Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2009., 01:32   #1
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
Project: Pokušaj modanja

lijevo/desno rotacija komponenti unutar kučišta
  • ispušni i usisni ventovi na prednjem i stražnjem dijelu ...
  • usb portovi na vrhu računala (4 kom)
  • utišavanje kaveza sa diskovima
  • volio bi i napajanje dotjerati u red da mi ne vise kablovi ... pa su svi prijedlozi dobrodošli ... (tu mi je nedoumica da li stavljati u bužir za elektroinstalacije ili možda neki kit za napajanje uzeti?)
  • naposlijetku u obzir dolazi i vanjsko bojanje ... (nisam još siguran za vanjski izgled, teksturu ili crteže ... svi prijedlozi dobrodošli)
  • Smisao ovog moda:
    Ne postoji, jednostavno me opušta kad izvodim gluposti po garaži.

    Budžet:
    i prije sadašnjeg stanja je bio 0 kn a ove godine biti ce još veća štednja ... znači svaki prijedlog koji štedi novce je dobrodošao ...


    Vidjet ćemo kako i da li će se sve ovo privesti kraju
    Još jednom napominjem nov sam u svemu ovome pa budite blagi na okidaču i ne vadite najoštrije noževe

    Evo krenulo je:
    skinuo prednju masku, display, stranice ...

    Kučište straga...


    Kučište sprijeda...


    Unutrašnjost...


    Skidanje prednje maske...


    Rastavljanje na komade .... (ima neko da zna sklopiti )


    Isprobavanje obrnutog rasporeda...


    Staro modano napajanje stavljeno za probu ...


    Obilježavanje rezova ...


    Modanje kaveza za diskove....

    Naime izvadio sam kavez iz jednog starog malo manjeg kučišta jer mi orginalni kavez nije bio po ukusu....
    Kako sam stavio ovaj iz manjeg kučišta bio je manji (2cm) pa sam našao dva komada pluta debela 1 cm za gore i dole kako bi se kavez lakše fiksirao i kako bi služili za smanjenje vibracija diskova.
    Dodatna je mjera što sam ih dodatno razmaknuo za 6mm jer mi je u planu napraviti 3mm uvodnice od pluta sa svake strane diska kako bi ih odvojio od lima...

    Izrezana je gornja strana...


    Izrezan je i MBO tray...


    Plavi paintjob...

    Bojanje je izvedeno kistom (u prijevodu očajno je ispalo ali za ukupni dojam mislim da i nije toliko bitno jer je kučište zamišljeno u tako nekom istrošenom stilu). Vjerojatno če na tu plavu podlogu staviti još dva tri layera drugih boja u različitim teksturama pa se na kraju ne bi trebalo zamijetiti lošije bojanje

    Radi malo šarenila istaknuo sam I/O panel sa crvenom ...


    I/O panel straga ...


    HDD kavez sa srebrnim layerom ...


    CD kavez, HDD kavez i MBO tray sa srebrnim layerom, ispred kučišta ...
    -->
    Zimski dani, hladnoča, GO i ostali činbenici podarili su mi dragocijene sekude slobodnoga vremena pa sam se tako upustio u avanturu zvanu moding...
    Do sada nemam nekih osobitih iskustava pa je svaka podrška ili kritika dobrodošla

    Project name:
    Zamisao je da mod nazovem WWII NAVY mod
    Ali sam otvoren za sve ostale prijedloge mogućeg imena moda...

    Case koji se moda:
    BEVOD - DELUX MG 416 (crno - sivo)


    Plan modanja:

    Podložan je promjenama i ovisi o trenutnim inspiracijama, idejama i mogućnostima ...

    Osnovne smjernice su mu:
    • pleksi na obje bočne stranice ... (mora neka điđa biti...)
    • farbanje unutrašnjosti
    • pleksi na "krovu"
    • premještanje displeja na gornju stranu kučišta jer je isti nepraktičan ako se kučište nalazi na podu...
    • upside/down --> lijevo/desno rotacija komponenti unutar kučišta
    • ispušni i usisni ventovi na prednjem i stražnjem dijelu ...
    • usb portovi na vrhu računala (4 kom)
    • utišavanje kaveza sa diskovima
    • volio bi i napajanje dotjerati u red da mi ne vise kablovi ... pa su svi prijedlozi dobrodošli ... (tu mi je nedoumica da li stavljati u bužir za elektroinstalacije ili možda neki kit za napajanje uzeti?)
    • naposlijetku u obzir dolazi i vanjsko bojanje ... (nisam još siguran za vanjski izgled, teksturu ili crteže ... svi prijedlozi dobrodošli)
    Smisao ovog moda:
    Ne postoji, jednostavno me opušta kad izvodim gluposti po garaži.

