Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2006., 22:20   #181
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
ne kuzim, fcs je zadnja stvar zbog koje bi se to trebalo desavati...
eventualno probaj ostaviti ove components koje imamo mcg ili ja, a ove druge dodaji postepeno i prati promjene
morph je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2006., 00:04   #182
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 900
Rješenje mojeg problema najvjerojatnije leži u tome što uz Foobar imam otvoren i Last.fm u trayu, i zato ruži na početak svake pjesme... IPAK nije stavr u samom Maxtoru, phewwwww.....
Ladybug je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2006., 16:31   #183
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Ima pitanjce. Nisam nigdje vidio opis ili sam slucajno preskocio opis. Naime htio bih promijeniti boje u playlisti. Kako to uradit. MAlo sam se zezao i nisam uspio naci.

spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 18:22   #184
weedos
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Lokacija
Postovi: 210
imas ih vec predefiniranih za Azrael.fcs, a kako izgledaju mozes vidjeti ovdjde http://neksus.wincustomize.com/photo...570&UID=500539
a da bi ih promijenio ides na File->Preferences->Display->Columns UI->Playlist View i tamo pod Globals u Variables trazi: // Choose the color scheme you like!. Ispod tog popisa imas $puts(color_scheme,x) umjesto x stavis broj koji odgovara color schemu koji ti se svidja. Pozz!
weedos je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 18:54   #185
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor weedos Pregled postova
imas ih vec predefiniranih za Azrael.fcs, a kako izgledaju mozes vidjeti ovdjde http://neksus.wincustomize.com/photo...570&UID=500539
a da bi ih promijenio ides na File->Preferences->Display->Columns UI->Playlist View i tamo pod Globals u Variables trazi: // Choose the color scheme you like!. Ispod tog popisa imas $puts(color_scheme,x) umjesto x stavis broj koji odgovara color schemu koji ti se svidja. Pozz!

hvala. Jos me zanima kako PO ZELJI promijenit svaku boju zasebno. Boju teksta,boju pjesme koja svir itd itd.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 19:03   #186
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
hvala. Jos me zanima kako PO ZELJI promijenit svaku boju zasebno. Boju teksta,boju pjesme koja svir itd itd.
preferences--display---columnsui---playlist view---colours&fonts

obrati paznju na ovu napomenu dolje (item specific colours can be overriden in the style string)
znaci ako ti nece htjet mijenjati u ovom gorenavedenom izborniku (to valjda ovisi o fcsu)...moras ici na columns i globals opcije i mijenjati kod u style tabu
morph je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2006., 00:28   #187
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
morph je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2006., 00:31   #188
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor morph Pregled postova

fala, samo mi reci gdje da iskopiram te fileove, jer kad odzipam dobijem Fodler, i jedan file,,, gdje što stavim...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2006., 00:37   #189
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
probaj otpakirati sve fileove u components folder (pa restart foobara), ja imam neku raniju verziju gdje je bio samo jedan file
mislim da je najvaznije da ti dll file bude lociran u components folderu
morph je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2006., 01:07   #190
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa je, ali mi javi error na otvaranju foobara... probat ću sutra, sad mi se ne da...
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2006., 20:20   #191
weedos
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Lokacija
Postovi: 210
ajde ako se nadje koja dobra dusa, da mi objasni kako napravit full backup foobara ako su mi svi fajlovi unutar foobar direktorija. hoce li biti dovoljno da arhiviram i backupiram cijeli foobar2000 direktorij iz Program Filesa, da mi ostanu svi layouti, kolumne, playliste, .fcs-ovi? to mi je jako bitno, jer nemam neku posebnu zelju namjestat sve to ponovo svakom novom instalacijom windowsa...
weedos je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2006., 13:23   #192
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Samo backupiraj cijeli foobar2000 direktorij.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2006., 00:32   #193
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
OT: Ne kuzim zasto ovaj thread nije STICKY
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2006., 12:50   #194
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.01.2012. u 00:59.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2006., 17:08   #195
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja bi isto da bude sticky, jer kad može biti sticky: Bubba is NOT Flash gordon anymore, onda može i ovo biti sticky!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2006., 20:58   #196
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
ma program je legendaran

tek sam sad počeo kužit kaj sve radi


btw. kaj ono odbrojavanje odbrojava kolko sati mjuze imam preslušano?
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2006., 21:24   #197
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.01.2012. u 00:59.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2006., 01:31   #198
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Mozes li ti meni srediti da foobar izgleda kao na slici 4,6 i 7 i lijepo mi posaljes na mail cijelu instalaciju + cfg file ?? Placam cevape,pivu i kinder cokoladu.
Od Onih svih foobar setupa ja imam samo 1. i jednu verziju 14. (ako te zanima pm, ali ne jamcim da ce to sa prebacivanjem sljakat), ove ostale sam stavio kao primjer: nuts :
E sad kako imam dobre volje i vremena mogu ti pomoci oko ovoga jer je autor
podijelioto sa svima

Rijec je o postu 3389 na ovoj stranici
covjek je stavio sve od a do z, ja nisam isprobavao tu konfiguraciju jer me u cijeloj prici buni ovaj dio "The covers must be in "C:\Documents and settings\YOURUSERNAME\Application data\Foobar2000\cover" folder in PNG in 80x80."

1.Vodi racuna da ti na foobar utjecu fontovi i visual style

2.Znaci treba ti (kao i za manje-vise sve ove nove konfiguracije)
foobar 0.9.4.1.
single column playlist & track info mod
+ jos
foo_run
foo_cwb_hooks
unofficial playcount

sve drugo imas na ovom linku gore. ja nisam isprobavao mozda budem, ne svidja mi se ova opcija da coveri moraju biti u 80x80 png formatu mislim da se to moze zaobici, nisam siguran tocno kako.

Zadnje izmijenjeno od: morph. 19.10.2006. u 23:56.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2006., 10:51   #199
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Ja bio uvjeren da sam ovo bio stavio kao sticky...starim, *ebote.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2006., 15:29   #200
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
@mcg zapravo sam imal 2 pitanja i onda u trenu kad sam postao sam skužio da mi se odgovor nalazi par postova iznad mog i onda sam jednostavno postavio drugo pitanje

Thx
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 02:46   #201
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Kako su se neke stvari promijenile od Crnovog tutoriala, te zbog interesa koji postoji napisat cu mali dodatak tako da ne objasnjavam svakom pojedinacno.
Nesto od ovoga sam vec bio napisao, ali nestalo je kod onih upgradeova foruma.


Osnovne stvari i princip funkcioniranja objasnjene su u Crnovom vodiču, prvoj stranici ovog topica, pa ako ste novi dajte si truda i procitajte.
Foobar prikaz pojedinih naslova/izvođača itd. temelji na tagovima, pa preporučam da budu sređeni.

Foobar i komponente
Znaci zadnja verzija Foobara je 0.9.4.1 vodite računa da se foobar konstantno razvija i izlaze nove verzije
kako samog programa tako i komponenata.

Listu komponenata za verziju 0.9.x koja se updatira jos uvijek mozete naci ovdje. Zadnju verziju Foobara ovdje
Gledajte da su vam komponente koliko-toliko update, znalo se dogoditi da nesto ne radi kako treba zbog verzije foobara/komponente

Za vecinu novijih konfiguracija bit ce vam potreban Single column playlist (stranica, topic).


Ovo su komponente
koje ja imam u C:\Program Files\foobar2000\components meni apsolutno sve funkcionira, nema memory leakova (a znaju se dogoditi kod nekih novih ili beta verzija komponenata).
Najvjerojatnije vam sve nisu potrebne - kod popisa komponenti imate linkove na stranice/topice sa opisima pa vidite sto vam treba a sto ne.
Osim njih u C:\Program Files\foobar2000 imam ove komponente (bitne kod mijenjanja buttona)

Columns playlist


U Crnovom vodiču naveden je postupak mijenjanja izgleda Columns Playlista importiranjem fcs fileova

Ovdje mozete skinuti moju kolekciju *.fcs-ova koje su vlasnici podijelili sa drugima (znam da bi bilo idealno kada bih uz svaku mogao dati i sliku, ali to bi bilo jako puno posla)

