Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2008., 14:34   #1
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,969
Legala, windowsi, inspekcija...pitanje.

Naime, situacija..imam lap uvjek sa sobom, dođe mi na posao inspekcija ze windoze i software i vide da imam lap..kakve su njihove mogućnosti? Mogu li mi oni upalit comp..sta ako ima password na hardu? Točnije čim ga upališ. Mogu li im ja odbiti pokazati svoj laptop pošto je to moje vlasništvo i mogu li ga imati uopće u firmi. Govorim o tajnosti podataka, a i ne želim da mi netko uopće dira lap. Neznam kako te inspekcije funkcjoniraju..bi li mi mogao tko pojasniti.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 14:41   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ako je to tvoj privatni laptop a ti si samo zaposlenik u firmi nisi im dužan pokazivati svoj laptop, isto kao što im nisi dužan pokazivati niti svoj mobitel ili PDA ili nešto nto, iako oni mogu tražiti da im npr pokažeš račun da je doista tvoj ne vjerujem da bi ko to išao istjerivati, inače bez sudskog naloga nemože tražiti da mu svoj privatni komp pokazuješ ako je zaštićen passwordom jer te inspekcije su nadležne samo pravnim osobama, za fizičke osobe je samo sud tj policija mjerodavna...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2008., 15:02   #3
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Eh, al moraš imati račun sa sobom, da dokažeš da je to tvoje vlasništvo. Jer ipak ga koristiš na radnom mjestu, zar ne?

Od kud oni mogu znati (tj, briga ih), makar im ti to i rekao da je tvoj al da ga ne upotrebljavaš za posao, a nosis ga sa sobom na posao i upaljen je na poslu. Kužiš?! Možda sam malo zbrda zdola napisao
Prema tvom razmišljanju svaki čovjek u fimi može imati tak laptop nosat ga na posao, raditi nešto na njemu. Al opet nikad neznaš.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 15:04   #4
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,969
Lako za racun, mogu ga nosit u torbi od lapa. Neshvatljivo bi mi bilo da netko dođe i zahtjeva od mene da mu upalim laptop.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 15:05   #5
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Eh, al moraš imati račun sa sobom, da dokažeš da je to tvoje vlasništvo. Jer ipak ga koristiš na radnom mjestu, zar ne?
Zasto bi morao imati racun sa sobom?

Koliko racuna sad imas u dzepu za bilo sto?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 15:43   #6
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Ak inspektor oče gledat tvoj laptop bez naloga onda nedaj,a ak ima nalog onda si nemožeš pomoći ionako ga neće on gledat na licu mjesta nego ga zapakira u kutiju i udari pečat i ostao si bez njega dok se ne utvrdi da li na računalu ima kakav ilegalan sadržaj(to utvrđuju razne udruge zamp,zapraf...Tak da te netreba čuditi što oni mogu gledati po kompu oni ga mogu i uzeti.
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 15:51   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Samo sa sudskim nalaogom izdanim na njegovo ime, mogla bi biti teoretski zavrzlama da neko sa nalogom za pljenjenje svega u firmi naleti pa da pokupi lap ali opet ga moraju vratiti ako nisu imali nalog na njegovo ime inače i da nađu nešto na njemu (u tom slučaju) to nije valjan dokaz na sudu jer je pribavljen bez naloga izdanoga na tvoje ime i naravno nema "retroaktivnih" naloga...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 16:03   #8
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Enkriptiraj cijeli hard sa Truecryptom pa nek dokazuje da su windowsi ili bilo sta drugo gore

Naravno, ako se hard osteti iz bilo kojeg razloga, mogucnost povratka podataka je minimalna.
majk je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 16:05   #9
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ma nema za to razloga možemo mi sad tu ići apsoluzitirati iz akademskih razloga ali činjenica je da nisu oni koji rade takve inspekcije niakvi bauci, svakome normalnom je dosta da mu kažeš da je to tvoj privatni laptop i neće bit dalje nikakvih pitanja oko toga...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 21:36   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,956
Ma da, što se zabrijali na paranoju
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2008., 22:33   #11
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Mislim da te inspektore možete prebrojat na prste jedne ruke koliko ih ima u Hrvatskoj.