    Budžet:
    i prije sadašnjeg stanja je bio 0 kn a ove godine biti ce još veća štednja ... znači svaki prijedlog koji štedi novce je dobrodošao ...


    Vidjet ćemo kako i da li će se sve ovo privesti kraju
    Još jednom napominjem nov sam u svemu ovome pa budite blagi na okidaču i ne vadite najoštrije noževe

    Evo krenulo je:
    skinuo prednju masku, display, stranice ...

    Kučište straga...


    Kučište sprijeda...


    Unutrašnjost...


    Skidanje prednje maske...


    Rastavljanje na komade .... (ima neko da zna sklopiti )


    Isprobavanje obrnutog rasporeda...


    Staro modano napajanje stavljeno za probu ...


    Obilježavanje rezova ...


    Modanje kaveza za diskove....

    Naime izvadio sam kavez iz jednog starog malo manjeg kučišta jer mi orginalni kavez nije bio po ukusu....
    Kako sam stavio ovaj iz manjeg kučišta bio je manji (2cm) pa sam našao dva komada pluta debela 1 cm za gore i dole kako bi se kavez lakše fiksirao i kako bi služili za smanjenje vibracija diskova.
    Dodatna je mjera što sam ih dodatno razmaknuo za 6mm jer mi je u planu napraviti 3mm uvodnice od pluta sa svake strane diska kako bi ih odvojio od lima...

    Izrezana je gornja strana...


    Izrezan je i MBO tray...


    Plavi paintjob...

    Bojanje je izvedeno kistom (u prijevodu očajno je ispalo ali za ukupni dojam mislim da i nije toliko bitno jer je kučište zamišljeno u tako nekom istrošenom stilu). Vjerojatno če na tu plavu podlogu staviti još dva tri layera drugih boja u različitim teksturama pa se na kraju ne bi trebalo zamijetiti lošije bojanje

    Radi malo šarenila istaknuo sam I/O panel sa crvenom ...


    I/O panel straga ...


    HDD kavez sa srebrnim layerom ...


    CD kavez, HDD kavez i MBO tray sa srebrnim layerom, ispred kučišta ...

    Zadnje izmijenjeno od: eyeballl. 09.02.2009. u 19:43. Razlog: Ispravci gramatike
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 10:14   #2
    boris87
    Premium
    Moj komp
     
    boris87's Avatar
     
    Datum registracije: Jan 2008
    Lokacija: Žepče
    Postovi: 407
    šta ti je...kakav kist..ne farbaš ogradu..kupi pips i fino ofarbaj pa poliraj da se sjaji ko gu...
    boris87 je offline   Reply With Quote
    Oglasni prostor
    Oglas
     
    Oglas
    Staro 12.01.2009., 10:36   #3
    mexar111
    Banned
    Moj komp
     
    Datum registracije: Dec 2008
    Lokacija: Rijeka
    Postovi: 81
    KIST,nemoj s time ako mislis posao obaviti,onda ga obavi kako treba.
    s kistom nemos te coskove itd. dobro pokriti.
    mexar111 je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 12:59   #4
    -Stinger-
    Premium
    Moj komp
     
    -Stinger-'s Avatar
     
    Datum registracije: Jun 2008
    Lokacija: ZG/KA/OS
    Postovi: 305
    1. Očisti svu tu farbu i odmasti kučište
    2. Kupi 2 spreja - mat crna - i farbaj
    3. odozada si napravi šablone - ili kupi vent silencere da ti posluže kao šablone pa izreži odostraga pravilno za ventove, a ne da ovo srtši pa da se još porežeš
    4. napravi si na papiru skicu kako će to sve izgledat radi lakše orijentacije - upiši u google pc modding pa pogledaj druge radove čisto radi orijentacije
    5. kad već režeš, napravi si odma gdje ćeš i kako ćeš provući kablove
    6. Obavezno uzmi gajbu pive

    svaka čast na trudu i dobroj volji

    ....nemoj zamjerit, ovo su samo moji prijedlozi....
    __________________

    I reject your reality and substitute my own!



