Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.12.2011., 21:19   #3871
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Kako se barata sa spremljenim lozinkama? Imam tvornicki browser i operu mini, ali niti na jednom ne znam sto treba napraviti da mi automatski upise lozinku...
Nitko ne zna?

Jos me smeta sto se u aplikaciji za gmail ne moze pristupiti adresaru, nego treba primatelja upisivati iz glave kada pisete novi mail. A gtalk nema onu malu obavijest koja se pojavi dok vas sugovornik tipka.
RisingPower je offline  
Staro 28.12.2011., 21:35   #3872
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Meni tvornički browser ispuni username i pass kad se vratim na tu stranicu. Naravno ako sam prije zapamtio to kod prvog ispunjavanja.

Za Gmail app, ili si uredi kontakte (tako da ukucaš dio imena ili prezimena pa da ti nađe e-mail) ili odi preko browsera na gmail.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 28.12.2011., 22:53   #3873
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,830
Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
Jesam ja zapravo. Već sam razmišljao da ih uninstaliram sve.....ali nisam puno skidao, compass neki i 2 igre, GT racing i neke gladijatore. I to sve sa onog marketa, tamo bi trebale biti kao provjerene aplikacije. Možda bacim uninstall, ali nije mi baš milo jer sam u nekim igrama dosta daleko došao.
Pomislio sam da si možda u međuvremenu promjenio messaging aplikaciju, ali vjerojatno bi to i spomenuo. Možda glupost s obzirom na postavke APN-a, ali jesi li za vrijeme testiranja spojen na wifi? Ako jesi, probaj ga ugasiti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 29.12.2011., 00:15   #3874
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
kako namjestiti da provjerava gmail svakih 10 20 ili user defined minuta a ne samo rucno na galaxy s2 2.3.4?
HONDA type R je offline  
Staro 29.12.2011., 08:13   #3875
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
xlr: ne, nisam bio spojen na wi fi, iako sam i to kasnije probao ne bih li poslao MMS ali ništa.

Honda: vidiš, a ja sam se hebeno napatio da mi isključi autosinkronizaciju, jer mi je sam svakih par minuta se spajao na net i provjeravao gmail i pri tome kljucnuo po par kuna svakih par minuta (a na bon sam). Meni odgovara da kad me zanima, sam kliknem i provjerim mail, a ne da mi on sam bilo šta radi.

PS: hahahaha, danas se probah spojit na internet za vrijeme jutarnje kave. Odem na broadband postavke, prebacim na internet (bilo na MMS?!?!) i spoji se. Imao 45.83 kn saldo. Pokrenem google, otvorim 24 sata, on učita, ja odmah izađem van. I to je sve, samo za probu. Provjerim saldo a ono 1.63 kn hahahahahaa....u 15 sekundi on mene bacio u bankrot. Jebo te broadband da te jebo (ako si na bon kao ja).

Jer palo mi na pamet, možda neće slat MMS-ove ako je i Broadband krivo postavljen te internet ne šljaka. Jesu to svoje usko povezani ili nemaju veze jedno s drugim? Jer postavke APN-a su otprilike identične za oboje.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline  
Staro 29.12.2011., 09:28   #3876
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,244
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako već radi reset, neka napravi backup aplikacija+data, poruka kontakata, bookmarksa... Te stvari kasnije uredno može restorati bez ikakvog negativnog utjecaja na funkciju ROMa. Naravno, osim ako baš neki app nije kriv za taj mms problem, a to nitko nije pretpostavio koliko vidim.
Mislim da nisi shvatio što sam mislio reć..

Ako napravi Advanced Restore i vrati "to nešto" (zaboravio sam kako se zove, data app ili tako nešto), restorat će mu se upravo to što si ti nabrojao, app, bukmarksi, brojevi, poruke, kontakti, sve sve sve osim ROM-a..

Mislim, znam što pričam jer tako radim..
Dok je CM7 radio npr. na 2.3.5 a izašao je 2.3.6:
1. napravio sam Nandroid,
2. flashao novi ROM baziran na 2.3.6
3. stavio advanced restore
4. vratio lijepo SVE osim samog ROM-a

Doslovno ništa nije trebalo reinstaliravat, brisat, nije bilo FC-a, itd itd..

