Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2023., 21:08   #721
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
IMO ovo GN svrstava u jedine prave istraživačke jubito novinare ovakve tematike. Moguće ih ima još i meni nisu poznati...
IMHO nema ih, a GN je jedan od rijekih kanala koje ne dira 5%, dok je ova ASUS priča zapravo nastavak onog kaj su počeli s Principled Technologies serijalom. der8auer bi mogel kroz koji dan imati novi "AMD problem" video, da barem malo proba umanjiti prouzročenu ASUS štetu - ipak ga ne plaćaju bezveze. Kaj se pak samog ASUSa tiče, najbolji dio ove priče je da nisu htjeli službeno odgovoriti kak spada na konkretna GN pitanja, ali su zato brže-bolje angažirali objektivnog stručLJaka Linusa da svojoj publici objasni kako je problem korisničke prirode, dok su za Linusa i njegove podanike, ASUSove izjave tipično OK za ovakvu vrstu (korisničkih) problema.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 21.05.2023. u 21:43.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2023., 00:29   #722
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907
Ryzen 7950x3D
Asus X670E ProArt
Inno3D RTX 4090 OC
32Gb G.Skill 6000MHz CL36
2 * Crucial P5 Plus 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe
Alphacool Eisbaer Pro Aurora 360
Super Flower 1200W Platinum
Lian Li o11 Dynamic PCMR
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	7950x3D_RTX4090.jpg‎
Views:	187
Size:	363.2 kB
ID:	26355  
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2023., 00:40   #723
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
2megaskot, koja cigla od graficke
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2023., 00:40   #724
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907
Čekam Alphacool core GPU blok da bude na stanju.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2023., 00:50   #725
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor MegaSkot Pregled postova
Čekam Alphacool core GPU blok da bude na stanju.
aa, i mislio sam da to tako kod tebe ne može dugo ostati

PS.. nego, kako ti ram radi u 4x8 kombinaciji?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2023., 01:53   #726
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907
2x16, stiže još toliko.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 21:56   #727
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
imam jedno pitanje . mozda kriva grupa. kupio msi pro wifi plocu i ubo 4 sata hdd na nju . Tri su klasicna hdd i jedan ssd ,e sad imsm problem. win10 mi ih pokazuje kao removable device..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 22:05   #728
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Da, diskovi kao removable device se na tu foru prikazuju od XP-a. Trebaju ti friški čipset driveri ili barem oni za SATA kontroler, ako ih ploča nudi kao zasebni paket.
Citiraj:
EDIT:
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Možda ne bi bilo loše da KitGuru prvom prilikom napravi detaljnu analizu svih poveznica na relaciji ASUS PR, Intel, der8auer i Elmor obzirom da to veselo društvo vrijedno surađuje već više od desetljeća, posebice Švabo i Šveđanin. Jon Elmor Sandström kao bivši ASUS ROG R&D inženjer dan-danas zajedno s der8auerom aktivno sudjeluje u svemu što je pod dirigenCkom palicom Intela, jer ipak su tu započeli svoje sponzorirane XOC karijere (1 - 2 - 3) i po svemu sudeći (poslovno) prijateljstvo im je praktički neraskidivo. der8auer na svojem YouTube kanalu uredno reklamira ("recenzira") ElmorLabs proizvode, ponajviše zbog činjenice da obojica baš kao i u ASUS slučaju, sudjeluju na razvoju, pa nije loše odraditi i malo usputne samopromocije, dok der8auerov Thermal Grizzly nudi i Elmorove proizvode tako da je na kraju čist račun i duga HWBOT ljubav.

Naravno puka je slučajnost činjenica da je der8auer HWBOT CEO i da je HWBOT (između ostalog) sponzoriran od strane Intela, ASUSa i Corsaira - istih onih firmi kojima Švabo često ide u spontane posjete i čije proizvode reklamira ("recenzira") u svojem stanu/studiju. Nema apsolutno nikakvog sukoba interesa. Nikakvog. Za razliku od Intel sponzorstva, Švabo i Šveđanin nemaju službenu poveznicu s AMD-om, ali u tu svrhu na scenu onda stupa ASUS kao zajednički nazivnik, jer AMD više nije baš takav šrot, pa se i za njihove platforme moraju razvijati ASUS ploče, a tko drugi i bolji, nego provjereni tim njemačko-švedskih nepristranih stručLJaka, koji se kasnije, a posebice der8auer prave Englezi kad se te iste ploče nađu u središtu skurenih AM5 3D procesora. der8auerova taktika je uvijek ista, pa po uzoru na duhansku i naftnu industriju, Švabo kao svjetski priznati XOC inženjer pomoću provjerene astroturfing metode bez ikakvih problema uvijek točno i precizno pronalazi AMD kao glavni uzrok svih AMD problema.
Uj, evo der8auera i Elmora na trenutno aktualnom Computexu.

__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 02.06.2023. u 15:11.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 22:05   #729
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,951
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
imam jedno pitanje . mozda kriva grupa. kupio msi pro wifi plocu i ubo 4 sata hdd na nju . Tri su klasicna hdd i jedan ssd ,e sad imsm problem. win10 mi ih pokazuje kao removable device..

