Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2008., 17:55   #1
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Zotac 9800GT AMP! Limited Edition

http://www.pcekspert.com/articles/634-1.html
Emmm, u uvodu se potkrala greška, naime spominje se i MSI Radeon HD 4870 u dijelu testnog sistema a kasnije u grafovima se nigdje ne vide rezultati te kartice.
O kartici neznam šta reći, valjda bi bilo prikladno: "Na zapadu ništa novo".
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 19:43   #2
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
slabo se kloka ta grafa...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2008., 20:02   #3
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Čestitke, dobar!

Imam 2-3 pitanja...

Jel ne mislite da bi min framerate bio koristan?

Kada mijenjate grafu, da li reinstalirate OS? ... ne prcam, stvarno me zanima.

Koliko sekundi traje jedan test?

Kada testirate zahtjevniju igru, zašto ne smanjite detalje da FPS-i budu barem preko 40 prosjecno, a samim time i igrivo.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 07.11.2008. u 20:14.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 20:31   #4
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Pa neznam ali mislim da nije nikakav problem imat jedan hdd sa strane koji se koristi za benchanje, na njemu friški windozi,tj image i taj hdd služi samo za to, dakle bench jedne grafe,novi image pa bench druge grafe.
Mislim koliko može bit komplicirano prije testiranja iz svoje kante doma izvadit hdd koji koristiš svakodnevno i ubacit drugi, 2 minute posla??
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 20:34   #5
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Pa neznam ali mislim da nije nikakav problem imat jedan hdd sa strane koji se koristi za benchanje, na njemu friški windozi,tj image i taj hdd služi samo za to, dakle bench jedne grafe,novi image pa bench druge grafe.
Mislim koliko može bit komplicirano prije testiranja iz svoje kante doma izvadit hdd koji koristiš svakodnevno i ubacit drugi, 2 minute posla??
Nitko nije rekao da je problem, samo me zanima jel to rade.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 20:47   #6
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Nitko nije rekao da je problem, samo me zanima jel to rade.
Eh da, nisam se izjasnio, ali vjerujem da rade, nisam niti mislio stavljat u prvi plan problematiku ikoje vrste upravo zbog jednostavnosti i brzine postupka
Baš te kopka to što su te onoliko rešetali na tvom postu hehehe, ma nedaj se, šta te boli, znaš kak se kaže, 100 ljudi- 100 ćudi
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 21:13   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Da, ne znam točno kako Krešo no ja sam imao poseban hard s čistom instalacijom windoza i imageom, pa za svaki test lupiš ispočetka itd. Nakon nekog vremena pohvataš male detalje koje ti olakšaju život, za neke stvari ne moraš sve ispočetka, počistiš reg. što ručno što s nekim od programa za čišćenje itd.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2008., 12:43   #8
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,692
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Jel ne mislite da bi min framerate bio koristan?
U svakom slučaju bi bio, no ne pokazuju to svi benchmarci. Mijenjati ćemo izgled grafova uskoro pa ćemo vjerojatno i to ubaciti.

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Kada mijenjate grafu, da li reinstalirate OS? ... ne prcam, stvarno me zanima.
Nakon skoro 6 godina koliko testiram grafičke kartice, nakon hrpetine matičnih ploča i nekoliko OS-ova (Win98, Win2000, WinXP, Win Vista), hrpetine drivera skužio sam da je razlika u preformansama između čistog OS-a i već korištenog minimalna, čak i ako ne počistiš ostatke drivera. Na svom kompu doma imam WinXP na jednom disku koji su promijenili nekoliko matičnih i hrpu grafičkih. Usporeni jesu, no razlike u FPS-ovima nisu veće od 1-2% u odnosu na friške Win.

Za testiranje u labu koristimo nekoliko imagea i nekoliko diskova. Za testiranje matičnih uvijek idu friški Win, a kod grafičkih ovisi. Ako ide Nvidija iza Nvidije, onda sa DC-om počistim stare i stavim nove drivere. Ako ide Nvidija iza ATI-a ili obrnuto onda idu friški.

Napominjem kako sam nedavno izvrtio par testova na friškim Win Vista SP1 sa jednom Nvidijinom karticom, nakon čega su na istima prošle još dvije grafičke (ATi), a nakon kojih se vratila ista ona Nvidija i ponovila iste rezultate (u nekim testovima su bili viši, u nekima niži, ali sve razlike nisu bile veće od 1%). Ovaj test nije bio za članak nego za neke druge potrebe.

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Koliko sekundi traje jedan test?
Ne zajebavaj Ovisi o benchmarku, to i sam znaš. No svi ti testovi su ionako samo radi usporedbe brojeva. Sve grafičke vrte istu stvar, iste dužine i u istim uvjetima.

Dakle takve brojeve nitko ne može ponoviti, pa čak i da ima identičan sistem. Kod nekoga će biti niži a kod nekoga viši. Kao što sam već rekao za članak bitna je razlika u brojevima između grafičkih na istom sistemu.

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Kada testirate zahtjevniju igru, zašto ne smanjite detalje da FPS-i budu barem preko 40 prosjecno, a samim time i igrivo.
Zanimljivo je vidjeti kakve rezultate postiže kad karticu kompletno iscjediš. Uvijek u praksi možeš smanjiti detalje i povećati igrivost. Kao što vidiš uvijek se navode uvjeti u kojima se grafičke testiraju (testni sistem, rezolucija, razina detalja i korištenje filtera).
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2008., 13:43   #9
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ok, hvala na objašnjenu.

Ovo za smanjenje detalja sam mislio kada se "malo slabije" kartice testiraju, da se doda još koji graf sa malo dodatnih informacija kako kartice dišu. Recimo 8800/9800GT nema smisla testirati na 1920x1200 sa 4AA i 16AN (ili u Dx10 na high) u crysisu ili tako zahtjevnijim igrama. Zašto, zato što je gotovo svejedno dal HD4850 ima 27FPS-a a 8800GT 29 prosječno, jer u tim situacijama igra nije igriva. Ok je napraviti te testove za opću usporedbu sa bržim karticama, ali ako se uspoređuju recimo 8800GT vs 4850...onda bi bilo lijepo imati još koji graf.

Ako smijem predložiti da dodate još jednu tablicu po uzoru na techpowerup, omjer uloženo dobiveno, odnosno koja kartica daje najviše FPS-a po kuni.

I jedan općeniti prijedlog, test drivera grafičkih kartica, tj koliko je stvarno poboljšanje u igrama. Recimo HD4850 sa catalyst 8.5 - 8.10 i razne fixeve, envidiju također.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 09.11.2008. u 14:03.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2008., 04:00   #10
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
ali sve razlike nisu bile veće od 1%).
to u biti i nisu razlike. jedan te isti test kad ponovis zaredom nekoliko puta, cesto se dobiju razlicite brojke unutar 1-3% odstupanja. nisu ni testovi savrseni
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na