Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2013., 16:50   #1
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
pomoc _tcomu vezane ruke,susjed onemogucuje popravak mreze

Pisem u nadi da netko ima savjet. Net je crko prije 4dana,tcom je rekao da je kvar kod susjeda ali kako im on neda pristup kuci oni nenogu na kutiji radit popravak,a bez toga ja do daljnjeg nemam telefon niti tv i net jer sve je povezano,sto da radim?.na toj kuci je glavni vod,imam voip.
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 16:56   #2
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Gadna situacija.Jesi probao razgovarati sa susjedom,jel neki "neighbor from hell" ili?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2013., 16:59   #3
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Gadna situacija.Jesi probao razgovarati sa susjedom,jel neki "neighbor from hell" ili?
Da,neda niko Netu mi i pisao me u kucu,veli ni mrtav,a kvar na njegovom broju,istoj osobi je zbog neplacanja racuna vec od prije blokirano sve,poznat je da ne postuje niti placa racune,od tcoma,smeca,struje,i sad mene jebe,a o Netu mi posao ovisi,strasno
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 18:31   #4
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Pa neka samo naprave bypass i tko ga ...............
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 18:36   #5
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Svašta koja budala.
Ali taj ormarič je T-comovo vlasništvo koliko ja znam,oni moraju imati pristup do njega,valjda im se ne da zvati policiju ili je nešto drugo u pitanju.
Isto kao da ne pustiš ove iz Elektre ili za plin,ako treba iskopčati korisnika,dolazi policija.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 18:47   #6
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
raskid ugovora i na 3/4g net
domis je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 19:36   #7
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
raskid ugovora i na 3/4g net
Nemogu jer nema nist osim 2g,selo kraj siska. Sto se bypassa tice,neda elektra da diraju stupove,sta sad?
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 19:43   #8
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
pričepi nekako susjeda, valjda ima neka slaba točka da ga moš ucjenit nečim
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 20:17   #9
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Strašno, a što je najgore samo možeš još više izazvat takvog susjeda idiota što god napraviš.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 20:36   #10
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Jel ti t-com dozvoljava raskid ugovora, pitaj ih informativno čisto jer ako im plaćaš oni su dužni uslugu dovest do tebe, čak mi nije jasno zašto bi ti rješavao susjeda. Nek piknu novi stup u tvoje dvorište, vuku novi kabl ili neka smisle nešto .... na njima je da osiguraju uslugu ... zar ne?

Po ovoj logici bi svatko od nas mogao sve ostale u nizu zafrkavat , a t-com bi bio nemoćan.
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2013., 20:45   #11
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Ja bih bez pardona presjekao sve kablove koji idu sa i na njegov krov (čim bliže njegovom krovu), glavni dolazni kabel skratio koliko god je to moguće, kao što ću morati jednom kad ću rušiti staru kuću na čijem krovu su kablovi za 3 kuće/4 linije ako T-Com to neće htjeti pomaknuti... Pa kad bi se skupilo vas više, T-Com bi našao neko rješenje, vjerojatno za jednog korisnika ne žele komplicirati.
Pričam iz iskustva, čovjek je na krovu imao razvodnu kutiju za cijelo susjedstvo, i mijenjao je krov a T-Com je na vrijeme pozvao da dođu kutiju preseliti na drugi stup. Nisu došli pa je prerezao i potrgao sve, dečki došli za sat vremena i izgubili cijelo popodne dok su slagali i krpali to...
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 21:26   #12
Zebran
Premium
Moj komp
 
