Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.01.2008., 21:11   #31
panaso
Premium
Moj komp
 
panaso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: split
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
Drugi moment koji meni zvuči kao siguran put u probleme je da ćeš raditi i veleprodaju? U ovom trenutku u HR?
Nije sada je najbolji momenat za radit veleprodaju nema para nema robe kod nas sad je najlakše radit jer je sve avansno u večini branši,građevinski materijal,tekstil,informatika,turizam(čak plačate rezervaciju 6 mjeseci prije konzumacije usluge)

Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova

Links radi dosta svoga uvoza sam izvana i to upravo da poveća maržu, a ti ćeš raditi isto i prodavati sa par posto. Nadam se da imaš dosta kapitala

Problem ovlaštenih uvoznika. Čim te skuže da rušiš cijene ispod neke razine odmah zovu vendora. Lako se sazna di uzimaš robu, a onda ide 'tko vam je važniji', 'Slobodno izbrišite ovu narudžbu od 30k EUR jer eto netko je kupio 5 kartica i sad mene ***e' ili čisto jedna taktika koja se koristi, a jako je simpatična: vidi se koju robu si uvezao, distributer jednostavno krene nuditi tu robu ispod tvoga ulaza (to će naravno platiti dobavljač nakon tretmana 'mogu ja i druge brandove prodavati ako tako hoćete') dok tebi curi znoj zbog angažiranog kapitala.
Sretno!
Tu se pazi imaj na umu da su kinezi lažljivci i prevaranti i da se ne pridržavaju nikakvog dogovora i ugovora.Da se postupa po njihovim zakonima.Njihov zakon glasi ako si im poslao novce unaprijed robu nečeš vidjet na vrijeme.
obavezno radi sa LC po tovarnom listu potvrđenom od naše carine ili prijevoznika
Pazi se još sve kineske tvrtke imaju dozvolu za proizvodnju robe ali nemaju dozvolu za izvozit i prodavat dotićnu robu,ako ih to nisi pitao po njihovom zakonu oni ti to nisu dužni napomenut i ti češ naprimjer kupit kučišta i biče tvoji ali ih nečeš smjeti izvest iz kine i nečeš ih smjeti prodavat u kini.

Moj savjet bi ti bio da stupiš u kontakt sa Biostarom,Foxconnom ili nekim sličnim gigantima koji nisu u nas zastupljeni i probaš dobit zastupstvo
Tribaš kompanije ala foxconn koji su u ratu npr Asus i objasnit im da ih sadašnji zastupnik loše zastupa što je i istina.S kinezima nikada ne pristaj na prvu cijenu jer ispadaš neozbiljan i ona je inače 30-50% veča o njihove normalne cijene
panaso je offline  
Staro 19.01.2008., 23:38   #32
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor panaso Pregled postova
Nije sada je najbolji momenat za radit veleprodaju nema para nema robe kod nas sad je najlakše radit jer je sve avansno u večini branši,građevinski materijal,tekstil,informatika,turizam(čak plačate rezervaciju 6 mjeseci prije konzumacije usluge)
Najbolji moment za veleprodaju?! U veleprodaji informatike avans?!
Kraj trenutnih igrača na tržištu maloprodaje samo čekaju nekog novog da malo zavuku plaćanje a dobiju robu. Da ne spomenemo što moraš ponuditi da uzimaju od tebe a ne velikih koji imaju i puno bolje cijene zbog količina.
Pitanje je koliko se ta razlika da smanjiti smanjivanjem marže.
Anyway - webshop kako tako, no veleprodaju bi samo preporučio za egzotiku kao ove cooling pizdarije i sl. na što veliki obično ne obraćaju pažnju (njima mizeran promet - kolegi ovdje može biti jako velik)

Citiraj:
Autor panaso Pregled postova
Tu se pazi imaj na umu da su kinezi lažljivci i prevaranti i da se ne pridržavaju nikakvog dogovora i ugovora.Da se postupa po njihovim zakonima.Njihov zakon glasi ako si im poslao novce unaprijed robu nečeš vidjet na vrijeme.
obavezno radi sa LC po tovarnom listu potvrđenom od naše carine ili prijevoznika
Pazi se još sve kineske tvrtke imaju dozvolu za proizvodnju robe ali nemaju dozvolu za izvozit i prodavat dotićnu robu,ako ih to nisi pitao po njihovom zakonu oni ti to nisu dužni napomenut i ti češ naprimjer kupit kučišta i biče tvoji ali ih nečeš smjeti izvest iz kine i nečeš ih smjeti prodavat u kini.

