Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2018., 16:11   #7441
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Kako sam rekao gore, mene ne zanima rad ovlaštenog servisa, mene zanima rad trgovine i njima ću poslati prigovor, ne znam zašto bi inspekcija dolazila u servis, valjda dolazi kod trgovca, a trgovac nek se ganja sa servisom kako zna.

Ali kad si već spomenuo, ajde da čujem tko, što i kako treba?
Točno i precizno napiši koliko ti možeš držati moju grafičku i čekati dijelove?
Jel to 2, 3 ili 5 mjeseci? Ili možda 2 godine?

Zakon je rekao "razuman rok", zakon nije rekao "dok servis ne nabavi dijelove", dakle, ja kao kupac ću reći što je za mene razuman rok pa ćemo vidjeti.
Što misliš zašto zakon navodi razuman rok?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 16:13   #7442
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Zašto?
Zašto ti smatraš da je razuman rok "dok servis ne nabavi dijelove"?
Zašto izbjegavaš odgovor na pitanje koliko ti možeš držati moju grafičku?
zalman1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2018., 16:55   #7443
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Zašto?
Zašto ti smatraš da je razuman rok "dok servis ne nabavi dijelove"?
Zašto izbjegavaš odgovor na pitanje koliko ti možeš držati moju grafičku?
Zato jer zakon ne može definirati termin.
Koliko će servis "držati" nešto je nemoguće definirati. Što je najbolje, niti ne ovisi o njemu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 17:04   #7444
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zato jer zakon ne može definirati termin.
Zakon nije definirao termin, on je dao generalni pojam u kojem je objedinio mnogo proizvoda.
Neće ni trgovac ništa definirati, a još manje će servis.
Ti kao kupac uopće ne zanimaš trgovinu i servis, oni će tvoj predmet držati na popravku koliko žele ako ti šutiš i ne buniš se.
Ljudi su imali artikle na popravku po 2 mjeseca - jer ne znaju svoja prava.
Zato je zakon kupcu dao mogućnost podnošenja prigovora, ali da se tebe pita ti bi rekao da kupac nema pravo na to nego da šuti dok mu se servis ne smiluje.
Fala bogu pa neka interna pravila servisa nisu iznad naših prava.

Citiraj:
Koliko će servis "držati" nešto je nemoguće definirati. Što je najbolje, niti ne ovisi o njemu.
Ma super, znači ne ovisi o trgovcu, ne ovisi o servisu, nego ovisi valjda o kineskoj burzi.
Ajde shvati da se kupca ne tiču problemi trgovine/servisa i o kome šta ovisi.

Ako se nešto oduži više od 2-3 tjedan tu nema dileme - podnosi se prigovor.
Čak i sve udruge za zaštitu potrošača savjetuju ljude da ne čekaju dulje od dva tjedna nego da podnose prigovore i tada se stvari pokreću.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 17:06   #7445
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Ti "prigovor" vidiš kao apsolutno rješenje?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 17:12   #7446
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Ne, kao aspolutno rješenje vidim tvoje pričanje o glupostima i problemima servisa.
Kupac zapravo ne treba ni znati tko je serviser, ne znam koliko ti to puta treba reći.
Ti smatraš da kupac treba čekati na servis i ništa ne poduzimati, očito si iz te branše pa provaljuješ takve stvari, to je potpuno krivo.
Prigovor je odlično rješenje za sve probleme.

Pravim trgovinama ni ne treba prigovor, nek se javi netko tko je čekao reklamaciju duže od 2 tjedna u recimo MagazinRS ili Futuri, oni su čak i prestali surađivat s određenim uvoznicima radi odugovlačenja reklamacija.
Znači sve se može, a ako ne ide milom onda će prijavama.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 17:26   #7447
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
30 dana je meni neki razuman rok, ali opet ovisi o čemu se radi.

Npr 30 dana mi je ok za grafe i ploče, jer se neke šalju proizvođaču na popravak, pa ajde to treba vremena... Ajde rekao bi i monitori, prijenosnici, mobiteli i tako te stvari koje se popravljaju...

