Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2022., 13:22   #61
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
kaj nije infocor bio u podrumu zgrade ?
ak je, tamo sam kupio jednom ili dva put nekaj

A-ha, bio je u suterenu
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 13:25   #62
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ovdje sam uzeo Antec HTPC Overture kućište i još neke stvari koje sam zaboravio

https://web.archive.org/web/20051001...ttp://bing.hr/
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2022., 14:15   #63
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Baš si mislim kako sam u skoro svakom od tih dućana bar nešto kupio. Ne znam je li to dobro ili loše Po moj novčanik sigurno nije bilo dobro pogotovo u ono meni studentsko vrijeme kada su banke propadale ali tada je hardware brzo zastarjevao. Jako brzo.

Treba spomenuti i Melcomp iz Varaždina. Oni su bili veletrgovci ali se moglo kupit na malo od njih preko njihove mreže. Kupio sam Enermax napajanje od Melcompa, a preuzeo ga u Zagrebu u dućanu uredske opreme na uglu Horvaćanske i Selske koji se zvao Tehničar birocomp, tako nekak. Taj Enermax od 430W me tada unazadio za 1100kn.


EDIT: Ferax je baš neka mutna priča. Iskakali su iz paštete, imali su velike štandove na Info sajmu u Zagrebu, dobre cijene i onda odjednom puf.... nema ih. Preko puta studentskog doma u Cvjetnom naselju i dan danas postoji kafić koji se zove Ferax za koji su mi još od studentskih dana govorili da ga izbjegavam jer se tamo okuplja sumnjiva ekipa. Možda ima neke veze?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 07.09.2022. u 14:31.
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 14:38   #64
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
HG-spot je počeo u garaži preko puta bivše "Maršalke" ...


A preteča Techno-Max-a je počela u Strmcu tu kod mene, nemrem se sjetiti kak se firma zvala ...


Jbte kaj sam star ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 19:18   #65
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Bio u zagorskoj onaj jedan dućan.... Kako ono... 24, neki sličan naziv kao 24sata.... Jao.... Imam negdi u mailovima...



H2 shop isto... Dal to još radi?

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 19:27   #66
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
A preteča Techno-Max-a je počela u Strmcu tu kod mene, nemrem se sjetiti kak se firma zvala ...

Jbte kaj sam star ...

To bi trebalo biti ovo, evo računa za moj prvi PC kojeg smo tamo kupili


Exy je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 19:33   #67
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Bio u zagorskoj onaj jedan dućan.... Kako ono... 24, neki sličan naziv kao 24sata.... Jao.... Imam negdi u mailovima...



H2 shop isto... Dal to još radi?

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk

segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 19:49   #68
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
E taj, diskont 24, imao je čist korektne cijene (najmanje na tržištu)

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 20:25   #69
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
HG-spot je počeo u garaži preko puta bivše "Maršalke" ...


A preteča Techno-Max-a je počela u Strmcu tu kod mene, nemrem se sjetiti kak se firma zvala ...


Jbte kaj sam star ...
A kaj bi rekli forumaški metuzalemi (ak ih ima još živih) kaj su početkom 90-ih išli kod Mlakara (ili je bio Mlacom) u Sloveniju po 286-ice?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 20:41   #70
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959








A nedavno sam i na MSAN listi direktora ugledao nekad najvećeg Yu švercera za Amiga računala sa Črnomerca
-->
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
A kaj bi rekli forumaški metuzalemi (ak ih ima još živih) kaj su početkom 90-ih išli kod Mlakara (ili je bio Mlacom) u Sloveniju po 286-ice?
Ja sam išao u Ljubljanu po Sharp MZ800









A nedavno sam i na MSAN listi direktora ugledao nekad najvećeg Yu švercera za Amiga računala sa Črnomerca
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2022., 21:01   #71
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Taco kompjuteri:

