Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.07.2016., 15:13   #1771
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 991
Pozdrav svima,

vidim da u temi neki imaju iskustva s raskidom ugovora H1. Meni je ugovor istekao i prelazim na HT optiku. Zanima me povrat korisničke opreme, ja im moram poslat na adresu?

I jel raskid gladak?
sipe je offline  
Staro 14.07.2016., 11:31   #1772
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,075
Nabavio sam Fritza 7330,namjestio sam net i VoIP no IPTV nisam.
Ima li netko sa Fritzboxom i H1TV-om voljam exportati config da vidim kako su oni to namjestili da šljaka?
robimarko-bug je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2016., 13:00   #1773
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,075
Itko?
robimarko-bug je offline  
Staro 15.08.2016., 17:51   #1774
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
pa nazovi ih ljudi ih zovu za svakakve gluposti, slobodno ih ti nazoveš za takve smetnje...

UPDATE:



:mahanje_repom:
Eto, nakon nekoliko udara groma u zgradu i okolicu, te 2-3 poplavljena podruma i porasta broja VDSL korisnika u ulici, malo mi je degradirala brzina u odnosu na 17.04.2015.

Dakle, godinu i 4 mjeseca kasnije, situacija je sljedeća:



Uskoro stiže 120/80 tako da ne planiram se ni žaliti ni tražiti dodatna istraživanja i mjerenja oko ovoga. Istina je da mi je download brzina smanjena za 20% ali i dalje je to vrlo vrlo dobro.
Brko je offline  
Staro 15.08.2016., 18:06   #1775
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ak ti padne za 31% imas pravo na raskid ugovora
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline  
Staro 15.08.2016., 18:17   #1776
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Vako i nako nakon 01.04.2017. nemam više H1 tako da bumo se još malo strpili
Brko je offline  
Staro 15.08.2016., 21:14   #1777
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 411
Na sto se prelazi?

Sent from my x600 using Tapatalk
tutom je offline  
Staro 15.08.2016., 21:39   #1778
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bnet. Tj. na mog operatera kabelske televizije koji je powered by Bnet.
Brko je offline  
Staro 24.08.2016., 23:23   #1779
DZag
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Unhappy H1 telekom - korisničko iskustvo

-->
H1 TELEKOM JE KATASTROFA!!! Mi smo uzeli paket telefon + Internet kod H1 telekoma, i UŽASNO SMO NEZADOVOLJNI I FRUSTRIRANI, što me je i navelo da stavim ovaj komentar na forum. Kvaliteta Interneta im je NIKAKVA, i konstantno smo suočeni s problemima, od prvog dana do danas (godinu dana).

Na žalost, iz ugovora nam ne dopuštaju da izađemo, iako smo to izrijekom tražili više puta temeljem slabe kvalitete Internetske veze, koja je tako loša da se njome JEDVA uspijevamo služiti.
H1 telekom jednostavno ignorira problem i prave se da se ništa ne događa (naravno, samo zato da bi imali jednog korisnika više kojemu će otimati pare svaki mjesec, a za nikakvu uslugu) i da je kod njih sve u redu.

U prvih nekoliko mjeseci korištenja Interneta, zvala sam korisničku službu/tehničku podršku H1 telekoma gotovo DOSLOVNO SVAKI DAN zbog problema s Internetskom vezom i telefonom. Prestala sam po sistemu „pametniji popušta“ jer se ništa nije promijenilo.

Evo problema s kojima se svakodnevno suočavamo:


1. BRZINA INTERNETA NAJČEŠĆE IZNOSI 5-8mBit/s (IAKO IM UREDNO PLAĆAMO 30 Kn/mj NADOPLATE ZA 10-MBit Internet na koji su nam se ugovorom obvezali!!), i ima OGROMNE OSCILACIJE, zbog čega je veza slaba i stalno puca, kao i slabog signala. Brzina od 8-9Mbit/s u trenu padne na 0kbit/s i veza pukne. Svakih par minuta ili ponekad i sekundi. Veza im je STRAŠNO NESTABILNA, zbog čega je gledanje videa on-line putem internet veze H1 telekoma u domeni znanstvene fantastike.