Sve ostale stvari koje se zna da se testiraju i ne šalju na popravak, npr memorija, diskovi, procesori, kućišta, ventovi, blabla... mislim da je 15 dana čisto ok razumnog roka da to servis/trgovina riješi...

@Ag008 jesi ti uopće zvao njih i pitao zašto se točno čeka toliko popravak/zamjena? Jer svakako sam mišljenja da moraš to malo stisnuti i ne čekati više...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 17:28   #7448
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
kako se bore s kapacitetima ako čovjek čeka 40 dana grafulju?
Vrlo lako je moguća sljedeća situacija: na "recepciji" servisa dolazi stotine grafičkih po danu, pa dok uopće grafička prijeđe preko pulta recepcije u uđe u normalni servisni proces već je prošlo barem nekoliko od tih 40 dana. Isti proces kad se grafička treba poslati nazad. Zato je sigurno veliki faktor kojom brzinom zastupnik može odraditi zaprimanje i otpremanje.

Ako ti nije dugo 20 dana čekati, ali 40 jest, možda se radi o baš tih 20 dana što je grafa čekala na zaprimanje i otpremanje. Ne kažem da je tako, ali jasno je da ima toliko stepenica na kojima se može zapeti, pa ne čudi da je trenutna situacija takva.

Ako proces samog servisa prema proizvođaču traje toliko dugo, to je teško promijenjivo i nažalost neće nikakvi dopisi promijeniti situaciju.

IMHO svaki zastupnik je onda ostavljen svojoj dobroj volji da proba ubrzati te procese te da o svom kulancu, na svoju ruku i svoj rizik daju drugu grafu odmah bez pogovora.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 17:31   #7449
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Evo što kažu i oni koji se tim problemom bave na dnevnoj bazi:
Citiraj:
Mi uvijek savjetujemo da to bude prodavatelj jer bi on trebao biti posrednik i između kupca i servisa, tim više što je proizvod baš kod njega kupljen i on za taj proizvod neposredno snosi odgovornost - objasnila je mag. iur. Dunja Mak iz Potrošačkog foruma. Često nam se javljaju čitatelji s problemima sa servisima. Zakon kaže da servis mora biti gotov u razumnom roku, no ne i koliko taj rok iznosi. - U savjetovalištu smatramo da bi to za mobitel bilo do dva tjedna. Premaši li servis takav rok, savjetujemo kupcu da se prodavatelju obrati pisanim prigovorom i zahtijeva novi uređaj - objašnjava dalje Mak i dodaje da se i u njihovoj udruzi javlja puno potrošača kojima se mobiteli šalju i po tri, četiri ili pet puta na servise.
Znači, ako je 2 tjedna za mobitel, onda je toliko i za PC komponente.

Trgovac je otvorio d.o.o., on snosi odgovornost za poslovanje i rizik poslovanja, kupca ne zanima zašto trgovac nema taj dio, gdje je zapelo, tko šta čeka i odakle čeka, a isto tako ti problemi ne zanimaju ni inspektorat.
Neće servis biti iznad zakona i razuman rok tumačiti "bit će kad bude".
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 17:49   #7450
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ako ti nije dugo 20 dana čekati, ali 40 jest, možda se radi o baš tih 20 dana što je grafa čekala na zaprimanje i otpremanje.
20 dana se zaprema i otprema??
20 dana se popravlja?
Jel se ti to zezaš?

60 dana čekaju dijelove, 20 dana dijagnosticiraju kvar, 15 dana pakiraju paket, 35 dana paket čeka kurira...

To su sve stvari koje kupca ne trebaju zanimat i to su problemi servisa i njihove organizacije.
Kako je već rečeno, tom metodologijom popravak uopće nema roka i možeš dobiti grafičku nakon 9 mjeseci.
Podnosite prigovore i prijave i ići će to brže.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2018., 18:01   #7451
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
30 dana je meni neki razuman rok, ali opet ovisi o čemu se radi.

Npr 30 dana mi je ok za grafe i ploče, jer se neke šalju proizvođaču na popravak, pa ajde to treba vremena... Ajde rekao bi i monitori, prijenosnici, mobiteli i tako te stvari koje se popravljaju...

