Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.01.2009., 02:13   #1
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Veliki problem

(tek sad procito da moram navesti tocan problem, ali evo ni sad neznam kako bi drukcije nazvao topic)

Kupio sam 4850x2 graficku.... I prije nego sto sam ju iso spojit, sam izbriso drivere od stare 8800gtx, isto tak upotrijebio driver cleaner, i uputio ih na nvidia drivere.... I tako spojio novu grafu, vista se nakon dugo cekanja bootala, uspio instalirati drivere.... ali nakon svakog restarta moram cekati po 5 min, i nakon toga opet nista ne radi normalno.... sve usporeno, nemogu nista ucitati...... nakon sati i sati prckanja (u safemodu, jer sam tu jedino mogao "normalno" radit), odlucio reinstalirat vistu.... ali niti to ne uspijeva.... prepoznaje bilo koji dvd ali onaj bootabilni ne, a dok u biosu narihtam da prvo boota cd/dvd, i dok dodje do dijela da prepozna da se radi o visti nista ne ucita tj ne boota sa dvd-a.... provjerio sam dvd radi na drugom kompu....

Stavio sam opet svoju staru grafu i na njoj vista normalno radi, ali jos uvijek ne zeli prepoznat taj bootabilni dvd... bilo u windowsima bilo iz biosa........ hmmmm x2 ......neki savjet?

edit:
sad sam probao i reinstalirat vistu iz windowsa... sto je i uspjelo, ali naravno sa starom grafickom.... snjom sve normalno radi, i tako ubacim ponovno smrdljivog atija(kojeg sam kupio samo zato sto mi je trebao i treci dvi), i krc krc, sve opet steka po starom, nenormalno, ovaj put sam kliknuo da sam nadje drivere.... i nakon 15min cekanja sam popizdio i skoro ju iscupao skupa sa maticnom.... ali eto nije mi uspjelo, pa sad ovo ponovno pisem sa 8800gtx

edit 2:
znaci kljucno je to da dok spojim ati graficku na maticnu, i dok se vista loada, cca 50 puta one zelene crtkice prodju (sa starom 8800gtx mozda 10puta), i ono microsoft corporation mi se cini da je zrnastije... I dok napokon udje u windowse, bez obzira bili driveri instalirani (za sto treba oko 40min u ovom slucaju) ili ne, kod sljedeceg boota opet je sve usporeno, toliko da za jednu operu trebam cekati cca 1min da se ucita... volio bi probat instalirati windowse iz biosa i to otpocetka sa ati grafickom, ali niti to nemogu, iz vec recenog razloga... skoro je 6 ujutro, i nakon skoro 15 sati prtljanja stvarno sam ocajan... pa bi stvarno zamolio ako netko zna sta i kako....

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 29.01.2009. u 05:42.
sh0kre je offline  
Staro 29.01.2009., 11:37   #2
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Hm. Probaj spojiti monitor na primarni DVI port na grafi tj. onaj blize maticnoj ploci. Bio je slican problem jednom i to je bio razlog, pa probaj.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2009., 11:54   #3
gnad
Premium
 
gnad's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ST
Postovi: 117
snimi windows 7
mozda ti je napajanje slabo za ati?
gnad je offline  
Staro 29.01.2009., 12:44   #4
Thommy
Premium
Moj komp
 
Thommy's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 467
koju verziju biosa imas, ako vec nisi stavi (flashaj) najnoviji bios mozda pomogne, meni nije komp na toj P35 DS3R ploci htio raditi sa 4 GB rama dok nisam stavio najnoviji bios
Thommy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na