https://youtu.be/6zvf4Zbiw4I?t=1484

(Ne radi mi embed s timestampom, baci na krivu sekundu)
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 21:05   #72
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Mlacom posluje i danas (mlacom.si) a starog Mlakara sam vidio 2015. u živo, još je nadzirao daily operations (Supermicro ploče i Xeone za render slaveove je bilo najbrže nabaviti kod njih).
Ali to je već inozemstvo, tako bi mogli i do Minkena, Schwanthaler und Schillerstrasse, ili Nippon u Austriji ... jasno, i stres na povratku preko granice
Max Rockatansky je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 21:09   #73
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Mlacom posluje i danas (mlacom.si) a starog Mlakara sam vidio 2015. u živo, još je nadzirao daily operations (Supermicro ploče i Xeone za render slaveove je bilo najbrže nabaviti kod njih).
Ali to je već inozemstvo, tako bi mogli i do Minkena, Schwanthaler und Schillerstrasse, ili Nippon u Austriji ... jasno, i stres na povratku preko granice
To je iz doba dok je još Kezele bio SysOp
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 21:32   #74
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Ja sam svoj prvi PC kupio negdje cca 96, 97 kod Slavena u Zelinskoj ulici, tamo kod FERa. Čovjek je u stanu dilao, slagao kompjutore na veliko, ono dođeš po komp a on ti ga pokaže na radnoj ploči u kuhinji. Nikakvih problema nisam imao sa hardverom od njega, nekoliko mojih frendova kupilo kod njega. Nakon par godina sam imao informaciju da čovjek umro, nisam siguran dal je to istina.

U to vrijeme su se takvi dileri naveliko oglašavali po njuzima, mislim da je grupa bila hr.comp.hardver.ponuda ?
cane je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 21:34   #75
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Ja sam svoj prvi PC kupio negdje cca 96, 97 kod Slavena u Zelinskoj ulici, tamo kod FERa. Čovjek je u stanu dilao, slagao kompjutore na veliko, ono dođeš po komp a on ti ga pokaže na radnoj ploči u kuhinji. Nikakvih problema nisam imao sa hardverom od njega, nekoliko mojih frendova kupilo kod njega. Nakon par godina sam imao informaciju da čovjek umro, nisam siguran dal je to istina.

U to vrijeme su se takvi dileri naveliko oglašavali po njuzima, mislim da je grupa bila hr.comp.hardver.ponuda ?
I ja sam par stvari uzeo kod njega, i kasnije čuo da je umro
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 22:08   #76
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
Feniks i dalje veselo radi u tenis centar maksimir , jedno vreme se Ilija fokusiral na veleprodaju , cak su jedne vreme bili (a mozda jos uvek) generalni uvoznik i distributer za Razer na celom balkanu ... Ali dosta ove "jeftine" periferije po spar, konzum, itd dolazi od Feniksa ...
Yup, još rokaju tam. Preselili su proizvodnju u Resnički Gaj u neki hangar u nekom trenu, vjerojatno i upravu. Pretpostavljam tad kad su štancali veleprodaju i konfe za firme na veliko. Sa Razerom neznam dal više tolko imaju posla, kasnije je Kristijana baš jako gurala speedlink periferije i to su na vagone valjda dilali pogotovo po sajmovima i promoima.

Sjetih se baš i pre nabava.net dana, bilo je malo teže cijene koordinirat i uspoređivat pa se neki web pojavio u nekom trenu gdje su svi shopovi uploadali svoje friške kad bi izašli, cjenici.hr il tak nekaj. Pa onda skidanje listanje ko ima kaj jeftinije da se ušpara koja kuna i na razlikama pikne neš jače za isti budget. Znam da sam ja u nekom trenu imo baš tour de Trešnjevka kad sam kantu slago pa redom poharo King, Gamu i Vemil jer je svatko imo neš povoljnije
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 05:04   #77
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Jel tko kupio Amigu od lika koji je operirao u Vukovarskoj, odma do MUP-a zgradurina ogromna?
Sjećam se da je bilo ljeto 1991, još je lik oglašavao u Svetu Kompjutera.
Ja i stara smo se vraćali s mora vlakom preko Knina pa smo morali tamo presjesti na vlak za Zagreb.
Ja kupio Svet Kompjutera a ona Burdu na ćirilici, sjedili na kolodvoru ko neki špijuni i gledali četnike kako se prešetavaju po gradu.
Good times
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 09:47   #78
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Ja sam svoj prvi PC kupio negdje cca 96, 97 kod Slavena u Zelinskoj ulici, tamo kod FERa.
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
I ja sam par stvari uzeo kod njega, i kasnije čuo da je umro
Slavena sam nekoliko puta spomenuo na PCE-u 2000-tih. Ne bi vjerovali, njegova stranica, bez ikakave arhive, radi i danas!