Sve ostale stvari koje se zna da se testiraju i ne šalju na popravak, npr memorija, diskovi, procesori, kućišta, ventovi, blabla... mislim da je 15 dana čisto ok razumnog roka da to servis/trgovina riješi...

@Ag008 jesi ti uopće zvao njih i pitao zašto se točno čeka toliko popravak/zamjena? Jer svakako sam mišljenja da moraš to malo stisnuti i ne čekati više...
Prvo sam kontaktirao Asbis telefonom prije mjesec dana koji mi je rekao da pošaljem mail.
Poslao sam mail s upitom sto je s grafom i naveo da mogu cekati i da ne zelim povrat novaca s obzirom na situaciju i cijene.
Prije 2 tjedna poslao mail hgspotu ako mogu provjeriti, bez odgovora.
Ako se mira cekati, cekati cu ali je krajnje cudno da je Asbis prosli tjedan imao moje grafe.
Imam osjecaj da se pobunim da bi dobio povrat novaca a da bi bilo brze da sam slao sam u Njemacku na popravak
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 19:20   #7452
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Jel se ti to zezaš?
Možeš prestati sa zajedljivim i nepotrebnim podbadanjem i izvlačenjem informacija iz konteksta, kako mojih, tako i postova drugih forumaša.

Također obrati pažnju da su brojke uzete kao primjer.

Pokušao sam objektivno senzibilizirati tvoje nabrijane i nadrkane navode da se vrijeme servisa duže od, po svemu dosad od tebe napisanom, dva tjedna, ne smije tolerirati.

Nije teško okrenuti broj servisa i pitati koji je problem, biti dosadan par dana zaredom, zamoliti da se riješi situacija iz bilo kojeg razloga.

Događa se vrlo često da neki dio potreban za zamjenu nije na lageru. Isti dio se može recimo s ebaya dobaviti u roku tjedan dana, a normalnim procesom će to trajati 2 tjedna. Problem je što proizvođač neće nadoknaditi potrošen novac za dio ako je dobavljen neetabliranim procesom, nepotvrđenim od strane proizvođača.

Ako znaš nekog tko radi u bilo kakvom servisu, malo se raspitaj. Zapravo, kad ćeš sljedeći put nazvati servis, pitaj ih da ti objasne zašto toliko traje proces, pa ćeš već dobiti normalniji odgovor.


Jedan konkretni primjer od prije nekih mjesec dva: znam osobu u servisu, mob preko osobe poslan u servis, servis potvrdio da je display neispravan, novi display nema na lageru, čeka se 2-4 tjedna da novi dođe. Kolko god veza vezica imao, ova 2-4 tjedna ne mogu nikako ubrzati ovlaštenim putem.

Idući put mogu slati mob direkt u EU centralu: veći trošak poštarine, ali neće biti potrebno čekati nabavku dijela. Zato će trebati čekati par dana duže na transport i riskirati mogući problem kod transporta, pa je na meni da odvagnem: 2 tjedna brže s više rizika oko slanja ili 4 tjedna s manje rizika jer dajem uređaj osobno na servis.

Izbor je na krajnjem korisniku.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 19:28   #7453
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Nije teško okrenuti broj servisa i pitati koji je problem, biti dosadan par dana zaredom, zamoliti da se riješi situacija iz bilo kojeg razloga.

Zapravo, kad ćeš sljedeći put nazvati servis, pitaj ih da ti objasne zašto toliko traje proces, pa ćeš već dobiti normalniji odgovor.
Uopće ne vidim ni jedan razlog da ja nazivam servis, tražim njihova objašnjenja, kontaktiram s njima i budem dosadan na bilo koji način.
To neka radi trgovac koji s njima ima ugovor, oni trgovcu polažu svoje račune, ne meni.
Ja ću čekati koliko ja smatram da trebam, a poslije toga ću se obratiti trgovini pismeno, to je jedini ispravni način.
Bilo kakve izlike ne trebaju zanimati potrošača, oni (trgovac/servis) neka omoguće zamjenski proizvod, rezervne dijelove i sve ostalo što trebaju u normalnom roku, to je njihova obveza i tko im je kriv što nemaju na lageru ni jedan displej za telefon koji imaju uredno u prodaji.
Ako bi ih već išao nešto pitati onda bi ih pitao zašto naručuju komad po komad rezervne dijelove.