Isto to sam ponovio kad je izašao CM7 na 2.3.7

Sve uredno radi, kako bi i trebalo..

Eto, to ću napravit i kad CM9 baziran na ICS izađe iz ovih alfa i beta stanja..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 29.12.2011., 10:50   #3877
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Mislim da nisi shvatio što sam mislio reć..

Ako napravi Advanced Restore i vrati "to nešto" (zaboravio sam kako se zove, data app ili tako nešto), restorat će mu se upravo to što si ti nabrojao, app, bukmarksi, brojevi, poruke, kontakti, sve sve sve osim ROM-a..

Mislim, znam što pričam jer tako radim..
Za to mobitel mora biti rootan.

@TheProfiler- uzmi data paket. Što je android bez neta
Jesi ti poslao koji MMS? (npr. t-mobile navodi: "Za aktivaciju MMS usluge potrebno je poslati prvu MMS poruku sa svoga telefona koji podržava MMS nakon čega će na uređaju biti omogućeno i primanje MMS poruka.")
Juice je offline  
Staro 29.12.2011., 10:54   #3878
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,244
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Za to mobitel mora biti rootan.
pa naravno, o čemu pričamo?

Očito sam onda propustio post u kojem je naveo da mob nije rootan ili ga ne želi rootat..

Rootaj taj mob, on click root i riješeno..

Govorimo o custom romovima a mob kao nije ni rootan, wtf
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 29.12.2011., 11:06   #3879
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
@TheProfiler- uzmi data paket. Što je android bez neta
Jesi ti poslao koji MMS? (npr. t-mobile navodi: "Za aktivaciju MMS usluge potrebno je poslati prvu MMS poruku sa svoga telefona koji podržava MMS nakon čega će na uređaju biti omogućeno i primanje MMS poruka.")
Jesam, kad sam dobio mob normalno sam slao MMSove i primao prvih par dana, ništa nisam morao posebno aktivirat, čim sam stavio SIM karticu sve je prepoznao. A onda sam odjednom skužio da više ne mogu. I odonda se hebem s tim.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline  
Staro 29.12.2011., 11:21   #3880
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
Jesam, kad sam dobio mob normalno sam slao MMSove i primao prvih par dana, ništa nisam morao posebno aktivirat, čim sam stavio SIM karticu sve je prepoznao. A onda sam odjednom skužio da više ne mogu. I odonda se hebem s tim.
E onda da skratiš muke i sebi i nama napravi factory reset.(možda i rebot pomogne ako nisi gasio mob kojih 500-700-1000 sati).


@HONDA type R- Periodic Auto Sync: GMail, etc
Juice je offline  
Staro 29.12.2011., 11:30   #3881
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,830
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Mislim da nisi shvatio što sam mislio reć..
Kužim te skroz

To je advanced restore gdje vraćaš samo data.img, odnosno restoraš samo data particiju. Problem je što data particija pored aplikacija, kontakata i bookmarksa sadrži i gomilu automatski generiranih sistemskih podataka specifičnih za >taj< ROM, a koji su sve samo ne korisnički podaci (razni logove, dalvik cache...).

Ovo što ti napraviš:

Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Mislim, znam što pričam jer tako radim..
Dok je CM7 radio npr. na 2.3.5 a izašao je 2.3.6:
1. napravio sam Nandroid,
2. flashao novi ROM baziran na 2.3.6
3. stavio advanced restore
4. vratio lijepo SVE osim samog ROM-a
je zapravo ista stvar kao da si preko stare verzije ROMa samo preflašao novu verziju. Flešanjem ROMa automatski wipeaš sistemsku particiju i kopiraš nove fajlove na sistem. Data je netaknut. Tako je barem u slučaju CM7 i većine AOSP ROMova. Ne želim da me krivo shvatiš ali to što radiš nisi trebao raditi. Ovakvim restoranjem svaki put sa starog ROMa preneseš i aplikacije i razno "smeće" na novi ROM. Naravno da ti sve radi jer si i dalje zapravo na istom ROMu, samo si ga updejtao.

Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Eto, to ću napravit i kad CM9 baziran na ICS izađe iz ovih alfa i beta stanja..
I riskirat ćeš gotovo siguran bootloop

Zapitaj se zašto developeri u slučaju da im korisnik prijavi bug prvo što ga pitaju je da li je napravio full wipe prije flešanja. Sve ima svoje razloge
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 29.12.2011., 11:38   #3882
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,244
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova

I riskirat ćeš gotovo siguran bootloop

Zapitaj se zašto developeri u slučaju da im korisnik prijavi bug prvo što ga pitaju je da li je napravio full wipe prije flešanja. Sve ima svoje razloge
Da, jedno je stavljat update ISTOG rom-a a drugo je vraćat backup aplikacija, brojeva i ostalog nakon instalacije novog roma i još k tome baziranog na posve drugom OS-u

Ma vjerojatno ću kad ICS bude za svakodnevni rad napravit sve iz početka..

A za onaj prvi dio tvog posta se djelomično slažem, naravno da je uvijek poželjno "na čisto" sve radit ali eto i ovako radi bez problema, odnosno bez vidljivih problema, a to što je sad on pokupio malo "smeća" to je njegova stvar

__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 29.12.2011., 11:51   #3883
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,830
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Da, jedno je stavljat update ISTOG rom-a a drugo je vraćat backup aplikacija, brojeva i ostalog nakon instalacije novog roma i još k tome baziranog na posve drugom OS-u
Hm, npr Titanium čini restore aplikacija procesom koji je kompatibilan od Androida 2.1 (možda i nižeg) sve do 4.0 tako da nisam siguran što želiš reći. Aplikacija koja upravlja restoranjem zna koji OS imaš i zna gdje i kako kopirati potrebne podatke.

Već sam negdje pisao da se aplikacije u Android svijetu ponašaju kao sandbox - imaju 2 foldera, ne postoji nikakav registry koji ih veže za OS i to je u principu to. Te podatke možeš doslovno kopipejstat s moba na mob. OS jedino traži da se aplikacije smještaju na točno određeno mjesto i to je ono što se na ICSu možda promjenilo - vraćanjem starog data.img ti zapravo vraćaš Gingerbread hijerarhiju foldera čime bi napravio kompletan mess up Čak i Titanium je imao problema sa ICS-om i restoranjem appova dok nisu napravili par updejtova.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 29.12.2011., 11:52   #3884
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,327
Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
xlr: ne, nisam bio spojen na wi fi, iako sam i to kasnije probao ne bih li poslao MMS ali ništa.

Honda: vidiš, a ja sam se hebeno napatio da mi isključi autosinkronizaciju, jer mi je sam svakih par minuta se spajao na net i provjeravao gmail i pri tome kljucnuo po par kuna svakih par minuta (a na bon sam). Meni odgovara da kad me zanima, sam kliknem i provjerim mail, a ne da mi on sam bilo šta radi.

PS: hahahaha, danas se probah spojit na internet za vrijeme jutarnje kave. Odem na broadband postavke, prebacim na internet (bilo na MMS?!?!) i spoji se. Imao 45.83 kn saldo. Pokrenem google, otvorim 24 sata, on učita, ja odmah izađem van. I to je sve, samo za probu. Provjerim saldo a ono 1.63 kn hahahahahaa....u 15 sekundi on mene bacio u bankrot. Jebo te broadband da te jebo (ako si na bon kao ja).

Jer palo mi na pamet, možda neće slat MMS-ove ako je i Broadband krivo postavljen te internet ne šljaka. Jesu to svoje usko povezani ili nemaju veze jedno s drugim? Jer postavke APN-a su otprilike identične za oboje.

Opet ne shvačaš. internet postavke data su samo za broadband


Pošto si na bonovima, normalno ti guta jer nemaš mobilni internet paket.
Odi na Internet na mobilnom telefonu i izaberi.