2. Iako su nas uvjeravali prije potpisivanja ugovora da dva kompjutera mogu biti priključena istovremeno na H1 Internet, to nije tako. MA, NEMA ŠANSE DA DVA KOMPJUTERA BUDU PRIKLJUČENA NA INTERNET ISTOVREMENO I DA TO FUNKCIONIRA!!! Stranice se toliko sporo učitavaju, da to traje minute i minute, i još se pola običnih tekstualnih stranica ne otvori, nego pukne veza. NEMOGUĆE JE OTVORITI VIŠE NOVIH KARTICA ISTOVREMENO.


A, ako se nešto gleda on-line na jednom kompjuteru, NA DRUGOME NEMA ŠANSE OTVORITI NI GOOGLE!!! Potpuno bijelu stranicu!!!


3. Otvoriti e-mail poruku, to nije jednostavno kod H1 telekoma!!! A, ne! To traje bar 5 minuta, i iz bezbrojnih pokušaja i puno izgubljneih živaca pošta se konačno otvori, ili jednostavno moram zatvoriti poštu i pokušati kasnije, ili ju čitam preko smatrphone-a


4. UP-load je posebna priča kod H1 telekoma: Pokušavam poslati OBIČNU TEKSTUALNU E-MAIL PORUKU, stisnem „send“ , i umjesto da pošta ode, dobijem poruku „No Internet connection“ – PUKLA VEZA!!!


5. Da bih putem e-mail-a poslala najobičniji .pdf dokument ili fotografiju, za to se mora ČEKATI I ČEKATI I ČEKATI.... I onda još malo čekati da se sadržaj up-load-a, a onda kada ga želim poslati, e-mail client mi javi da file nije prikvačen jer je došlo do greške, ili veza pukne prilikom slanja.


Zamislite da u DANAŠNJE doba ne možete poslati e-mail poruku koja sadrži nekoliko privitaka. Možete li to uopće zamisliti? Na žalost, ja mogu, jer sam korisnik H1 telekoma.


A zamislite kako moji poslovni partneri mene doživljavaju kada im 5 privitaka dođe u 5 različitih e-mail poruka???!!!... Umjesto u jednoj.Svaki privitak ima manje od 2MB, ali ja ih ne mogu poslati sve zajedno u jednoj e-mail poruci - ma, nema šanse!!!!


I tako ja putem Internetske veze H1 telekoma šaljem PET (5) e-mail poruka, a u svakoj po 1 privitak nešto manji od 2MB, i TO SLANJE PET MAIL-OVA TRAJE UKUPNO SAT VREMENA!!! Kod drugog - kvalitetnog operatera, za to bi trebalo nekoliko klikova mišem, i sve bi bilo gotovo za par sekundi i otišlo u jednoj poruci. Za H1 telekom, i to je DALEEEEKAAA BUDUĆNOST! Za njih to je science fiction!


6. Slala sam H1 telekomu DOKAZE da sam kod sebe izmjerila niske brzine Interneta (sama mjerim raznim software-ima 5-8Mbit/s iako im UREDNO PLĆAM ZA 10Mbit/s), ali oni to ne priznaju. Tražila sam raskid ugovora navodeći sve ove probleme KOJI SU SVAKODNEVNA POJAVA, što su oni glatko odbili.


7. Zatim sam zahtijevala da njihova tehnička ekipa IZAĐE NA TEREN i izmjeri jačinu signala konkretno na mojoj lokaciji. U svom stilu i na bezobrazan način odgovorili su mi da će njihova TEHNIČKA SLUŽBA IZAĆI NA TEREN IZMJERITI SIGNAL ISKLJUČIVO O MOME TROŠKU!!!!