Zebran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 146
Postupak je sljedeći. Prijavi se smetnja na usluzi na 08009000. Vidim da si to odradio. Smetnja se dodijeljuje na montere HT-a koji u tvojem slučaju ne mogu otkloniti smetnju. Oni smetnju prebacuju na Vanjskog izvođača (kooperanta) HT-a za tvoju županiju koji za HT radi građevinske i kabelmonterske radove. Ne znam tko je Vanjski izvođač za tvoju županiju jer se u veljači nešto mijenjalo. Njihovi monteri dođu do korisnika koji je presjekao kablove i pokušaju s njim dogovoriti rješenje. Ako on odbije, monteri izrađuju skicu mogućeg rješenja, npr. povlačenjem zračnog kabela preko stupova elektre i/ili ugradnja novog stupa/ stupova na državno zemljište da se zaobiđe korisnik koji ne dozvoljava pristup na svoj objekat. Moguće je i otvoriti podzemni TK kabel, ako prolazi blizu tvoje kuće (voditelji imaju dokumentciju) i povuči ti podzemni priključak ili postaviti novi stup / stupove te povući zračni kabel sa tog novog izvoda. Također, voditelj specijalističke field grupe za tvoju županiju posjećuje korisnika i nudi mu neku odštetu da dozvoli vraćanje kablova na objekat. Uglavnom, voditelj HT-a izrađuje primjer skice po kojoj monteri Vanjskog izvođača HT-a moraju otkloniti smetnju. Svaki dan barem jednom zovi 08009000 i upitaj se za status smetnje. Agenti će pokrenuti eskalaciju na višu razinu. Kod nas se to riješi u roku od jedan do tri dana od kad korisnk prijavi smetnju.
__________________
Zebran je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 21:49   #13
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Slicna prica je bila i u Malinskoj. Kako sam citao. Ormaric je T-comov, ali ako je stup u dvoristu, oni nemogu do tamo bez dozvole vlasnika terena.

Last resort? po noci otpili stup, kad sve padne morat ce nesto napravit. naravno, bez dokaza i svjedoka
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 08:22   #14
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Slicna prica je bila i u Malinskoj. Kako sam citao. Ormaric je T-comov, ali ako je stup u dvoristu, oni nemogu do tamo bez dozvole vlasnika terena.

Last resort? po noci otpili stup, kad sve padne morat ce nesto napravit. naravno, bez dokaza i svjedoka
Stupovi metalni veliki,nemogu pilit
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 08:27   #15
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor Zebran Pregled postova
Postupak je sljedeći. Prijavi se smetnja na usluzi na 08009000. Vidim da si to odradio. Smetnja se dodijeljuje na montere HT-a koji u tvojem slučaju ne mogu otkloniti smetnju. Oni smetnju prebacuju na Vanjskog izvođača (kooperanta) HT-a za tvoju županiju koji za HT radi građevinske i kabelmonterske radove. Ne znam tko je Vanjski izvođač za tvoju županiju jer se u veljači nešto mijenjalo. Njihovi monteri dođu do korisnika koji je presjekao kablove i pokušaju s njim dogovoriti rješenje. Ako on odbije, monteri izrađuju skicu mogućeg rješenja, npr. povlačenjem zračnog kabela preko stupova elektre i/ili ugradnja novog stupa/ stupova na državno zemljište da se zaobiđe korisnik koji ne dozvoljava pristup na svoj objekat. Moguće je i otvoriti podzemni TK kabel, ako prolazi blizu tvoje kuće (voditelji imaju dokumentciju) i povuči ti podzemni priključak ili postaviti novi stup / stupove te povući zračni kabel sa tog novog izvoda. Također, voditelj specijalističke field grupe za tvoju županiju posjećuje korisnika i nudi mu neku odštetu da dozvoli vraćanje kablova na objekat. Uglavnom, voditelj HT-a izrađuje primjer skice po kojoj monteri Vanjskog izvođača HT-a moraju otkloniti smetnju. Svaki dan barem jednom zovi 08009000 i upitaj se za status smetnje. Agenti će pokrenuti eskalaciju na višu razinu. Kod nas se to riješi u roku od jedan do tri dana od kad korisnk prijavi smetnju.
Stvar je u tome da kooperant kaze da elektra neda stup,preko tudje zemlje nemogu kopat a susjed neda pristup a on je prvi u nizu slijepe ulice,ja da i maknem sve kablove nebi njemu smetalo nego bi samo ostetio neduzne poslije moje kuce u nizu.na 08009000,mi kazu strpljenje,sutra je to cijelih tjedan dana strpljenja a posao pati,mobilna mreza samo 2g,dode mi da prekinem tcom ali kako kad i h1 ili vip moraju opet ic preko njihovr infrastrukture koju blokira susjed
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 08:33   #16
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
onda si da prostis - u banani. Ovaj drugi slucaj iz Malinske je zavrsio i u novinama, ljudi su isto imali neku firmu... uglavnom, trebat ce dosta srece i jos vise zivaca.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 09:09   #17
reespect
Premium
 