Citiraj:
Internet postavke 

Aplikacije / Postavke / Bezicno i mreza / Mobilne mreze / Koristi paketne podatke (opcija mora biti ukjucena) / Pristupne tocke (APN) / tipka Menu / Novi APN

Ime: Internet

APN: gprs0.vipnet.hr

Proxy: 212.91.99.91

Ulaz: 8080

Korisnicko ime: Nije postavljeno

Sifra: Nije postavljeno

Posluzitelj: Nije postavljeno

MMS centar: Nije postavljeno

MMS proxy: Nije postavljeno

MMS ulaz: Nije postavljeno

MCC: 219

MNC: 10

Vrsta provjere: Nista

APN vrsta: Internet

tipka Menu / Spremi


 
MMS postavke

Aplikacije / Postavke / Bezicno i mreza / Mobilne mreze / Pristupne tocke (APN) / tipka Menu / Novi APN

Ime: MMS

APN: mms.vipnet.hr

Proxy: Nije postavljeno

Ulaz: Nije postavljeno

Korisnicko ime: 38591

Sifra: 38591

Posluzitelj: Nije postavljeno

MMS centar: http://mms.vipnet.hr/servlets/mms

MMS proxy: 212.91.99.91

MMS ulaz: 8080

MCC: 219

MNC: 10

Vrsta provjere: Nista


APN vrsta: MMS

tipka Menu / Spremi

5x nazad za povratak u glavni izbornik

Nakon upisa postavki potrebno je iskljuciti i ukljuciti mobilni aparat.
Ovo su moje podesene postavke.



s time da data.vip.hr je gola broadband usluga. Na toj kartici koju koristim je samo broadban internet koju je predviđen za usb stick za spajanje laptope/ PC. Nikakva Voice usluga niti SMS
Dakle imam dvije sim kartice koju su u pretplati. Jedna je data broadban ( nema voice ) s 5Gb i druga je normalna kartica voice plus data sa 1Gb
A kad želim staviti svoju pravu onda namjestim u gprs0.

APN broadban i mms nije isto. Posve si krivo izmješao.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2




Zadnje izmijenjeno od: Dottore. 29.12.2011. u 12:08.
Dottore je offline  
Staro 29.12.2011., 12:21   #3885
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
APN broadban i mms nije isto. Posve si krivo izmješao.
Ma shvaćam, bez brige
Nisam brkao MMS i broadband, nego se nevezano za MMS išao malo spojiti na net preko moba, znao sam da ždere lovu jako ali da će mi čvaknut 50 kn za 10 sekundi, to fkt nisam znao. Znam da mi za to treba neka od tarifa i da je na bon najskuplje, ali ovo je fkt bilo pretjerano. Brijao sam da će mi možda skinut 5 ili 10 kuna za tih par sekundi a kad ono bankrot hahahaha....
To je nevezano uz MMS problem, samo sam isprobavao brzinu neta malo na mobitelu a da nije na wi-fi.
Postavke za broadband su mi iste kao ove koje si ti naveo osim, kao što i sam veliš pod APN mi je data.vip.hr. a ne gprs0.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline  
Staro 29.12.2011., 12:29   #3886
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,244
Ja sam ti vec bio prije spomenuo nemoj se igrat sa tim 3G-om za mms, jer će te s*ebat..

Treba bit oprezan sa tim a pogotovo ako ste van RH.. Ljudi moji, pričam vam iz frendovog iskustva, dooooobro pazite sa 3G-om..

U Italiji mu se upalio (sam od sebe, makar je bio 3G na manualno, isključen i ostalo) i došao mu račun od Teletine nakon par dana u iznosu od oko 600kn za svega, pazite sad ovo: oko 130 kB, da ponovim: 130 kilobajta..

U RH puno uzme, kao što si se Profileru i uvjerio, ali vani te odere do gole kože..

