Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2009., 16:10   #541
M. Bajkovac
HGspot
 
M. Bajkovac's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
mihaela, hvala na odgovoru.

moram ovdje napisati da mi se neki dan (nakon 20-tak radnih dana servisiranja) uspješno riješila reklamacija na seagate 500gb disk, koji je zamijenjen sa 640gb wd black diskom.
u ovom slučaju meni zamjena odgovara, nisam se žalio. ali mene nitko nije pitao da li se ja uopće slažem sa zamjenom. zar ne bi trebao netko od uposlenika/sevisera u jednom trenutku postaviti pitanje kupcu na koji način želi riješiti reklamaciju?

drugo, iznimno bitno pitanje: nisam dobio novo jamstvo-jamstveni list na zamijenjeni disk. na moje pitanje što je sa njim, vaš djelatnik odgovara "sve vam piše u papirima sa servisa, u njima vam je jamstvo". iskreno, nije mi se dalo proučavati papriologiju u trgovini, na kojoj naravno nema niti slova o garanciji.

ako treba, mogu ovdje postati sken lista. radi se o "potvrdi o preuzimanju opreme br. 980-2009", NZZ PS-015127, zamjena za š.42953.
Da, trebali su vas pitati kako želite riješiti reklamaciju, a u svakom slučaju ste trebali dobiti novo jamstvo. Dajte mi malo vremena da istražim.
M. Bajkovac je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 16:35   #542
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
I evo ga, pocelo je....

Mogli bi kladionicu koliko ce ovo trajati ako HGs prezivi.....

Prijedlog: Moraju se zaposlenici obrazovati (serviseri u ovom slucaju), a politika firme promjeniti jer dobar dio "ako prodje prodje" pokusaja ce zavrsiti ovdje, a onda ce se predstavnica morati povuci. Znaci, servis mora poslovati s to i to su vasa prava i to cete dobiti (da kupac ostane sta da? nisam znao i smjesak) , a ne ako kupac ne zahtjeva nece ni dobiti (ovdje novo jamstvo) kao sto je do sada bio slucaj...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 08:08   #543
Hasta
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 118
Premda nema veze sa HGspotom i malo je offtopic samo bih komentirao kako izgleda kad reklamiraš nešto i dobiješ novo i bolje Mom tati krepao je Dell 2007wfp(S-IPS) panel. Radi inžinjerski posao i nikada nije pokrenuo igru.Budući da tog modela više nema u zamjenu mu je došao 22" Dell TN matrica koji osim što je veči ima na papiru sve bolje karakteristike. Jedini je problem što slika izgleda jadno u odnosu na stari. 2 mjeseca je trajalo prepucavanje i nikom iz te firme nije bilo jasno zašto se buni kada je dobio bolje veće i novo. Na kraju je dobio lovu nakon što je prijetio da će pozvati inspektor. Napomenut ću da je cijena zamjenskog monitora bila duplo manja od 2007wfp.
Hasta je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 09:37   #544
M. Bajkovac
HGspot
 
M. Bajkovac's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
Mihaela svaka čast na strpljenju ali sav Vaš trud pada u vodu ako vrlo uskoro se stvari ne pomaknu malo, dakle nova roba bi stvarno trebala se uskoro naći u prodavaonicama jer u protivnom ako se ovo rastegne na idućih cca 2 mjeseca i Vi ovdje a i cijeli HG Spot će ispast neozbiljan, da se najblaže moguće izrazim. Znam da ne ovisi sve o HG Spotu ali Vas će se pljuvati a ne Zagrebačku banku ili nekoga trećeg
Pozdrav, potupno ste u pravu i nadam se da će se doista roba uskoro naći na našim policama, za dobro svih nas. Ne želim pisati nikakve nepotvrđene informacije pa bih zasad ostavila samo na ovome dok vam ne budem mogla reći nešto konkretno.

