Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2007., 12:27   #1
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
DRAGON STORM PROJECT

Part 1

(za kolege sa links foruma,ovo je samo c/p)

polovicom 9. prosle godine mjeseca sam zapoceo sa radovima i pripremama na chieftec big dragon kucistu...i da,jos uvijek nije gotovo.
mislio sam odma poceti project log na forumu,mozda sam se bojao da nece dobro ispast,da necu nikad zavrsiti...ko zna,mozda je i bolje da nisam,jer 5 mjeseci pratiti temu,to bi se u kaos pretvorilo
i evo sad napokon privodim kraju sve (jos nekih mjesec dana) i vrijeme je da podijelim to sa vama sve

buduci da 5 mjeseci rada ne mogu sazeti u jednom postu onda sam odlucio to podijeliti na par dijelova.recimo,danas cu uvod napraviti...sutra pocetak radova prekosutra bla bla...kuzite vec

kuciste sam kupio prije nekih dvije godine or so,neznam tocno...i u pocetku bijase chieftec sivi.



sto i nije bilo tolko lose.meni je dragon lijep sam po sebi,ali srebrena mi nije bila po volji....nekako....pre...bezveze



kao sto mozete primjetiti....u to vrijeme me valjda jos drzao pubertet...

to kaoticno stanje nije dugo potrajalo...nisam imao prevec mira gledati srebrni disco u sobi a i pocela mi je polako buka smetati.
prije njega sam imao crno kuciste i boja mi je prirasla srcu pa sam ga odlucio obojati
naravno,nisam nikakvu pripremu napravio,prije toga nisam nikad takorec stricao sa autolakom,al nema veze...glavno da je crni
u procesu bojanja sam napravio sve greske koje se mogu nabaviti pri bojanju.mijesao proizvodace boja,nisam cistio povrsine prije bojanja,jos gore,brisao sam ih sa novinskim papirom (?!),kad bi palo nesto na boju onda bi packao i ukenjao sve....koma....
al sve u svemu i nije toliko lose ispalo na kraju.rezutate tog prvog bojanja mozete pogledati tu : http://forum.links.hr/viewtopic.php?t=3385

to stanje se zadrzalo nekih godinu-godinu i pol,uz sitnije promjene hardware-a sve je ostalo kako je.ali kako je vrijeme prolazilo,tako je boja pocela pokazivati ozbiljne znakove propadanja.na vise mjesta je otpala,tamo gdje nije otpala totalno je izgubila sjaj i pretvorila se u masnu mutnu crnu mrlju.
jedno jutro sam se probudio,pustio sunce u sobu i ugledao ovo :
kuciste koje je izgledalo tolko lose i isprano da nije zasluzivalo da se zove chieftec dragon!



nakon malo bolje inspekcije,utvrdeno je da boji nema spasa...i vjerojatno to jutro sam vec poceo razmisljati o ponovnom bojanju kucista.
kroz sljedecih mjesec dva,promjenio sam i komponente,pozdravio se sa socketom A i udomio san diega ta promjena je jos vise potakla moje razmisljanje o novom farbanju,dapace,nisam nikad ni slozio nove komponente u kuciste.odkad sam kupio kos uvijek mi stoji na improviziranom stalku


to be continued....
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 30.01.2007. u 12:48.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 12:33   #2
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224

Part 2


hokay....stali smo jucer kad mi je puko film i oso radit na kucistu
prvo sam si zacrtao neke planove...htio sam da kuciste bude savrseno.imao sam u glavi sliku kako to treba sve izgledati,jednostavno,minimalisticko a opet da izaziva onaj "u je....te" efekt.
a to sam mislio postici sa sjajnom crnom izvana i mat crnom iznutra.tad jos nisam imao pojma zapravo koliko sjajna moze stvarno biti sjajna,jer sam vec jednom pituravao sjajnom crnom i nije mi bas nesto posebno bila .

da bi dobio savrsenstvo koje sam si zacrtao,morao sam oguliti staru boju do metala i poceti sve iznova.napomenuo bi samo da tad jos nisam ni poceo istrazivati o bojanju i pripremanju,vec sam onako,na svoju ruku isao rjesavati stvari.

cim sam poceo skidati staru boju,napravio sam prvu i vjerojatno najvecu gresku u cijelom projektu.crna boja koju sam stavljao mi je samo pogorsala stvari,skinuti sa vodobrusnim papirom je bilo na granici moguceg.



gresku koju sam napravio je ta sto se nisam drzao samo jednog dijela kucista pa sredio to do kraja,jedno po jedno.krenuo sam sa šasijom,oznacio sam dijelove za otpilati (prva slika + zadnja) i rupe za napraviti na mbo tray-u za kablove...i bacio se na posao.
stara mat crna je isla poprilicno lagano dolje,tvornicka srebrna ne bas tako lagano
gornja stranica je isla nemoguce sporo,mislim da sam izgubio 2 dana po 3-4 sata samo da bi napravio onu gore mrlju malu ociscenu.nisam mogao podniti taj ubitacno spor napredak i poceo sam se prebacivati na druge dijelove kucista,prednju masku,desnu stranicu...bilo sto samo da nesto napravim.dani su prolazili a napretka jednostavno nije bilo,barem ne vidljivog.