EDIT: naravno, ovo vrijedi više za pretplatnike nego bonaše
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 29.12.2011., 12:44   #3887
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,327
Imaš i u opcijama Data roaming pa si miran ako je isključen.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 29.12.2011., 19:47   #3888
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Ipak sam se vratio na oficijelni rom. Nisu ovi custom romovi za mene. Uvijek nesto nedostaje. Evo npr, kod ovoga zadnjeg MIUI roma par puta nisam mogao prekinuti poziv, pa mi se par puta restartao, a tu je i nedostatak "select all" u mailu. Znam da sam mogao staviti K9 mail, ali vise volim da mi ugrađeni preglednik radi kako treba.
WraGG je offline  
Staro 29.12.2011., 23:22   #3889
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
@ theprofiler, imam total S tarifu, bude mi dovoljna jer vecinu stvari rjesavam preko vibera ili skype-a a ostalo je ukljuceno u cijenu za 50 kn mjesecno a nisam uzeo na 2 godine nego na bez ugovora i mogu se skinut kad hocu i uzet drugu tarifu ako mi bolje pase, a net mi treba dost kad sam po terenu a posto sam ugl po zabitima edge brzina mi nije neki problem nakon 512mb

juice hvala
HONDA type R je offline  
Staro 30.12.2011., 14:16   #3890
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,882
Galaxy S3 imat će 3D prikaz?

Citiraj:
Društvu u kojem stanuju HTC-ov Evo 3D i LG-ev Optimus 3D trebala bi se pridružiti sljedeća generacija Samsungovog high-end telefona Galaxy. Tako će i Galaxy S3 biti opremljen tehnologijom za prikaz 3D slike bez korištena naočala, a trebao bi biti predstavljen na Mobile World Congressu u veljači.

Trebao bi biti pokretan četverojezgrenim procesorom, imati Super AMOLED Plus 720p ekran, LTE povezivost i 2GB RAM-a. Na njemu će se vrtjeti, posve očekivano, Ice Cream Sandwich.
Izvor
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 01.01.2012., 01:39   #3891
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Da li ima neki software koji je dobra alternativa HTC-ovom dialeru? (MIUI ima isto dobar). To se slažem sa Mikeyy-em jer to je "osnovna" funkcionalnost koja mi je prijeko potrebna.
Našao sam ga!
Idealna zamjena, nisam grešku našao.

Skini si exDialer, ja sam si skinuo i exDialer Dark Theme kako bi mi bio u crnoj boji, super izgleda.
Ima sve, dobar T9 (smart dial), ima speed dial.
Jedini problem mi je bio što sa njime nisi mogao ukloniti "missed call" ikonu iz notification bara. Ali i to je riješeno prebacivanjem Notigo.apk u system/app (moraš imati root). Kada to napraviš, istaliraš exDialer ponovno i tada dobijaš punu funkcionalnost, miče i propuštene pozive iz notification bara.
Mikeyy je offline  
Staro 02.01.2012., 17:58   #3892
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Imam galaxy s2 + (galnet) miui rom. Baterija je na tom romu prvih cca 10 dana trajala barem 1 dan, uz isto koristenje, uz isti krenel (siyah) itd. sad se odjednom skratila minimalno upola.. Battery stats pokazuje gotovo iste vrijednosti sad i kada je baterija trajala normalno.
Nikakve aplikacije nisam instalirao. Jednostavno, odjednom je poceo pit ko lud.
Možda netko ima ideju zašto ?
sh0kre je offline  
Staro 02.01.2012., 18:52   #3893
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Našao sam ga!
Idealna zamjena, nisam grešku našao.

Skini si exDialer, ja sam si skinuo i exDialer Dark Theme kako bi mi bio u crnoj boji, super izgleda.
Ima sve, dobar T9 (smart dial), ima speed dial.
Jedini problem mi je bio što sa njime nisi mogao ukloniti "missed call" ikonu iz notification bara. Ali i to je riješeno prebacivanjem Notigo.apk u system/app (moraš imati root). Kada to napraviš, istaliraš exDialer ponovno i tada dobijaš punu funkcionalnost, miče i propuštene pozive iz notification bara.
e bravo, već sam izgubio nadu
ehm, ima i swipe za pozive i sms. Imaš pivu
Propušteni pozivu ne rade na đinđeru, no mogu se maknuti - samo ga svajpaš u stranu.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 02.01.2012. u 19:02.
tor je offline  
Staro 02.01.2012., 19:37   #3894
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Rade propušteni pozivi na GB.