8. IZBJEGAVAJU BILO KAKVU PISANU KOMUNIKACIJU I PISANE TRAGOVE, pa čak i kada izričito zahtijevam pisani odgovor na žalbu oni me zovu na telefon! Ili, još je bolje, kada me ne uspijevaju dobiti na NJIHOVU FIKSNU LINIJU JER JE TOLIKO LOŠA, ZOVU ME NA MOBITEL!!! Bilo bi smiješno da nije tragično!!!


Osim loše kvalitete interneta, kod njih je loše SVE, uključujući njihovu internu organizaciju, i edukaciju osoblja:


1. Prilikom podnošenja zahtjeva za korištenjem njihovih usluga nisu mi dali nekoliko ključnih informacija o dokumentaciji koju im trebam priložiti, a zatim su mi zahtjev za priključenje odbili dok im ne dostavim i ostale podatke, I ZBOG TOGA MI JE ROK ČEKANJA NA PRIKLJUČENJE KRENUO IZ POČETKA, IAKO SAM IM NAGLASILA DA SAM RASKINULA UGOVOR S RANIJIM OPERATEROM i da mi je Internet nužan za posao!!! Zbog toga smo gotovo mjesec dana bili bez Interneta i telefona, a posao vodim iz stana!!!


2. Kada sam kontaktirala H1 radi zasnivanja pretplatničkog odnosa, dobila sam informaciju tom prilikom da je za priključak i sve ostalo biti potrebno 14 dana.
Kada je od podnošenja zahtjeva za korištenjem H1 usluga proteklo 14 dana oni mi JOŠ NISU ZNALI REĆI NI KADA bi do priključenja moglo doći!!!



3. Zatim, prilikom potpisivanja ugovora s njima, NITKO ME NIJE NI PITAO dopuštam li da podaci o mom telefonskom broju budu objavljeni u telefonskom imeniku, NEGO SU JEDNOSTAVNO MOJE PODATKE JAVNO OBJAVILI JAVNO PREKO INTERNETA BEZ IKAKVOG PITANJA!!!! Što je PROTUZAKONITO!!!


4. Prije nego smo postali korisnici usluga H1 telekoma, DETALJNO smo ih ispitivali o kvaliteti usluga, i između ostalog pitali smo ih JESU LI SIGURNI DA NA NAŠOJ LOKACIJI MOGU ISPORUČITI BRZINU OD 10Mbit/s, jer nam je to jako važno, i za obavljanje posla ali i inače jer volimo gledati filmove on-line. Odgovorili su da će PRIJE nego nas priključe, poslati tehničku ekipu na našu lokaciju i izmjeriti jačinu signala, te da će nas obavijestiti koliko su izmjerili, tako da možemo odlučiti hoćemo li koristiti njihove usluge ili ne.Objasnili su nam da je brzina od 10Mbit/s dovoljna za dva kompjutera, ali ako to bude 5 ili 7 MBit/s (primjerice) da to nije dovoljno za dva kompjutera da rade istovremeno - A TO JE NA KRAJU BRZINA KOJU NAM REALNO ISPORUČUJU!!!. PRIKLJUČILI SU NAS NA SVOJE USLUGE A DA NAS NITKO NIJE OBAVIJESTIO O BRZINI INTERNETA NA NAŠOJ LOKACIJI!! Poslala sam im žalbu, na što je stigao njihov pisani odgovor da je pogriješio njihov djelatnik koji nam je rekao da će prethodno ukopčavanju usluge izmjeriti signal na terenu, jer oni to ne rade!!!! To su sve odgovori koje smo dobili U POSLOVNICI H1 TELEKOMA prilikom popunjavanja zahtjeva.


Otkada smo postali korisnici H1 telekoma, NAJČEŠĆE POŠTU ČITAM PREKO SMARTPHONE-a, i isto tako odgovaram, jer si na taj način prištedim jako puno torture i živaca.