    -Stinger- je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 13:50   #5
    Krusty
    zgubidan
    Moj komp
     
    Krusty's Avatar
     
    Datum registracije: Dec 2008
    Lokacija: Šibenik
    Postovi: 84
    Sad kad si bojao kistom ces morat dat jos novaca za sredstvo za skidanje boje + za sprej
    Krusty je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 14:27   #6
    Omega
    Premium
    Moj komp
     
    Omega's Avatar
     
    Datum registracije: Jun 2005
    Lokacija: Sibenik
    Postovi: 1,224
    imho, moze se to izvest i sa kistom, samo radi u vise slojeva a izmedu slojeva pusti da se boja dobro osusi.

    inae, meni ovo bas fensi izgleda sa srebrenim "layerom". imho, to se sa kanticom nebi moglo izvest... mislim, bi... al bi se ubio dok bi sablonu napravio. airbrushom, da - kanticom tesko.

    inace, zanimljiva ideja to radit sa kistom. steta sta slikice nisu malo kvalitetnije pa da se jasnije vidi kako je ispalo
    __________________
    Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


    Complete Case Painting Guide
    Omega je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 14:30   #7
    eyeballl
    Premium
    Moj komp
     
    eyeballl's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2008
    Lokacija: Pula
    Postovi: 132
    @boris87 - misao je bila da se dočara istrošenost metala ... sprejem se teško to može postići ...

    @mexar111 - za izbor kista pogledaj gore, a što se tiče čoškova kučište sam rastavio do temelja pa je bilo lakše čoškove ofarbati

    @-Stinger- hvala na konstruktivnim prijedlozima ...
    što se tiče zadnje strane ... sinoć mi se nije više dalo zezati oko nje pa sam smo izrezao rešetke. malo je zeznuto jer su sa zadnje strane tvornički dva različita otvora (1x92 i 1x80 ) plan je bio da napravim jedan veći otvor za dva venta pa ga pokrijem sa obje strane limićem izrezanim na mjeru ventova + 2cm sa svake strane ... te cijelu takvu konstrukciju sa pop-nitnama zakalemim na kučište ...
    Što se tiče ventova (2X92) neznam koje da izaberem pri kupnji? možda i led dolazi u obzir iako mislim da bi bili preupadljivi. zamisao je staviti ih sa vanjske strane kučišta da ono dobije bolji izgled... Imam kod kuće 5-6 80mm ventova, ali misima da bi mi bolje pasali veći? tvoje mišljenje? budem večeras još nacrtao da ti bolje vizualiziram kako bi trebala stražnja strana izgledati ...

    @ Krusty - za takvu drastičnu mjeru uvijek ima vremena ...

    moram napomenuti za komentare u vezi upotrebe kista da je takav način predviđen za unutarnje modanje a ako se pokaže uspjelim ... vjerojatno če i vanjski dio poprimiti sličan izgled. Ako bolje pogledate slike vidjet ćete da sam preko plave na nekim mjestima nanio još jedan sloj aluminijske boje i po meni je sasvim ok ispalo. još bi trebao doči sloj tamno sive i sloj boje zlata ili bakrene ...
    u svakom slučaju nije mi problem ako ne uspije odnijeti autolimaru cijelo kučište i samo mu pokazati koju boju želim i gotova za par dana ionako mi duguje za neke usluge

    Zadnje izmijenjeno od: eyeballl. 12.01.2009. u 16:17.
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 14:31   #8
    Matesonik
    prcknedl
    Moj komp
     
    Matesonik's Avatar
     
    Datum registracije: Dec 2005
    Lokacija: Zagreb
    Postovi: 3,131
    ruzno. Pa sam mislio da cijela stvar malo podsjeca na strojarnicu broda, dakle da montiras par plasticnih krutih cijevi i koljena kojima bi sprovodio kabele do utikaca.

    Ako vec nisi, sprijeda bi bilo dobro izbusiti rupu za 120mm vent. Ako se unutra planira smjestiti neka jaca pila, mozda dodati rupice za zracenje graficke na gornju stranicu. ali to je cas posla.
    -->
    Kist bi mogao biti jako zgodan ako se ide na bilo sto "flekasto", tipa ona maskirna boja ali u plavim nijansama (par nasih ratnih brodova ima tako). Dakle - ja bih isao na nijanse plave + mat sivo/crno.

    Buduci da ides na dosta plexija, ne mozes sakriti kabele iza maticne i sl. jer ce se vidjeti na drugu stranu --> ruzno. Pa sam mislio da cijela stvar malo podsjeca na strojarnicu broda, dakle da montiras par plasticnih krutih cijevi i koljena kojima bi sprovodio kabele do utikaca.

