Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > HT
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2015., 19:43   #5971
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,749
Zasto ti je to jasno... pa lijepo ti je Ag008 rekao, posalji konkretne podatke iz modema
dakky je online   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 19:51   #5972
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
http://oi68.tinypic.com/2hqfrx3.jpg

attainable je bilo na 19xxx a sad je na 17xxx nemam pojma zasto...
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 19:52   #5973
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,749
Ti si na Optimi? Kao sto su vec rekli, tek kad se prebacis na T-Com ces znati da li mozes dobiti vecu brzinu ili ne...
dakky je online   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 19:54   #5974
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
ma bio sam na t-comu do prije mjesec i pol dana i sad na optimi i ni oni mi nisu htjeli povecat na 20mbits iako mi je jasno da ne mogu imati tih 20 zbog parice, ali me zanima kak da vise dodjem do bolje parije sta da radim vise, koga da zadavim
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 20:33   #5975
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,097
Citiraj:
Autor Ghost Face Pregled postova
http://oi68.tinypic.com/2hqfrx3.jpg

attainable je bilo na 19xxx a sad je na 17xxx nemam pojma zasto...
Nesto generalno ne stima s tim tvojim podacima, ili je router u banani, jer Downstream Attenuation ne moze biti 0.0 dB da se na trepavice postavis...

Da se Downstream SNR margin snizi na nekih 6,3-6,5 onda bi ti porasla i Attainable Rate.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 20:36   #5976
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
pa ne znam sta je, radi dobro ne puca veze brzina 10.2mbits sa 6xx kbits, nov je eto mjesec i pol dana imam jos 2 rutera od t-coma pa mogu eventualno njih spojiti i postati podatke s njih
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 20:39   #5977
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,097
Pa normalno da prema ostalim iscitanim podacima mora radit dobro/stabilno na 10mbit/s koliko sad koristis.

Treba ustanovit koliki bi ti bio Attainable Rate sa SNR marginom postavljenom na 6.0dB i onda vidit koja bi ti tad mogla biti max brzina; to sve kad bi se neko potrudio prilagodit tvoj profil prema tim maksimalnim mogucnostima parice.

Za dobit novu/bolju paricu, vjerojatno je jedina mogucnost da sam uzmes lopatu u ruke

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 12.12.2015. u 21:52.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 21:08   #5978
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
pa nije mi ni to problem samo da znam da bi sredili to
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 22:04   #5979
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,351
Citiraj:
Autor Ghost Face Pregled postova
pa ne znam sta je, radi dobro ne puca veze brzina 10.2mbits sa 6xx kbits, nov je eto mjesec i pol dana imam jos 2 rutera od t-coma pa mogu eventualno njih spojiti i postati podatke s njih
Ako na 10/0.5Mbps tj. trenutnom brzinom imaš marginu od svega 9/6db ovo ti je neki maksimum. Eventualno 12-14Mbps bi ti bio maksimum na ovoj parici.

U slučaju da ti je doista gušenje tj atenuacija 13db, manje si od 1km od centrale no imaš gadno oštećenje kabela tj. loš spoj negdje u zgradi.
Obvezno provjeri spoj u kući/zgradi ili je na nekom prethodnom krovu/izvodu prije tebe nešto oksidiralo i diraju se žice.
U svakom slučaju ne možeš imati 20Mbps s ovom paricom jer je katastrofa (sa podacima koje čitam uz pretpostavku da sada imaš 10mbps i tv)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 23:54   #5980
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,749
Margina od 9.3dB na 10/0.5 nije tako ni strasna, kad uzmes u obzir da sam ja imao marginu 8.0dB na 15/1... onda dosao VDSL pa attainable preko 50Mbit... a gušenje imam i ja veliko, 12.5dB za razliku od njegovih neprikazanih podataka

Treba prebaciti na VDSL pa vidjet margine i gušenje onda...
dakky je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 00:08   #5981
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
ADSL2/+ i VDSL2 su dvije razlicite price. Evo i primjer, moja parica na ADSL2+ je imala max propusnost od 14mbit/s a nakon šaltanja na VDSL2 modul. propusnost je magično narasla na 25/5
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 00:42   #5982
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,749
Pa upravo zato i kazem, ADSL2+ i VDSL dvije razlicite price, Ghost Face prvo mora dobiti VDSL da bi znao s cim raspolaze, ali ako je na 350-400 m od centrale kako kaze, onda je to dobrih 50-60Mbit ako ne i vise. Jedino sto Optima nece nikad uvest VDSL, a na T-Com se ne moze vratiti sljedecih 2 godine...
dakky je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 14:08   #5983
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
ADSL2/+ i VDSL2 su dvije razlicite price. Evo i primjer, moja parica na ADSL2+ je imala max propusnost od 14mbit/s a nakon šaltanja na VDSL2 modul. propusnost je magično narasla na 25/5
Zato što je drukčija tehnologija... Ako ti nisu došli kući prekapčati parice u kutiji, onda koristiš iste kao i kada si imao ADSL.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 14:54   #5984
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Dok god ja nevidim ono što mi nude ja neprelazim više nikamo a to u ovom trenutku nije moguće.Pošto sam sad kod H1 nepada mi napamet da prelazim dok nevidim šta mi drugi nude
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 21:19   #5985
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Zato što je drukčija tehnologija...
Da a Što sam ja rekao?

Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ako ti nisu došli kući prekapčati parice u kutiji, onda koristiš iste kao i kada si imao ADSL.
No shit, Sherlock
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 13.12.2015. u 22:34. Razlog: TIPFELER. Š
viper je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 21:36   #5986
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Da a to sam ja rekao?

No shit, Sherlock
S obzirom da nisi koristio "č," price sam shvatio kao parice, a ne priče i tu je nastala konfuzija.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2015., 09:29   #5987
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Pa i nije baš, od centrale, preko izvoda, kutija...se može promjenit hrpa parica. Rijetko je problem baš u komadu od stupa do kuće.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2015., 13:30   #5988
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,097
Ma da? A u najcescim slucajevima kad od zadnje kutije na stupu (na kojoj je spojen podzemni kabel) pa onda razvod po kucama ide od kuce do kuce kroz tavane?
Moja parica/linija ide od stupa na prvu kucu, pa kroz tavan te kuce na drugu, pa tako kroz 6 kuca i 6 kutija dok ne stigne na kraju do moje. Ne trabam napominjat da je na svakom tavanu i u svim kucama na tom putu kutija u kojoj su prekinute zice, pa opet spajane na sabirnice. Tako ja imam 6 nepotrebnih spojeva i nema teorije da nekog natjeram da mi povuku zicu od stupa direktno do moje kuce...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2015., 21:18   #5989
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Citiraj:
Autor Jole911 Pregled postova
Oprez onima koje HT nagovara da prijeđu iz drugih mreža kod njih i kao navodno su dostupni na VDSL kako bi vas privukli ,ja sam ustanovio da su me htjeli pravarit a nema ni V od VDSL usluge ! Evo i nova karta na HAKOMU, ja im se necu vratit dok nebudem 100% siguran jer su me čak i zvali na mobitel kako sam navodno dostupan ali moram prvo prijeći kod njih ,pa bi me spojili na VDSL ,ali istina je drukćija jer sam provjerio s drugog broja i nema VDSLa uopce! http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/Sirokop....MO8KQ77q.dpbs
Moram citirat samog sebe ispričavam se došlo je do nesporazuma, ja nisam na HT ovoj mrezi trenutno ,provjeravao sam s drugog broja na istoj centrali ali je taj broj udaljeniji od mog i to je razlog zašto nemoze dobit više od 10 Mbita/s ,Kad sam sve provjerio s vlasnikom to se ustanovilo, Znači nisu lagali ja se ispričavam jer je došlo do nesporazuma. Ova karta doista je nevaljana
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 00:43   #5990
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Znaci, nista od glasine i prorocanstva da ce velika vecina korisnika do Bozica 2015 biti prebacena na VDSL2.

Super. Neka, volim ja 10 down i 0.65 up...
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 01:34   #5991
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
dođi k meni i naruči maxadsl možda zavoliš i 0.5/0.25 nemre to tak brzo pa tek 2010. smo dobili adsl il kak se već zove ovo od pol megabita. nakon silnih trauma s tcomom i vipom ne da im treba krast net nego bi treba pokrast čitavu centralu rasprodat je i zaleć negdje na jahtu.

ot: ako je LiFi budućnost kako neki priželjkuju znači li to da će nogometni stadioni imat najbrži net? _
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 01:43   #5992
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
dođi k meni i naruči maxadsl možda zavoliš i 0.5/0.25 nemre to tak brzo pa tek 2010. smo dobili adsl il kak se već zove ovo od pol megabita. nakon silnih trauma s tcomom i vipom ne da im treba krast net nego bi treba pokrast čitavu centralu rasprodat je i zaleć negdje na jahtu.

ot: ako je LiFi budućnost kako neki priželjkuju znači li to da će nogometni stadioni imat najbrži net? _
To su brojke koje volim samo u birtiji.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 06:54   #5993
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Sa tcomom samo negativna i vrlo loša iskustva. Od kvalitete usluge do ljubaznosti osoblja. Jučer platil 750kn penalizacije i sad čekam da me Optima spoji. Generalno je riječ o istoj firmi ali tcom mi u centru grada nemože ponuditi veću brzinu od 7,85 mbit/s i još deru preko 350kn mjesečno za trio paket dok optima na ULL-u daje čak 40 mbit/s i to za 290 kn
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 11:32   #5994
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Sa tcomom samo negativna i vrlo loša iskustva. Od kvalitete usluge do ljubaznosti osoblja. Jučer platil 750kn penalizacije i sad čekam da me Optima spoji. Generalno je riječ o istoj firmi ali tcom mi u centru grada nemože ponuditi veću brzinu od 7,85 mbit/s i još deru preko 350kn mjesečno za trio paket dok optima na ULL-u daje čak 40 mbit/s i to za 290 kn
ako t-com ne odobri brzinu optimi neces dobiti nista, imao sam isti problem
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 12:06   #5995
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,351
@lutherus kako ti razmišljaš?
HT ti ne može osigurati veću brzinu jedino iz razloga što imaš očajnu paricu, udaljen si od centrale i kabel ti je u banani.
Taj isti kabel, istu centralu, istu maksimalnu brzinu, sve isto će ti biti na Optimi.

