Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2008., 00:15   #1
Exe
Premium
Moj komp
 
Exe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 348
AC Accelero S1 rev.2

Gdje se može dati montirati taj hladnjak na grafičku, i dali je to komplicirano ako bih pokušao sam.Možda zna netko nekakav link sa slikama kako se to montira.
Exe je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 00:25   #2
luki123
_HZTK_
Moj komp
 
luki123's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb/Dubrovnik
Postovi: 616
Ma nije ti to komplicirano. Trebao bih dobiti upustva s hlanjakom.
luki123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2008., 00:25   #3
cuna
te je a...
Moj komp
 
cuna's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 598
Citiraj:
Autor Exe Pregled postova
Gdje se može dati montirati taj hladnjak na grafičku, i dali je to komplicirano ako bih pokušao sam.Možda zna netko nekakav link sa slikama kako se to montira.
Kako misliš gdje se može dati namontirati??? Kaj ti misliš gdje bi mogao ići???
Tražilica ne postoji na forumu kao i već otvorena tema o acceleru???
cuna je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 00:35   #4
Darude
DJ_Darude kicks ass...
Moj komp
 
Darude's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Virovitica
Postovi: 213
iso miki, pa hladnjak se ko i svaki drugi šarafa....

dobiješ upute s njim...
__________________
..:: Vlak je uvijek brži ::..
Darude je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 01:08   #5
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Exe Pregled postova
Gdje se može dati montirati taj hladnjak na grafičku, i dali je to komplicirano ako bih pokušao sam.Možda zna netko nekakav link sa slikama kako se to montira.
Odi na službene stranice,vrlo vjerovatno tamo ima ono što te zanima
  Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 01:38   #6
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Exe Pregled postova
Gdje se može dati montirati taj hladnjak na grafičku, i dali je to komplicirano ako bih pokušao sam.Možda zna netko nekakav link sa slikama kako se to montira.
Evo "DARUDE" ti je u Varaždinu pa ga zamoli da ti namotira ak se bojiš ti!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 22:11   #7
HAL 9001
Poboljsana verzija
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Zanima me pasta koja s njim dolazi na bazi(nislim da je MX 2) da li provodi struju?Hvala
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 22:25   #8
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Zanima me pasta koja s njim dolazi na bazi(nislim da je MX 2) da li provodi struju?Hvala
Pasta koja je s njim na bazi je navodno bolja od Arctic Silvera. A sad, negdje je na forumu bila rasprava o tim pastama..Koliko se sjećam niti jedna ne provodi.
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 22:48   #9
HAL 9001
Poboljsana verzija
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor zlikovski Pregled postova
Pasta koja je s njim na bazi je navodno bolja od Arctic Silvera. A sad, negdje je na forumu bila rasprava o tim pastama..Koliko se sjećam niti jedna ne provodi.
Cuo sam da je bolja od artic silvera ,ali on provodi struju.Gdje se ta pasta kod nas moze zasebno nabaviti?
.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 00:07   #10
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,577
Citiraj:
Autor zlikovski Pregled postova
Pasta koja je s njim na bazi je navodno bolja od Arctic Silvera. A sad, negdje je na forumu bila rasprava o tim pastama..Koliko se sjećam niti jedna ne provodi.
upravo Artic Silver provodi struju
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2008., 01:33   #11
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
upravo Artic Silver provodi struju
pa neces ju mazat ko paštetu po grafi da bi to bio problem tak da...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 09:58   #12
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,577
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
pa neces ju mazat ko paštetu po grafi da bi to bio problem tak da...
naravno da ne. bilo je pitanje koja pasta vodi struju a to je Artic Silver. Nisam ni mislio da ce uzrokovat probleme

odosmo u OT
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 13:32   #13
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ovako AS5 (naglašavam ovo 5 da nebi bilo zabune a općenito se na nju misli kad se govori AS, bar u zadnje vrijeme) ne provodi struju "per se" ona je djelomično kapacitivna, dakle provodi (ili bolje "provodi" jer to nije pravi kondenzator) samo izmjeničnu struju (može se reći da što je veća frekvencija to je bolje provodi - jako banaliziram) i zato radi svinjarije kad sleti na procesor ili čipset, da ga ko paštetu namažemo na molex nebi se desilo ama baš ništa...