30-40 dana ili više od toga je nenormalan rok u bilo kojem pogledu.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 19:36   #7454
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
30-40 dana ili više od toga je nenormalan rok u bilo kojem pogledu.
Ko se nije bavio nikakvim poslom nikad nit bio u kakvom poslu, dugo mu je i 5 dana jer nema pojma kak stvari interno funkcioniraju nit ništa.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 19:43   #7455
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
nema pojma kak stvari interno funkcioniraju nit ništa.
Koga briga? Funkcioniraju onako kako hoće jer im se dopušta.
Daj kupcu zamjenski proizvod dok čeka svoj ili mu daj drugi novi ako vidiš da se stvar razvukla pa se ti i trgovac kusurajte kasnije i prebijajte robu kako znate.
Ja sam proizvod platio, dao sam neki razuman rok da se popravi, ako ga nisi sposoban popraviti u par tjedana onda se baviš krivim poslom.

Opet ponavljam, postoje trgovine koje uredno rješavaju sve reklamacije u roku 2 tjedna, ako mogu oni onda mogu i drugi.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 20:13   #7456
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Koje su to?

Neke stvari idu brže, neke sporije. Nekad jednostavno negdje nešto zapne. Sve trgovine šalju robu u iste servise, tak da ti ne drži vodu izjava.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 20:24   #7457
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Sve sam ranije rekao o dobrim trgovinama, vjerujem da ih ima još.
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nekad jednostavno negdje nešto zapne.
Tada trgovac treba uskočiti sa nekim rješenjem, ne možeš ostaviti čovjeka da čeka 40 dana i još se ne nazire kraj popravku, to je smijurija.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 20:40   #7458
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Prvo sam kontaktirao Asbis telefonom prije mjesec dana koji mi je rekao da pošaljem mail.
Poslao sam mail s upitom sto je s grafom i naveo da mogu cekati i da ne zelim povrat novaca s obzirom na situaciju i cijene.
Prije 2 tjedna poslao mail hgspotu ako mogu provjeriti, bez odgovora.
Ako se mira cekati, cekati cu ali je krajnje cudno da je Asbis prosli tjedan imao moje grafe.
Imam osjecaj da se pobunim da bi dobio povrat novaca a da bi bilo brze da sam slao sam u Njemacku na popravak
A nije ni čudo da onda čekaš... Al realno, ako si dosta manje platio nego što sada košta, badava čekaš jer budeš i ovak i onako dobio odobrenje.

A sam nažalost ne možeš poslati na popravak, jer mora ići preko uvoznika.

I nazovi HGSpot a ne Asbis, Asbis tebe ne treba zanimati, već se čuj sa trgovinom, telefonski a ne piskaranje na koje ne dobivaš odgovor.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
. Sve trgovine šalju robu u iste servise, tak da ti ne drži vodu izjava.
Ne mora značiti...jer neke trgovine ne čekaju servis već riješavaju na svoju ruku...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 20:59   #7459
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
A nije ni čudo da onda čekaš... Al realno, ako si dosta manje platio nego što sada košta, badava čekaš jer budeš i ovak i onako dobio odobrenje.
Ako ću dobiti samo povrat novaca, zašto to onda nije bilo unutar jednog tjedna a ne da razvlače na 40 dana?
Nije da čekaju zamjenski dio ili nešto. A čak im i dolaze nove identične, pa je to bezobrazno ako tako ispadne.

Zašto ja ne bi mogao npr slati proizvođaču grafičku na zamjenu?
Kako npr UZI nudi 2 godine a 3. bi se morala direktno preko proizvođača raditi, ne bi li to se moglo i u ovom slučaju?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 21:05   #7460
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Očito jer si im rekao da ne želiš povrat love...