    Ako vec nisi, sprijeda bi bilo dobro izbusiti rupu za 120mm vent. Ako se unutra planira smjestiti neka jaca pila, mozda dodati rupice za zracenje graficke na gornju stranicu. ali to je cas posla.
    Matesonik je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 16:42   #9
    eyeballl
    Premium
    Moj komp
     
    eyeballl's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2008
    Lokacija: Pula
    Postovi: 132
    @ Omega - može se najlakše kistom ideja je bila da je plava podloga i da se sa dva tri layera boja sa metalnim efektima postigne efekt istrošenosti..
    Vidjet ću na kraju koliko fency će ispasti ... ako mi se ne bude sviđalo poklonim ga nekom i bacam se na novi mod , sa sprej tehnikom jako je teško izvodivo ili razbarušeni kist ili krpica/spužva dolazi u obzir.
    Ideja je zanimljiva samo je treba sprovesti u djelo. nadam se da ću imati dovoljno volje živaca i podrške da uspijem

    @ Matesonik - Kombinaciju plave - srebrne - tamno sive - zlatno-bakrene mislim da ću na kraju napraviti .... večeras ču tamno sivi layer raditi pa ću vidjeti što dalje ...
    Za kablove su svi prijedlozi i rješenja dobrodošli ... ima ih stvarno puno pogotovo zbog displaya, kontrolera za ventove i usb portova ... vidjeti ću kako će sve to ispasti (za skrivanje u obzir dolazi ili te plastične ili one od elektroinstalacija...
    Sprijeda je ostala rupa kako sam display izvadio kako bi ga premjestio na gornju stranu ... širine je 10 cm a visine 20 cm pa bi idealna bila dva venta od 10 cm samo da li ih se može nabaviti u toj dimenziji za 12V? Znam da ima od 92mm i 120mm...
    Unutra bi išla konfa e4600 + gt7600 pa mislim da sa hlađenjem i pri najmanjem rpm ne bi trebalo biti problema..
    osim planirana dva prednja (92mm, 10mm ili 12mm) i dva zadnja (92mm ili 80mm) dvoumim se da li dodati još jedan 120mm ventilator na bočnu stranicu u razini grafe?
    Ovo sa strojarnicom je izvrsna ideja..... ipak je to navy mod
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 17:04   #10
    mexar111
    Banned
    Moj komp
     
    Datum registracije: Dec 2008
    Lokacija: Rijeka
    Postovi: 81
    hmmm kablovi
    ak ti se da zezat s promijenom kablova onda je ovo lijepo http://i194.photobucket.com/albums/z...a/Kablovi1.jpg
    samo naravno neke malo tanje,
    kablove ce ti biti tesko sakriti radi obje strane od plexyja,
    mexar111 je offline   Reply With Quote
    Oglasni prostor
    Oglas
     
    Oglas
    Staro 12.01.2009., 19:09   #11
    eyeballl
    Premium
    Moj komp
     
    eyeballl's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2008
    Lokacija: Pula
    Postovi: 132
    Vidio sam u nekim katalozima da postoji kit za modanje napajanja kako bi se izvadili konektori i oklopile žice? posjeduje li neko takav kit? vrijedi li takav kit potrošenih novaca?

    @ mexrar111 - zanimljiva je ideja za zamjenu ..... jako je lako izvediva ukoliko nađem adekvatne kablove koji bi se uklapali u kučište, malo lemljenja i spajanja i stvar rješena ... samo budžet me j..... nisam baš pri pari pa mi trebaju neskupa i nekomplicirana rješenja ? Ovi na slici su tvoji? gdje si nabavio?
    A što se tiče sakrivanja mislim da nije potrebno pretjerano sakrivati pošto su i oni dio računala pa samim time i moraju u određenoj mjeri biti vidljivi
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 19:20   #12
    -Stinger-
    Premium
    Moj komp
     
