Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2015., 11:45   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Question HSDPA/LTE antena/router?

Pozdrav,

imam VIP-ovu karticu za mobilni internet i želim je što kvalitetnije iskoristiti za internet. Što se signala tiče na samom sam rubu i za HSDPA i za LTE no na nekim mikro dijelovima kuće se može uhvatiti HSDPA. Ono što bi htio jest neki router u koji bi mogao gurnuti tu VIP-ovu sim karticu nakon čega bi to on odašiljao dalje taj signal po kući (ili da mogu preko LAN kabla spojiti dalje kompove na taj router) te neka antena koja bi pospješila hvatanje tog signala pošto sam na samom rubu hvatanja istog.

Eto, ako može neka preporuka što bi bilo dobro kupiti da se to napravi - pomozite. Trenutno od VIP-a imam samo usb stick i sim karticu, no takvo spajanje na internet mi ne odgovara.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2015., 12:38   #2
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2015., 13:39   #3
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
hvala, no ne odgovara mi ovo sa usb stickovima i routerom .. ja bi nešto jednostavnije da mogu spojiti preko lan kabla kompove, nešto tipa Huawei E5172 LTE koji ima 4 lan izlaza, no u vipu je to preko soma i pol kuna pa bi volio nešto jeftinije, ako ima takvo što za kupiti kod nas?

http://webshop.vipnet.hr/private/int...omCatalog=true

http://www.4gltemall.com/blog/huawei...t4-cpe-review/
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 09:31   #4
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
evo kupio sam gornji Huawei E5172 router, nemam LTE signala ništa no uhvatio sam 3G.. i to dosta slabi 3G - 13Mbps down/1Mbps up sam maksimalno uspio izvući i to kad router odnesem skroz na krov pa mrežnim kablom od 15tak metara spojim ga na komp...

moje pitanje je postoji li negdje u zagrebu za kupiti dobru lte/3g antenu sa kojom bi barem malo uspio pojačati ovaj rezultat, prije svega želim upload pojačati na barem 3Mbps a to mi se čini mission impossible, download nekako još reagira micanjem routera po krovu no upload gotovo ništa

antena od Huawei E5172 routera je ona mala plastična, pretpostavljam da nije jača od 9db, da li bi išta dobio sa jačom antenom i koja bi bila bolja usmjerena ili neki panel? i koliko su te antene kompatibilne sa oba standarda (3g/4g) da ne bi kupio nešto a da funkcionira samo sa jednim?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 11:10   #5
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Za dobar prijem i predaju LTE signala u podrucju slabog signala potrebne su dvije antene. Uredjaji na koje se moze spojit samo jedna antena su predvidjeni za podrucja sa jakim signalom.
https://www.youtube.com/watch?v=cB1v_YDqjOk

3G/4G antene su iste, jer su iste frekvencije na kojima se emitiraju 3G i 4G signali.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 12.02.2015. u 11:17.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 11:59   #6
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
ovaj uređaj podržava samo jednu antenu tako da što je tu je sad..

može li se igdje u zagrebu kupiti neka lte antena a da je kvalitetna koliko toliko? vidim na njuškalu da ih ima gro ali nekako imam feeling da to sve prodaje ekipa koja se zaletila i uzela neki šrot preko ebaya pa sad uvaljuje antenu od 15$ za 300 kuna tek toliko da ih se riješe jer ne valjaju/nisu nikakvu dobit ostvarili sa njima
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 12:35   #7
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Trazi Iskra model P-54 GSM-UMTS ali mislim da ih trenutno ima samo u Sloveniji.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 12:58   #8
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
nije li to malo previše usmjerena antena?

a i 12db mi zvuči malo kad vidim druge antene?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 13:52   #9
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
A kakva bi trebala biti nego usmjerena, ako nemas dobrog signala u blizini?
Ovih 12dB je tocni podatak, a ti vjeruj kinezicima ako ti tako vise pase. Bolje i jeftinije antene od ove neces nac kod nas.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 09:08   #10
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
uzeo jučer D-LINK DWR-921 koji ima dvije antene i nevjerojatno koliko je lošiji od Huawei E5172 routera (koji daje VIP) sa jednom antenom

Huawei na istom mjestu gura do 13Mbps down/1Mbps up
D-LINK-u je maksimala 8 Mbps down, 0,3 Mbps up

Router od 2 soma kuna i totalni šrot, guglam po netu da ni drugi nisu nešto oduševljeni sa njime osim recenzija hrvatskih "eksperarta" sa razno raznih sajtova/novina koji ga bezrazložno dižu u nebesa
jacobbb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na