Svaka grafa danas ide proizvođaču na popravak, očito zbog nas majnera, jer flešamo, trgamo, svašta nešto radimo što nije po pravilima

I to traje bar 10 tak dana da ode tamo, a ti si očito onda se već javio njima da ne želiš lovu, pa se to sada naravno razvuklo... Vjerujem da sada tražiš povrat love, dobio bi...

To što dolaze nove identične nema veze, jer ne budu sigurno ti dali 1000kn skuplju grafu neovisno o tome što je identična, isti slučaj kao što je kod Protisa za memoriju, mogli su dati bijelu,plavu,rozu...jer to je slično, ali nisu, dali su lovu jer je nova sada duplo skuplja...

A kome bi poslao i di? Probaj ih kontaktirati, pa češ vidjeti da će ti reči da se javiš uvozniku...Neki proizvođaći to imaju naznačeno na stranici, da možeš napraviti RMA preko njih, ali velika veličina to nemaju.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 00:34   #7461
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
meni se čini da ovdje nema nikoga tko radi u jednom ovlaštenom servisu za neki mobitel ili recimo nvidia proizvode, ali:
- za popraviti/zamjeniti BILO KOJI dio na mobitelu ne može biti duže od 1 sata nikako. ja sam rastavio komplet do zadnjeg šarafića meizu m2 note za 15 minuta a to nisam radio nikad u životu. NIKAD. netko iskusan bi to napravio za manje od 5 minuta. čak nisam ni s fenom radio već na silu. da sam imao fen bio bi još brže gotov. to vrijedi za svaki mob jer to je prejednostavno serviseru za popravit/rastavit/zamjeniti dio.
- dijelovi iz kine ili bilo koje države ne mogu stizati 4 tjedna niti 3 tjedna. to dođe za max 10 dana. ma dođe i prije. pa ne naručuje valjda servis za svaki mob/grafulju posebno dio. vjerojatno naruče brdo pa kad nečeg nestane naruče još jedno brdo.
- netko je spomenuo da dolazi "stotine" grafulja i slično. mene zanima da li servis svaku pregleda pri preuzimanju da li se poklapa sa opisom kvara i da nije možda oštećena u transportu ili uzme sve od šuba? jer ako dolazi stotine to je onda red ispred servisa jer neki ljudi dođu osobno. jel itko od vas imao 30 ljudi ispred koji čekaju da daju nešto na reklamaciju?
- kada bi toga bilo na stotine tih servisa bi bilo više od otkupa zlata. ja sam nosio neki kurac u links i nije bilo žive duše tamo na trešnjevci i nazvali su me za manje od 5 dana. koje mrtve stotine bokte ludi u šumu okrenuo.

možemo mi se prepucavat da li je 20 ili 30 ili 40 dana okej, ali meni je sve preko 20 dana u debelom kurcu. nekome nije teško čekati niti 50, ali to ne znači da svi ostali moramo čekati 50 dana.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 00:55   #7462
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ti si rastavio taj mobitel za 15 minuta... bravo. E sad da radiš u MMM Agram servisu recimo i imaš ih u ponedjeljak 100 komada na stolu, pa u utorak opet 100... pa me zanima kad bi došao na red onaj koji je u servis zaprimljen u ponedjeljak. Sigurno ne za 15 minuta. Vjerojatno ni taj tjedan. Pa kad i dođe na red, skužiš da nemaš matičnu na lageru, pa naručiš matičnu... (karikiram jelte). Koliko su se čekale matične za G3 G4 i Nexus 5X, ljudi po mjesec i pol bili bez moba.

I to govorimo za ne-kineske mobitele za koje je MMM Agram ovlašteni diler i serviser.

Ne možemo generalizirati. Nije svuda isto. Negdje je previše posla, premalo ljudi. Negdje je organizacija unutar firme zakurac pa sve dugo traje. Nekad uletite u rupu kad su godišnji odmori tipa ljeto ili zima. Jednostavno nema univerzalnog načina rada.

Što reći, jebeni WD Blue 1TB WD10EZEX disk kojih MSAN ima na tone, ko govana, moj je tamo proveo 27 dana dok nisam dobio drugi. Zaprimljen je bio nakon 4 dana, a 20 dana je trajalo "testiranje i dijagnostika" na disk koji je nabijao glavom po unutra kao Lars Urlich po bubnjevima u svojim najboljim danima.

