Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2023., 19:30   #121
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907
Radi fino na 7950x3d i 4090.

MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2023., 20:29   #122
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Nebi bilo dobro da ne radi na tome fino
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 00:18   #123
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Od 40 fps do lokanih 74 1440p/ultra varira dosta neoptimizirano klasika,ali cak sam mislija bice i gore .
A sama igra neznam ne privlaci me nesto nakon sat ipo vrimena odigranih,probat cu sigurno nakon nekog vrimena zbog modova i zakrpi da koliko toliko budem fer .

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 13:19   #124
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Polako se događa ono o čemu smo tu davno pričali, igre će sa dlss/fsr raditi normalno a bez toga će biti neigrive.
Na stranu sad to što igra vizualom ne pravda ovako niske performanse, postalo je normalno da triple A igre budu poluproizvodi (mislim da je gayming jedina industrija u kojoj je prihvatljivo i normalno da kupiš nešto što ne radi kako treba nego imaš nečije obećanje da će možda jednog dana biti upotrebljivo). Treba im dat što prije pare pa onda čekat godinu dana i 200 patcheva da se to dovede u neko normalno stanje
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 14:24   #125
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976


Hvala Mack, uštedio si mi pare.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 14:49   #126
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
meni nije jasno zaš je tak gpu zahtjevna, a izgledom uopće ne prati to, igre stare nekoliko godina izgledaju bolje stoput, a ovo ždere grafe od 1500€ i imaš 60ak fpsa
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 14:56   #127
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Polako se događa ono o čemu smo tu davno pričali, igre će sa dlss/fsr raditi normalno a bez toga će biti neigrive.
Na stranu sad to što igra vizualom ne pravda ovako niske performanse, postalo je normalno da triple A igre budu poluproizvodi (mislim da je gayming jedina industrija u kojoj je prihvatljivo i normalno da kupiš nešto što ne radi kako treba nego imaš nečije obećanje da će možda jednog dana biti upotrebljivo). Treba im dat što prije pare pa onda čekat godinu dana i 200 patcheva da se to dovede u neko normalno stanje
Da, točno, očito bez dlss-a/fsr-a koji je budućnost neće bit ništa, tko će više gledat sirove performanse grafičke, a to je ono što bi trebalo bit najbitnije kod kupnje dotične.



A što se tiče igre, u današnje vrijeme kupnja igri je praktički bacanje novaca, kupi se poluproizvod, a da se dođe do razine proizvoda treba čekat neko duže vrijeme da se igra pokrpa i da to dođe donekle na razinu koja bi trebala bit. Srećom pa postoje brojni servisi, pa se plati za mjesečno igranje ili kolko već korisnik želi za određenu igru.

Danas je bitno da se stvori hajp oko igre, napravi preorder, a poslije slijedi hladni tuš uz riječi "nikad više". Traileri izgledaju odlično, a u praksi je sasvim druga priča

Danas se ne kupuje čim jača grafa neg se kupuje igra, pa se prema igrama ravna koju grafu kupit i da tjera, 2k/4k, 100+fps ultra. A još se nismo dotakli UE5 i njihovih zahtjeva, pa već smo sad izgorili ko luk na masti
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 15:19   #128
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Znači dam npr 1700 eura za najjaču Nvidijinu grafičku karticu (4090), i grafa se već muči sa prvom next gen igrom, a Starfield sigurno neće biti najzahtjevnija igra lol.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 16:02   #129
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
kaj je starfield next gen igra? po čemu jeboga, pa rdr2 mi izgleda nekoliko puta bolje a stariji je podosta, što to ima starfield da je next gen u ovom trenu :S
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 16:10   #130
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ima npr. nršto što nitko drugi nema, staviš bilo di na mapi neki predmet, vratiš se za mjesec dana i biti će na istom mjestu. Također veličina svijeta je ogromna. Sad da li je to next gen nemam pojma, brijem da je taj termin došao sa konzola gdje označava smjenu generacija
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 17:09   #131
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova


Hvala Mack, uštedio si mi pare.

Nije da se kurčim, ali ko što sam rekao par stranica prije:


Mass Effect Lite u domeni priče/likova
No Mans Sky Lite u domeni planeta
Star Citizen Lite u domeni svemira


Čak je ispalo da je i Random Shooter Lite
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 17:38   #132
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa baš to i želim od ove igre, kao i prethodnici Fallout 4/3, Fallout 76 i Skyrim. Laganica istraživanje uz opušteni gameplay, za simulacije nemam volje. Sam nek je igra što veća, da se što duže može istraživati, rješavati, nadograđivati bez nekih bosova koji frustriraju kao u drugim igrama. To je igra tipa samo još ova misija i samo još ova lokacija pa gasim, i onda ne ugasiš nego zaviruješ ispod svakog kamena gamepad, krevet, TV i uživanje laganini.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 18:48   #