NotiGo
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1187025

Imaš u temi postupak, ali lakši je samo da izvučeš .apk datoteku, staviš si na sd karticu i sa nekim file managerom koji može pregledavati root direktorije (system/app) prebaciš .apk tamo.
Resetiraj da budeš siguran i isprobaj. Ako ti nemiče propuštene pozive prilikom otvaranja exDialera onda ga obriši i instaliraj ponovno (exdialer). Mora 100% onda raditi. Ja sam ga morao obrisati, nije htio drugačije.

Sada mi se ponaša kao i sistem dialer, miče propuštene pozive, radi super.
Uglavnom, poslao sam mu mejl da mi pošalje language datoteke, pa ako nema 500 linija teksta da prevedem na HR.

EDIT: Naravno, moraš imati root.
Mikeyy je offline  
Staro 02.01.2012., 20:04   #3895
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Ma znam, skužio sam kako se miče (napisao si u prošlom postu) samo sam htio napisati da je to problem do gingerbreada (2.3 pa naviše), a ne do dialera. Kad ga instaliraš na froyu sve je ok. A i ne moraš stavljati notigo, samo svajpaš propušteni poziv u stranu. Nije kao na klasičnom dialeru, da čim uđeš u propuštene - skloni se ikonica od propuštenog poziva, no radi iovako
tor je offline  
Staro 02.01.2012., 21:24   #3896
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Imam galaxy s2 + (galnet) miui rom. Baterija je na tom romu prvih cca 10 dana trajala barem 1 dan, uz isto koristenje, uz isti krenel (siyah) itd. sad se odjednom skratila minimalno upola.. Battery stats pokazuje gotovo iste vrijednosti sad i kada je baterija trajala normalno.
Nikakve aplikacije nisam instalirao. Jednostavno, odjednom je poceo pit ko lud.
Možda netko ima ideju zašto ?
Ista/slična stvar se meni počela događati na HTC Desire neki dan, evo quotat ću svoj post s drugog foruma :

Citiraj:
Od prije 2-3 noći mi se počelo nešto jako čudno događati. Naime, baterija na mobitelu je mojom normalnom upotrebom trajala dobrih 2-3 dana u prosjeku s čime sam jako zadovoljam, međutim od prije 2 dana baterija se troši abnormalno brzo. Jučer navečer je pala s 100% na 93% u pola sata bez da sam taknuo mobitel, a prošlu noć sa ~50% na <15% dok sam spavao. Od prekjučer do jučer izdržala je ukupno 1d 4h s gotovo nikakvim korištenjem. :S
Nikako mi nije jasno zašto se to odjednom usred noći počelo događati i što je moglo utjecati na to. Bilo kakva pomoć je dobrodošla.
Na mobu je stock Froyo 2.2.2
D.O.M.I. je offline  
Staro 03.01.2012., 00:46   #3897
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Uz nešto drugačije uvjete, ali to je to... Ako nekak dođem do rješenja napišem ovdje
sh0kre je offline  
Staro 03.01.2012., 07:44   #3898
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
pa probaj s resetom baterije (istroši je skorz da ti se mob ugasi, stavi ga na punjač, ostavi preko noći da se napuni skroz plus dodatnih 1h minimalno na punjaču, upali ga, odi u recovery i napravi wipe battery stats).
tor je offline  
Staro 03.01.2012., 10:10   #3899
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
to sam isto napravio ali putem battery calibration aplikacije, probat cu i iz recoverya kak si rekao.
sh0kre je offline  
Staro 03.01.2012., 10:18   #3900
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
hm, mislim da ćeš doći na isto, ali probaj - niš te ne košta. A možda je jednostavno bakterija dala svoje. Koliko je stara?
tor je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na