Najveće je razočarenje ljudi koji se ne kuže u telekomunikacije i način rada istih da će prelaskom na npr. Optimu dobiti nešto brže.
Sada ćeš samo plaćati račune Optimi a ne HT-u + što si bezveze prešao i platio penale.

Infrastruktura tj. kabeli su u vlasništvu HT-a i ako ti ih onda nisu sanirali sigurno neće ni sada. Eventualno kod nekih korisnika u većim gradovima HT (koji su blizu i imaju uvjete za veće vdsl brzine) ne dopušta spajanje na vdsl ili nema slobodnih mjesta no to je jako rijetko. A još je rijeđe da onda drugi operater ima svoj dslam na kojemu je vdsl dostupan a da nije HT-u.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 15:28   #5996
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Ne znači da će imati istu paricu.
Prije nekoliko mjeseci sam prelazio s Optime (njihova infra i centrala) na HT i mijenjali su paricu, tj. prespojili su me na onoj kutiji na ulici gdje se ubada moja kuća na infrastrukturu.
Bilo me strah da ću dobiti lošiju paricu, stara je bila perfektna, ali čovjek je inzistirao da mora prebaciti.

Tako da, tko zna, možda dobije bolje.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 19:37   #5997
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
@Ag008

Živim u centru grada. Centrala je od mene udaljena nepunih 70m. S druge strane Optima je kod mene na vlastitoj infrastrukturi. I opet da mi ne mogu dati veću brzinu od tcoma, razlika u cijeni je drastična i sasvim dovoljna da HT-u kažem f... off
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 19:40   #5998
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,351
Jesi siguran da ti je kuća/zgrada spojena na tu bližu centralu?
Meni je isto duplo bliža jedna pa sam spojen na udaljenu.
Postaj parametre parice da prokomentiramo da li ti je HT (ubuduće optima) mogao pružiti više.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2015., 11:25   #5999
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ovaj T-com je strašan. Preko godinu dana imam 10mbit bez ikakvih problema. U prošli čet mi veza počne pucati i varira od 1 do 2-3 mbit. Prijavim kvar da bi mi na kraju spustili brzinu na 4mbit. U modemu je prije pisalo dsl downstream 10500kbits a sada piše 5100 kbits. zovem danas da mi i dalje nije riješen problem i odgovor je bio pa stoji u sustavu da je riješeno. Super su to odradili nema šta. Plaćam 10mbit i spuste mi na 4mbit bez da su mi javili i poslali bilo kakvu obavijest. Zvat ću ih svaki dan dok mi ne vrate 10mbit. Očito su usranu centraulu iz Kostrene dodatno opteretili.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2015., 15:41   #6000
black35
Semper Fi
Moj komp
 
black35's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Neutraubling, Germany
Postovi: 292
Pozz ekipa!!

Ekipa iz t-coma tvrdi da vdsl kod mene trenutno ne može mada znam da imaju slobodnih mjesta u centrali. Na moj zahtjev bio je tehničar i radio mjerenja, podatke koje je dobio identični su podacima iz routera, na moj upit tehničaru zašto ne stavi vdsl profil i onda mjeri brzinu odgovor nisam dobio. Od strane tehničke službe po pitanju udaljenosti od centrale svaki put dobijem drugi odgovor, prvo sam bio udaljen 940 metara, zatim 1000 metara, a u jučerašnjem razgovoru saznao sam da sam udaljen 1240 metara, nisam znao da mi je kuća na je***om klizištu i da se u 2 mjeseca udaljila od centrale 300 metara. Također mi je jučer rečeno da t-com vdsl ne pušta korisnicima koji su udaljeni od centrale više od 1000 metara. U razgovoru sa djelatnikom t-coma koji je radio infrastrukturu kod mene saznao sam da moja max udaljenost od centrale može biti 800 metara i ni milimetra više. Mene zanima koju bi ja mogao imati najveću brzinu prema podacima sa slike, te koliko sam stvarno udaljen od centrale. Trenutno imam 10/05, max tv i telefon.

Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	277
Size:	26.4 kB
ID:	15726

Hvala na odgovorima.
__________________
Member of PCE 120+kg demolition squad
black35 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na