim sve foldere, iskoristeno je 8GB, kolko bi i trebalo. Di je tu logika?
Nema nikakvih hidden fileova, particija nije aktivna, primarna, bla bla bla. Pagefile nije na toj particiji, stvarno neznam...
Ne bi bio bed da se samo meni to dogadja, ali se i frendu ista stvar dogada (samo on ima 80+20GB hardove pa mu 2 gb nista ne znaci )
OS je winxp+sp1
Ma mora ti biti skrivenih sistemskih foldera! Otkačiš naravno ono "hide protectet operating system files".
Nemoj odmah skakati: ma znam to, ne znam koliko znaš..
tor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 05.02.2003., 19:29   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Question Ako nije hiden

Dakle ako si selektirao baš sve i opet imaš manjak mjesta, a da nemaš možda poveću zbirku ikona?
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2003., 19:30   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,956
Re: Re: FAT32 Free Space Bug

Citiraj:
Originally posted by tor
Ma mora ti biti skrivenih sistemskih foldera! Otkačiš naravno ono "hide protectet operating system files".
Nemoj odmah skakati: ma znam to, ne znam koliko znaš..
Zaboravi ovo, sad sam tek pročitao post kako spada. Sory
tor je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2003., 19:41   #5
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
odi u properties/tools za disk i pokreni error-checking ... neka ti on pregleda particiju ... mozda ti se fat tabela razletila i imas problem s time...ako je to onda je problem lako rjesiv odnosno sam progrma ce ti ga rjesiti...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2003., 00:11   #6
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Re: FAT32 Free Space Bug

Citiraj:
Originally posted by miato
Imam Winxp i 10gb podataka na particiji. Zatim obrisem foldere s 2 gb podataka u njima, i kad odem na properties od particije jos uvijek je 10GB iskoristeno !!!!
Pokrenes Nortonov Disc Doctor ili Microsoftov tool za disk i to je to 8-)
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2003., 12:25   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Re: FAT32 Free Space Bug

Citiraj:
Originally posted by miato
Imam Winxp i 10gb podataka na particiji. Zatim obrisem foldere s 2 gb podataka u njima, i kad odem na properties od particije jos uvijek je 10GB iskoristeno !!!!
A kad zacrnim sve foldere, iskoristeno je 8GB, kolko bi i trebalo. Di je tu logika?
Nema nikakvih hidden fileova, particija nije aktivna, primarna, bla bla bla. Pagefile nije na toj particiji, stvarno neznam...
Ne bi bio bed da se samo meni to dogadja, ali se i frendu ista stvar dogada (samo on ima 80+20GB hardove pa mu 2 gb nista ne znaci )
OS je winxp+sp1
nemaju li XP ko i ME system restore????on se ponekad zna previse povecati ako odjednom obrises puno fileova pa se oni samo zapravo prebace u system restore
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2003., 13:07   #8
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: FAT32 Free Space Bug

Citiraj:
Originally posted by greg SE
nemaju li XP ko i ME system restore????on se ponekad zna previse povecati ako odjednom obrises puno fileova pa se oni samo zapravo prebace u system restore
Ljepo vam covjek kaze...
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2003., 16:01   #9
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Question A to entko koristi

Mislim ja to upalim samo prije veće lobotomije na OSu, tipa instalacija DX9, M$ Playera 9, promjena Offica 2000 u XP ili slično,... u međuvremenu to iskopćam jer ruku na srce to nema nikakvu realnu i učinkovitu svrhu u većem broju situacija. To je sredstvo krajnje nužde za koje i nisam baš primejtio da je pretjerano učinkovito. Stari klasični BackUp svakih 30 dana je mila majka u kombinaciji sa izradom imagea pasticija odma nakon toga. System restore nema baš neku moć, smisao i svrhu mada može katkad i poslužiti, samo još nisam vidio kada
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2003., 20:06   #10
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Re: Re: FAT32 Free Space Bug

Citiraj:
Originally posted by greg SE
nemaju li XP ko i ME system restore????on se ponekad zna previse povecati ako odjednom obrises puno fileova pa se oni samo zapravo prebace u system restore
Na c particiji vidim taj sistem restore (u neru ), ali na ovoj ga uopce nema. Jednostavno nema hidden fileova, provjerio sam sa norton doctorom, win error checking, defragmentirao, bla bla bla i nije nista naslo nikakve greske. Ali odjednom je sve postalo skoro normalno... naime svi folderi su 16,6 a pod drive information piše 17,1, što je i prihvatljivo, no još uvijek neznam gdje je tih 500mb:confused:
uf ti winxp, do sada radili, a sada samo problemi
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na