Kada želim imati STABILNU Internet vezu, POSTAVIM SI MOBITEL KAO MODEM ZA SURFANJE INTERNETOM PREKO KOMPJUTERA, jer Internet veza H1 telekoma STALNO PUCA!!!
H1 telekom meni tvrdi da je pucanje veze prilikom gledanja videa on-line stvar onoga tko postavlja multimedijske sadržaje i kvalitete njihove stranice, ŠTO JE NEISTINA, JER VEZA NE PUCA KADA PRIKLJUČIM KOMPJUTER NA INTERNET PREKO MOBITELA KAO MODEMA!!!

H1 telekom je prema meni pokazao takvu neprofesionalnost i nemar na svakom koraku da mi je žao što sam ikada postala njihov korisnik, i jedva čekam dan kada ću ih se uspjeti riješiti!!!

Dok im mi uredno plaćamo račune za nešto što ne isporučuju.

H1 telekom su Balkanci. Ponašaju se na način "take the money and run", međutim, to im ne može biti dugotrajna opcija. Jer ovako, OBEĆALI SMO SEBI DA NIKADA, ALI NIKADA VIŠE DOK SMO ŽIVI NEĆEMO BITI KORISNICI USLUGA H1 TELEKOMA!!! Jer, korištenje njihovim Internetom je SVAKODNEVNA TORTURA!!! A ne daju nam raskid ugovora, nakon toliko muke s njihovim vezama, što sam im puno puta opisala. OGORČENI SMO S H1 TELEKOMOM!!!
DZag je offline  
Staro 24.08.2016., 23:28   #1780
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
1. Stavi parametre veze iz routera. Vjerojatno si jako udaljen od centrale, loša parica, to bi HT kao vlasnik parica i infrastrukture trebao riješti. ista stvar bi bila kod svih operatera ako se ne preselite bliže centrali. U novim paketima je max brzina parice (veze) bez nadoplate
2.- 5. vidi 1.

Ovdje nije nikakva neprofesionalnost i nemar već loša infrastruktura koja i nije u njihovoj nadležnosti već HT-a. Da si na Iskonu, imala/o bi istu priču, istu frustraciju.
U slučaju da ne dobivate žično (lanom) 50% paketa od 10 mbps- 5mbps. Napravi uzastopna mjerenja preko Hakometra i pošalji preporučeno potšom da ako ne saniraju želiš raskid ugovora.
__________________
.
Ag008 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2016., 11:02   #1781
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 965
Baš to, ista priča već godinama. H1 na njihovoj infrastrukturi je posebna priča, ovo kad rokaju preko HT kablovinja zna ispast svakako. Ali long story short kao što i kolega veli, odradit hakometrom sva potrebna mjerenja i roknut prijavu. To se onda brzo riješi na ovaj ili onaj način.
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.5 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: Abit AI7
RAM: 4x1GB Kingston 400MHz
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Gigabyte GA-7N400
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: ATi 9800 Pro 128MB + Zalman VF700-Cu
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
HDD: WD 160GB
PSU: MS Platinum 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU1: ATi AIW 3D Rage Pro
GPU2: Diamond Monster II 8MB (Voodoo 2)
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline  
Staro 12.09.2016., 20:40   #1782
DZag
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Ma, nismo udaljeni od H1 telekoma, živimo u istom kvartu, možda 500 metara zračne udaljenosti od njihovog sjedišta u Zagrebu...

A oni tvrde (nakon tolikoh silnih žalbi njihovoj službi za korisnike) DA SU ZA NAS KUPILI KVALITETNU PARICU!!! To su nam IZRIJEKOM rekli.

Kompjuter stoji na metar od router-a, najviše 2.5 metra, drugi također, i signal ne valja.
tražili smo i da nam zamijene router, i daju nam novu kutiju - I TO SU NAM ODBILI!!!

Drugim riječima - Balkanska posla: plaćaj svaki mjesec skupu uslugu kojom se ne možemo NORMALNO koristiti, i koja nam uništava živce.

