Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Internet > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 08.12.2019., 18:42   #1
Blagus
Premium

Datum registracije: Jun 2012
Raskid ugovora kod produljenja ugovorne obveze

Zanima me koje su moje mogućnosti kod raskida ugovora koji je sklopljen nakon isteka prethodne ugovorne obveze kod operatera.
Nedavno su mi istekle 2 godine ugovorne obveze, odmah nakon toga (zapravo, dan prije isteka) sam telefonski obnovio ugovor, dobio malo bolji paket.

Sad bih htio raskinuti taj ugovor radi prelaska k drugom operateru, ali kako još nemam sklopljen dogovor, da ne ostanem bez usluge, zanima me kako da postupim jer nigdje ne vidim da su opisani detalji. Znam da imam pravo u roku od 14 dana raskinuti taj ugovor, ali kako točno - je li dovoljno mailom tražiti raskid, i što se događa s mojom trenutnom uslugom - imam li pravo tražiti da me vrate na stari paket bez ugovorne obveze, kao da nisam ništa produljivao?
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 19:34   #2
axo
Premium
Moj komp

Datum registracije: Sep 2017
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Zanima me koje su moje mogućnosti kod raskida ugovora koji je sklopljen nakon isteka prethodne ugovorne obveze kod operatera.
Nedavno su mi istekle 2 godine ugovorne obveze, odmah nakon toga (zapravo, dan prije isteka) sam telefonski obnovio ugovor, dobio malo bolji paket.

Sad bih htio raskinuti taj ugovor radi prelaska k drugom operateru, ali kako još nemam sklopljen dogovor, da ne ostanem bez usluge, zanima me kako da postupim jer nigdje ne vidim da su opisani detalji. Znam da imam pravo u roku od 14 dana raskinuti taj ugovor, ali kako točno - je li dovoljno mailom tražiti raskid, i što se događa s mojom trenutnom uslugom - imam li pravo tražiti da me vrate na stari paket bez ugovorne obveze, kao da nisam ništa produljivao?
Reci da želiš poništenje ugovorne obaveze koju si produžio na taj i taj datum i neka puste sve kak je bilo... moja sestra je tako napravila i poništili su joj. Ostalo sve kak i bilo, a ovo kao da se nikad dogodilo... Tele 2 je bio u pitanju
axo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 08.12.2019., 21:32   #3
GreenLife
Premium
Moj komp

GreenLife's Avatar

Datum registracije: Sep 2013
Najbolje napiši mail i pošalji. Mora postojati pisani trag, isto kao kad se žališ na uslugu ili račun. Sve ide pisanim putem.
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 21:56   #4
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp

Mirkopoter's Avatar

Datum registracije: Nov 2009
Pa samo napiši pisani zahtjev za poništenje tog produljenja ugovora u roku 14 dana i povratak na stari ugovor kako je bilo prije produljenja.
Staro 10.12.2019., 20:52   #5
Blagus
Premium

Na kraju sam im morao slati dopis s preslikom osobne. Telefonski je bilo tko mogao sklopiti ugovor s mojim OIB-om, a za raskid u zakonskom roku samo što nisu tražili rodni list.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 21:20   #6
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp

Mirkopoter's Avatar

Datum registracije: Nov 2009
Citiraj:
Na kraju sam im morao slati dopis s preslikom osobne. Telefonski je bilo tko mogao sklopiti ugovor s mojim OIB-om, a za raskid u zakonskom roku samo što nisu tražili rodni list.

Sve je to zakonski
Staro 11.12.2019., 09:04   #7
Chuxonja
Premium
Moj komp

Chuxonja's Avatar

Oće to tak nažalost. Možete se telefonski krivo razumijet i već imaš potpis ispod pentagrama negdje, a za poništit nešto i krvne uzorke pripremit treba.
Staro 11.12.2019., 09:36   #8
franzD
Premium

Datum registracije: Apr 2015
Citiraj:
Mobilni ugovor na firmu, bez ugovorne obveze. Svaki korak dolje je trajao barem dva radna dana, koliko im je trebalo da odgovore.

Ja: Molim raskid ugovora tog-i-tog, broj klijenta taj-i-taj, šaljem sken osobne odgovorne osobe.

SZK: Pošaljite zahtjev vašem prodajnom predstavniku na adresu imeprezime @ domenakojasesigurnonekoristibarempetgodina.hr. Mejl se, naravno, vraća.

Ja: Molim raskid ugovora, prodajni predstavnik to više nije jer znam da je odavno zatvorio firmu.

SZK: Žao nam je što ne radi mejl, šaljite na raskid-poslovni@blabla.

Ja: Molim raskid ugovora tog-i-tog, broj klijenta taj-i-taj, šaljem sken osobne odgovorne osobe.

Raskid-poslovni: Morate poslati sve što ste već dvaput slali i zahtjev mora biti potpisan.

Ja: Printam mejl, udaram faksimil potpisa odgovorne osobe (koja, usput, nije potpisala izvorni zahtjev za sklapanje ugovora), črčkicu koja im ama baš ništa ne znači, malo je falilo da im potpišem Josipa Broza.

Oni: ...

Saznajem da su zaprimili zahtjev jer broj prestaje raditi na traženi dan.
franzD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno