Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2009., 14:23   #1
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 938
Nvidia GeForce 185.85 WHQL driveri

http://www.techpowerup.com/93600/NVI..._Released.html

evo ja sam ih stavio i mogu reci da su najbolji do sad sto se tice igara

iso sam testirari Crysis Warhead na 1920x1280 sa 4x AA i sve na high, sa starim driverima 182 sam imo oko 17-25Fps-a sa ovim novim imam od 21-30 sto je super, moja preporuka

Zadnje izmijenjeno od: panisher20. 08.05.2009. u 15:10.
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 18:24   #2
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Evo kad si ljen ko guzica ovo napisat onda cu ja!
  • Adds support for the new GeForce GTX 275 GPU.
  • Adds support for Ambient Occlusion – the newest NVIDIA Control Panel feature to offer enhanced 3D gaming realism exclusively to GeForce GPUs. (Vista and Windows 7 Only)
  • Adds support for CUDA 2.2 for improved performance in GPU Computing applications. See CUDA for more details.
  • Expands GPU hardware acceleration for the NVIDIA Video Encoding library to GPUs with less than 32 cores. Applications using this library include CyberLink PowerDirector 7, Nero Move it 1.5, Loilo SuperLoiloScope MARS, and CyberLink MediaShow Espresso.
  • Accelerates performance in several 3D applications. The following are examples of improvements measured with Release 185 drivers vs. Release 182 drivers (results will vary depending on your GPU, system configuration, and game settings): - Up to 25% performance increase in The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena
    - Up to 22% performance increase in Crysis: Warhead with antialiasing enabled
    - Up to 11% performance increase in Fallout 3 with antialiasing enabled
    - Up to 14% performance increase in Far Cry 2
    - Up to 30% performance increase in Half-Life 2 engine games with 3-way and 4-way SLI
    - Up to 45% performance increase in Mirror’s Edge with antialiasing enabled
  • Automatically installs the new PhysX System Software version 9.09.0408.
  • Supports GeForce Plus Power Pack #3.
  • Numerous bug fixes. Refer to the release documentation notes for XP, Vista and Windows 7.
Windows XP 32-bit
Windows XP 64-bit
Windows Vista 32-bit
Windows Vista 64-bit
Windows 7 32-bit
Windows 7 64-bit
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2009., 22:06   #3
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
ja bas danas instaliravao friski windows pa sam skinuo te drivere... ali bas i necu skuzit razliku u performansama (ako je ima) buduci da 9800GX2 vozim na Opteronu 146 OC-anom na 2.7GHz
maX je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 22:53   #4
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
*nVidia is renaming their current generation of video cards to the "GT series".

GT 120 = 9500GT
GT 130 = 9600GSO = 8800GS
GT 140 = 9600GT

e ovo nisam znao...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2009., 12:50   #5
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,277
Jel netko s cijevnim monitorom instalirao ove drivere? Meni se na start-up windowsa monitor ugasi jer ga je driver natjerao u nepodrzani refresh rate nemogu to premostit ni u safe modu (vista)
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2009., 13:59   #6
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
@Chuby

Spoji grafu samo na običan CRT tv i dobit ćeš sliku pa tek onda spoji monitor i namjesti refresh rate ili deinstaliraj drivere.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2009., 22:21   #7
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 733
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
@Chuby

Spoji grafu samo na običan CRT tv i dobit ćeš sliku pa tek onda spoji monitor i namjesti refresh rate ili deinstaliraj drivere.

Ili F8 prije nego što se Windowsi bootaju pa VGA mode
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2009., 11:10   #8
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,277
ma nije bed otic u safe mod i deinstalirat drivere, kad vec donose povecane performanse bilo bi ih zgodno i iskoristit a nemogu jer po defoltu imaju prevelik refresh rate koji nemogu smanjit u safe modu
ovo mi govori kako je definitivno vrijeme za novi monitor, jednom kad poplacam sve racune
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2009., 16:59   #9
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Ma moze se to rjesiti. Sad klik po klik se vise ne sjecam jer sam davno imao 14" crt koji mi je zadavao takve glavobolje ali uglavnom trebalo je u safe modu otici pod display properties advanced opcije i pod display/refresh rate staviti "ono drugo"TM
Zatim ok, no i reboot.