A uvjeravali su nas u sve suprotno prije potpisivanja, i to službene osobe zaposlene na šalteru u prizemlju zgrade H1 telekoma (otišli smo pješice tamo jer nam je toliko blizu stana!). Nismo lakovjerni, ne damo se navući na priče prodajnih predstavnika, stoga smo se s pitanjima o usluzi obratili SLUŽBENIM OSOBAMA, ALI OČIGLEDNO I ONI LAŽU!
Sve sam opisala gore u postu, NIŠTA IM NE VALJA: NI USLUGA, NI KOMPLETNA ORGANIZACIJA!

Vidim na više foruma da se drugi ljudi žale na iste stvari.
Također na njihovoh FB stranici.
(šteta što nisam pronašla te napise PRIJE prelaska na H1 telekom). Sada ne mogu dočekati da prođe još jedna DUGA, JAKO DUGA GODINA da pobjegnem od njih glavom bez obzira.

Evo nekih komentara korisnika koje sam pronašla na FB:
https://www.facebook.com/h1telekom/p...81713498540537
https://www.facebook.com/h1telekom/p...43990915646130
https://www.facebook.com/h1telekom/p...57956734249546
DZag je offline  
Staro 12.09.2016., 20:52   #1783
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,075
Umjesto da zoveš bezveze odradi mjerenja Hakometrom i onda ćeš tek nešto moći poduzeti.
Onda se žališ telekomu pa ako te i u drugostupanjskom postupku odbiju ide žalba Hakomu.

Ovako nećeš ništa postići,objavi barem parametre parice.
robimarko-bug je offline  
Staro 13.09.2016., 12:48   #1784
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
ROFL, stavljate iskustva korisnika od prije 2-3 godine.. Hah. To što ste blizu centrale ne znači ništa, tko zna koliko je stara linija i u kakvom je stanju.
BigMac je offline  
Staro 18.09.2016., 13:19   #1785
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Ma vidiš da @DZag trolla. Da je komentar ozbiljan stavila bi screenshot parametara parice iz modema. Vjerojatno radi za nekog drugog operatera pa nastoji malo popljuvati H1.

Što se H1 tiče moj dojam je da je ništa bolji/gori od ostalih, sve radi ok, kad je kvar poprave jednako brzo kao i drugi, net radi super, ukratko nemam prigovora.
alcro je offline  
Staro 29.09.2016., 07:22   #1786
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Uh kasnim ovaj put sa quarterly checkom, jel netko barata friškim informacijama za optiku
__________________
Kupujem VW Golf II 1.6D

"Dok je meni dvojke vozaću djevojke"
dashko je offline  
Staro 29.09.2016., 07:47   #1787
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Još ništa. Kao bit će nakon mrđanja u Optima telekom.
Brko je offline  
Staro 29.09.2016., 10:04   #1788
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Još ništa. Kao bit će nakon mrđanja u Optima telekom.
Pročitao sam tvoj post i shvatio mrdanje - no nisam razumio šta misliš pod time, i nešto meni ne da mira ja guglam "h1 optima" i prvi link je o spajanju istih pa se vratim nazad ovdje i tek onda shvatim šta si zapravo napisao.
__________________
Kupujem VW Golf II 1.6D

"Dok je meni dvojke vozaću djevojke"
dashko je offline  
Staro 29.09.2016., 10:08   #1789
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mrđanje iliti Merge-anje
Da, Optima tj. T-Com su usisali i H1
Brko je offline  
Staro 29.09.2016., 10:19   #1790
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mrđanje iliti Merge-anje
Da, Optima tj. T-Com su usisali i H1
Subjektivno, tvoje mišljenje, koliko smo (kao članovi, subscriberi) na*ebali ovim mrđanjem?
__________________
Kupujem VW Golf II 1.6D