Odgovor je bio jednostavan. Disk je zaprimljen 15.07 i momak koji ga je zaprimio je otišao na GO i nije nikom predao posao. Na kraju ga je taj disk dočekao i on je odradio to do kraja.

Eto, jedan primjer od sto. Samo zaboravite da ćete sad u ovo ludo doba dobiti grafu koju NE reklamirate direktno proizvođaču. Sve drugo ajde de jer svega ima ko dreka. Grafa nema, a RAM 100+% skuplji. Svi će vam drage volje vratiti pare za jedno i za drugo, bez obzira kaj vele da nemaju zaradu od toga...

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 11:03   #7463
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
I to traje bar 10 tak dana da ode tamo, a ti si očito onda se već javio njima da ne želiš lovu, pa se to sada naravno razvuklo... Vjerujem da sada tražiš povrat love, dobio bi...

To što dolaze nove identične nema veze, jer ne budu sigurno ti dali 1000kn skuplju grafu neovisno o tome što je identična, isti slučaj kao što je kod Protisa za memoriju, mogli su dati bijelu,plavu,rozu...jer to je slično, ali nisu, dali su lovu jer je nova sada duplo skuplja...
Dijelom se slažem s tobom no s druge strane oni (ili Asbis ili HGspot) su mi mogli nakon tjedan-dva reći "Poštovani, nažalost nemamo xx grafičku, molimo dostavite nam iban za povrat novaca", ako se znalo od prvog trena da će to tako ići.
Jer sve duže je nepotrebno čekanje.
Da znam da ću dobiti novu (ili popravljenu), mogu čekati, ali ako dobivam lovu nazad onda nema smisla, sada ne znam ništa a čekam.
A ne nakon 40+ dana da mi to eventualno jave a doista je dolazila u dućane ta grafička, istog proizvođača i uvoznika.
Nadam se da čekam kakvu refubrished ili nešto slično, pa da se zato sve odužilo.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 12:25   #7464
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Dijelom se slažem s tobom no s druge strane oni (ili Asbis ili HGspot) su mi mogli nakon tjedan-dva reći "Poštovani, nažalost nemamo xx grafičku, molimo dostavite nam iban za povrat novaca", ako se znalo od prvog trena da će to tako ići.
Jer sve duže je nepotrebno čekanje.
Da znam da ću dobiti novu (ili popravljenu), mogu čekati, ali ako dobivam lovu nazad onda nema smisla, sada ne znam ništa a čekam.
A ne nakon 40+ dana da mi to eventualno jave a doista je dolazila u dućane ta grafička, istog proizvođača i uvoznika.
Nadam se da čekam kakvu refubrished ili nešto slično, pa da se zato sve odužilo.
Par stvari tu "ne hoda".

Prvo, trgovac ti je dužan popraviti uređaj ili dati drugi, ispravan. Prekid ugovora je nešto što traži i dodatno vrijeme.
Drugo, to što nešto ima na lageru ne znači i da je dostupno za zamjenu neispravne opreme.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 15:11   #7465
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
E sad da radiš u MMM Agram servisu recimo i imaš ih u ponedjeljak 100 komada na stolu, pa u utorak opet 100... pa me zanima kad bi došao na red onaj koji je u servis zaprimljen u ponedjeljak.
Što ovo točno znači? Da servisi nemaju ljudi? Čiji je to problem?
Ako jedan čovjek ne može obraditi 100 predmeta, znači da trebaš zaposliti još ljudi.

Citiraj:
Pa kad i dođe na red, skužiš da nemaš matičnu na lageru, pa naručiš matičnu... (karikiram jelte). Koliko su se čekale matične za G3 G4 i Nexus 5X, ljudi po mjesec i pol bili bez moba.
Zašto ovlašteni servis ne vodi evidenciju o tome što ima na lageru od dijelova?
Pa nisu oni neka baba na tržnici koja prodaje kupus, servis je dužan imati rezervni dio, pogotovo za popularne proizvode kao što su G3 i G4, ili ga barem pribaviti u roku par dana.