Moj stari ima firmu, nikad ništa. Niti u Oktal Pharmi gdje mi stara već radi dosta dugo, nikad ništa nije bilo, a to je ipak poveća firma, jel.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 22:45   #12
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,437
a da vidis kako su pobrali kompove u onoj akciji protiv pedofila došli, pokupili i ošli
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 22:53   #13
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,969
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
a da vidis kako su pobrali kompove u onoj akciji protiv pedofila došli, pokupili i ošli
Ma kakvi pedofili, nemozes to uspoređivati s kopiranim windowsima..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 01:12   #14
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
evo moje iskustvo, u mjestu gdje ja zivim ima jedna manja firma koja je zakupila za sva svoja racunala u firmi licencu za NOD32, i vlasnici te firme i poznanici su koristili username i password za svoje privatne svrhe i dosla im je inspekcija na kucna vrata. Kad su vidjeli da se ta licneca vrti na svega 10 racunala racunajuci i ona u firmi odustali su od bilo kakve tuzbe. I onda mi pricaju ti ljudi kako im je receno da tim inspektorima nije u interesu zapljeniti 1 racunalo zbog ilegalnog softa. jer im je to puno pairologije, a ovak kad oni ulete u neku firmu koja koristi npr. 50 racunala s ilegalnim softom sa zadovoljstvom ce ih pokupiti. a sad u tvom slucaju, ako vidis da inspekcija dolazi strpaj laptop negdje ispod stola da se nevidi, jedino ako ga prije toga ne primjete.
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 01:37   #15
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Nitko, bio sveti Petar ti nesmije kao sluzbena osoba dirati nesto tvoje, a kamoli pljeniti ako nema za to pravovaljani nalog. To sto se inspektori, policajci i slicni organi reda nekada zaigraju (barem tako kaze trac stampa, a mi to naveliko prihvacamo) je drugi par rukava, ali kolko ja znam cak ti ni policajac u redovnoj kontroli nesmije otvoriti gepek ako mu ti ne dozvolis... A ne da bi ti tamo neki inspektorcic uzimao TVOJ laptop.

Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Ma kakvi pedofili, nemozes to uspoređivati s kopiranim windowsima..
da. kopirani windowsi su puno gora stvar.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 02:28   #16
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,342
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Nitko, bio sveti Petar ti nesmije kao sluzbena osoba dirati nesto tvoje, a kamoli pljeniti ako nema za to pravovaljani nalog. To sto se inspektori, policajci i slicni organi reda nekada zaigraju (barem tako kaze trac stampa, a mi to naveliko prihvacamo) je drugi par rukava, ali kolko ja znam cak ti ni policajac u redovnoj kontroli nesmije otvoriti gepek ako mu ti ne dozvolis... A ne da bi ti tamo neki inspektorcic uzimao TVOJ laptop.



da. kopirani windowsi su puno gora stvar.
A kako ce provijerit onda dali imas svu opremu, tipa rezevna guma, prva pomoc, trokut itd?
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 04:43   #17
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
A kako ce provijerit onda dali imas svu opremu, tipa rezevna guma, prva pomoc, trokut itd?
Pa pita te, ti kazes imas, on te pita dal moze vidjeti, ti mu pokazes.

ako mu ne pokazes onda dobis kaznu. Simpla as that. To ti je ko kad neces pristat na alkotest. 2000kn kazne i dodju sa maricom po tebe.

Nitko ovdje ne prica o nadmudrivanju policajaca i inspektora i slicnog, al se tocno zna tko sto smije i kakve ovlasti ima.

Nitko, da je sveti Petar, ti nesmije uzet tvoj laptop sa stola u firmi, ako ga nema na nalogu sa tvojim imenom gore.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 09:05   #18
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Nitko, bio sveti Petar ti nesmije kao sluzbena osoba dirati nesto tvoje, a kamoli pljeniti ako nema za to pravovaljani nalog. To sto se inspektori, policajci i slicni organi reda nekada zaigraju (barem tako kaze trac stampa, a mi to naveliko prihvacamo) je drugi par rukava, ali kolko ja znam cak ti ni policajac u redovnoj kontroli nesmije otvoriti gepek ako mu ti ne dozvolis... A ne da bi ti tamo neki inspektorcic uzimao TVOJ laptop.



da. kopirani windowsi su puno gora stvar.
Al gle fleks, taj lap je na radnom mjestu!!! Nije doma. Ako dođe u inspekciju, kak ćeš ti njemu dokazati da je to tvoje privatno vlasništvo a koristiš ga na poslu? Al opet, da demantiram sam sebe, ako nije uveden u knjige poduzeća, onda on ni ne postoji, onda je to zbilja privatno vlasništvo. Al sam
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 09:35   #19
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,437
inventar firme bi trebao bit popisan, i ako već dođu ovi po te kompove, onda imaju popisano što moraju pobrat...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 10:20   #20
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,490
Samo jedan mali opis kako izgledaju te inspekcije ako niste dozivili.

Inspektorica: "...A za Microsoft Office imate li licencu?..."
Stranka: "Da, evo nedavno kupljena, evo pogledajte..."