    -Stinger-'s Avatar
     
    Datum registracije: Jun 2008
    Lokacija: ZG/KA/OS
    Postovi: 305
    Citiraj:
    Autor eyeballl Pregled postova
    @-Stinger- hvala na konstruktivnim prijedlozima ...
    što se tiče zadnje strane ... sinoć mi se nije više dalo zezati oko nje pa sam smo izrezao rešetke. malo je zeznuto jer su sa zadnje strane tvornički dva različita otvora (1x92 i 1x80 ) plan je bio da napravim jedan veći otvor za dva venta pa ga pokrijem sa obje strane limićem izrezanim na mjeru ventova + 2cm sa svake strane ... te cijelu takvu konstrukciju sa pop-nitnama zakalemim na kučište ...
    Što se tiče ventova (2X92) neznam koje da izaberem pri kupnji? možda i led dolazi u obzir iako mislim da bi bili preupadljivi. zamisao je staviti ih sa vanjske strane kučišta da ono dobije bolji izgled... Imam kod kuće 5-6 80mm ventova, ali misima da bi mi bolje pasali veći? tvoje mišljenje? budem večeras još nacrtao da ti bolje vizualiziram kako bi trebala stražnja strana izgledati ...
    ma uzmi 2x 92mm ( napravi rupu za 92mm ) i bit će to ok, a sad koji...
    kako si rekao da ne raspolažeš baš nekim novcima, možda ovo stavit na 7V?

    http://www.hardveraj.hr/shop/product...roducts_id/271

    @mexar111,
    fakat ne kužim kaj će on sa naponskim kablovima za automuziku!?
    ne kužim gdje bi ti to " uštekao " ili spojio....

    jedino šta možeš s time ti je napraviti naponski kabel koji spajaš iz utičnice u napajanje i to je preskupa igra za kabel koji se faktičkni ne vidi... a komplet koji si stavio košta 200+ kn, a sumljam da postoji netko toliko lud da ide to radit - NHF -

    __________________

    I reject your reality and substitute my own!



    -Stinger- je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 19:47   #13
    mexar111
    Banned
    Moj komp
     
    Datum registracije: Dec 2008
    Lokacija: Rijeka
    Postovi: 81
    Citiraj:
    Autor eyeballl Pregled postova
    Vidio sam u nekim katalozima da postoji kit za modanje napajanja kako bi se izvadili konektori i oklopile žice? posjeduje li neko takav kit? vrijedi li takav kit potrošenih novaca?

    @ mexrar111 - zanimljiva je ideja za zamjenu ..... jako je lako izvediva ukoliko nađem adekvatne kablove koji bi se uklapali u kučište, malo lemljenja i spajanja i stvar rješena ... samo budžet me j..... nisam baš pri pari pa mi trebaju neskupa i nekomplicirana rješenja ? Ovi na slici su tvoji? gdje si nabavio?
    A što se tiče sakrivanja mislim da nije potrebno pretjerano sakrivati pošto su i oni dio računala pa samim time i moraju u određenoj mjeri biti vidljivi
    ti kablovi nisu moi nego s neta
    al imam takve od jamo marke,makar mislim da se tako zovu.
    nisu nes skupi ja sam debele platio 11kn negdje u elektromaterijalu ja msilim
    bilo je i tanjih po 8kn
    to su inace kablovi za zvucnike
    mexar111 je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 23:17   #14
    Matesonik
    prcknedl
    Moj komp
     
    Matesonik's Avatar
     
    Datum registracije: Dec 2005
    Lokacija: Zagreb
    Postovi: 3,131
    Citiraj:
    Autor eyeballl Pregled postova
    @ Matesonik - Kombinaciju plave - srebrne - tamno sive - zlatno-bakrene mislim da ću na kraju napraviti .... večeras ču tamno sivi layer raditi pa ću vidjeti što dalje ...
    Za kablove su svi prijedlozi i rješenja dobrodošli ... ima ih stvarno puno pogotovo zbog displaya, kontrolera za ventove i usb portova ... vidjeti ću kako će sve to ispasti (za skrivanje u obzir dolazi ili te plastične ili one od elektroinstalacija...
    Sprijeda je ostala rupa kako sam display izvadio kako bi ga premjestio na gornju stranu ... širine je 10 cm a visine 20 cm pa bi idealna bila dva venta od 10 cm samo da li ih se može nabaviti u toj dimenziji za 12V? Znam da ima od 92mm i 120mm...
    Unutra bi išla konfa e4600 + gt7600 pa mislim da sa hlađenjem i pri najmanjem rpm ne bi trebalo biti problema..
    osim planirana dva prednja (92mm, 10mm ili 12mm) i dva zadnja (92mm ili 80mm) dvoumim se da li dodati još jedan 120mm ventilator na bočnu stranicu u razini grafe?
    Ovo sa strojarnicom je izvrsna ideja..... ipak je to navy mod
    Sprijeda imas mjesta za 120mm i steta je to ne iskoristiti - 120mm vent radi bolji protok i manje buke od 80tke. Straga sam razmisljao da modas napajanje jednim 120mm ventom, i onda ti imho nece ni trebati zadnji ispusni vent. Za grafu ti ne treba nikakav poseban dovod zraka.