Slaven se slagirao, radio je 7/24, citavi dan i noc, pa do Sarajeva, pa nazad, pa po robu na sve strane. Iznenada je preminuo, jer sam isti tjedan s Dankom pricao, jos dok je bio Haustor diler 123 kojeg danas znamo kao AMagnum.

Slaven da je ostao ziv, vjerojatno bi imao najbolje cijene jer je planirao - kao i ostali tada - otvoriti svoje ducane. Ako si bio s njim dobar, imao je povoljnije komponente od ostalih. Inace nekolio haustor boljih dilera je od njega znalo uzimati posebnije stvari. Imao je dara za transport i preskakati prepreke. Pred kraj je imao problema za naci dva-tri klinca, koji bi u stanu brzo slagali konfe za prodaju. Ali najbolja je prva faza, kad je samo ciste komponente dilao.

Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Schwanthaler
Nekad, jedna od najmocnijih ulica u EU, za kupiti najpovoljnije A/V opremu. Bila je prepuna manjih ducana, koji bi otvorili katalog, pokazao bi sto zelis, a onda bio dobio i do 30% povoljnije nego normalnim ducanima. Jasno, uz preporuku domicila koji te doveo. Najdrazi ducan tada se zvao Florida Shop.

Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
ili Nippon u Austriji ... jasno, i stres na povratku preko granice

Nippon = Nedzad

Kratko vrijeme strava i uzas za konkurenciju, doslovno rusili cijene. SCSI diskovi, optika, ljudi su znali otici po deset komada, pa kod nas na BBS/grupe oglasniku prodati za tjedan dana.

Nippon tada, mali ulaz/ured iza Ledja istog objekta MediaMarkt.

Sto je najbolje, pricao je na njemackom za one koji nisu znali da nije domicil, pa se kasnije smijao, sto je sve nasa ekipa pred njim pricala, dok su krojili planove, sto je najbolje zdilati doma.

Nema stresa pored privatnih spedicija, ili dojave s carine kad se prolazilo - tada

Kad je HR od osamostaljena tek imala kucicu koja je sluzila kao granica. Javi kolega od oca s carine, da sljedeca dva tjedna svi kolege/poznati nose sto god zele, ne oni nego svi (samo svi nisu znali) jer su dobili naredbu, da po gepecima samo pitaju za oruzje koje odmah zbog potrebitosti konficiraju i nista drugo ne gledaju.

Nosili smo Atari TT, monitor, drugu generaciju Laser Disc, otvara carinik gepek, mice kutiju od Atarija, monitora, ostalih stvari te pita - imate li kakvo oruzje? Nemate nista? A onda nista, sretno

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Jel tko kupio Amigu od lika koji je operirao u Vukovarskoj, odma do MUP-a zgradurina ogromna?
Prva serija ocarinjenih Amiga je bila jos 80-tih u SLO, najvece skladiste u Ljubljani koje je izlgedalo kao zavrsna scena skladista u Otimacima Indiana Jones. To je bilo bas predstavnistvo koje je lifralo drugima. Ostali su bili preprodavaci Moj Mikro oglas dileri iz DE/ITA, a tek 90-tih po ZG-u. Samo nije jasno, navodis lika kao privatnog prodavaca koji ti je prodao Amigu, ili ga spominjes kao kao nekoga tko je kontinuirano nabavljao?

Trebao bi bolji opis kako je izgledao, jer vuce mi na jednog od nekolicine prodavaca igara za Amige, koji su epizodno znali prodavati (pred kraj) pokoju Amigu od poznatih, ili nove, ako je ima oca ili rodjaka koji mu je donosio iz vana.




...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 08.09.2022. u 10:22. Razlog: Addendum odgovor forumasu Kopija
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 10:20   #79
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Kontinuirano, oglašavao se u Svetu Kompjutera dok ih je još bilo na kioscima.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 10:24   #80
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Kvark nije niko spomenuo, i Megavision iz Rijeke, dobavljač Blizzard kartica i ostalih čudesa za Amigu

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Prva serija ocarinjenih Amiga je bila jos 80-tih u SLO, najvece skladiste u Ljubljani koje je izlgedalo kao zavrsna scena skladista u Otimacima Indiana Jones. To je bilo bas predstavnistvo koje je lifralo drugima. Ostali su bili preprodavaci Moj Mikro oglas dileri iz DE/ITA, a tek 90-tih po ZG-u. Samo nije jasno, navodis lika kao privatnog prodavaca koji ti je prodao Amigu, ili ga spominjes kao kao nekoga tko je kontinuirano nabavljao?