U tom trenutku stranka daje inspektorici onu "kutijicu" odnosno ovo, a inspektorica uzvraca: "Aha, to tako izgleda.."

No comment.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 10:56   #21
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ne, nego joj pokazes torrent file i onda kaze aha tako to izgleda
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 12:30   #22
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ne, nego joj pokazes torrent file i onda kaze aha tako to izgleda
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 15:45   #23
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor majk Pregled postova
Enkriptiraj cijeli hard sa Truecryptom pa nek dokazuje da su windowsi ili bilo sta drugo gore
to nije ni najmanji problem. alati za razvaljivanje komercijalnih zaštita su dostupni policiji i ostalim državnim tijelima. ali im iz nekog razloga i najjednostavnije custom-made enkripcije čine ogromnu prepreku
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Al gle fleks, taj lap je na radnom mjestu!!! Nije doma. Ako dođe u inspekciju, kak ćeš ti njemu dokazati da je to tvoje privatno vlasništvo a koristiš ga na poslu?
ne moraš ti ništa dokazivati, a smiješno je misliti da za išta trebaš sa sobom nositi račune. oni trebaju dokazati da je to vlasništvo firme.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 16:16   #24
LiquiD SileNcE
Premium
Moj komp
 
LiquiD SileNcE's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: KC
Postovi: 108
Meni je murija zapljenila doma kompove. Buraz im se ko klinac igrao s printerom i isprinto 100 kn i to su, ne ni on, nego njegovi frendovi uvalili čoravom dedi na kiosku za žvake. Uletili mi doma uzeli kompove i printer kao dokazni materijal i sve cd-e. Na kompu filmova, mp3-ca, legalan softver totalno nepoznat pojam. Ostao mi jedan cd s muzikom The Cranberries koji je imao naljepnicu kao fol original i ništa više. Stara je morala na muriju s još jednim svjedokom po vlastitom izboru i biti prisutna kad su oni pretraživali kompove. Pao izbor na kolegicu. Naravno kada sam spomenuo filmove tu je bila i sekcija sexualnoedukativnog karaktera koju su morali pomno pregledati zbog možebit neprihvatljivog(čitaj) pedofilskg sadržaja. Rekla je da bi nas bila ubila kad su zastali na nekoj mladolikoj nerazvijenog poprsja.... Uglavnom, vratila se doma s kopijom zapisnika na kojem je redom bilo RUKOM popisano SVE baš SVE na kompu. Da, i cd-i naravno. Nekoliko stotina njih. Primjera radi: cd:empetrice 1, empetrice 2, programi, gluposti, backup, sve što ti padne napamet pa zapišeš na cd. Naravno i 20gb muzike pjesmu po pjesmu. Žao mi službenika tamo.
Uglavnom za piratstvo nas nisu ni kaznili, presuda je stigla za 2-3 mj (jaako brzo) i buraz dobio 60ak sati dobrotvornog rada u pučkoj kuhinji. Kompjuteri su na policiji ležali sigurno godinu dana ako ne i duže. Kad su nam ih vratili bili su dobro čuvani, ali printer naravno više nije radio. Pregledavali su ih tako da su izvadili diskove i ubacili ih valjda u svoj kompjuter. Jer sjećam kako sam ih bio postavio, a tako nestručan nisam ni onda bio. Ušarafljen samo s jedne strane u slot za optičke uređaje.
Eto to je bio burazov bliski susret. Da onda je bio i maloljetan, što se da zaključiti i po težini kazne.
__________________




LiquiD SileNcE je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 16:19   #25
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Omfg

Lmao
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 16:22   #26
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526


Isuse, upisat cu se od smijeha

Iako ne vjerujem da bi mi bilo jako smijesno da se to meni desilo
nex je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 16:43   #27
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
ne znam odakle vam to o kupljenju kompjutera. s obzirom da imam servis računala u Dubrovniku, zvali su me barem 20 puta ove godine razni kupci da im je inspekcija u prostoru i da im traži licence. Naravno da sam ih prije instruirao da me nazovu kad im dođe kontrola jer im je sve ilegalno. U tom trenutku kupuju Windowse i Office (basic iako imaju professional) i to je to. Inspektori ne kupe kompjutere, laptopi ih uopće ne zanimaju a i ostali softver osim Micro$oftovog ih također ne interesira. I kod mene u servisu su bili i to je bilo u najmanju ruku smiješno što sam im napravio... mulj, mulj..
__________________
Engage
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 18:36   #28
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,969
Eh sad više ništa neznam.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”

Zadnje izmijenjeno od: Brown Acid. 11.04.2008. u 18:50.
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 19:43   #29
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Staviš Linux i nemaš brige...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 20:03   #30
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
u kako bi se tek onda zbunili
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na