Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2008., 14:58   #1
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Intel TLB Bug

Aj, barem pariraju AMD-u i na tom polju
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 15:53   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
A taman sam mislio ubost Nealem...fak
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2008., 15:53   #3
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Sasvim za očekivati.
Koliko sam skužio i7 je po arhitekturi vrlo sličan k10. Sad će se i oni nagutat dreka kao što je amd gutao zbog gluposti. Ako se problem izražava u istim slučajevima kao kod phenoma, onda se mi mali korisnici nemamo o čemu brinut,još nisam od nikoga čuo da ga je tlb s..bao.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 15:57   #4
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
još nisam od nikoga čuo da ga je tlb s..bao.
pa kako ćeš i znati da te TLB s*ebao? Jednostavno će ti blokirat kompjuter ili nešto slično...
Misliš da će ti procesor izbaciti poruku na ekranu "I am sorry for this hangup, it happened due to my TLB bug "
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 16:00   #5
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Zato su tako brzi!
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 16:01   #6
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
na zalost nekih, nebuloze koje je izvukao fudzzilin reporter i koje su svi portali prosirili brzinom svjetlosti.
intel je reagirao jos jucer i poslao objasnjenje za paragraf koji je izvucen iz konteksta od strane fudzzile

link
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 16:24   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
pa kako ćeš i znati da te TLB s*ebao?
Zato jer se točno znalo u kakvim uvjetima se manifestira taj bug i to najviše kod Barcelone, dok su za Agenu šanse bile još manje. Tak i tak toga buga nije bilo u smislu da svi koji kupe Phenome da su kupili sfušani procesor koji samo čeka da syebe cijeli sustav. AMD je samo izdal priopćenje da postoji šansa da se kod Opterona baziranih na Barceloni i Phenoma baziranih na Ageni u određenim slučajevima pojavi nestabilnost sustava. E ali su to svi fino dočekali na nož, jer AMD šrot kakav i je u usporedbi a Intelom koji se clocka na sam pogled korisnika, nije (po mišljenju raznih kretena diljem mase foruma i web-redakcija) ništ drugo ni zaslužil. Pa je iz jednog običnog priopćenja izašlo to kaj je izašlo - nepotrebna hajka za koji klik više na portalima.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 16:31   #8
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Tko drugi neg Fudo, jel Krešo

Al se izvlači
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 17:33   #9
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
može prijevod na hrvatski tog buga??što on radi ili može napravit ili mi se može dogodit ako ikada za 20godina kupim nehalema??
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 17:40   #10
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
www.google.de -> google translate -> C/P teksta
Valg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2008., 18:45   #11
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
može prijevod na hrvatski tog buga??što on radi ili može napravit ili mi se može dogodit ako ikada za 20godina kupim nehalema??
Ukratko na Opteronima i Phenomima je bilo riječi o mogućoj nestabilnosti sustava u slučaju da se vrti virtualizacija uz sve jezgre na različitim ili vrlo visokim taktovima i opterećenjima. Valjda je sad svima jasno kolko ljudi se opće bavim takvim stvarima i kolko se izmišljotina napisalo na račun tog famoznog TLB buga. Na koji način se taj isti bug javlja kod Nehalem arhitekture, ne znam, ali šanse su garant ko i kod AMDa skoro pa nikakave da običan korisnik, gamer ili clocker kod sebe vidi to čudo na djelu.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 20:28   #12
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
znači situacija je (nepotrebno) (pre)napuhana.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 20:31   #13
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
yup.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 21:24   #14
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Nemojte mislit da mrzim intel, ali baš mi je drago što sad i oni imaju frku sa tom glupošću.
Drago mi je zbog izjednačavanja situacije na tržištu, amd je pretrpio dobrano jak udarac sa tim kemijama oko tlb-a, zbog čega je intel barem po meni poprilično profitirao, ovo bi sad moglo izjednačit stvari po tom pitanju, a to bi ujedno moglo značit i rušenje cijena procesora, pogotovo intelove i7 arhitekture.
U svakom slučaju, ovo će dobrano zakuhati stvari, barem se nadam, i ako bude sve ok, nama donijeti bolje procove i od intela i od amd-a za manju lovu
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 21:30   #15
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nemoj se puno nadati, za intel i amd ne vrijede isti kriteriji
Pentium "zna", a K6 računa
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 21:41   #16
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Intel ima previše para da bi priče o njihovom TLB bugu kružile kolko su kružile za Phenome. Za koji dan više niko ne bude ni znal o čemu je točno bilo govora.
Tak i tak opet neko diže paniku jer nema pematnijeg posla ili mu je na račun sjela fina svota, pa je dobil zadatak da pokaže Intelovom PRu kak se takve stvari rade. Šou.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 09:44   #17
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Stvar je definitivno prenapuhana. TLB bug postoji i na starijim intel procesorima. Da ne filozofiram previse kvotat cu paragraf sa wikipedije:

Citiraj:
Autor wikipedia
The Core 2 memory management unit (MMU) in X6800, E6000 and E4000 processors does not operate to previous specifications implemented in previous generations of x86 hardware. This may cause problems, many of them serious security and stability issues, with existing operating system software. Intel's documentation states that their programming manuals will be updated "in the coming months" with information on recommended methods of managing the Translation Lookaside Buffer (TLB) for Core 2 to avoid issues, and admits that, "in rare instances, improper TLB invalidation may result in unpredictable system behavior, such as hangs or incorrect data."[55]
Among the issues noted:
non-execute bit is shared across the cores.
Floating point instruction non-coherencies.
Allowed memory corruptions outside of the range of permitted writing for a process by running common instruction sequences.
Intel errata Ax39, Ax43, Ax65, Ax79, Ax90, Ax99 are said to be particularly serious.[56] 39, 43, 79, which can cause unpredictable behavior or system hang, have been fixed in recent steppings.
Among those who have noted the errata to be particularly serious are OpenBSD's Theo de Raadt[57] and DragonFly BSD's Matthew Dillon.[58] Taking a contrasting view was Linus Torvalds, calling the TLB issue "totally insignificant", adding, "The biggest problem is that Intel should just have documented the TLB behavior better."[59]
Microsoft has issued update KB936357 to address the errata by microcode update,[60] with no performance penalty. BIOS updates are also available to fix the issue.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 18:08   #18
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
znači situacija je (nepotrebno) (pre)napuhana.

Glavno da je zbog toga AMD uspio izgubiti solidan broj kupaca
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 18:20   #19
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Upravo to htjedoh reći

Bilo bi fer da i intel malo osjeti ježenje dlačica na vratu, još se amd iz svega toga i dobro izvukao, koliko je bilo buke oko ničega
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 22:51   #20
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
meni jedino zanimljivo gledati ove intelove fanatike kako skacu okolo po forumima objasniti da je to sve glupost, da se greska vjerovatno nikada nikome nece desiti osim ako ju sam ne bude trazio i da je to nesto normalno u proizvodnji kompleksnih chipova. Bitno da je bila od istih ljudi potpuno druga prica kada je phenom imao tih "problema".
Ovdje je jos sve tiho, ne znam sta se ceka? Oko phenomovog TLB buga se instantno napisalo par stranica foruma
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 23:23   #21
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
jebo vas vise TLB bug...boli me kita dal ima il nema...samo da proc dela s onim programima koje ja trebam
domis je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 23:56   #22
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Bilo bi dobro da to intelu malo skrese noge , probahatili su se
Ali taj bug je uglavnom sranje ,dogodi se (i to mozda) ako koristis sve jezgre na maximumu maximuma....
al nek ih skrese malo
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 09:30   #23
n4d44
Premium
Moj komp
 
n4d44's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Split
Postovi: 259
Istina je da se na Intela gleda drugim očima nego na AMD. Takvu je sliku po mom mišljenu Intel nametnuo na svijet podmićivanjem.

Dan danas ima ljudi koji misle da AMD proizvoid shrot procesore. Ovdje se prvenstveno misli na kvalitetu, a ne na brzinu. Ljudi misle da zato što je AMD da će se pokvarit.

Ma o svakom procu se može napisat knjiga koliko bugova ima ali je to ništa u usporedbi s bugovima u softwareu. Sev prenapuhano.
n4d44 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 11:55   #24
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
meni jedino zanimljivo gledati ove intelove fanatike kako skacu okolo po forumima objasniti da je to sve glupost, da se greska vjerovatno nikada nikome nece desiti osim ako ju sam ne bude trazio i da je to nesto normalno u proizvodnji kompleksnih chipova. Bitno da je bila od istih ljudi potpuno druga prica kada je phenom imao tih "problema".
Ovdje je jos sve tiho, ne znam sta se ceka? Oko phenomovog TLB buga se instantno napisalo par stranica foruma
Totalni potpis na ovo
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na