kad sam poceo raditi,plan je bio kroz nekih mjesec,max dva biti gotov sa svim.proslo je nekih 10-15 dana rada a ja nisam niti jedan dio ocistio i spremio za bojanje.sve je bilo ili polovicno osmirglano ili jedva pa poceo.


onda sam se vratio u sibenik...proveo nekih 50-ak sati u komadu na netu,trazeci pomoc od svemocnog googla...i guglao sam i guglao...i kad nisam vise mogao guglati,guglao sam jos malo

bio sam jaci nego ikada,znanje je bilo moje
prije povratka u grebasticu (tamo di mi je vikendica) svratio sam u boje i lakovi shop,po malo teske artiljerije.hempel tekucina za uklanjanje stare boje (doh) stvarcica nije jeftina,oko 70-ak kn,no kad sam se sjetio koliko sam vec vremena izgubio za nista,dao bi i duplo tolko.

tekucinu sam odmah testirao na poluzapocetoj desnoj stranici.



stvar me odusevila...naneses jedan sloj na boju,odes gledat tv 15 minuta,naneses drugi sloj,odes se okupati,vratis se nazad i komadom drveta samo ostruzes i novu crnu i tvornicku srebrenu boju sa stranice.nazalost,to je samo pola posla.po stranici ostane jako puno ljepljive polurastopljene boje koje se treba rijesiti.nered koji sam baki napravio sa tom smjesom je neopisiv

sad kad sam se "rijesio" boje,vrijeme je da spremimo stranicu za bojanje.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2007., 12:34   #3
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
2 sata smirglanja nakon hempel tretmana :


4 sata smirglanja :


nakon sto mi je ruka otpala...dohvatio sam se malo prednjeg dijela šasije.maknuo sam sve kaveze i zacrtao sto trebam otkidati tako da 2x140mm venta mogu bez sputavanja raditi ono sto rade najbolje



lim na chieftecu je jednostavno nemoguc za rezati.imao sam mali dremel sa dvije baterije,svaka izdrzi 15-ak min na 10k rpm.u tih 15-ak minuta rezanja bi napravio rez od mozda 2-3 centimetra
pola sata rezanja i baterije na punjenje....3 faking dana sam rezao tu prednju stranicu
kad sam potrosio baterije,vratio sam se poliranju stranice
nakon sto sam je prosao sa vodobrusnim gradacije 280-320-400-600 i nakon nekih dobrih 5-6 sati poliranja :



i jos uvijek nije ono sto zelim postici,ali jako blizu
btw...ovako izgleda povrsina nakon hempel tekucine za odstranjivanje boje:



sto se tice stranice....ona je nakon 3-4 dana od hempel tretmana...i nakon ja racunam barem 7-8 sati poliranja bila zavrsena :



i u pravi trenutak....baka taman palacinke spremila

sto se tice pripreme,vise nema zanimljivih slika...al kuzite sto sam radio.isti proces je prosla cijela šasija i prednja maska,temeljito ciscenje i ravnanje povrsine.sve to je jaaako dugo trajalo....trebalo mi je samo 2 mjeseca da pripremim sve za bojanje.a i imao sam jednu dosta neugodnu situaciju....ovu desnu stranicu kad sam sredio,odlozio sam je na krevet i pokrio rucnikom,neka ceka bojanje rekoh.kad sam za mjesec dana pogledao stranicu,imao sam sto vidjeti....preko 70% stranice je pocelo hrdati,na nekim mjestima je cak i lim napuknuo....ono...htio sam se ubiti
to mi je mislim bio jedan od najtezih trenutaka u cijelom projektu....pokrio sam stranicu i vratio se u sibenik na par dana...dok odluciom sto cu,jer imao sam dosta problema u zivotu i nije mi trebala jos jedna hrdava stranica tu...u obzir je doslo i napustanje cijelog projekta,no nakon 5-6 dana sam se vratio i potrosio jos tjedan dana na ciscenje hrde i vracanje stranice u svjetlucavo stanje....nakon toga nisam ponovio gresku,kupio sam temeljnu boju i dobro je pokrio sa tim.sad je stvarno mogla cekati paint job na miru.

sad se nalazimo pri kraju 10. mjeseca vec i sve pripreme za bojanje su napravljene
next stop....paint job

to be continued....
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 12:38   #4
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
Part 3

evo nas i do 3. i nadam se posljednjeg dijela.pokusat cu privest kraju sto sam sve RADIO i dovest pricu u sadasnjost, tj. do trenutnog stanja projekta

stali smo kod bojanja...zapravo,prekrivanje kucista u primarnu boju jos uvijek spada u pripreme,al nema veze.
dakle vidili ste pripremu stranice,ista stvar je i sa šasijom,osim sto nema finog poliranja.unutrasnjost kucista ce biti u mat crnoj boji,koja lijepo sakrije sve ogrebotine i moguce propuste u pripremi same plohe,za razliku od sjajne koja svaku gresku jako kaznjava...o tome vise kasnije.

