Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.03.2008., 07:46   #1
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
D-link DSL-G684t problem pri konekciji nakon 24h

Imam navedeni ruter podesen na always on, u ruter modu. Nakon sto je spojen 24h, umjesto da se normalno rekonekta, pogase se sve lampice osim power i jedinog fizicki spojenog LANa (dakle status, adsl i wifi lampica se ugase) i potrebno je ili vrsiti reset ili ga iscupati iz struje i ukopcati nazad kako bi ponovno proradio.

update firmwarea nije pomogao, ima li tko kakav prijedlog? zeznuto je sto ne mogu znati da li je rjesenje pomoglo ako ne prodju ta 24h stalne veze...
shp je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 10:10   #2
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
sad vidim po ispisu da nije nuzno problem u rekonekciji nakon 24h. nocas je uspio izvrsiti rekonekciju, no nakon daljnjih 5h veza je pukla i dogodilo se ovo gasenje lampica itd...
shp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2008., 10:17   #3
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Nazovi Szk na 0800 9000 i reci im da imaš problema s ruterom i reci im da ti resetiraju liniju. Meni je to pomoglo na istom ruteru.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 12:52   #4
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
ok, nazvat cu ih. samo mi je cudno, bojim se da bi moglo biti do samog rutera, jer do prije par dana je na njegovom mjestu bio g584t i radio je savrseno.

jel ima jos netko slicnih iskustava?
shp je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 23:18   #5
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
ima li netko jos savjeta sto i kako podesiti, sto da provjerim u postavkama i slicno...
danas je opet krepala veza nakon nekih 10+ sati, opet su se pogasile sve lampice osim power i prvog lan prikljucka (s kojeg se ne moze pristupiti ruteru) i nema drugog rjesenja osim cupanja napajanja i vracanja natrag...

stvarno ne vjerujem da je do T-coma, al ne znam sto da radim s ruterom da stvar proradi kako spada...
shp je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 23:42   #6
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
ocito je da si probao resetiranje routera i update firmwarea, sumnjam da bi neka postavka mogla izazvati takvo ponašanje routera, ali za svaki slučaj, napravi screenshot od WAN postavki pa da vidimo da li je sve u redu
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 00:02   #7
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Bas gledam Log pod statusom, stalno se javlja ova linija...

No match for source MAC Address 0x0:0x90:0x1a:0xa0:0xf2:0xe3


Nikakvo MAC filtriranje nije ukljuceno...

evo WAN postavki (inace je PPoE Pass through bio iskljucen i Always on je bio ukljucen, a ne Connection on demand)




e da, pri upgradeu firmwarea, u zipu u kojem je novi fw bila su 2 filea, jedan s ekstenzijom img velicine 10ak KB, i jedan koji je nazvan po verziji fw-a, bez ekstenzije. cemu ovaj img sluzi? tj, koji fajl se stavlja, pretpostavljam ovaj bez ekstenzije (mozda krivo pretpostavljam).

Zadnje izmijenjeno od: shp. 09.03.2008. u 18:22.
shp je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 13:30   #8
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
username bi trebao glasiti xxx@htnet-dsl, neznam kako si se uspio uopce spojit sa tom domenom
PPPoE passthrough mora bit na enabled
probaj firewall iskljucit pa vidjet kako ce se ponašat

daj i copy/paste loga pa da vidimo sta tocno javlja
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."

Zadnje izmijenjeno od: Xan. 09.03.2008. u 20:09.
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2008., 18:00   #9
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
username bi trebao glasiti xxx@htnet-dsl, neznam kako si se uspio uopce spojit sa tom domenom
PPPoE passthrough mora bit na enabled
probaj firewall iskljucit pa vidjet kako ce se ponašat

daj i copy/paste loga pa da vidimo sta tocno javlja

@maxadsl koristim zadnjih godinu dana sigurno, mislim da je to novi nastavak i radi bez problema.
jucer sam probala staviti hr firmware i iz nekog razloga nikako da dodje do kraja taj fw update. nakon resetiranja rutera zasad sve ok radi (log je normalan), vidjet cu kad se diskonekta opet nakon 24h pa cu postati taj log ako ne bude nesto uredu...

p.s. daj pliz editiraj moj username u svom postu, nije nuzno da bude tamo... hvala.
shp je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 09:33   #10
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
stvarno ne razumijem u cemu je problem. nocas je 24h konekcije proslo bez problema, normalno se uspio ponovno spojiti i veza je radila narednih 8h. jutros se probudim i opet su upaljene samo power i LAN lampice i ne mogu pristupiti ruteru dok ga ne iskopcam iz struje i ponovno ukopcam.

takodjer, kad idem staviti neki drugi fw, nikako da se pojavi status da je fw uspjesno stavljen, nego ga on upgradea u nedogled...
shp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2008., 18:04   #11
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
koliko bi otprilike trebao trajati fw update? i je li netko pokusavao raditi s onim recovery toolom, kojem treba predati img i bin fajl?
shp je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 18:58   #12
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
hmm, a da ti ipak nazoveš 0800 9000, ako ti se gasi dsl lampica moguće je i do linije...
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2008., 20:06   #13
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Serafian Pregled postova
hmm, a da ti ipak nazoveš 0800 9000, ako ti se gasi dsl lampica moguće je i do linije...
jesam, nije do linije. nema mi smisla da je do toga, 584t radi savrseno, a dsl lampica nije jedina koja se gasi, kao sto rekoh, upaljene budu samo power i LAN1 - WLAN, dsl i Status se ugase skroz.
shp je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 15:10   #14
Mystikal-ri
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ri
Postovi: 25
Citiraj:
Autor shp Pregled postova
evo WAN postavki (inace je PPoE Pass through bio iskljucen i Always on je bio ukljucen, a ne Connection on demand)