Citiraj:
Ne možemo generalizirati. Nije svuda isto.
Očito možemo, jer sve se uvijek svodi na isto, traljava organizacija i ušteda servisa na uštrb korisnika.
Nemaju ljudi, nemaju dijelova, radnici odlaze na GO i ne predaju posao drugome, šta je to sve nego traljavost?
Zamisli, čovjek koji je servisirao tvoj HDD je na GO, lol, pa da je on recimo dao otkaz, ti onda nikada ne bi vidio taj svoj HDD, otprilike to tako zvuči.

Sve su to interni problemi servisa, a ne tvoji, i ako će se netko nervirati oko toga onda nek se nervira trgovac, a ne da se ti raspituješ gdje je radnik koji servisira tvoj artikl.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 15:19   #7466
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Zašto je servis pobogu dužan imati išta na lageru od zamjenskih dijelova? Ajde nemoj bit smješan.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 15:21   #7467
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Možda zato što im je posao popravak i zamjena dijelova??
:facepalm:

A ove neke priče o tome kako nemaju dijelova mi dođe kao da zimsku službu iznenadi snijeg.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 15:22   #7468
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Što ovo točno znači? Da servisi nemaju ljudi? Čiji je to problem?
Ako jedan čovjek ne može obraditi 100 predmeta, znači da trebaš zaposliti još ljudi.

Zašto ovlašteni servis ne vodi evidenciju o tome što ima na lageru od dijelova?
Pa nisu oni neka baba na tržnici koja prodaje kupus, servis je dužan imati rezervni dio, pogotovo za popularne proizvode kao što su G3 i G4, ili ga barem pribaviti u roku par dana.

Očito možemo, jer sve se uvijek svodi na isto, traljava organizacija i ušteda servisa na uštrb korisnika.
Nemaju ljudi, nemaju dijelova, radnici odlaze na GO i ne predaju posao drugome, šta je to sve nego traljavost?
Zamisli, čovjek koji je servisirao tvoj HDD je na GO, lol, pa da je on recimo dao otkaz, ti onda nikada ne bi vidio taj svoj HDD, otprilike to tako zvuči.

Sve su to interni problemi servisa, a ne tvoji, i ako će se netko nervirati oko toga onda nek se nervira trgovac, a ne da se ti raspituješ gdje je radnik koji servisira tvoj artikl.
Znači to što piše. A jasno ti je da se tvoje želje neće ispuniti. Napisala su se mnoga pisma vendorima i o MSANu i o Agram servisu. Pala kuja s mosta te se i dalje tako radi.

Da, nije tvoja/moja briga što imaju problema na našu štetu, ali i dalje tako rade i posluju i nikom ništa.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 15:26   #7469
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da, nije tvoja/moja briga, ali i dalje tako rade i posluju i nikom ništa.
Zato sam i rekao na početku rasprave koja je procedura, 2-3 tjedna čekanja pa prigovor trgovini, to predlažu i sve službe za zaštitu protrošača.
A ovlašteni servis neka ode na godišnji na 6 mjeseci ako želi, ne moraju ti ni vratiti artikl, trgovina će dati novi.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 16:37   #7470
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Većinom ti neće ti dat na svoju ruku novi artikl/uređaj jer ako ispadne da si neš skurio i pravio se grbav i reklamacija na kraju bude odbijena od strane uvoznika/proizvođača, trgovina tu popljuga 100% u toj priči (potencijalno ide iz džepa čovjeka koji je tu zamjenu i odobrio). Tak da ja na ljepe oći nikome niš nebi davo unaprijed, tim više jer sam se svakaklih likova i kretenarija nagledo u svojm danima u servisu.

U drugu ruku, to sve spada i u rizik poslovanja koje bi trgovina kao tavka trebala ulazit. Ključno trebala jer se to ne dešava baš, pogotovo ne ako na pojedinca spadne krivica koji tamo često i za siću rade.
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!

Zadnje izmijenjeno od: Chuxonja. 04.03.2018. u 16:42.
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na