Dakle on nije vodič - amen... Bilo je pasti koje su bile pravi vodič u određenim uvjetima i uglavnom su nestale sa tržišta, ko bi rekao zašto?
Inače sve paste koje sadrže smjesu električnih vodiča i izolatora dakle sve koje imaju metalnu komponentu bilo koje vrste, razne soli pa čak i neke polimerne komponente u svom sastavu "provode" struju na isti način i potenciajlno uzrokuju probleme...
Nezgodono je što su to u pravilu najbolje paste jel, prema tome najbolji ljek je - paziti kaj radiš...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 12:01   #14
Exe
Premium
Moj komp
 
Exe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 348
Dali ima tko taj hladnjak na 8800 GTS 512 i koliko spusti temperaturu.
Exe je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2008., 09:40   #15
lordVerdranius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 310
Zakaj više nema za kupiti kod nas Accelero S1 rev.2? Pitao u Linksu i rekli da ga nigdje u Hrvatskoj nema za kupiti? Pa zašto
Jer neznam kaj da stavim na svoju grafu 8600gt?
A zašto ga recimo u Hardveraju ima za kupiti...ili nema?
http://www.hardveraj.hr/shop/product...cf812d2172a171
lordVerdranius je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2008., 02:07   #16
lordVerdranius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 310
I? Kaj nitko nezna zakaj ga nema, odnosno zašto se ne koristi baš više?
I jeli ga je neki bolji cooler zamijenio, pošto mi treba za 8600gt???!
PLZ!
lordVerdranius je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2008., 02:15   #17
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
pitaj beshtiju na pm. mislim da ga ima (tj. da ga redovito uzima)
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 17:07   #18
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Evo uzimam taj hladnjak samo moram sada provjrit sljedeće.

Imam Gainward 8800GTS (G80) 320MB, i sada na njihovoj stranici ne vidim podršku za 8800GTS (G80) nego samo G92. Sada mene zanima da li je netko imao S1 + G80 8800 i da li uopće može S1 rev2 ili rev1.0 na ovu grafu, jer mi treba dobar hladnjak.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 17:18   #19
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
kolko sam cul, ne pase na g80, btw pogledaj ovdje dal nalazis sto o g80 + s1
domis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 17:20   #20
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
kolko sam cul, ne pase na g80, btw pogledaj ovdje dal nalazis sto o g80 + s1
Pogleda sam tu, i nitko ne spominje da ima 8800GTS i S1, tako da sada ovde tražim odgovor
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 17:37   #21
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
a si razmisljal o ovome?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 18:43   #22
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle baja već sam ti rekao ne nekom drugom threadu da S1 nejde na G80 čipove jer oni imaju šire rupe za montažu, možeš ti okolo tražit kolko oćeš da nađeš nečiji setup tog dvoje ali ga ziher nećeš nać jer ne postoji takva shema (isim nekog DIY sistema kvačenja sa bušenjem rupa na cooleru i sl pizdarija) jer se istog jednostavno nemože fiksirati na karticu...

Inače što se kompatibilnosti tiče - nekompatibilni su, počevši od toga da proizvođač ne navodi te karte u specifikacijama coolera (iako eksplicite navodi gro onih na koje paše - misliš li da to nebi tamo napisao da pašu?) preko toga da G80 kartice imaju te nesretne rupčage na "krivom mjestu" te da taj cooler dolazi sa 8 ram coolera a G80 kartice imaju 12 modula na sebi do toga da je upitno dal bi mogao uopće to čudo s njom i ohladit adekvatno jer se G80 griju malo žešće od G92 čipova, a i za G92 je poželjan ventilator u kompletu s njim...