Moj savjet bi ti bio da stupiš u kontakt sa Biostarom,Foxconnom ili nekim sličnim gigantima koji nisu u nas zastupljeni i probaš dobit zastupstvo
Tribaš kompanije ala foxconn koji su u ratu npr Asus i objasnit im da ih sadašnji zastupnik loše zastupa što je i istina.S kinezima nikada ne pristaj na prvu cijenu jer ispadaš neozbiljan i ona je inače 30-50% veča o njihove normalne cijene
Mislim da trebaš pročitati thread iz početka da shvatiš tko šta tu radi

No ipak - prijatelju, ovo što si dole napisao oko Foxconna i Biostara; to se tako radilo..no prije 10-13 god. Sad je gotovo za one man hero priče o uspjehu u IT distribuciji i maloprodaji.
__________________
..smartphone...
Lesa je offline  
Staro 19.01.2008., 23:48   #33
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ne, krivo si shvatio, on ce imati lager robe, samo sto ne zeli imati klasican shop, vec samo online narudjbe i slanje. Znaci danas ja narucim, on salje i sutra je to kod mene. Diskont24 trazi uplatu prije slanja tako da kod njih to traaaje jer cekaju da uplata sjedne na racun i bude vidljiva.

IMO, ovo je dobro jer izbjegava placanje skupog najma poslovnog prostora.
ja nisam shvatio,imat će lager albuma sa slikama komponenti koje možeš naručiti.
demetrius je offline  
Staro 20.01.2008., 00:05   #34
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
ja nisam shvatio,imat će lager albuma sa slikama komponenti koje možeš naručiti.
Lager je jeftin, Poslovni prostor je skuplji.
Ovo kako je on zamislio, bit ce varijanta da bu vjerojatno radio doma, a lager cu mu biti u podrumu ili nesto u tom stilu.
Sva lova koju ce investirat u posao ce mu biti ulozena u robu, umjesto u fency prodajni salon oblozen mramorom iz grcke.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline  
Staro 20.01.2008., 03:09   #35
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
na informatičku opremu se u Hrvatskoj ne plaća carina...
...čekaj, čekaj...evo bas gledam Samsungov 245T...u nas dođe 1200€ a u Austriji 900€...Pa fino onda naši zarađuju
@Beshtya, si iz Zagreba? Imaj i na pameti Scythe fanove!
Sretno ti bilo majstore
Mario P. je offline  
Staro 20.01.2008., 13:42   #36
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
evo mene opet da malo odgovorim-neću quoteati već ukratko razjasniti...dakle, kako sam i rekao poslom prodaje informatike (znači i nabave, uvoza,certificiranja, distribucije, maloprodaje) bavim se 12 godina i ne postoji nešto na što nisam spreman...ideja mi postoji jako jako dugo no sad smatram da je došlo vrijeme i za realizaciju...ruku na srce nisam još ni siguran koliko je u Hrvata zaživila ideja plaćanja putem interneta no iskreno sa onim što namjeravam prodavati na šopu i ne ciljam na cijelu populaciju...znači laganini više egzotika manje dumping itd...znam koliko je krvavo nadmetanje sa većima roba nikakva neće biti uvažana iz Kine (to što je 99% robe proizvedeno u Kini ili Taiwanu nitko od nas ni ne može promijeniti)...što se dopune brandova tiče vjerojatno ću početi i sa Scytheom i Arctic Cooling i sl. no primarni fokus će biti na onome čega kod nas nema (znači Noctua, Zerotherm, Noiseblocker, Danger Den-iako se tu malo dvoumim jer su prokleti ameri koji drže dosta visoku granicu naručivanja no brijem da ću se i sa njima dogovoriti). Sa vremenom kad se malo kapitala okrene uvesti ću još neke brandove...kad sam spomenuo veleprodaju mislio sam prvenstveno na ideju koju imam a koju ću realizirati u suradnji sa nekim hrvatskim trgovinama odn. firmama (njih 10-ak u Hrvatskoj tako da teritorijalno pokrijemo uglavnom sve županije). Zašto to? pa iz razloga ukoliko npr. nemate što naručiti za 1500 kn a želilte izbjeći trošak transporta da možete dotični waterblock ili psu modding kit ili bilo što uzeti lokalno...neće to biti veleprodaja svemirskih razmjera i ta veleprodaja će se odnositi isključivo na brandove koje ću imati direktan uvoz odn. autoriziranu distribuciju...ne bojte se, sve je uzeto u obzir samo da krene
Beshtya je offline  
Staro 20.01.2008., 13:46   #37
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
još samo jedno...support će biti dostupan telefonski unutar normalnih okvira radnog dana (znači od 8.00-20.00) a mailom 24/7...na samom šopu će biti integriran i forum na kojem će se uglavnom samo razmijenjivati savjeti, tehnikalije itd...
Beshtya je offline  
Staro 20.01.2008., 13:53   #38
Spoljarik
Premium
 
Spoljarik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere...
Postovi: 260
dal ces mozda supportat placanje prek paypala? sam pitam
Spoljarik je offline  
Staro 20.01.2008., 13:55   #39
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
živi bili pa vidjeli,
u svakom slučaju sve pohvale i dakako sreće i znanja u bussinesu
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline  
Staro 20.01.2008., 14:03   #40
subtex
Premium
 
subtex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 328
Pratim thread cijelo vrijeme, i nekak si mi poznat, al ne znam odkud, i danas mi sine da smo trgovali. Enermax iz siga još uvijek radi ko beba

Uglavnom si spomenuo brandove što se tiče grafičkih,hlađenja, buke....Kaj češ imat od marki ploča, diskova i memorije???

....i želim ti puno sreće
__________________
Abit AB9 Pro \\ INTEL E6300 1.86Ghz & CoolerMaster Gemini II + 2X Xsilence RedWing 120mm \\ G.E.I.L PC26400CL5 2GB \\ Sapphire 3870 TOXIC 512mb
Seagate Barracuda 320GB 16mb SATA2 + 2x WD 500Gb, 16mb,SATA2 \\ DVD-RW SAMSUNG SH-W163A SATA & LITEON SHM-165S6S SATA
LCD Asus PW201 20,1" \\ Antec P160 Aluminium \\ Enermax Liberty 500W \\ MX518 + func 1030\\ Potenciometar ZALMAN ZM-MFC1 plus, sreberni 5.25"
subtex je offline  
Staro 20.01.2008., 14:20   #41
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nadam se da će i accelero s1 bit u prvoj pošiljci robe
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 20.01.2008., 14:32   #42
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
da, u linksu je obecano 15.1, ali nista od toga, dosla posiljka s AC robom, a o S1 ni rijeci.

(nadam se da necesh imati slicnih problema s obzirom da velish da radish s proizvodjacima direktno)


Can't wait

Samo mi jedna stvar nije jasna. Kako je to s placanjem pouzecem izvedeno? Sto ako netko naruci i dodje dostavljac s robom, a on odbije platiti i primiti robu?
danij3l je offline  
Staro 20.01.2008., 14:49   #43
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
evo mene opet da malo odgovorim-neću quoteati već ukratko razjasniti...dakle, kako sam i rekao poslom prodaje informatike (znači i nabave, uvoza,certificiranja, distribucije, maloprodaje) bavim se 12 godina i ne postoji nešto na što nisam spreman...ideja mi postoji jako jako dugo no sad smatram da je došlo vrijeme i za realizaciju...ruku na srce nisam još ni siguran koliko je u Hrvata zaživila ideja plaćanja putem interneta no iskreno sa onim što namjeravam prodavati na šopu i ne ciljam na cijelu populaciju...znači laganini više egzotika manje dumping itd...znam koliko je krvavo nadmetanje sa većima roba nikakva neće biti uvažana iz Kine (to što je 99% robe proizvedeno u Kini ili Taiwanu nitko od nas ni ne može promijeniti)...što se dopune brandova tiče vjerojatno ću početi i sa Scytheom i Arctic Cooling i sl. no primarni fokus će biti na onome čega kod nas nema (znači Noctua, Zerotherm, Noiseblocker, Danger Den-iako se tu malo dvoumim jer su prokleti ameri koji drže dosta visoku granicu naručivanja no brijem da ću se i sa njima dogovoriti). Sa vremenom kad se malo kapitala okrene uvesti ću još neke brandove...kad sam spomenuo veleprodaju mislio sam prvenstveno na ideju koju imam a koju ću realizirati u suradnji sa nekim hrvatskim trgovinama odn. firmama (njih 10-ak u Hrvatskoj tako da teritorijalno pokrijemo uglavnom sve županije). Zašto to? pa iz razloga ukoliko npr. nemate što naručiti za 1500 kn a želilte izbjeći trošak transporta da možete dotični waterblock ili psu modding kit ili bilo što uzeti lokalno...neće to biti veleprodaja svemirskih razmjera i ta veleprodaja će se odnositi isključivo na brandove koje ću imati direktan uvoz odn. autoriziranu distribuciju...ne bojte se, sve je uzeto u obzir samo da krene
Ovako zvuči već bolje; kako sam rekao IMHO postoji veliki potencijal baš u ovim nišama coolinga, modinga i sl. Fleksibilnost, skoro pa ekskluzivnost na tržištu, nema velikih koji uništavaju niskim cijenama i sl. Lokalna dobava ovakvih stvarčica mislim da je i primamljivija maloprodajama nego direktni uvoz. Em zbog lagera em jer je kod njih zaposleno malo ljudi koji su kadra dobro odabrati asortiman i znati što ide. Dakle entuzijazam i znanje o ovome je jako velika prednost u odnosu na birokrate i ekonomiste koji vode IT firme logikom velikog obrtaja i količina

Komponente IMHO zaboravi, ili radi samo uvoze po narudžbi za neke skuplje i ekskluzivne stvari. Kao Vranoga npr sa laptopima što radi...
__________________
..smartphone...
Lesa je offline  
Staro 20.01.2008., 15:46   #44
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
Dakle entuzijazam i znanje o ovome je jako velika prednost u odnosu na birokrate i ekonomiste koji vode IT firme logikom velikog obrtaja i količina
veliki potpis!

@beštija... sretno ti želim sa webshopom i realizacijom istoga. već samo tvoj početni stav da se raspitaš "među ekipom" kaj se traži i slično dovoljno govori o tebi
syss je offline  
Staro 20.01.2008., 15:51   #45
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Mene zanima više kako će bit sa već poznatim markama, tipa AMD, Intel,Ati,Nvidia?
__________________
Dawar je offline  
Staro 21.01.2008., 19:02   #46
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
da, u linksu je obecano 15.1, ali nista od toga, dosla posiljka s AC robom, a o S1 ni rijeci.

(nadam se da necesh imati slicnih problema s obzirom da velish da radish s proizvodjacima direktno)


Can't wait

Samo mi jedna stvar nije jasna. Kako je to s placanjem pouzecem izvedeno? Sto ako netko naruci i dodje dostavljac s robom, a on odbije platiti i primiti robu?

kao i sve ostalo što se šalje pouzećem-ako ne platiš ne dobiješ robu a meni je HP vrati nazad...
Beshtya je offline  
Staro 21.01.2008., 19:11   #47
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
kao i sve ostalo što se šalje pouzećem-ako ne platiš ne dobiješ robu a meni je HP vrati nazad...
da, ali onda ti morash platiti postarinu (to mi i nije bilo jasno).

je to "samo" 40 kn , ali 40 po 40 ...
danij3l je offline  
Staro 21.01.2008., 23:07   #48
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
user te za***e jednom i od***es ga for life. jos spucas kakav post na forum, da te s***ao i amen
imho, oni koji budu uzimali, to ce biti dobro informirani kupci koji znaju sto traze i sto im treba... tako da sumnjam da ce biti puno takvih slucajeva

Beshtya, sretno
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline  
Staro 22.01.2008., 19:04   #49
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
A znam al ja bi još jeftinije
Mene zanima više kako će bit sa već poznatim markama, tipa AMD, Intel,Ati,Nvidia?