Trebao bi bolji opis kako je izgledao, jer vuce mi na jednog od nekolicine prodavaca igara za Amige, koji su epizodno znali prodavati (pred kraj) pokoju Amigu od poznatih, ili nove, ako je ima oca ili rodjaka koji mu je donosio iz vana.
...
Ja sam svoju A1200 kupio od Josipa Madunića, mislim da je to bilo negdje u Novom Zagrebu, u privatnom stanu

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 08.09.2022. u 11:01.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 11:31   #81
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Danas tek saznajem uopce za temu, pa vidim jos neprocitanih upisa.

Bu... tako ti svega, 17 godina je proslo od tvojih najmracnih izdanja mislio sam velika pauza, ali dok citam cascenje sa Sincem, pitam se u kojoj sam godini? I dalje u anglo vratolomije i tofu doskocice. Pa kako ti se da u 2022. i dalje u temperamentu nagazne mine

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
@visage ajde javi se, ti sigurno znas i koliko je vlasnik jeo zobenih pahuljica od tofua sa praskom od sejtana...
Firma koja je prodavala SGI se zvala Silicon Master, mada (morao bih konzultirati papire) znam da sam na jednom IT sajmu pricao s likom koji je isto imao SGI uvoz i muku mucio s ACS-om, jer je htio dovesti normalne cijene Apple masina kod nas. A tko bolje pamti, dobro zna da su kod prvih znale biti i 3x skuplje, od ponude preko bare.

Bio je jos jedan ex zaposlenik ACS-a, (Pehar?) u Savskoj koj je isto poceo prodavati znatno povoljnije Macove, ali su mu u casopisu slozili namjesteni clanak u kojem su ga ocrnili kao nelegalnog, najgoreg, jer monopol nije dao disati ikome. Tadasnja Pliva i INA bili su pune Apple Mac II masina od pocetnog II do IIfx grafickog cuda tada, pa uredski naslaganih SE30. Pa malo kasnije do prvih Quadri. U Plivi su se barem i koristile, dok je kod INE bilo ureda gdje su jedva posla vidjeli, sve je to zavrsilo po kucama kasnije.

Povratak na SM sadanja stranica, mada nejasnog prisustva.

Imam negdje njihov SM - SCSI disk, pun video softvera sa svima sto su u tom tenutku imali za SGI u firmi, ali bas sve, dvojim da je soft kompletno originalni, ali alati s kojim je radjen Jurski, pa je kolega sanjao imati i testirati. Nakon par dana, vratio mi sve, da ga nesto mrezno iritira na Irixu, da ide na Jabuku. Nikad nisam uopce pogledao taj disk, evo nakon x godina se sjetio uopce price. Jedan Octane stoji na IRB-u kod kolege, jedan im je cak i u mrezi spojen 7/24 u podrumu i radi bez gasenja. Jos koji Indy/Indigo po kutiji.

InfoGama, u jednom kraju prve polovice 2000-tih, uz pricu koju smo valjda 10x ponovili na forumu, s ponekim uvozenim polovnim stvarima. No, imao sam srecu, Epsoni koje sam uzeo, imam i danas kutiju u garazi od tog Epson iglicara i jos neceg svi su radili bez reklamacije. Fino na kutiji pise ime osobe u DE koji je trebao to dobiti, ili jez primila postom kao narudjbu. Ne mislim na ikakavog uvoznika, firmu, vec bas njemca kupca kome je adresiran kao primatelj. Jesu li bili slampavi, ili se zurili, ali uopce nisu te naljepnice s primateljima skidali u Gami! Nije bilo na svakoj kutiji, ali imam dvije s DE naljepnicama i danas.

2004. tjedan kad sam isao uzeti prvi 754 AMD, dva tjedna Gama ga je imala za oko 700 (!) kuna povoljnijeg od ikoga. Znam jer kad sam Slavena ili ostale pitao, kako on i drugi nemaju takvu cijenu za CPU? Neki usputno, a neki ljutito, samo su komentirali kako Gama nesto kemija, polovno, ovako, onako.

Jasno, idila je vrlo kratko trajala. Onda su poceli refurbished monitori, konfe, pa iskljucivo HP renew ponuda, mislim da su se naveli kao partneri tog programa prodaje, ne znam. Vise mi nisu bili interesantni.

