Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2023., 05:58   #751
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
X3D je nekadašnji AMDov FX (A64 doba, ne bager drlog) koji je isto bio bezobrazno skup, a i Intelov Extreme je bio još i gora solucija.

Ali svakome svoje. Bolje dat lovu na proc nego na drogu, kladionicu, kocku...treba gledat pozitivno.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 13.06.2023. u 08:25.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2023., 12:05   #752
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Sve je to super ako ti triba a realno kome to triba za igranje ovima sta im je to kruh...i to je to
Cijene nema smisla vise ulazit i oko toga se razmisljat kad tu promjene nema a ice i na gore.


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2023., 15:16   #753
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
AMD Ryzen "ZEN4" (7000 CPU series) Info thread

Slažem kompove od 486-ica iz sredine 90-tih. Oduvijek su ljudi za gaming kupovali prejake procove a preslabe grafulje. I nije im se dalo objasniti. Još gori su oni koji bi uzeli upola brzog RAMa umjesto duplo više normalnog RAMa pogotovo u vrijeme mehaničkih diskova

Naravno da ljudi imaju pravo sa svojim novcima raditi što hoće kao što mi imamo pravo komentirati koliko je to pametno

Danas su ATX kućišta veća nego ikada a manje upotrebljiva nego ikada. U njih niš ne stane osim matične, vodenog hlađenja i hrpe ventova. I grafulje od pola metra. Ofarbana su uglavom u crno da lošije vidiš unutra kada treba nešo petljati unutra i prozirna jer služe za preseravanje. Od cijene boli glava. Kompovi su brži nego ikada a griju se više nego ikada i slažu se za gejmanje ko da ćeš sutra živjeti od toga. Došlo je do toga da tri RGB venta dođu preko 100€. Fakin ventovi! Matične ploče koštaju ko nekada cijele konfe.

Razum i isplativost su davno napustili PC build scenu. Zato X3D toliko košta. I ne samo x3d nego sve.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2023., 15:39   #754
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Sve ovisi...na tržištu ima svih profila hardvera...tak da se može složiti brz gaming stroj koji malo troši, malo se grije, dobro je balansiran i košta relativno malo.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2023., 18:00   #755
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Razum i isplativost su općenito napustili mnoga područja ali zato imamo ovakve forume gdje se može svašta pročitati, pa tu i tamo i kakav dobar savjet
Uvijek će biti ljudi kojima treba ili barem misle da im treba 15 rgb ventilatora u kučištu, vodeno, matična od 1k eur i sl. gluposti i na kraju krajeva svatko ima svoju lovu pa neka je baca kako zna i umije, al kako kaže kolega Medo, mi imamo pravo komentirati što po nama ima smisla, a što je neisplativo.


PC gaming scena jest u velikoj mjeri preuzeta od strane industrije i odavno pretvorena u mainstream koji nudi hrpetine bespotrebnih gluposti koje na kraju dana dođu do mase kupaca, davni dani gdje se time bavila manja grupa ljudi koja je (uglavnom) znala što radi su daleko u prošlosti
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2023., 21:09   #756
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 139
Sve što znam sam stekao po forumu (ovom a i drugim, Youtubu itd.). Inaće sam sasvim 10-e struke i PC-i mi je hoby, i zabava + biciklizam. I u te svtari dajem i ulažem max. A opet da ne ubijam druge financijski, pshički i fizički.
Grijanje procesora - ili loša kkopija ili loše kučište. Moj trenutno 34°C.A želja i volio bi otić na ZEN4 ili Intel, oćito još dugo ništa jer ova mrcina radi sasvim OK.




ATX kučište - tama veliko za što mi treba

Staklo - nije da se k... al meni zakon pokazat svoj hoby
Crno - zakon boja + crvena
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2023., 21:21   #757
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Pa kud ćeš sa 5800X3D na intela ili zen4
Dugo sam se kleo u ATX ali sam nedavno shvatio da apsolutno sve što mi treba sasvim normalno stane u mATX
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 14:10   #758
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Kada čitam ovakve threadove često se pitam što točno ljudi rade sa svojim PCjima. Osobno sam dojma da se previše ide u detalje kako CPU radi slično kao na recenzijama procesora.

Mene osobno boli kifla za duboke analize rada CPUa. Ne pišem kernele, ne pišem kompajlere i ne programiram u assembleru. Meni ovaj thread koristi da se upoznam s novom platformom i procjenim da li i kada će mi nešto od toga zatrebati.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 19:27   #759
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907
Ne kockam, ne pijem, ne pušim, ne jurim kurve(žena mi ne da), pa zašto onda ne kupiti TOP PC.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 21:39   #760
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
..pa da, i onda se s$ebem i uzmem 5800x3d
Sva sreća zen4 je ispao bolji nego na prvu
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 11:28   #761
Zionix
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: Zagrebacka
Postovi: 43
Pozz ljudi!
Prije par dana kupio sam novu konfu sa ryzen 7700x procom i msi 670e tomahawk wifi plocom fleshao novi bios i sve radi kako treba za sada.Problem je kad udem u bios ne mogu rucno podesiti NB/Soc voltazu makar sam stavio na overide daje mi jedino opciju AUTO.Gledao sam u podesavanjima EXPO je eneble.Ne kuzim gledao sam i na you tube isti bios odnosno verzija prije moga tamo covjek normalno unosi vrijednosti.Kad stavim na auto soc mi iznosi 1.3 po defaultu ali i prelazi tu vrijednost.Memorija je G.Skilova 6000mhz Trident Z5 neo RGB-cl32.E sad strah me je drzati na toj soc voltazi zbog nedavnih dogadaja kad su ljudima izgarali procovi i maticne zbog voltaze iznad 1.3 a ne zelim iskljucivati expo jer onda radi na 4800 mhz.Da li mi moze netko pomoci ako zna???
Zionix je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 11:58   #762
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434