    100mm ventova nema kod nas, a 92 su dosta rijetko u upotrebi. 92mm GT mi je bio OK, doduse, stalno mi je na 5V.
    Matesonik je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 23:47   #15
    eyeballl
    Premium
    Moj komp
     
    eyeballl's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2008
    Lokacija: Pula
    Postovi: 132
    @ Matesonik - ispred definitivno idu dva venta i najjerojatnije ako se ništa ne ispriječi prilikom slaganja oba će biti od 120mm
    Iza po širini ima mjesta za 92mm ventilatore amo što je problem ako se stavi jedan drugom fali jedno 5 mm za ugodno smiještanje ... vidjet ću kako ću još to riješiti ... moram na stranice proizvođača ventova da vidim točne dimenzije, razmake među rupama i promjere rupa za 120mm i 92mm
    iza će biti chiftekovo napajanje sa 120mm ventom (ako si mislio da ču staviti ono sa slika neću jer je no name i nije dovoljno snažno služilo mi je samo za provjeru da li će sve pasati pri okretanju zadnje stranice...
    imam jedan stari preklopnik koji sam koristio u starom kučištu kojem sam napravio da regulira 4 kanala na tri jačine ... vjerojatno če on nači svoje mjesto u kučištu ...

    @ mexrar111 - što se tiče kablova za zvučnike ne vidim im primjenu u kompu?! koliko znam dolaze u večim presjecima i overkill je stavljati ih na komp a plus toga mislim da bi svojim večim presjecima zauzimali i više površine...
    ideja koja mi je sinula trenutno je da uzmem u bojama žice oklopljene jednim slojem pvc (ne kablove i ne pletene) i pomoču stopica ih uredno provučem kroz kučište slično razvodnim ormarima ...

    @ -Stinger- - pogledaj što sam napisao matsoniku za 92 mm bojim se da neće stati 2 komada
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 23:51   #16
    boris87
    Premium
    Moj komp
     
    boris87's Avatar
     
    Datum registracije: Jan 2008
    Lokacija: Žepče
    Postovi: 407
    sorry ali ja sam mislio da ces biti kreativniji..trebao si onda samo svezat kućište za auto i provozat se po kvartu 2 kruga i bolje bi izgledalo...evo obecajem necu vise spammat...niti komentirat ovu temu..možda se na kraju i iznenadim...
    boris87 je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 23:54   #17
    mexar111
    Banned
    Moj komp
     
    Datum registracije: Dec 2008
    Lokacija: Rijeka
    Postovi: 81
    ovo s kablovima mi se cini dobrom ideom bas me zanima kako ce ispast
    mexar111 je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 23:55   #18
    eyeballl
    Premium
    Moj komp
     
    eyeballl's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2008
    Lokacija: Pula
    Postovi: 132
    Citiraj:
    Autor boris87 Pregled postova
    sorry ali ja sam mislio da ces biti kreativniji..trebao si onda samo svezat kućište za auto i provozat se po kvartu 2 kruga i bolje bi izgledalo...evo obecajem necu vise spammat...niti komentirat ovu temu..možda se na kraju i iznenadim...
    Puno su mi pomogle tvoje sugestije...
    Hvala na podršci ...
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 12.01.2009., 23:56   #19
    eyeballl
    Premium
    Moj komp
     
    eyeballl's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2008
    Lokacija: Pula
    Postovi: 132
    Citiraj:
    Autor mexar111 Pregled postova
    ovo s kablovima mi se cini dobrom ideom bas me zanima kako ce ispast
    Biti če j...... posla ako se na to odlučim...
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 14.01.2009., 00:00   #20
    eyeballl
    Premium
    Moj komp
     
    eyeballl's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2008
    Lokacija: Pula
    Postovi: 132
    Danas mi se nije dalo ništa oko kuće raditi pa sam se malo bacio na opuštanje uz moding. Evo i slika što sam danas radio ...

    Isprintao sam šablone za ventilatore radi lakše orijentacije... vidi se sa slike da sam se na kraju ipak odlučio na kombinaciju 2x120mm sprijeda i 2x 92 mm straga ...


    Izrezao sam od lima dva nosača za mb tray jer se prilikom promjene orijentacije traya nije moglo tray pričvrstiti sa donje strane bez nekog dodatka...


    Izrezana je prednja plastična maska kako bi se napravilo mjesta za protok zraka...