A sjecam se da si i ti Bu... (tajnica Tatjana) nesto snimio super povoljno pa si isao zvati ili letiti na lokaciju, cak smo i na PCE-u komentirali. Jesi li kupio, nisi, ne znam vise, ostalo je nedoreceno.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 11:41   #82
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Sad kad sam se malo Amige prisjetio, pala još neka imena na pamet, jel iko tu na PCE prisutan pod nekim drugim nickom, od imena/nickova se sjećam Hloyge, Goran Paulin, Ivan Teskera,Tvrtko Uršulin, Goran Krajnović Unreal
Dobrica Pavlinušić, Iguana, Veljko Kukulj, Domagoj Ožanić...

(onog iz MSAN-a sam namjerno preskočio, a Madunića iz Alfa Softa već spomenuo)

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 08.09.2022. u 12:42.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 11:54   #83
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Sad kad sam se malo Amige prisjetio, pala još neka imena na pamet, jel iko tu na PCE prisutan pod nekim drugim nickom, od imena/nickova se sjećam Hloyge, Goran Paulin, Ivan Teskera,Tvrtko Uršulin, Goran Krajnović Unreal Dobrica Pavlinušić, Iguana, Veljko Kukulj...
Svi poznati imenima, neke i upoznao. Ali, forum, anonimnost, ako oni sami ne zele navesti, ne trebamo navoditi.

Znas li Ankona, koji je zivio, hm, Branimirova, tik iza poste kojih sto metara. Koji je imao najvise disketa od ikoga. Imao je 1200 kasnije spojenu na veliki TV, pa je listao po sto si dosao. Intro je imao na disketama s programima, neki dijabolicni naziv softa, mogu pogledati jednom, ako se ne sjetis.

Netko me je preklinjao iz SLO da mu neku igru snimim od njega, pa sam mu slao, prva polovica 2000-tih. Kasnije mi je njegova teta, baka, ne znam vise, rekla da je iznenada otisao u Juznu Ameriku. Sva mu je oprema ostala, ne vjerujem da je prodavao.



..
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 11:57   #84
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Svi poznati imenima, neke i upoznao. Ali, forum, anonimnost, ako oni sami ne zele navesti, ne trebamo navoditi.

Znas li Ankona, koji je zivio, hm, Branimirova, tik iza poste kojih sto metara. Koji je imao najvise disketa od ikoga. Imao je 1200 kasnije spojenu na veliki TV, pa je listao po sto si dosao. Intro je imao na disketama s programima, neki dijabolicni naziv softa, mogu pogledati jednom, ako se ne sjetis.

Netko me je preklinjao iz SLO da mu neku igru snimim od njega, pa sam mu slao, prva polovica 2000-tih. Kasnije mi je njegova teta, baka, ne znam vise, rekla da je iznenada otisao u Juznu Ameriku. Sva mu je oprema ostala, ne vjerujem da je prodavao.



..
Ja sam uglavnom kod Jeranka na Črnomercu kupovao softver, imam i danas CD koji sam platio pola tadašnje pripravničke plaće, lol
Ovo naravno podrazumjevam da se sami jave ako žele ovi kojih sam se sjetio
Edit: sjetio sam se i Ankona, bio sam jednom i kod njega...kasno palim

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 08.09.2022. u 12:43.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 12:16   #85
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Evo još jedne trgovine koja je vjerojatno starija od svih koje smo do sad spomenuli (koliko pamtim, mislim da su i stariji od ovih 30 godina koje spominju na webu, tj da sežu negdje do polovice 80-ih):

https://pnp.hr/
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 14:07   #86
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Evo još jedne trgovine koja je vjerojatno starija od svih koje smo do sad spomenuli (koliko pamtim, mislim da su i stariji od ovih 30 godina koje spominju na webu, tj da sežu negdje do polovice 80-ih):

https://pnp.hr/
heh, taj mi je pak poslao falični 512kb modul
srećom čovjek profesionalac bio pa je reklamacija prošla bez prigovora
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 14:09   #87
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
heh, taj mi je pak poslao falični 512kb modul
srećom čovjek profesionalac bio pa je reklamacija prošla bez prigovora
Moj je radio ok

