Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2022., 16:38   #7321
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ja bi kartice tj. adaptere za laptope ako su još slobodne
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 17:35   #7322
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Jedan nForce3 chipset cooler mod:
20220711-165812 20220711-165716 20220711-165804

Zujalica zamijenjena fajn komadom bakra (GPU hladnjak od crknute Quadro grafe). Visina savršeno paše .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 17:46   #7323
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Kako si ga ukomponiral oko kondića!
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 18:39   #7324
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Dobro ga je uvalio, to se torx - eve počelo zavidavati !
Mada ja nebi toliko izlazio van gabarita chipseta, ako je dovoljno više (da ne bude kratkih spojeva) onda ok.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 18:49   #7325
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Srećom pa je chipset najviša stvar na tom dijelu ploče. Ostalo sam uspio izbjeći. Gledao sam kako da čim manje režem.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 20:21   #7326
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Dobro ga je uvalio, to se torx - eve počelo zavidavati !

Meni ovo više liči na imbus
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 09:51   #7327
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Mislim da je imbus ipak. Testirao jučer .... kako se to zagrije! ~50°C sigurno.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 10:21   #7328
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
To su poznate grijalice, vrag zna koliko ih je crklo zbog kuhanja / pečenja preciznije 😀

Trebalo bi da nešto pirka po tome ... neki getho mod.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 11:12   #7329
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Obično grafa sa Zalmanom rješava taj problem jer puše drito po chipset hladnjaku.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 12.07.2022. u 11:17.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 11:59   #7330
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Onda piši riješeno
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 01:47   #7331
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Svi moji retro projekti na jednom mjestu ... možemo se igrati igru pogađanja da mi nabrojite koliko točno VHS rekordera vidite na fotografiji?


Celeron u pozadini je na duljem čekanju, ta mašina ne bude bila gotova tako skoro. Dosta toga mi fali, pa čekam dežurne forumaše da se vrate sa ljetovanja prije nego što krenemo u nove radne pobjede

A u međuvremenu sam trošio vrijeme na popravak VHS mašinerije. 11 uređaja već popravljeno, a na ovome se još radi... Inače, ako se netko pita o čemu je riječ - većina uređaja sa slike pripada poznaniku koji me zamolio da mu ih uredim i popravim. On također financira dijelove, ali mu sam popravak naravno ne naplaćujem, volim raditi sa VHS uređajima i drago mi je kad jednog mogu maknuti sa hrpe za otpad i vratiti natrag u funkciju. Nažalost, većina ovih "modernih" aparata iz početka 2000-ih nije bila stvorena da traje, pa moram biti dosta kreativan kad su u pitanju popravci mehanike. Dok je recimo stari dobri Funai, JVC, Philips i/ili Telefunken iz 88, 89 godine rađen kao tenk, i bude izdržao godine i godine upotrebe.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 19.07.2022. u 02:01.
  Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 18:55   #7332
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Haha bome si ih nabrao, imas se sa cime zabavljati sada neko vrijeme. Btw kako ti se VHS kazete drže, ja sam prije par godina došao na ideju da upogonim rekorder i svoje kazete sa tavana i ostao u šoku koliko je slika zapravo loša, ili je traka u njima degradirala ili je u mom sjecanju to izgledalo puno bolje haha. Nekako imam filing da se radi o ovom drugom

Meanwhile vezano za stari hw, nekako sam se lately prebacio na laptope tako da je zadnja akvizicija ovaj ljepotan koji se pridružio S1640/T60/T43 familiji. Kako i ne bih, kada ima pod haubom P4 (aka najjaci procesor svih vremena ). R51e ide na bubanj jer mi je "ni vrit ni mimo model" tako da njega smo izbacili iz obitelji i izrezali sa svih obiteljskih fotki ).



Definitivno se osjeti da je ovaj model iz vremena žestoke konkurencije sa Thinkpadom, od famozne "bradavice" i filinga tipkovnice, pa do robusnog "built like a tank filinga" i svih ostalih detalja. Ima par ogrebotinica na haubi ali kada se otvori unutra je u top stanju. Pante drže ko velike, radi tiho i nista ne ronda ili grebe niti mu fali pola šarafa ili da je pun ožiljaka od prijašnjih "strucnih" popravaka.

Kada budem imao vremena budem ga i raskopao, detaljno ocistio i nabacio gore w98 jer P4 i radeon 7500M jednostavno totalno traže downgrade sa XP-a. Svakako je bilo zanimljivo i nostalgicno vidjeti kod ulaska u XP ikonu za AutoCAD 2008 na desktopu i splash za Nod32 koji se prikazuje kod ulaska u windoze.

Također dobio sam od kolege Thermaltake-a punu vrecu divota, uspio mi je čak isfurati iz osobne kolekcije i usb uredsku Lenovo "membranušu" koja je koliko sam primjetio "pretty hard to come by these days".