    Skratio sam hdd kavez jer mi se nije sviđao...
    Usput pitanje o HDD kavezu i ventilatorima?
    Kako orijentirati kavez poprečno ili uzdužno na uzdužnu os kućišta?
    Kolilo bi trebao biti udaljen kavez od ventilatora da ne smeta? Tu mislim prvenstveno na opstrukciju protoka i turbulencije ako stavimo veću površimu blizu samog ventilatora. vidio sam da na to pazi ekipa prilikom ugradnje na hladnjake vodenog pa me zanima vaše iskustvo na tom polju.


    Morao sam malo izrezati stražnju stranu traya kako bi bilo moguće zatvarati bočnu stranicu ...


    Obilježio sam mjesta za bušenje...


    Izrezao plexi za gornji prozor .... usput mi je pala ideja što staviti uz rub da se ne vidi prelaz između lima i plexija .... nadam se da vam se sviđa...


    Izbušio rupice ...


    Izbušio irupe na poklopcu za prozor....


    Izbušio rupe na prozoru...



    Zadnje izmijenjeno od: eyeballl. 20.01.2009. u 10:19. Razlog: Dodane slike
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 14.01.2009., 00:05   #21
    mexar111
    Banned
    Moj komp
     
    Datum registracije: Dec 2008
    Lokacija: Rijeka
    Postovi: 81
    vrlo zgodno
    ova boja mi se svidja
    samo naprijed
    mexar111 je offline   Reply With Quote
    Staro 14.01.2009., 16:09   #22
    Matesonik
    prcknedl
    Moj komp
     
    Matesonik's Avatar
     
    Datum registracije: Dec 2005
    Lokacija: Zagreb
    Postovi: 3,131
    Citiraj:
    Autor eyeballl Pregled postova
    Usput pitanje o HDD kavezu i ventilatorima?
    Kako orijentirati kavez poprečno ili uzdužno na uzdužnu os kućišta?
    Kolilo bi trebao biti udaljen kavez od ventilatora da ne smeta? Tu mislim prvenstveno na opstrukciju protoka i turbulencije ako stavimo veću površimu blizu samog ventilatora. vidio sam da na to pazi ekipa prilikom ugradnje na hladnjake vodenog pa me zanima vaše iskustvo na tom polju.
    Najbolje je da ventilatori pusu kroz kavez. Sad, koliko sam vidio, ti ces stavljeti ventilator naprijed. Jedini moguci odgovor je - uzduzno.

    Ja sam natrpao to na pol cm do venta, mozda bi bilo bolje ostaviti 1-2cm lufta (nisam se igrao s tim, ali mislim da je manji problem nego kod vodenog jer diskovi ne opstruiraju toliko protok zraka kao radijator za vodeno) ali pazi da ti se onda diskovi ne sudaraju s maticnom.
    Matesonik je offline   Reply With Quote
    Staro 14.01.2009., 16:16   #23
    eyeballl
    Premium
    Moj komp
     
    eyeballl's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2008
    Lokacija: Pula
    Postovi: 132
    Citiraj:
    Autor Matesonik Pregled postova
    Najbolje je da ventilatori pusu kroz kavez. Sad, koliko sam vidio, ti ces stavljeti ventilator naprijed. Jedini moguci odgovor je - uzduzno.

    Ja sam natrpao to na pol cm do venta, mozda bi bilo bolje ostaviti 1-2cm lufta (nisam se igrao s tim, ali mislim da je manji problem nego kod vodenog jer diskovi ne opstruiraju toliko protok zraka kao radijator za vodeno) ali pazi da ti se onda diskovi ne sudaraju s maticnom.
    To sam i mislio iako bi mi nekako lijepše izgledalo da ih stavim poprijeko ... morat ću neki kompromis napraviti ...
    A što se tiče udaljenosti moram još isprobati ali manje od 2 cm mislim da neću stavljati (treba ostaviti i mjesta za ventove 2,5 - 3 cm ovisno o modelu mislim znači početak kaveza ide na nekih 5 cm od prednjeg ruba kučišta s time da trebam misliti i na skidanje kaveza ukoliko treba kasnije izvršiti zamjenu ventilatora u slučaju kolizije sa matičnom kavez se može pomaknuti prema vanjskom rubu kučišta tako da ostavi više mjesta matičnoj...
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 14.01.2009., 20:07   #24
    Matesonik
    prcknedl
    Moj komp
     
    Matesonik's Avatar
     
    Datum registracije: Dec 2005
    Lokacija: Zagreb
    Postovi: 3,131
    Ako izrezes kavez tako da izmedju diskova imas sto vece moguce rupe za zrak (mozda cak da ostavis samo vertikalne "trake" od cm-cm i pol gdje idu rupe), onda mozes i poprijeko.