Taj modul za Amigu 500 i Infinity RS2001 zvučnici su valjda jedine stvari koje sam ikad kupio iz Splita, a ne Zagreba
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 14:32   #88
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
/CUT
Tadasnja Pliva i INA bili su pune Apple Mac II masina od pocetnog II do IIfx grafickog cuda tada, pa uredski naslaganih SE30. Pa malo kasnije do prvih Quadri. U Plivi su se barem i koristile, dok je kod INE bilo ureda gdje su jedva posla vidjeli, sve je to zavrsilo po kucama kasnije.
/CUT
A u to vrijeme bila je baš nedorečena situacija s Appleom kod nas, nešto je dolazilo preko službenih kanala, nešto je dolazilo iz inozemstva preko direktnog uvoza poduzeća, na što se službeni kanal distribucije uvijek pjenio jer im je to oduzimalo zaradu, onu istu zaradu koju je tadašnji direktor nemilice trošio na nebrojene odlaske u Amsterdam i tadašnje sjedište Applea u Europi, tobože "rješavajući probleme oko lokalizacije OS-a", a zapravo su kolale glasine da je visio u "onom" famoznom kvartu.
Bio se u jednom trenutku pojavio i onaj proizvođač Mac klonova, ne mogu se sad sjetit kako se zvao, koji se distribuirao i kod nas pa je konfuzija bila totalna.
Sjećam se da je onda hrpa ljudi kupovala Mac isključivo zbog softvera koji je bio u to vrijeme nedostižan na Windowsima, tipa Archicad.

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 12.09.2022. u 09:45.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 15:08   #89
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Moj je radio ok

Taj modul za Amigu 500 i Infinity RS2001 zvučnici su valjda jedine stvari koje sam ikad kupio iz Splita, a ne Zagreba
Od ove ekipe iz ST se kupio prvi Kempston interface za Quickshota na za Spectrum 128k +2, a nešto kasnije i turbo modul za C64... divni dani.


B.J. je bio najjachi pirat za Amigu kod nas koliko se sjećam... maike ti... 11. mjesec u Dubrovniku granate padaju ko crna kiša poštar donosi katalog s novim igrama... Majstor poslao svaka čast jest me razveselio ko niko!


SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 15:37   #90
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
A u to vrijeme bila je baš nedorečena situacija s Appleom kod nas, nešto je dolazilo preko službenih kanala, nešto je dolazilo iz inozemstva preko direktnog uvoza poduzeća, na što se službeni kanal distribucije uvijek pjenio jer im je to oduzimalo zaradu,
Pricam o ACS-u, oni su cak placali i dodatak tadasnjem Trendu, mali Mac casopis koji je uz navodjenje modela, sluzio primarno za marketing edukaciju, ali i poneki korisni strani prilog. Upravo zato sto je Pliva/INA gutala masine, jedno vrijeme njih gotovo da mali korisnici nisu ni zanimali.
Nije da su imali nesto protiv, ali takvi poslovi su ih ucinili jos manje pristupacnim, za bilo kakav realitet cijena.

A vjerovao ili ne, imali su institut "kaznenih bodova" sto ce reci, ako si dosao na servis, s bilo kojim racunalom, koje nije bilo kupljeno preko njih, ili (nisam vise siguran koje je bila formulacija, dostojnosti izvora kupovine) onda bi ti naplatili iste kaznene bodove, kad bi placao uslugu!

Ovo je prvi dozivio poznati kazalisni kompozitor iz ZG-a, inace olicenje ugladjene osobe, koji mi je zgrozeno pricao o iskustvu.

Kolega Vatro koga godinama nisam vidio, inace prvi osnivac Mac udruge, koji ih je kasnije napustio, zbog poznatog fanatizma pojedinaca (Riba iskljucen) kojeg smo mogli citati na Jabucnjaku, za Bug je napravio prilog o svim Apple izvorima nabave u HR. Vec sam ga prije stavio na forumu u nekoj od Apple tema.

Uglavno, Bug ga nije cenzurirao, sve je napisao kako je zelio, ali ACS je toliko bio bijesan, da je trazio cak da mu vrate sve promotivne kartone koje su mu dali ranije, preciznije, ACS teta koja se jako naljutila, jer ocekivala je samo hvalospjeve.

Inace, Vatro je u HR Byte-u cak osvojio glavnu nagradu, koju je tada ACS organizirao, mislim da je bio Centris 650, te mu nisu cak ni dali Apple monitor koji je bio u opisu konfiguracije, vec su mu dali monitor kojeg su povoljnije nasli.

@Segregator, odgovorim kasnije, samo da ne izgubim misao na Apple


...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na