A kao što vidite ni ostatak poklona nije loš, naci ce im se svakako neka primjena prije ili kasnije. Tnx lega još jednom i ovako javno
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 20:57   #7333
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Haha bome si ih nabrao, imas se sa cime zabavljati sada neko vrijeme.
Da bar, evo već danas potpuno drugačija priča. Ostalo mi samo dva uređaja za popraviti - sve ostalo je već ili proglašeno kao izgubljen slučaj (imam moderan JVC sa kvarom od 150kn, što se ne isplati popravljati kako god okreneš) ili popravljeno i vraćeno natrag

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Btw kako ti se VHS kazete drže, ja sam prije par godina došao na ideju da upogonim rekorder i svoje kazete sa tavana i ostao u šoku koliko je slika zapravo loša, ili je traka u njima degradirala ili je u mom sjecanju to izgledalo puno bolje haha. Nekako imam filing da se radi o ovom drugom
Kazete svakako gube na kvaliteti kroz godine, ali jedino ako govorimo o prastarim trakama od prije 30-ak godina.

Ne, prije bih rekao da je u tvom slučaju riječ o modernim televizorima. Nije bitno kako dobar VHS rekorder bio i koliko je dobra kazeta koju gledaš ... kad ga spojiš na veliki 16:9 LCD bude izgledao kao sranje. Imaj na umu da su se originalno te trake gledale na CRT ekranima, i to značajno manjim nego ovi današnji LCD/LED paneli kakve imamo. Baš sam nedavno spajao jedan jeftini Funai VHS iz cca 2006, 2007 na manji LCD monitor/TV (mislim 19") i primjetio sam da je slika značajno bolja nego u dnevnoj sobi, gdje imam Sony high-end rekorder spojen na duplo veći TV.
  Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 00:20   #7334
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Pa actually i jesu nekih 30 godina cca haha, to je iz doba kad sam isao u srednju dakle 94-95, moguce i malo ranije. Telka koja je to zadnja vrtila je bila Wega 72 ili 80, sjecam se da je bio težak ko 16 đavola i da smo stari i ja ostavili jaja dok smo ga dovukli doma. Isto tako se sjecam da sam 2001/2002 vec prešao na dvde i divxe (znam godinu jer je kolega u firmi u kojoj sam krenuo raditi bio part tajm pirat za dvd-e i frigao diskove iz videoteke pa sam od njega uzeo prve dvd filmove kad sam ubo i player). Tako da actually moguce da je fakat do kazeta, također imaj na umu da pricamo o snimkama sa hrt-a i lokalnih programa a ne actually kupljenim filmovima koji su sigurno nijansu bolji. U svakom slucaju nije da me to nesto prevec muci, ali cisto sam bio znatiželjan kako se tvoje drže. To se sve ili kiseli na tavanu ili je otislo vec papa sa nekim glomaznim...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 01:04   #7335
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Pa actually i jesu nekih 30 godina cca haha, to je iz doba kad sam isao u srednju dakle 94-95, moguce i malo ranije. Telka koja je to zadnja vrtila je bila Wega 72 ili 80, sjecam se da je bio težak ko 16 đavola i da smo stari i ja ostavili jaja dok smo ga dovukli doma. Isto tako se sjecam da sam 2001/2002 vec prešao na dvde i divxe (znam godinu jer je kolega u firmi u kojoj sam krenuo raditi bio part tajm pirat za dvd-e i frigao diskove iz videoteke pa sam od njega uzeo prve dvd filmove kad sam ubo i player). Tako da actually moguce da je fakat do kazeta, također imaj na umu da pricamo o snimkama sa hrt-a i lokalnih programa a ne actually kupljenim filmovima koji su sigurno nijansu bolji. U svakom slucaju nije da me to nesto prevec muci, ali cisto sam bio znatiželjan kako se tvoje drže. To se sve ili kiseli na tavanu ili je otislo vec papa sa nekim glomaznim...
Ma znam, sve jasno. Ja imam još starije kazete, iz razdoblja 1989-1992, gdje čak imam "originalne" epizode "Jel' me netko tražio", anti-ratne pjesme poput "Stop The War in Croatia" sa pokojnim Ivčićem, i tako dalje.

Imam čak svoj cijeli 4. rođendan snimljen na kameri 4. 9. 1990. godine Sve radi OK iako sam primjetio kroz zadnjih 10-ak godina da je kvaliteta snimke pala, dok su neki dijelovi (snimljeni u Long Play brzini) skoro negledljivi. Ali u pravilu i dalje rade, može ih se gledati

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 20.07.2022. u 01:33.
  Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 16:32   #7336
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ma znam, sve jasno. Ja imam još starije kazete, iz razdoblja 1989-1992, gdje čak imam "originalne" epizode "Jel' me netko tražio", anti-ratne pjesme poput "Stop The War in Croatia" sa pokojnim Ivčićem, i tako dalje.
Iss to imam i ja i "jel me netko tražio" i stop the war od ivčića i još što šta ono tipa "America's funniest home videos" sa Sagetom i he-mana, a imam i još starijih kazeta. Neke sam već izripao na komp pa stavio na server u kolekciju da imam ako kazeta jednog dana jednostavno da svoje ili pukne traka, a neke još čekaju da ih izripam, jedino je problem naći vremena za to sve

U potrazi sam za graškogradom crtićem ako netko ima htio bi izripat si da imam bar epizodu i uvodnu špicu ne mogu nigdje nać
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 17:33