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
mihaela, hvala na odgovoru.

moram ovdje napisati da mi se neki dan (nakon 20-tak radnih dana servisiranja) uspješno riješila reklamacija na seagate 500gb disk, koji je zamijenjen sa 640gb wd black diskom.
u ovom slučaju meni zamjena odgovara, nisam se žalio. ali mene nitko nije pitao da li se ja uopće slažem sa zamjenom. zar ne bi trebao netko od uposlenika/sevisera u jednom trenutku postaviti pitanje kupcu na koji način želi riješiti reklamaciju?

drugo, iznimno bitno pitanje: nisam dobio novo jamstvo-jamstveni list na zamijenjeni disk. na moje pitanje što je sa njim, vaš djelatnik odgovara "sve vam piše u papirima sa servisa, u njima vam je jamstvo". iskreno, nije mi se dalo proučavati papriologiju u trgovini, na kojoj naravno nema niti slova o garanciji.

ako treba, mogu ovdje postati sken lista. radi se o "potvrdi o preuzimanju opreme br. 980-2009", NZZ PS-015127, zamjena za š.42953.
Javit će Vam se netko iz našeg servisa i dobit ćete jamstvo kako je trebalo biti već u startu.
Nema veze s Vašim problemom, ali voljela bih istaknuti, servis je od prije 10-ak dana pod novim vodstvom i vjerujem da će se mnoge stvari posložiti na bolje sada.

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
I evo ga, pocelo je....

Mogli bi kladionicu koliko ce ovo trajati ako HGs prezivi.....

Prijedlog: Moraju se zaposlenici obrazovati (serviseri u ovom slucaju), a politika firme promjeniti jer dobar dio "ako prodje prodje" pokusaja ce zavrsiti ovdje, a onda ce se predstavnica morati povuci. Znaci, servis mora poslovati s to i to su vasa prava i to cete dobiti (da kupac ostane sta da? nisam znao i smjesak) , a ne ako kupac ne zahtjeva nece ni dobiti (ovdje novo jamstvo) kao sto je do sada bio slucaj...
Nadam se da ipak neće biti potrebna kladionica. Dali ste do znanja što vam smeta ili mislite da bi trebalo biti drugačije (mislim na sve, ne na Vas osobno), te informacije su došle tamo gdje trebaju doći i vjerujem da će ovakvi slučajevi biti ubuduće više iznimka nego pravilo.
M. Bajkovac je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 09:52   #545
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Svaka cast Mihaela, kad bi ubuduce servis i trgovci u HGspotu imali barem upola toliko strpljenja kao Vi ovdje sve bi bilo super . Sretno.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 10:17   #546
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Ako je tako mogu vam samo zaželjeti puno uspjeha u radu i da što prije napunite police.
po mom iskustvu je..
meni je nedavno riknuo disk, i nisu vise imali takav pa sam mogao birat bilo sta iz ducana za lovu (tocno kolko sam platio), ili pare, koje sam na kraju i uzeo.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 10:35   #547
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Kad očekujete novu robu u poslovnicama Utrine i Škorpikova?

Inače,pohvalno..uvalite se u prostore Vemila u Šibeniku,u robnoj kući,frekventnije i bolje mjesto nećete naći u gradu,jedino prema obali negdje,ali ovo je top lokacija,osim parkinga. Dosta izlazi iz okvira 50 m2,za tako relativno mali radijus kupaca,IMO,prevelik prostor, ali vrlo atraktivan. Dozvolio bi i JIT(just-in-time) skladištenje,da se dio pretvori u skladište sa minimalnim vremenom držanja robe na lageru,a dio preuredi u trgovinu. Vrlo atraktivno. Dakle samo roba sa vrlo visokim ili visokim koeficijentom obrtaja.