"Dok je meni dvojke vozaću djevojke"
dashko je offline  
Staro 29.09.2016., 10:26   #1791
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nemam pojima.
Ja svoje odgulim do kraja UO i mene čeka bnet optika 120/80 + TV za 119kn prvu godinu i 240 drugu godinu tako da se ni je zamaram baš što će biti sa H1
Brko je offline  
Staro 29.09.2016., 11:37   #1792
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,683
@Brko
Di vidis da imas Bnet optiku? Ja sam gledao na par adresa po Splitu i sve je coax, max upload 15-20 Mbits
Nisan nikad ni cuo da Bnet provodi optiku
webstartm je offline  
Staro 29.09.2016., 11:46   #1793
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Već sam pisao o tome kod mene je lokalni provider kabelske televizije prodao veliki udio Bnetu. U kooperaciji sa (ericssonom mislim), razvukli su optiku po širem centru grada (i još razvlače). Sa optike po zgradama idu coax kablovi.
U mojoj ulici su stali. Pola je dostupno, pola nije, ali biti će jer se na proljeće radi nova struja/voda/kanalizacija/nogostupi pa to čekaju.

Ugl, ovi kojima je uvedeno, 120/80 + TV je 119 kn prvih 12 mjeseci, duplo idućih 12.

Naravno, nije to samo optika za bnet nego za sve, ali ja ću uzeti taj bnet kad mi bude dostupan.
Brko je offline  
Staro 29.09.2016., 11:52   #1794
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Znači HFC kao i drugdje gdje bnet ima mrežu.

Samo ovaj paket 120/80 je čudan ... Imaš kakav link?
__________________
viper je offline  
Staro 29.09.2016., 12:15   #1795
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Imam link. www.catv-047.hr i nekoliko telefonskih poziva da ako želim potpisati, to ću dobiti čim dođe do moje zgrade.
Brko je offline  
Staro 29.09.2016., 19:30   #1796
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Nevidim 120/80 paket Mozda si krivo cuo? a mozda su u šumi

Turbobrzi 30 (od 21/2,5 do 30/5 Mbit/s)
Turbobrzi 60 (od 42/10,5 do 60/15 Mbit/s)
Turbobrzi 80 (od 56/10,5 do 80/15 Mbit/s)
Turbobrzi 120 (od 84/10,5 do 120/15 Mbit/s)

Ja imam novi HFC u zgradi ali nedam bnetu ni blizu stana

Bilo bi dosta Off topica ?
__________________
viper je offline  
Staro 29.09.2016., 19:39   #1797
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Nevidim 120/80 paket Mozda si krivo cuo? a mozda su u šumi

Turbobrzi 30 (od 21/2,5 do 30/5 Mbit/s)
Turbobrzi 60 (od 42/10,5 do 60/15 Mbit/s)
Turbobrzi 80 (od 56/10,5 do 80/15 Mbit/s)
Turbobrzi 120 (od 84/10,5 do 120/15 Mbit/s)

Ja imam novi HFC u zgradi ali nedam bnetu ni blizu stana

Bilo bi dosta Off topica ?
Jesi kliknuo na link koji sam postao

120/15.... evo provjerio. Bilo 120/80 pa su spustili up. Imaš pravo.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 29.09.2016. u 19:45.
Brko je offline  
Staro 07.10.2016., 17:28   #1798
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Jel se ikako mogu saznati mogućnosti centrale na koju sam spojen.
Imam net preko H1 i uzeo sam Solo Net za 149 kn bez ugovorne obveze.

Max Rate(Up/Down) 920/20424 kbps mi se čini nekako slabo što mi pokazuje na routeru kad je on spojen na centralu. Ovdje u VU je sve novo, a s obzirom da sam u centru grada mi je malu čudno da ne ide barem do 50 mbps.
nforcerx.x je offline  
Staro 07.10.2016., 17:29   #1799
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
ADSL ili vdsl?
stavi pune parametre
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 07.10.2016., 17:47   #1800
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Link Status Connected
Rate (Up/Down) 797/5999 kbps
Noise Margin (Up/Down) 16.5/29.3 dB
Modulation Type ADSL_2plus
Line Attenuation (Up/Down) 12.7/19.4 dB
Output Power (Up/Down) 12.4/17.8 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Max Rate(Up/Down) 920/20416 kbps
Interleave depth 4
Annex Type AnnexA
CRC errors 1
nforcerx.x je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na