Kod fcs-ova i opcenito izgleda vodite racuna o par detalja:
1.Visual style windowsa utjece na izgled foobara
2.Fontovi dosta utjecu na izgled
3.Cleartype (Desni klik na desktop---properties---appearance--effects--druga opcija) utjece na izgled pojedinih fontova
4.Kod izrade novog izgleda najcesce je potrebno napraviti resize pojedinih panela


Par primjera
Columns Playlist setupa

Još jedna bitna stvar kod columns playlista

Uocite da su kod pojedinih fcs-ova autori predvidjeli vise nacina na koji ce se prikazati pojedine kategorije. Tu mozete "gasiti" i "paliti" razlicite prikaze kako vam odgovara.

Buttons

Customize buttons prozor otvarate sa desnim klikom na button panel---customize
Buttonse mozete dodavati na vise nacina:

Na ovaj nacin mozete dodati cijele kolekcije buttonsa koje se nalazeu formatu *.fcb.
Postoji i drugi nacin gdje mozete dodati samo pojedini button:
U prozoru Customize buttons idete na add(dodat ce separator po defaultu)---pa na change--u command pickeru odaberete koja ce biti funkcija buttona---opet u customize buttons prozoru kod image umjesto default odaberete custom i pod path stavite zeljeni *.png ili *bmp file.

Evo dvije kolekcije buttona, nesto je u *.fcb, nesto u *.png formatu.
Mozda ima i istih, nisam provjeravao...
Buttons1
Buttons2

Track info

Track info prikazuje informacije o pjesmi koja trenutacno svira. Plugin za njega je foo_uie_trackinfo.dll (uocite da se razlikuje od foo_uie_trackinfo_mod.dll sto je slicno, ali ipak drugacije)

Znaci track info modificirate sa desnim klikom i settings opcijom.


Za Default line ending style, scroll speed, scroll steps i scroll end delay se preporuča da budu kao na slici (bilo je nekih bugova ne znam jesu li ispravljeni)
U formatting string se upisuje kod - par txt fileova sa track info kodom

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U zadnje vrijeme sve vise se umjesto Columns playlista koristi Single column playlist.
Par primjera 1234

Evo konkretno za ovaj prvi kako izgleda layout (na treci horizontal splitter odozgora stavljen autohide):

Znaci umjesto columns playlista se koristi single column playlist. Rijetko kad se upotrebljava u full screen setupima.

Modificira se vrlo jednostavno desni klik na panel i settings.

Po defaultu opcija playlist--active nije aktivirana - aktivirajte je jer inace cete imati problema sa prebacivanjem između playlista (znaci kod active mora biti kvačica)

Dalje je manje vise jednostavno - kod se sastoji od dva dijela item display i group display. Eventualno problemi u prikazu mogu nastati kod row heighta pa vodite računa da bude dovoljno velik



Kod novijih setupa sve je popularnija upotreba track info moda (foo_uie_trackinfo_mod). Za razliku od običnog track infa podrzava background
image i cover art kao npr. ovdje - uocite sivu liniju koja ide preko cover arta i "otkriva" ga kako pjesma odmice.
Takvi setupi zahtijevaju i smjestanje imagea koji ce sluziti kao background u odgovarajuci folder.



Meni osobno je jos uvijek drazi (i pregledniji) columns playlist jer nisam nasao nacin kako natjerati single column da prikazuje covere iz c:\program files\samurize\covers (ako netko zna neka kaze)

Za kraj par "novijih" setupa za single column
Post 3389
post 3297
post 3685 i 3692
post 3675
post 3646
post 3598
post 3547
post 3640
post 3422

To bi bilo manje vise sve sto mi pada na pamet, pitajte u ovom topicu ako vas nesto zanima. Po mogucnosti da ne budu pitanja tipa: "Hoću i ja ovo" Navedite tocno sto vam nije jasno, ja mogu pomoci oko ovih jednostavnijih stvari.
Uvijek vam dobar izvor informacija moze biti HydrogenAudio forum (mada su tamo malo nabrijani zbog velikog broja pridoslica i upitne organizacije)
Nadam se da su neke stvari sad koliko-toliko jasnije, ako vam je post pomogao *klik na vagu*: hello2 :