Kako bismo svojim kupcima osigurali što bolje lokacije naših poslovnica, tražimo poslovne prostore za najam u sljedećim gradovima: Bjelovar, Dubrovnik, Kutina, Metković, Osijek, Pula, Rijeka, Šibenik, Sisak, Slavonski Brod, Split, Varaždin, Vinkovci, Zadar. Željeni prostori trebaju zadovoljavati nekoliko uvjeta - imati minimalno 30 kvadrata, a maksimalno 50, biti smješteni na frekventnim lokacijama, imati parkiralište i izlog. Prostori u Osijeku, Rijeci i Splitu trebaju imati od 80 do 100 kvadrata. Ponude i pitanja možete slati Goranu Riđiću, na mail: goran.ridzic@hgspot.hr ili se javiti na broj 091/6658-181 za sjevernu regiju te Vedranu Kljajiću na mail vedran.kljajic@hgspot.hr ili broj 091/6634-666 za južnu regiju.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 11:14   #548
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Ma Mihaela svaka čast već na činjenici da u HG-u ima volje za ovakvim oblikom razmjene mišljenja s potencijalnim kupcima.
Vec da postoji klima u kojoj netko rezonira vaznoscu ovakvog pristupa je svakako pozitivno. Kod nas je to mozda neobicno ali to je vec odavno pravilo izvan granica. Neovisno o sferi (konzumerija/pro/ind.) uobicajeno je da proizvodjaci pokrivaju se sa po nekoliko ljudi koji redovito obitavaju respektabilnije forume, te aktivno pruzaju uvid u solucije i stanje stvari, svojim sadasnjim i potencijalnim kupcima/korisnicima. U ovom slucaju radi se "tek" o izvoru prodaje IT opreme, no i dalje takvo pristustvo na forumu je itekako korisno i pozeljno

@M. Bajkovac,

Dozvolite da samo spomenem pisano pravilo u ovakvom svojstvu predstavnika u forumskim vodama :

_________________
M. Bajkovac
Hgspot
u svojstvu...

+ po potrebi kontakt
generalije u onolikoj mjeri koliko
njen opis posla smatra potrebitim

Ovo treba pisati kao sig na kraju svake poruke. Sam Avatar nije dostatna komunikacija u ovom slucaju.

Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
A drugo, ti si se ovdje izložila imenom i prezimenom, a čini mi se i vlastitom fotkom, što se ne može reći za 99% ljudi ovdje (među kojima sam i ja), a koji sebe i svoja mišljenja skrivaju iza avatara i raznih nadimaka
Slazem se, daj mi BBS vrijeme nazad i odma cu pisati ime i prezime kao i tada. Ali vrijeme se malo promijenilo i takva vrsta iskrenosti za domicilne forumase nije vise jednako benigna ali i jos manje potrebna. Zato sam i molio Old Iggy-a da odustane od pisanja fantomskih imena iza kojih ne stoji


Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Bili si ovdje i predstavnici linksa i nekih drugih firmi, ne vidim zašto ne bi mogli i iz HG-a.
Gdje postoji zdravi mentalitet takvog promisljanja i nije endemican na dva pojedinca unutar firme to je svakako pozitivno. U ovom slucaju necu pisati svoje impresije i zelje, jer uvazena ih ne moze ostvariti. No bilo bi mi drago ako je njeno postojanje na forumu dalekoseznija vizija koja je kanalizirana od vrha HG-a. U tom slucaju bit ce nam na koristi. Cak i kad firma tone ili ne posluje na visini zadatka... promatram posebno individualnu kvalitetu ponasanja pojedinca zatecenom u takvoj situaciji. Kad je trebalo nesto naruciti sto je HG pokrivao kao distribucijska ruka iz vana, mladi Danijel Pavic pokazao je dovitljivost i ljubazno mi omogucio takve narudjbe. Ovo je vrlo recentno kad je kupovna moc HG-a pocela kao sidro povlaciti nabavnu anemiju punjenja polica u HG-u... pa je time vrlo pohvalno.

Danijel je recimo model kakve bi trebali traziti na svim odjelima.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 11:17   #549
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
..uvalite se u prostore Vemila u Šibeniku,u robnoj kući,frekventnije i bolje mjesto nećete naći u gradu,jedino prema obali negdje,ali ovo je top lokacija,osim parkinga. [/I]
Odakle li ti samo ove ideje?
Prostor u robnoj kuci je koma, pogotovo za ducan informaticke opreme. Em sta je velik, em sta je nezgodno doci do njega. Da mi treba neka sitnica od parsto kuna sigurno bi radije otisao u manji shop gdje mogu direkt iz auta ili sa bicikle u ducan, a kad bi mi trebala citava konfa sa perfierijom nekako se ne vidim da nosim 5 kutija preko 2-3 kata trgovackog centra da bi dosao do auta.

A za obalu... da zivis ovdje valjda bi ti jasno da onaj tko ide na obalu sigurno nema namjeru kupovat nesto.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 12:08   #550
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Omega Pregled postova
Odakle li ti samo ove ideje?
Prostor u robnoj kuci je koma, pogotovo za ducan informaticke opreme. Em sta je velik, em sta je nezgodno doci do njega. Da mi treba neka sitnica od parsto kuna sigurno bi radije otisao u manji shop gdje mogu direkt iz auta ili sa bicikle u ducan, a kad bi mi trebala citava konfa sa perfierijom nekako se ne vidim da nosim 5 kutija preko 2-3 kata trgovackog centra da bi dosao do auta.

A za obalu... da zivis ovdje valjda bi ti jasno da onaj tko ide na obalu sigurno nema namjeru kupovat nesto.
Odgovor editiran na PM,vrlo ugodna rasprava.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 03.12.2009. u 13:54.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 12:09   #551
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Mene zanima samo hoće li roba prije ili poslje Božića...
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 12:16   #552
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Zato sam i molio Old Iggy-a da odustane od pisanja fantomskih imena iza kojih ne stoji
Hmmmmm?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 12:59   #553
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Hmmmmm?
drž se ti carine
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 13:00   #554
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Svaka cast Mihaela, kad bi ubuduce servis i trgovci u HGspotu imali barem upola toliko strpljenja kao Vi ovdje sve bi bilo super . Sretno.
također, same pohvale na strpljenju i predstavljanju sa slikom na inf forumu
inače, nadam se da sve ovo neće završiti kao priča sa hardverajom

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
@M. Bajkovac,

Dozvolite da samo spomenem pisano pravilo u ovakvom svojstvu predstavnika u forumskim vodama :

_________________
M. Bajkovac
Hgspot
u svojstvu...

+ po potrebi kontakt
generalije u onolikoj mjeri koliko
njen opis posla smatra potrebitim

Ovo treba pisati kao sig na kraju svake poruke. Sam Avatar nije dostatna komunikacija u ovom slucaju.
mislim da previše tražiš, za detaljne informacije postoji PM, zašto sada ženu gnjaviti na mail, telefon itd, a usput, ispod imena joj piše "hgspot" pa je valjda to dosta očito
ovo nije forum za tehničku podršku i slična sranja, za takve stvari postoji forum hgspota, Mihaela je ovdje više manje svojevoljno, ako sam dobro shvatio


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Hmmmmm?
možda se našalio


također, imam same pohvale za dečke iz Varaždina, frendu na konfi prvi dan krepalo napajanje, zamijenjeno u roku 15 minuta
kupio BS2 kasnije koje također krepalo nakon par tjedana, došli reklamirat, oni uzeli i nakon tjedan dana njega zovu da je dobio chiefteka 450w (koji je trebao uzeti, al bilo samo bs2 u ono vrijeme)
domis je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 13:44   #555
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
sad sam došao iz HG - Kika

letimičnim pogledom što je ostalo

- knjige
- tinte
- toneri
- torbice za laptopte, mobitele, fotiće
- adapteri / punjači
- koji joystick
- par auto zvučnika
- igre za računala / konzole
- kućišta
- koja video kamera, fotić u vitrini
- uredski pribor

i to je to
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 14:43   #556
Betty
Premium
Moj komp
 
Betty's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 34
Lol,vec vidim sve nevjerne tome kako za cca 2 tjedna govore vaoooooooo,kakvu ponudu sad imaju,svaka im cast,vrijedilo je cekati...