Eto iz glave i bez PCa da pomogne sjecanje pa ako pomogne super. Ako ne....svakako je vrijeme za novi monitor
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2009., 18:48   #10
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,226
iz prve ruke mogu potvrditi da novi driveri donose znacajna poboljsanja u performansama kod nekih igara... no naletio sam i na bug kod empire total war, ukljucivanje AA i AF bloka igru kompletno.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2009., 21:00   #11
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Imam jedan "problem" (nije baš problem, ali malo nervira) sa ovim driverima, Windowsi su svježi, tek instalirana Vista x64

Naime, kada na desktopu kliknem desni klik, da bi dobio meni (sort by, properties, bla bla...) čekam i po 3-4 sekunde da se taj meni pojavi, malo iritirajuće pošto je inače to instant, a ja imam opsesiju da svako maloi refresham desktop i to , pa nervira

Prije instalacije drivera je bilo instant, poslije instalacije tak čekam po par sekundi...
I to samo na praznom prostoru na desktopu, desni klik na ikonu je instant.

Ima netko drugi ovakav problem?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 21:16   #12
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
jel ima kakvih poboljšanja u GTA IV?
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2009., 01:03   #13
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,277
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Ma moze se to rjesiti. Sad klik po klik se vise ne sjecam jer sam davno imao 14" crt koji mi je zadavao takve glavobolje ali uglavnom trebalo je u safe modu otici pod display properties advanced opcije i pod display/refresh rate staviti "ono drugo"TM
Zatim ok, no i reboot.

Eto iz glave i bez PCa da pomogne sjecanje pa ako pomogne super. Ako ne....svakako je vrijeme za novi monitor
Poanta je u tome sto pod vistom nema druge opcije
A nis ostajem na predzadnjim driverima jos 2-3 mjeseca pa idem po novi monitor
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2009., 01:08   #14
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ne vidim razloga čemu forsirati nove drivere ako stari rade kako treba Ja za bench koristim neke sad već "stare" 180.xx, pa je gotovo identična stvar kao i s novima. Pa i sa igrama isto tako. Trenutno se radi o 8800Ultri, pa ti je to za utjehu sa tvojom 8800GT
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2009., 13:59   #15
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
jel ima kakvih poboljšanja u GTA IV?

Neće dodati 2gb RAM-a u stroj ili clocknuti proc na 4ghz..ali čini mi se da radi dosta tečnije,nema brejka..ali to je više do kartice,nego do drivera..prijašnje drivere sam probao na 8800GTS 512, sad ove na GTX260 216 clockanoj..

..ali rade odlično,nisam probao igru koju omega gore spominje,bar ne zasad,ali od prince of persie zadnjeg,call of dutya w@w,etqw,ventiđa.. sve šljaka uredno..

GTA4 teško da mogu driverima ubrzati,igra je jednostavno malo prezahtjevna, čitaj - neoptimizirana,što ne znači da je loša,jednostavno cucla RAM i svaki mhz, bilo iz kompa ostalo,bilo iz same grafičke.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2009., 16:15   #16
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
GTA4 teško da mogu driverima ubrzati,igra je jednostavno malo prezahtjevna, čitaj - neoptimizirana,što ne znači da je loša,jednostavno cucla RAM i svaki mhz, bilo iz kompa ostalo,bilo iz same grafičke.
Meni je malo pomoglo sa 185.85 driverima, doduše najviše me digao upgrade E6300 > E8400 & 8GB RAMa.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2009., 16:51   #17
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Meni je malo pomoglo sa 185.85 driverima, doduše najviše me digao upgrade E6300 > E8400 & 8GB RAMa.
Ne znam,dosta sam se inatio kod te igre i posvetio joj dosta vremena,iz čiste gluposti jer sam ju platio 349kn,i kad već jesam,htio sam tečno igrati i dovršiti ju.. pa onda multiplayer jasno.

I mogu reći da sam gledao od 2.4ghz nadalje do 4.05 i pomaci su veoma drastični,šta je logično,ali ova igra vjerojatno zbog loše optimizacije ili jednostavno zahtjevnosti to cucla kao nijedna druga. Isto tako igranje sa 2, 2x2 i 8gb RAM-a što imam već neko vrijeme,osjeti se kod učitavanja ali to je najmanji problem,veći je doći s jednog kraja grada na drugi pri velikoj brzini recimo,osjetiš da se ekran blur-a,rekli bi,,ulice se učitavaju,distance view radi svoje,a tu već i grafička radi 90% stvari,ali kažem,RAM jako pomaže, mislim da za ugodno igranje ove igre nekakvih 3.2ghz c2d i 2x2gb je minimum, i onda tek grafička tipa 8800GTS 512 naviše.

Ali ima nekog sitnog pomaka,ja to prostim okom ne vidim,ali i u nvidiji kažu da ima. Makar te grafička i dalje ubija u toj igri,ne znam,ja igram na 1920x1200 na full,na 24 monitoru pa i nisam preobjektivan. Probao sam i sa ASUS-ovom GTX280,nekakvih 15% je bolje radilo sigurno,od moje clockane,mislim da je ovo nvidia dosta dobro za GT200 seriju sredila,nažalost je uvijek tako. Probao sam i 4850 i 3870x2 u ovoj igri,pored GTX260,smiješna usporedba a kamoli GTX280.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2009., 19:09   #18
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ne znam,dosta sam se inatio kod te igre i posvetio joj dosta vremena,iz čiste gluposti jer sam ju platio 349kn,i kad već jesam,htio sam tečno igrati i dovršiti ju.. pa onda multiplayer jasno.

I mogu reći da sam gledao od 2.4ghz nadalje do 4.05 i pomaci su veoma drastični,šta je logično,ali ova igra vjerojatno zbog loše optimizacije ili jednostavno zahtjevnosti to cucla kao nijedna druga. Isto tako igranje sa 2, 2x2 i 8gb RAM-a što imam već neko vrijeme,osjeti se kod učitavanja ali to je najmanji problem,veći je doći s jednog kraja grada na drugi pri velikoj brzini recimo,osjetiš da se ekran blur-a,rekli bi,,ulice se učitavaju,distance view radi svoje,a tu već i grafička radi 90% stvari,ali kažem,RAM jako pomaže, mislim da za ugodno igranje ove igre nekakvih 3.2ghz c2d i 2x2gb je minimum, i onda tek grafička tipa 8800GTS 512 naviše.

Ali ima nekog sitnog pomaka,ja to prostim okom ne vidim,ali i u nvidiji kažu da ima. Makar te grafička i dalje ubija u toj igri,ne znam,ja igram na 1920x1200 na full,na 24 monitoru pa i nisam preobjektivan. Probao sam i sa ASUS-ovom GTX280,nekakvih 15% je bolje radilo sigurno,od moje clockane,mislim da je ovo nvidia dosta dobro za GT200 seriju sredila,nažalost je uvijek tako. Probao sam i 4850 i 3870x2 u ovoj igri,pored GTX260,smiješna usporedba a kamoli GTX280.
Dobro zboriš, imam negdi SS sa GTA4 + Taskmanager @ Vista = 5.6GB of RAM used

Procesor me digao samo tako, a grafika nemože biti bolja ipak je 9800GT

E BTW u FC2 sam primjetio pomak, fuidnije ide na maximalnim detaljima nego prije
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 18:22   #19
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Neće dodati 2gb RAM-a u stroj ili clocknuti proc na 4ghz..ali čini mi se da radi dosta tečnije,nema brejka..ali to je više do kartice,nego do drivera..prijašnje drivere sam probao na 8800GTS 512, sad ove na GTX260 216 clockanoj..

..ali rade odlično,nisam probao igru koju omega gore spominje,bar ne zasad,ali od prince of persie zadnjeg,call of dutya w@w,etqw,ventiđa.. sve šljaka uredno..

GTA4 teško da mogu driverima ubrzati,igra je jednostavno malo prezahtjevna, čitaj - neoptimizirana,što ne znači da je loša,jednostavno cucla RAM i svaki mhz, bilo iz kompa ostalo,bilo iz same grafičke.
Slazem se.Mislim da je nevjerovatno da igra pozdere svih 3.25 gB koliko vide 32-bitni windowsi.Nakon sto izadjem iz nje,cekam jos 10 sekundi da iskesira i išrota po disku sto mu je falilo da strpa u Ram.A pod 64 bitnim windowsima ne radi kako treba ili radi?Nekako sam skeptican prema 64 bita
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 19:04   #20
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Slazem se.Mislim da je nevjerovatno da igra pozdere svih 3.25 gB koliko vide 32-bitni windowsi.Nakon sto izadjem iz nje,cekam jos 10 sekundi da iskesira i išrota po disku sto mu je falilo da strpa u Ram.A pod 64 bitnim windowsima ne radi kako treba ili radi?Nekako sam skeptican prema 64 bita

Radi odlično,Vista Ultimate je gore,64bit,i 8gb rama. Nema problema ni sa loadanjem,a izlazak iz igre je isto promptan,dakle ono - trenutan.

Kako bi rekao..ne znači da je igra loša ako nađemo uzrok njene spore izvedbe,jednostavno je grad ogroman,količina poligona je enormna i sam engine je dosta zahtjevan po pitanju rama i grafičke. Proc sad više manje. Ali kako sam i napisao morao bi bilo koji c2d na 3.2ghz to potjerati kako spada,sad jedino koja kombinacija rama i koja grafička,to je problem. Meni osobno se igra jako sviđa,te je jedina ustvari sada,uz nba 2k9 šta mogu odigrati,sve ostalo mi je junk.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 22:58   #21
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Radi odlično,Vista Ultimate je gore,64bit,i 8gb rama. Nema problema ni sa loadanjem,a izlazak iz igre je isto promptan,dakle ono - trenutan.
Potvrđujem.
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Kako bi rekao..ne znači da je igra loša ako nađemo uzrok njene spore izvedbe,jednostavno je grad ogroman,količina poligona je enormna i sam engine je dosta zahtjevan po pitanju rama i grafičke. Proc sad više manje. Ali kako sam i napisao morao bi bilo koji c2d na 3.2ghz to potjerati kako spada,sad jedino koja kombinacija rama i koja grafička,to je problem. Meni osobno se igra jako sviđa,te je jedina ustvari sada,uz nba 2k9 šta mogu odigrati,sve ostalo mi je junk.
Meni skroz dobro radi na x64 i baš joj godi velika količina rama, trenutno je ne igram jer sam je prešao, ali sada igram FC2
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2009., 21:30   #22
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Je li se nekome dogodilo isto sranje, instaliram 185.85 drivere i sve Ok, ali u Media Playeru Classic (Homecinema) tj. u svim media playerima neproporcionalna slika (čitaj fali pola). Izbrišem njih i vratim prijašnjem (182.06) i sve ok. Nije mi jasno, instalirao sam ih još jednom ali opet isto . Prije toga je išlo kompletno čišćenje sa Driver Cleanerom, OS je Vista SP1 x64. Postoji li neka opcija u nVidia Control Panelu kojom se to ispravi ili mi nema pomoći???
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na