Zadnje izmijenjeno od: morph. 20.10.2006. u 22:48.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 13:19   #202
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 900
Kako eksportam svoj Foobar leiaut negdje van? :$ I kako ga poslije importam nutra?
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 13:33   #203
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
Kako eksportam svoj Foobar leiaut negdje van? :$ I kako ga poslije importam nutra?
Ja radim backup config filea foobar.cfg koji se nalazi u C:\Documents and Settings\USERNAME\Application Data\foobar2000
(da bi se folder application data pokazao potrebno ukljuciti "show hidden folders"). Moguce je da bude smjesten i negdje drugdje ovisno o opcijama odabranim kod instalacije, pa ce mozda biti potrebno potraziti ga sa search.

Export-import se vrsi jednostavnim copy-paste foobar.cfg u gorenavedeni folder.

Takav nacin nije idealan, jer vraća cjelokupno staro stanje. Ukoliko ste npr. u medjuvremenu u media library dodali neke nove stvari morat cete napraviti rescan media library. Po meni to je i jedini nedostatak (lako rjesiv buttonom "rescan media library).
morph je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 22:44   #204
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,336
tooo caree svidio mi je tvoj components.zip koji ima svega šarenoga
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 23:56   #205
Jurko
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zg, Kvatrić
Postovi: 148
Please help, ludim.

Ako sam podijelio foobar na 3 columne, baš kako je crni napisao na prvoj stranici. Ja izaberem da mi svira 10 pjesama, nasumce odabranih, tak da u album list odaberem pjesmu -> desna tipka miša -> send to playlist, i tak deset pjesama. Problem je ako hoću još malo pogledat album list, i stisnem lijevu tipku miša na nekom izvođaču on mi automatski izabire sve pjesme tog izvođača, te ih počne svirati čim završi pjesma koja trenutno svira (makar to bila prva od ovih 10 koje sam izabrao). Kako ja mogu u bilo kojem trenutku dobit trenutnu playlistu koju sam si nasumce odabrao, a da u isto vrijeme mogu čačkat po lijevoj strani po album list-i?

Zahvaljujem.
Jurko je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2006., 00:13   #206
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Jurko Pregled postova
Please help, ludim.

Ako sam podijelio foobar na 3 columne, baš kako je crni napisao na prvoj stranici. Ja izaberem da mi svira 10 pjesama, nasumce odabranih, tak da u album list odaberem pjesmu -> desna tipka miša -> send to playlist, i tak deset pjesama. Problem je ako hoću još malo pogledat album list, i stisnem lijevu tipku miša na nekom izvođaču on mi automatski izabire sve pjesme tog izvođača, te ih počne svirati čim završi pjesma koja trenutno svira (makar to bila prva od ovih 10 koje sam izabrao). Kako ja mogu u bilo kojem trenutku dobit trenutnu playlistu koju sam si nasumce odabrao, a da u isto vrijeme mogu čačkat po lijevoj strani po album list-i?

Zahvaljujem.
Vrlo jednostavno : desni klik na album list>settings>maknes kvačicu sa "auto send to playlist"
tu ujedno mozes i odrediti funkciju double i middle klicku
morph je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2006., 00:17   #207
Jurko
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zg, Kvatrić
Postovi: 148
Hvala!
Jurko je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2006., 15:28   #208
3NCORE
NePremium clan
Moj komp
 
3NCORE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrava,Zagreb
Postovi: 215
treba mmalu pomoc,ovaj plugin na pocetku je obrisan.Moze neko upload?
3NCORE je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2006., 21:26   #209
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
.....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.01.2012. u 00:59.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2006., 06:35   #210
3NCORE
NePremium clan
Moj komp
 
3NCORE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrava,Zagreb
Postovi: 215
Citiraj:
Preduvjeti
Skinite foobar2000 v0.9.2 sa službene stranice a nakon toga i ovu arhivu
sa kompletom plugina potrebnih za uspješno podešavanje programa: fb2k_Plugins.zip
Mislio sam na ovaj.
3NCORE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na