reespect's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zege
Postovi: 108
Sjećam se jedne slične situacije, trajalo mesecima i koštalo masu živaca...sretno
reespect je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 09:13   #18
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
I mislim si...stvarno ti trebaju celicni zivci za ovakve stvari, da ne preskocis ogradu i ne isprebijas susjeda na mrtvo ime.
Ali ima tu vise krivaca. T-Com je jedan od njih, plus retardiran zakon.
Ne znam, ja sam iz SK ali sce potrebno se nalazi kod mene na tavanu pa ne znam kako bih ti pomogao...ali zelim ti srecu u ovom slucaju!
Jedino ako budes planirao ici isprebijati susjeda, javi mi obavezno.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 10:12   #19
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
Stupovi metalni veliki,nemogu pilit
http://www.youtube.com/watch?v=lnw0mgWJd34
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 10:58   #20
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Evo da se pohvalim.

Upravo dosli kooperanti iz Tišine, tvrtka Telemont, ponjeli sve živo i uz malo ivše truda su stavili novi poseban vod samo za nas, i dobili su ipak dopustenje iz Elektre za stupove. Ovi jucer nisu znali ali ovi danas decki iz telemonta su posao odradili stvarno brzo i vrhunski, bilo je milina za gledati kako mi rade vlastite vodove, internet je sad cak i brzi, jer sam samcat imam svoj internet blizu tocke pa kako su i sami rekli, da zahvalim bezobraznim susjedima sto sad imam kvalitetniji i bolji internet. Ipak se mojih 30 poziva jucer isplatilo i dosli su strucni momci. Jos jednom, Telemont HR, Tišina Kaptolska. svaka čast!

P.S Sad idem svuda okolo po ulici hvaliti se kako imam bolji net i da je susjed zasluzan, da pukne po kurc* !


Hvala svima na podrsci, hvala decki.
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 10:59   #21
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Infrastrukturni operator obvezan je plaćati upravitelju općeg dobra ili vlasniku nekretnine naknadu za pravo puta, a upravitelj općeg dobra ili vlasnik nekretnine obvezan je infrastrukturnom operatoru omogućiti ostvarivanje prava puta." za što ima i kazna u čl. 119 stavak 9 za fizičku osobu (tog tvog divljaka) od 10 000 do 50 000 kn.

Da li netko tom liku nešto plaća ili ne, to nije tvoja briga. Očigledno je da on ne dozvoljava t-comu da iskoristi pravo puta (pristup svim objektima pravnih i
fizičkih osoba na kojima ima izgrađenu elektroničku komunikacijsku infrastrukturu).

Ja bih ti svakako savjetovao da se prošećeš do policijske postaje i čisto se posavjetuješ. Osobno, ne telefonom.

Nadam se da sam pogodio članak zakona...
-->
Zakon o elektroničkim komunikacijama u čl. 28 stavak 4 kaže: "Infrastrukturni operator obvezan je plaćati upravitelju općeg dobra ili vlasniku nekretnine naknadu za pravo puta, a upravitelj općeg dobra ili vlasnik nekretnine obvezan je infrastrukturnom operatoru omogućiti ostvarivanje prava puta." za što ima i kazna u čl. 119 stavak 9 za fizičku osobu (tog tvog divljaka) od 10 000 do 50 000 kn.

Da li netko tom liku nešto plaća ili ne, to nije tvoja briga. Očigledno je da on ne dozvoljava t-comu da iskoristi pravo puta (pristup svim objektima pravnih i
fizičkih osoba na kojima ima izgrađenu elektroničku komunikacijsku infrastrukturu).

Ja bih ti svakako savjetovao da se prošećeš do policijske postaje i čisto se posavjetuješ. Osobno, ne telefonom.

Nadam se da sam pogodio članak zakona...
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 22:12   #22
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Hm možda bi sada stvarno i trebao ići to prijaviti i tjerati tek toliko da tom id... zabije do kraja a i sada su valjda i neki europski zakoni u igri a mislim da oni takve stvari baš i ne dopuštaju.

Dobro bubam napamet zbog tebe jednog ga neće izvlastiti sa tog djela gdje je stup ali opet ako će morati platiti neku kaznu bit će i to super.
Old friend je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na