    Na ovom i na proslom kucistu sam imao jedva pol cm od venta do kaveza i nisam imao problema sa skidanjem prednjeg 120mm venta - ionako se sarafi s prednje strane (kad skines masku).
    Matesonik je offline   Reply With Quote
    Staro 14.01.2009., 21:13   #25
    Razarach
    Premium
    Moj komp
     
    Razarach's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2007
    Lokacija: N. Gradiška / Varaždin
    Postovi: 455
    Fora je ova boja, samo tako nastavi.
    Razarach je offline   Reply With Quote
    Staro 14.01.2009., 21:50   #26
    eyeballl
    Premium
    Moj komp
     
    eyeballl's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2008
    Lokacija: Pula
    Postovi: 132
    Citiraj:
    Autor Razarach Pregled postova
    Fora je ova boja, samo tako nastavi.
    Ma nije baš ispalo kao što sam priželjkivao ... dobro kaže omega da je fenci ...
    najbliže onom što sam htio je ispao hdd kavez

    Koliko vidim i ti se spremaš na lakiranje , sretno ...
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 14.01.2009., 22:06   #27
    Razarach
    Premium
    Moj komp
     
    Razarach's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2007
    Lokacija: N. Gradiška / Varaždin
    Postovi: 455
    hvala, hvala, nadam se da će ispasti dobro i moj i tvoj moding.
    Razarach je offline   Reply With Quote
    Staro 15.01.2009., 01:13   #28
    eyeballl
    Premium
    Moj komp
     
    eyeballl's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2008
    Lokacija: Pula
    Postovi: 132
    Evo mali update ...
    Iduci ce biti tek za vikend jer su iskrsli neki problemi na poslu tako da moram prekinuti GO . Nadam se da sam od ponedeljka opet slobodan pa cu imati i vise vremena za igrice ....

    Danas sam nanio drugi layer na mbo tray i moram priznati da me malo iznenadilo ... mislio sam da će puno lošije ispasti ... ali u konačnici sam zadovoljan negdje 7/10 još ću vidjeti ali će najvjerojatnije ići dva layera preko jedan smeđe-crveni (imitacija boje hrđe) i jedan tamno sivi, smeđa će ići dijelom preko zlatne a siva preko plave i svijetlo sive ... nadam se da će ispasti ok na kraju evo i slika ...




    Usput sam malo razmišljao i o vanjskoj boji i neodlučan sam ... najbliže onome što bi htio je sivo-srebrna podloga sa tamno sivo-crnim efektima...

    Zadnje izmijenjeno od: eyeballl. 20.01.2009. u 10:27.
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 19.01.2009., 00:54   #29
    eyeballl
    Premium
    Moj komp
     
    eyeballl's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2008
    Lokacija: Pula
    Postovi: 132
    Update:
    Drugi i treći layer su privedeni kraju ...
    Da li je ispalo donekle OK?
    Kako se čini?
    Da li ovakvo bojanje nalikuje na hrđu ... što je i bio cilj postići?
    Da li da se okanim ćorava posla i skinem boju te nanovo pofarbam u jednoj boji?

    Izrezane su obje stranice


    Ofabani USB


    Kučište sa svih strana....




    Zadnje izmijenjeno od: eyeballl. 20.01.2009. u 00:29.
    eyeballl je offline   Reply With Quote
    Staro 19.01.2009., 01:15   #30
    Pepermint
    Premium
    Moj komp
     
    Pepermint's Avatar
     
    Datum registracije: Aug 2007
    Lokacija: Osijek
    Postovi: 587
    backplate od matične kvari ugođaj
    super si obojao sve to, al osobno mi se nesviđa to, neko bi pomislio da ti je kućište u raspadu kolko je zahrđalo
    Pepermint je offline   Reply With Quote
    Oglasni prostor
    Oglas
     
    Oglas
    Odgovori



    Pravila postanja
    Vi ne možete otvarati nove teme
    Vi ne možete pisati odgovore
    Vi ne možete uploadati priloge
    Vi ne možete uređivati svoje poruke

    BB code je Uključeno
    Smajlići su Uključeno
    [IMG] kod je Uključeno
    HTML je Uključeno

    Idi na