e da, pri upgradeu firmwarea, u zipu u kojem je novi fw bila su 2 filea, jedan s ekstenzijom img velicine 10ak KB, i jedan koji je nazvan po verziji fw-a, bez ekstenzije. cemu ovaj img sluzi? tj, koji fajl se stavlja, pretpostavljam ovaj bez ekstenzije (mozda krivo pretpostavljam).
wtf???
Kako to da imas toliko opcija u WAN-u?
bas gledam manual od tog rutera i pol tih opcija nema tamo..(npr. PPoE Pass through,Authentication type, pa cijelo poglavlje ovaj Enable PPTP)

---je'l taj screen shot uzet prije ili poslije upgrade-a firmwarea?
Mystikal-ri je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 15:26   #15
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Mystikal-ri Pregled postova
wtf???
Kako to da imas toliko opcija u WAN-u?
bas gledam manual od tog rutera i pol tih opcija nema tamo..(npr. PPoE Pass through,Authentication type, pa cijelo poglavlje ovaj Enable PPTP)

---je'l taj screen shot uzet prije ili poslije upgrade-a firmwarea?
poslje upgradea. sa hr firmwareom nema svih tih postavki cini mi se.
shp je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 15:33   #16
Mystikal-ri
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ri
Postovi: 25
aha,,,,

sto se tice tvog problema, hardwareski je kvar na routeru.Cim drugi ruter 584t(gotovo isti kao ono samo nema wireless) radi bez problema, a ovaj se "zablesira" nakon nekog vremena to ti sve govori.(mozda su neki kondenzatori u njemu pri kraju)
U routeru je problem.Nazovi szk, prijavi kvar i zamijenit ce ti ruter.
Mystikal-ri je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2008., 21:55   #17
Enk0
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
hm.. sada mene zanima kako je sada stanje i što se pomaklo od zadnjeg posta? Jer i ja imam taj router, i nekada mi se zna desiti da se neće ponovno spojiti kada pukne veza, nego se moram spojiti na njega preko wan-a i ručno ga natjerati da se connecta, ali ga ne moram nikada čupati iz struje... ima četiri mjeseca, i kupljen je na vlastiti trošak, pa sumnjam da je u njemu problem.. i ima novi firmware gore..
Enk0 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 14:30   #18
NeoDJW
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Djakovo
Postovi: 222
Iste probleme imam kao i vi...... svakih 24h iskopcat iz struje i ukopcat i radi..... Najnoviji fw sa iptvom, aj nek netko posta link il na pm posalje !
NeoDJW je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 18:12   #19
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
kod mene je ipak bilo do rutera, novi radi bez greske.
shp je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 17:49   #20
Enk0
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
ajoj.. mislim da se onda moram čuti s shopom.. tnx...

P.S. evo neki link za g684t i firmware...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=53645
Enk0 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 17:51   #21
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 17:55   #22
Enk0
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor shp Pregled postova
kod mene je ipak bilo do rutera, novi radi bez greske.

da li ti se ikada desi da se sam odspoji, te ga možeš samo ručno spojiti spajanjem preko browsera na 192.168.1.1 pa klikanjem na "connect"? Mislim na taj novi.. jer me zanima je li do linije ili stvarno moram router ići mijenjati..
Enk0 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 18:11   #23
NeoDJW
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Djakovo
Postovi: 222
Citiraj:
Autor Enk0 Pregled postova
da li ti se ikada desi da se sam odspoji, te ga možeš samo ručno spojiti spajanjem preko browsera na 192.168.1.1 pa klikanjem na "connect"? Mislim na taj novi.. jer me zanima je li do linije ili stvarno moram router ići mijenjati..
Desava se meni...... nema rijesenja izgleda.......
NeoDJW je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 18:20   #24
Enk0
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
još mi k tome nekad brzina linije padne.. umjesto 2k i nešto sitno, imam vezu 1152 kbps... već mi je dosta zivkanja službe za korisnike.. linija mi je u komi..
Enk0 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 20:35   #25
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
proklinjem dan kad sam ovo cudo kupio..684t me ubija u pojam, vecinu problema koji se gore spominju ja imam

Niti novi firmware nije pomogao, iako se osjeti razlika, ali opet postupak sa gasenjem routera i te spike...

banana...
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 22:38   #26
Enk0
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
proklinjem dan kad sam ovo cudo kupio..684t me ubija u pojam, vecinu problema koji se gore spominju ja imam

Niti novi firmware nije pomogao, iako se osjeti razlika, ali opet postupak sa gasenjem routera i te spike...

banana...

hm.. ti bi čak mogao nositi na reklamaciju.. ako još vrijedi garancija
Enk0 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 11:06   #27
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Moj 584T se diskonekta valjda pol sata od ponoći kad stavim nešto skidati. Fakat bolesno, i izluđuje me.
Više nemam živaca. Koji vrag da sad još uvijek nema rješenja?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 23:17   #28
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Enk0 Pregled postova
da li ti se ikada desi da se sam odspoji, te ga možeš samo ručno spojiti spajanjem preko browsera na 192.168.1.1 pa klikanjem na "connect"? Mislim na taj novi.. jer me zanima je li do linije ili stvarno moram router ići mijenjati..
ne, da kucnem u drvo - sve radi bez greske.
shp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na