Rev 1 je imala samo ove šire rupe (nije imala ove uže za slabije grafe koje su došle na rev 2 nego je za njih bio namjenjen s2 cooler) i IIRC nije imala voltage reg coolere u kompletu i to je sva razlika između rev 1 i rev 2 ako oćeš g80 hladiti nema ti drugog neko potegnut po neki od thermalrighta, ovaj AC koji ti predloži d`beast ili zalman vf1000...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 01.10.2008. u 19:00.
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 16:37   #23
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Gle baja već sam ti rekao ne nekom drugom threadu da S1 nejde na G80 čipove jer oni imaju šire rupe za montažu, možeš ti okolo tražit kolko oćeš da nađeš nečiji setup tog dvoje ali ga ziher nećeš nać jer ne postoji takva shema (isim nekog DIY sistema kvačenja sa bušenjem rupa na cooleru i sl pizdarija) jer se istog jednostavno nemože fiksirati na karticu...

Inače što se kompatibilnosti tiče - nekompatibilni su, počevši od toga da proizvođač ne navodi te karte u specifikacijama coolera (iako eksplicite navodi gro onih na koje paše - misliš li da to nebi tamo napisao da pašu?) preko toga da G80 kartice imaju te nesretne rupčage na "krivom mjestu" te da taj cooler dolazi sa 8 ram coolera a G80 kartice imaju 12 modula na sebi do toga da je upitno dal bi mogao uopće to čudo s njom i ohladit adekvatno jer se G80 griju malo žešće od G92 čipova, a i za G92 je poželjan ventilator u kompletu s njim...

Rev 1 je imala samo ove šire rupe (nije imala ove uže za slabije grafe koje su došle na rev 2 nego je za njih bio namjenjen s2 cooler) i IIRC nije imala voltage reg coolere u kompletu i to je sva razlika između rev 1 i rev 2 ako oćeš g80 hladiti nema ti drugog neko potegnut po neki od thermalrighta, ovaj AC koji ti predloži d`beast ili zalman vf1000...
OK tnx, znači sada tražim neku grafu (8800GT i S1) jer mi se neda zajebavat sa G80 bez coolera
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2008., 13:56   #24
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Evo da ne dižem novu temu, imam pitanje...
Jel ide Accelero S1 rev.2 na moju grafu (XFX 8800 GS 384mb)?

Hvala

EDIT: Na jednom forumu sam našao da ne ide, na nekoliko ostalih da ide, i našao još tutorial za stavljanje pa sam se uvjerio da ide
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 22:52   #25
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Evo, neki dan sam uzeo taj toliko hvaljeni Accelero S1 rev2, i montirao ga na svoju Gigabyte 8800GTS 512MB G92. Ako kome treba, ma poklonim mu ono govno od tvorničkog coolera čim mi izađe garancija na grafu

Puno sam raznih coolera i na CPU i na VGA isprobao, ali ovo je apsolutno najveća vrijednost za date novce.

Konkretno, temp u idleu sa tvorničkim coolerom je bila oko 52-53 celzijevaca, u loadu je išla i preko 85C, pa me spašavala dobra stara Riva koja je dizala vent na 80-90 %, a samim time i buku.

Uglavnom, nije mi jasno da na grafičku, koja je koštala preko 350 eura kad je izašla, nisu bili u stanju izvesti kvalitetno hlađenje, pa usranih 25 eura bi im odmah platio više.

A sad da hvalim Accelera, u idleu me drži na 34C, nakon nekoliko sati Kryze ode na 54C. Montirao sam i Papsta na njega, od 120mm, vrtim ga na 800-1000rpm, reguliram Kaze Masterom pa nije problem. Imam tišinu i normalnu temperaturu. Konačno!

Eto, ovo mi je najbolje uložen novac od europskog prvenstva, kad sam stavio neku sitnu lovu na Turke protiv nas

Edit: Osim svega navedenog, na mojoj ploči je tvornički cooler jednostavno prelazio preko 4 SATA porta, i kemijao sam sa SATA kablovima kako sam znao, sad nema problema, mjesta ima i za ravne završetke SATA kablova. I moram reći da ipak ima jedan minus na tom Acceleru, a to je ljepilo sa ježiće koji idu na memu na grafi, jako slabo drže i njih sam dodatno namazao sa Arctic Silver 5, i duuuugo držao da se posuši. Ali, kad to jednom napravi, čovjek je miran.

Zadnje izmijenjeno od: mahoona. 19.10.2008. u 23:03.
mahoona je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na