Zato jer su SATA portovi na koje su zakačeni u BIOSu označeni kao removable/eSATA/hot swap….
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 08:08   #730
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
imam jedno pitanje . mozda kriva grupa. kupio msi pro wifi plocu i ubo 4 sata hdd na nju . Tri su klasicna hdd i jedan ssd ,e sad imsm problem. win10 mi ih pokazuje kao removable device..
Možeš ih i u BIOSu podesit da nisu removable/hot swap.
Ja tako radim.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 11:58   #731
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 11:20   #732
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Možeš ih i u BIOSu podesit da nisu removable/hot swap.
Ja tako radim.
uspio nac na yt kako rjesit u regeditu,jer mi bios namjesten vec tako kako si reko
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 15:27   #733
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Kad će 7040 laptopi? AMD definitivno mora poraditi na dostupnosti svojih proizvoda u mobilnom svijetu, 6000 seriju se jako dugo čekalo, na kraju sam i odustao od kupnje. A vidim i poplavu ovih ručnih konzola koje koriste 7040 pa pretpostavljam da to neće pomoći.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 16:10   #734
Zionix
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: Zagrebacka
Postovi: 43
Planiram kupiti ryzen 7600x proc,gskilovu 6000 EXPO memoriju i msi 670E tomahawk plocu.Slusam probleme sa EXPO memorijom i plocama da soc voltaza mora biti manja od 1.3v jel se zna dogoditi da kroz neko vrijeme izgori socket zajedno sa procom.E sada da li se to dogada sa svim 7000 procesorima ili samo sa 3d verzijama i da li su sredili bios da se to vise ne dogada jer da bi ova memorija radila na 6000 pise na njoj da joj je deklarirana voltaza 1.35???
Zionix je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 16:25   #735
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Citiraj:
Autor Zionix Pregled postova
Planiram kupiti ryzen 7600x proc,gskilovu 6000 EXPO memoriju i msi 670E tomahawk plocu.Slusam probleme sa EXPO memorijom i plocama da soc voltaza mora biti manja od 1.3v jel se zna dogoditi da kroz neko vrijeme izgori socket zajedno sa procom.E sada da li se to dogada sa svim 7000 procesorima ili samo sa 3d verzijama i da li su sredili bios da se to vise ne dogada jer da bi ova memorija radila na 6000 pise na njoj da joj je deklarirana voltaza 1.35???

Kombo ryzena 7600x i 670E Tomahawk je vrlo čudan pošto je riječ o mini zenu4, osim ako ti iz nekog razloga ne treba masa storage slotova i konektora, razmisli o pločama sa B chipsetima.
I ja sam čuo o problemima sa expo memorijom i meni je kroz neko vrijeme već izgorio socket zajedno sa procom, a onda i čitavom kućom. Srećom sam imao garanciju pa sad opet eto čekam neko vrijeme novi požar.

Šalu na stranu, to su uglavnom pizdarije, bilo je nekih problema sa Asusom i 3D procesorima, u međuvremenu kažu riješeno.

DDR5 voltaža tih 6000 modula je 1,35V i nema veze sa SOC voltažom koja nema nikakve potrebe preći 1,25V na zenu4.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 18:35   #736
Zionix
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: Zagrebacka
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Kombo ryzena 7600x i 670E Tomahawk je vrlo čudan pošto je riječ o mini zenu4, osim ako ti iz nekog razloga ne treba masa storage slotova i konektora, razmisli o pločama sa B chipsetima.
I ja sam čuo o problemima sa expo memorijom i meni je kroz neko vrijeme već izgorio socket zajedno sa procom, a onda i čitavom kućom. Srećom sam imao garanciju pa sad opet eto čekam neko vrijeme novi požar.

Šalu na stranu, to su uglavnom pizdarije, bilo je nekih problema sa Asusom i 3D procesorima, u međuvremenu kažu riješeno.
------------------------------------------------------------------
DDR5 voltaža tih 6000 modula je 1,35V i nema veze sa SOC voltažom koja nema nikakve potrebe preći 1,25V na zenu4.
-------------------------------------------------------------------
Exy hvala ti na odgovoru i na dozi cinizma
Tu plocu sam uzeo iz razloga sto ce ova platforma potrajati pa ako budem kasnije nadogradivao proc ne trebam uzimati jacu plocu...
Zionix je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 18:52   #737
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Kingston memoriju uzmi, dobijes hynixa zicer i to ti je to.. preskoči gskill ovog puta..

I B ploču uzmi koja ima ono što ti treba, X ploču uzimas ako ti fali USBa ili drugih nekih utora itd..
Dakle ne gledaj naziv, već što je na njoj sve od opcija..
Ako uštediš na ploči taman da ti ostane za r7, pa to je to..
uz 8c nećeš tako brzo ni razmišljati o upgradeu
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 18:59   #738
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Citiraj:
Autor Zionix Pregled postova
-------------------------------------------------------------------
Exy hvala ti na odgovoru i na dozi cinizma
Tu plocu sam uzeo iz razloga sto ce ova platforma potrajati pa ako budem kasnije nadogradivao proc ne trebam uzimati jacu plocu...

Kao što reče kolega Eladio, jači čipseti i jače ploče u am5 slučaju samo znače više konektora za diskove, više pcie staza za storage i sl.
Tek sad je AMD objavio "budget" AM5 čipset (A620 - njega bih izbjegavao), ovo sve što je bilo ranije nije nikakav budget što se tiče VRM-a na pločama i eventualnog bottleneckanja proca.

Tu se lijepo vidi da i na najjačem 16/32 zenu4, nema throttlanja (čak ni na ovom Asus poluproizvodu koji ima probleme sa temperaturom zbog lošeg dizajna ploče).
Znači i sa B650 pristojnom pločom si sasvim spreman za zen5 i dalje. AMD nije Intel pa se očekuje da zen5 bude trošio manje od zena4, ne više


@Eladio - odlična ideja, B650+7700X, puno bolje nego X670+7600X
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11