na ovo u startu moram svima odgovoriti dosta rezolutno (naravno bez zlih namjera

na šopu će se moći kupiti procovi isključivo višeg cjenovnog ranga...ovaj šop neće biti sistem Peveca da se može nešto kupiti na 17 čekova i 8% nižom cijenom od diskonta 24...sorry ali namjena šopa je exkluziva i uvjetno rečeno egzotika...kvaliteta ipak opravdava smisao
Beshtya je offline  
Staro 22.01.2008., 19:13   #50
Tz4r
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 98
jel postoji onda mogucnost za hp pavillionima jer to je tu poprilicna egzotika.... ???
Tz4r je offline  
Staro 22.01.2008., 19:18   #51
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Tz4r Pregled postova
jel postoji onda mogucnost za hp pavillionima jer to je tu poprilicna egzotika.... ???
dobro da si pitao-našao sam jedan izvor preko Slovenije za Pavillion i Presario lapove i imam najozbiljniju namjeru i to raditi samo moram dobiti potvrdu HP ureda u Hrvatskoj za on-site jamstvo koje bi pokrivali i naši dragi uvaženi HP distriji a druga je stvar što ni Slovenci nemaju konstantan lager...ali radi se na tome...u svakom slučaju hvala na pitanju. Smisao ovog posta je i bio da dobijem i konkretne prijedloge jer ni ja nisam popio svu pamet svijeta (daleko od toga
Beshtya je offline  
Staro 22.01.2008., 19:45   #52
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Ako ubacis accelera i dobijes ga prije linksa imat ces nekih 30-ak musterija koji ce cekat otvorenje. TAko ces privuci i druge.
pipe je offline  
Staro 22.01.2008., 19:48   #53
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
-plaćanje pouzećem (znači kad dobijete robu plaćate je)
preporucam da ovo izbjegnes, previse budala koje ti nikad nece platiti ni preuzeti robu, pogledaj samo trznicu ovdje...lijepo stavi uplata na racun unaprijed i to je to.
rendula je offline  
Staro 22.01.2008., 21:41   #54
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Evo jednog prijedloga. Pošto ovako nešto nisam nigdje našao, a izgleda korisno jer se vent može zakretati za 180 stupnjeva pa se zrak lako usmjerava. Općenito je AeroCool jako slabo zastupljen kod nas.
http://www.fareastgizmos.com/entry_i.../si_aircon.jpg
Kod nas sam vidio samo one male beskorisne zujalice. Prije sam nalazio i 120mm ventove koji dolaze s kitom za montažu na PCI slot od kućišta, ali nikak da ponovo nađem link pa da vidite na što mislim. Upravo gledam po stranici od AeroCoola i dosta zgodnih stvarčica imaju
http://www.aerocool.com.tw/peripheral.htm
Posebno mi se sviđaju ovi powerUSB-i s adapterima pa se iz USB-a dobije 5 ili 12V. Kul

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 22.01.2008. u 21:52.
1v@n je offline  
Staro 22.01.2008., 21:53   #55
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Moja želja bi bila da uspostaviš kontak i sa Edvardom iz EKWaterBlocks-a.
Piše na njegovoj glavnoj stranici da traži ljude poput tebe.

Mi smo prošle godine barem 15k kuna ostavil Edvardu, i to su samo oni za koje znam da su naručili sa foruma.

evo ti i link
http://www.ekwaterblocks.com/


Nisam nikad imao sličan posao poput tvojeg, ali obavil sam svu logistiku i išo po robu u Sloveniju i fakat sam za dvije naruđbe dok nisam sve utvrdil i posložil potrošil vremena i vremena.
Tak da svaka čast na volji i želji. I smatram da je istino to kaj veliš da je egzotika way to go.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline  
Staro 24.01.2008., 13:19   #56
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
dobro da si pitao-našao sam jedan izvor preko Slovenije za Pavillion i Presario lapove i imam najozbiljniju namjeru i to raditi samo moram dobiti potvrdu HP ureda u Hrvatskoj za on-site jamstvo koje bi pokrivali i naši dragi uvaženi HP distriji a druga je stvar što ni Slovenci nemaju konstantan lager...ali radi se na tome...u svakom slučaju hvala na pitanju. Smisao ovog posta je i bio da dobijem i konkretne prijedloge jer ni ja nisam popio svu pamet svijeta (daleko od toga
IMHO nema šanse sa Pavilionima..HP još nije doneo odluku da ubaci u našu regiju jer rade odlično i sa sadašnjim lineup-om, a ako donesu, ići će preko velikih distributera. Trebalo je biti ove godine no opet su iz nekog razloga odgodili. Garancije za njih kod nas nema, servisi nemaju uopće opciju naručivanja rezervnih dijelova tako da uzeti Pavilion (ako nemaš volju ići preko grane) kod nas znači imati notebook bez garancije u HR.

Opet riskiram da ispadnem najnegativniji član na threadu no da ponovim: zaboravi komponente, naročito trenutno najkompetetivniju granu laptopa. Skupa roba, mala marža, svaki brand u svakom trenutku može izletiti sa nekim akcijama koje pokapaju tvoj lager. Sa tvojim raspoloživim kapitalom možeš napraviti puno na egzotici ili možeš (u ovo iskreno vjerujem) otići u klinac u roku keks na komponentama..
__________________
..smartphone...

Zadnje izmijenjeno od: Lesa. 24.01.2008. u 13:30.
Lesa je offline  
Staro 24.01.2008., 13:45   #57
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ali opet je pitanje kolko će ti se egzotika isplatit, jer to kupuje sitna manjina, a i ni tu nije velika zarada jer se radi o kojekakvim hlađenjima od par sto kn, i sličnom. U svakom slučaju preporučujem da uz egzotiku ubaciš i "normalne" brandove, neće ti sigurno ići lošije nego bez tog
__________________
Dawar je offline  
Staro 24.01.2008., 17:26   #58
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
oce ici ce losije jer ce imati puuuuuuuuuno vise posla manju marzu i sranja sa rikavanjem...

sto se tice laptopa totalno se slazem sa lesom (nisi jedini pesimista )
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 24.01.2008., 18:20   #59
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Ali opet je pitanje kolko će ti se egzotika isplatit, jer to kupuje sitna manjina, a i ni tu nije velika zarada jer se radi o kojekakvim hlađenjima od par sto kn, i sličnom. U svakom slučaju preporučujem da uz egzotiku ubaciš i "normalne" brandove, neće ti sigurno ići lošije nego bez tog
Da, ali zarada je postotno puno veća nego na komponentama. Znači da zaradi recimo 50kn može prodati neki malo bolji cooler za 200kn ili Core Duo procesor za 1000kn. Što misliš da je rentabilnije naročito kad si mali i krećeš iz nule.
Da ne spominjem da nemože imati nižu cijenu od Diskonta ili ADMa, a šta će onda vrtit tisuće kuna da zaradi ništa.
Ili laptop recimo od 4000kn na kojem zaradi 200-400kn. Da tih 4000kn uloži u cooling može zaraditi 1000kn a da nema 76 firmi koje imaju iste cijene kao on.

Poanta je najkvalitetnije oploditi svoj kapital, a to može u IT hardveru upravo u ovom segmentu koji beshtya spominje. E-gzo-ti-ka

Jedan poznanik se tako namlatio para prije par godina kad je ufuravao bluetooth pizdarije iz Kine na koje nitko od distributera nije obraćao pažnju, a on ih je prodavao duplo skuplje nego što je platio. Go figure. Di bi sad bio da je uvezao matične? Rezao negdje i pitao 'koji ćeš prilog?'
__________________
..smartphone...
Lesa je offline  
Staro 24.01.2008., 19:47   #60
Beshtya
Premium
 
Beshtya's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: 'di me 'oće...
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
Da, ali zarada je postotno puno veća nego na komponentama. Znači da zaradi recimo 50kn može prodati neki malo bolji cooler za 200kn ili Core Duo procesor za 1000kn. Što misliš da je rentabilnije naročito kad si mali i krećeš iz nule.
Da ne spominjem da nemože imati nižu cijenu od Diskonta ili ADMa, a šta će onda vrtit tisuće kuna da zaradi ništa.
Ili laptop recimo od 4000kn na kojem zaradi 200-400kn. Da tih 4000kn uloži u cooling može zaraditi 1000kn a da nema 76 firmi koje imaju iste cijene kao on.

Poanta je najkvalitetnije oploditi svoj kapital, a to može u IT hardveru upravo u ovom segmentu koji beshtya spominje. E-gzo-ti-ka

Jedan poznanik se tako namlatio para prije par godina kad je ufuravao bluetooth pizdarije iz Kine na koje nitko od distributera nije obraćao pažnju, a on ih je prodavao duplo skuplje nego što je platio. Go figure. Di bi sad bio da je uvezao matične? Rezao negdje i pitao 'koji ćeš prilog?'
ljudi moji dragi...nema nimalo straha za moju zaradu...što se tiče pavilliona ili presaria uvoziti ću ih najvjerojatnije kako sam i rekao preko Slovenije znači sva njesra sa jamstvima ću pokrivati ja jer fala bogu slovenija nije daleko (a nije ni velika )...a to korisnicima koji kupe lap znači max 7 dana čekanja reklamacije...
Beshtya je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na