prvi korak prije nanosenja boje je nanosenje temeljne boje ili ti ga primer-a.on sluzi za zastitu povrsine od korozije i propadanja te da se boja bolje primi.jako je vazno da ne mijesate marke boja kao ni tip boja.ako idete na sinteticku boju onda mora i primer biti sinteticki,naravno od istog proizvodaca.ista stvar i sa akrilnim bojama.ako ih mijesate onda ce te dobiti....nista,ukenjat ce te sve,jer jedan tip boje "dize" drugi i onda morate sve skidati i ponovo pripremati

prije bojanja treba prvo odluciti di bojati.ako imate neki prostoriju u kojoj mozete bojati,super,al pazite da nema puno prasine.okolinu malo poprskati vodom da se prasina previse ne dize i deri.
ako bojate na otvorenom,onda je najbolje uzeti najlona i napraviti kupolu ili komoru u kojoj ce te bojati,jer bez toga ce vam previse buba i raznih cestica prasine i sl. padati na frisku boju.
kantice boje prije bojanja je najbolje potopiti pod vrucu vodu nekoliko minuta da boja lakse prolazi kroz spricu = nema pljucanja boje.




a ovako izgleda chieftec big tower u primer-u


tolko mi se svidao da sam ga skoro ostavio u primeru
nakon manjih korekcija i popravaka primera,ostavio sam da se osusi u potpunosti nekih 2 dana.nakon toga je sve spremno za bojanje




i onda sam ga ukenjao crnom
sam proces bojanja zahtjeva puno strpljenja i preciznosti.ako pozurite odbit ce vam se sve od glavu i vjerojatno ce te nepopravljivo unistit svoje remek djelo.boja se nanosi u vise TANKIH slojeva,stim da prvi sloj,kao sto je na slikama gori,sluzi za samo blijedo prekrivanje povrsine.
nakon toga ide tek pravo prekrivanje bojom,ali opet,umjereno!ako ostavite mjesto di niste dovoljno pospricali,nema veze,proci cete malo jace na tom mjestu sljedeci put.ako idete samo jednu tocku pospricati boje,vjerojatno ce doci do curenja boje ili ce te dobiti drukciju nijansu boje od ostalog kucista.prva 2 sloja sam nanio u intervalima od nekih sat-sat i pol.
nakon toga sam pricekao 2-3 dana da se boja dobro osusi,popravio nedostatke vodobrusnim papirom gradacije 2000,dobro oprao kuciste,ocistio od masnoce i stavio jos 2-3 sloja.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 12:41   #5
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
nakon 2 sloja :



nanesena 2 sloja sjajne crne na zadnju stranicu i na gornju stranicu :



a sad rijec dvije o troskovima.ovo moje bojanje je ispalo jako skupi sport.chieftec guta boju ko stojka benzin i primjera radi,za šasiju mi je trebalo 2 kantice primer-a (2x30kn) i 4 kantice crne boje (4x30) sto me na kraju izaslo samo za šasiju oko 180kn
ali povratka vise nema...ovim putem bi se zahvalio ministarstvu sporta i obrazovanja sto su mi financirali projekt (suckers)

te bijele fleke nisu greske u bojanj...to mi je lece bilo malo sporko,tek sam kasnije skuzio.i tu sad stajemo sa starim slikama.to je vec kraj 11 mjeseca,a poslije tih slika sam se uhvatio malo one stranice desne.ispolirao primer i pripremio za bojanje.par puta sam zaboravio fotic tako da nema slike postupka bojanja,ali imam zato slike rezultata

inace...dok se sve ovo susilo...jos sam malo istrazivao o procesu dobivanja sjajne boje.nakon nanosenja 4-5 slojeva boje,povrsina se polira i skida se povrsinski sloj.povrsina se ravna do savrsentva,jer inace odraz bude iskrivljen.slike procesa naravno nemam,al bit ce uskoro.kad se boja,odnosno povrsina izravna onda se sa posebnim sredstvom boja izvuce nazad...neznam kako bi opisao rijecima
uglavnom,nakon tog brusenja dobijete ravnu povrsinu obojanu sivom mat bojom.onda se sa tom tekucinom povrsina polira dok ne dobie zadovoljavajuci sjaj.kad sam kupio tu polir tekucinu,probao sam malo na gornjoj stranici taj proces,tako da znam kad budem na stranici radio.



ok,tu gore mozte vidjeti kocku koja je ispolirana sa polir tekucinom,a oko nje vidite izbrusenu boju.moze se lijepo vidit koliko zapravo ta polir tekucina izvuce boju nazad.ako je povrsina savreno ravna,imat ce te ogledalo,doslovno



to je ta polir tekucina i odraz mene
tu sam prvi put skuzio da ce mi se ipak sav taj rad i trud na kraju isplatiti.da napomenem da sam to samo malo testirao da vidim kako to funkcionira.nakon tih fotki sam cijelu povrsinu ponovo pobrusio i prekrio sa jos 3 sloja boje....spremno za glancanje nakon 3-4 dana
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote