Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2017., 00:43   #1351
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
jel postoji koji soundbar sa FM tunerom + BT ?
Mozda Yamaha - KLIK
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 13:34   #1352
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 901
Mislim da sam pronasao ono sto trazim Yamaha YSP-2700
Stvarno ima sve sto treba...
robee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2017., 14:10   #1353
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Mislim da sam pronasao ono sto trazim Yamaha YSP-2700
Stvarno ima sve sto treba...
Izgleda ok. I Yamaha je
Ali da mi je znat kako taj zvuk iz jedne kutije dopire i sastrane i odostraga kako se hvale

Nisam protiv soundbara (i sam sam ih imao 2 komada) ali nije usporedivo ni sa osnovnim 5.1 sistemom. Da ne kazem kako neki soundbarovi dosežu cijenu omanjeg "kina" u gradu
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 14:34   #1354
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 901
Mislis da nije usporedivo?
Iskreno, uopce vise nisam toliko zahtjevan kao prije tako da jednostavo zelim kvalitetan zvuk za glazbu i film i to sve bez puno kompliciranja. Posto sam dugo vjeran Denonu, zelim istu razinu kvalitete a ova Yamaha mi djeluje tako. Naravno prvo to zelim cuti
robee je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 14:43   #1355
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Mislis da nije usporedivo?
Za "bez komplikacija" je soundbar to sto trazis. Za zvuk, neeee bi bas rekao.
Iskreno nisam čuo ove skuplje od 4000+ kuna, ali ovi do te cifre su bili onak, ok. Puno bolje od piskutavaca iz TV-a. Ako kupiš, javi pliz rezultate. Baš me zanima.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 15:29   #1356
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
@robee
Da kojim slucajem radis upgrade sa tv speakera na soundbar bio bi mozda cak i zadovoljan, ali sa punokrvnog 5.1 na soundbar... mislim da ces ostati debelo razocaran.

@gabre
Atmos je poviseni 5.0 pod plafonom?
To sto suondbarovi podrzavaju atmos, dtsma, ddthd je jedan par opanaka, a kako to sve prezentiraju, je sasvim drugi.

Osnovni 5.1 srednje i srednje nize klase sa risiverom sposobnim za dd, dts, dts hdma i dd thd... puna saka brade.
Bilo i jos jako dugo ce biti.
A kablovinjo, a jebiga... nuzno zlo.
Ako ih bas ne zelis vidjeti, a MORAS ih sakriti... najelegantnije rijesenje su suplje plasticne kutne lajsne. Pa se "siris" kako te volja. Imaju cak i svoje kutije za cinceve zvucnika.

Sent from my Redmi note 3 pro
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 16:58   #1357
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
koliko sam vidio na onim slikama onog soundbara sa atmosom,
ima dedicirane zvucnike naprijed i na straznjim satelitima koji pucaju u strop, sto se pokazalo jos najboljim ako imas glatki strop, jer je disprzija zvuka bolja i posto zvuk putuje duplo duze, imas veci dojam visinksih efekata, uopce ne znam kako se kaze na hrvatskom za to. (height/top effects)
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 17:30   #1358
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
@robee
Da kojim slucajem radis upgrade sa tv speakera na soundbar bio bi mozda cak i zadovoljan, ali sa punokrvnog 5.1 na soundbar... mislim da ces ostati debelo razocaran.

Osnovni 5.1 srednje i srednje nize klase sa risiverom sposobnim za dd, dts, dts hdma i dd thd... puna saka brade.
Bilo i jos jako dugo ce biti.
A kablovinjo, a jebiga... nuzno zlo.
Ako ih bas ne zelis vidjeti, a MORAS ih sakriti... najelegantnije rijesenje su suplje plasticne kutne lajsne. Pa se "siris" kako te volja. Imaju cak i svoje kutije za cinceve zvucnika.

Sent from my Redmi note 3 pro
Hm, toga se i bojim
Nebitno, ako valja valja ako ne idemo dalje po starom uz kupnju kanalica i razvlacenja kabolova
robee je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 19:39   #1359
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869


Ovo sam ja ugradio prije jedno 7-8 godina u cijelu kucu i do sada sam ih jedno 5 puta otvarao i provukao kroz njih sumu kablova. Odlicna stvar.
Ima za uzeti i dedicated kutije koja se namontira na lajsnu ako zelis utikac, đek i sl.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 21:30   #1360
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 641
Dobre su ove lajsne, di ih ima za kupit ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2017., 09:25   #1361
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 901
Vec imam drvene parket lajsne tako da u obzir dolaze jedino tanke kanalice sto je u konacnici i najjedtinija opcija s obziorm na vec postojecu opremu.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2017., 21:17   #1362
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Update. Na nekim jos nema zavjesa, ali pomogle su zvucno









__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 01:07   #1363
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
Ovo ispod je pravi setup, a ne to tvoje

Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
jutros mica stol, ormar, sve zivo ispremjesta:



budem prepitura sobu ovo lito vjerojatno...
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 02:54   #1364
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Update. Na nekim jos nema zavjesa, ali pomogle su zvucno


super, mozda malo prejako osvjetljenje za nocno gledanje, ali super.

Jel ti kalibracija dobro odradila, nisu ti ovi straznji glasniji od prednjih posto su tako jako blizu glave?

U svakom slucaju ugasi Dynamic EQ u postavkama receivera, jer ti to samo boosta straznje zvucnike i bas.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 09:23   #1365
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ovo ispod je pravi setup, a ne to tvoje
Vidio jucer. ali recenica "sve zivo ispremjesta" me odvalila
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 09:29   #1366
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
super, mozda malo prejako osvjetljenje za nocno gledanje, ali super.

Jel ti kalibracija dobro odradila, nisu ti ovi straznji glasniji od prednjih posto su tako jako blizu glave?

U svakom slucaju ugasi Dynamic EQ u postavkama receivera, jer ti to samo boosta straznje zvucnike i bas.
Osvjetljenje od philipsa je super, mob slika ko da je iza 200w lampa Kalibracija je super odradila, straznji su isti kao i svi. Dynamic eq mi je off, ne volim takav zvuk. Ali Dynamic Volume koristim po noci. I super radi na light ili medium. Trazim par dana po forumima dal se moze napravit jedan gumb na daljincu da to upali bez 7 klikova kroz menu ili mobile app. Zasad ne nalazim

Danas idem do bauhausa po nke letvice ili one gumene odstojnike za atmos prednje. Naime, rade super ali im je centar zvuka merar ispred moje glave. Tako da ih moram nagnut jos 15 stupnjeva da dodje do kauca... i naravno dat im +2db...

Poledao sam SVE atmos filmove valjda u 7 dana pa trazim favorite.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 13:47   #1367
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Evo napokon uhvatio vremena za poigrati se sa "pretvaranjem" sivih zvučnika u bijele
Pa evo moj odokativni proces, a usput i par savjeta i zaključaka, možda nekom pomogne ako bude u sličnoj situaciji.

Nakon istraživanja se ispostavilo da mi je za ljepilo najbolje koristiti ljepilo u spreju.
Konkretno sam kupio ovo http://www.akustikstoff.com/Fastenin...0-ml::737.html

Inače, super je dućan za naručiti.
Jednostavno se napravi narudžba, pošalju u roku od 24 sata, na vrata dođe kroz 2-4 radna dana.
Poštarina je besplatna za iznad 20 eura, što je meni taman i ispalo skupa sa platnom.

Platno sam isto od njih naručio (http://www.akustikstoff.com/Pre-cut-...5-cm::597.html) jer sam u Hrvatskoj našao sam "prljavo" bijelo akustično platno, nisam nigdje našao baš skroz čistu bijelu.

Za wharfedale mi je proces bio malo zafrkan jer nemaju klasičan grill koji se može lako ukloniti, nego se mora rastaviti zvučnik.


Kako je izgledao u početku
1


Kabeli nisu baš dugi pa se trebalo sve polako da se ne bi nešto počupalo
3


Nema nikakvog načina za skinuti grill jer je sve zalijepljeno direkt na glavnu plastiku
2


Dakle mic po mic skidanje
4


Goli zvučnik
5


Stražnju/bočnu plastiku sam sprejao sa nekom defaultnom bijelom mat bojom koja je dobra i za plastiku.
Ovo je tek prvi sloj, stavio sam ih 3 u razmaku od par sati.
6


Prvo sam nanio sprej/ljepilo po rubovima i pričekao 10ak minuta (po uputstvima na spreju bi trebalo 15 minuta pričekati prije nego spojiš što želiš zalijepiti), ali preporučam da se pričeka samo 5 minuta jer se već tada dobro zaljepi a opet ne bude pretvrdo da nemožeš korigirati u slučaju potrebe.
S prvim zvučnikom sam se malo više namučio zbog toga, ali drugi je stvarno išao lakše i bolje
7


Mora se stvarno oprezno natezati, i to jako dobro natezati kako ne bi ostali namreškani dijelovi.
8


Ovo je slika tek nakon nekih pola sata valjda.
Zvučnik je koma za stavljanje mrežice zbog svog oblika, toliko sam se morao iznatezati milimetar po milimetar kako bi to odradio kako treba.
Fali mi nakon ovoga još jedna slika, izrezao sam viškove platna, ne zbog estetike (jer se naravno to ni ne vidi) koliko zbog toga da mi lakše i bolje stražnji dio zvučnika uđe i dobro se poravna jer je sve na knap.
9


A ovo je rezultat
10


Znak vraćen na oriđiđi mjesto
11


Par slika zvučnika u prostoru
12 13 14 15


Ako mi ostane štogod vremena, možda sutra napokon postavim i ove crne roll on zavjese što sam kupio za ova 2 prozora.
A onda ću morati i napraviti malo specifičan stalak za desni zvučnik, ali o otom potom

Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Update. Na nekim jos nema zavjesa, ali pomogle su zvucno
Fino fino
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 18.03.2017. u 13:54.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 16:13   #1368
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,012
Super slike i posla i boravka. Super je uređen prostor.

Mogao si nabacit slike i ostalih dijelova prostora
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 16:23   #1369
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Thanks

Ima solidan broj slika par stranica prije - http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1233.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 20:30   #1370
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Estetski ti je dnevni boravak fakat izvrstan, međutim čini mi se da bi trebao malo eksperimentirati sa pozicijom glavnih zvučnika.
Prema mojim iskustvima, ovakav položaj u samom kutu nije optimalan osim za posebnu vrstu zvučnika, tzv. Horne, koji su konstrukcijski predviđeni baš za taj položaj.
Kod dinamičkih zvučnika blizina kuta u pravilu negativno utječe na definiciju basa, odnosno kolokvijalno "muljavost".

Možda ti to utječe na feng shui, ali probaj ih malo izvući van iz kuta, i približiti koiiko je moguće do ruba platna. Pomoći će i lagani toe-in. Barem eksperimenta radi, kladim se da će bas biti čujno čvršći, a detalja više.

Zavjese i estetski privlačan tepih će biti dragi ženskim članovima familije, a u zvučnom smislu ponešto smanjiti odjek, koji je sigurno prisutan u relativno praznoj prostoriji.

Probaj, ništa nećeš izgubiti a dosta saznati. Pa makar i vratio sve Nazad kako sad je.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2017., 21:05   #1371
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Igorr - preedoobro. Ovo platno me sad pika. A nemam kamo u 45m2 stanu sa takvim egzibicijama
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2017., 08:56   #1372
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Estetski ti je dnevni boravak fakat izvrstan, međutim čini mi se da bi trebao malo eksperimentirati sa pozicijom glavnih zvučnika.
Prema mojim iskustvima, ovakav položaj u samom kutu nije optimalan osim za posebnu vrstu zvučnika, tzv. Horne, koji su konstrukcijski predviđeni baš za taj položaj.
Kod dinamičkih zvučnika blizina kuta u pravilu negativno utječe na definiciju basa, odnosno kolokvijalno "muljavost".

Možda ti to utječe na feng shui, ali probaj ih malo izvući van iz kuta, i približiti koiiko je moguće do ruba platna. Pomoći će i lagani toe-in. Barem eksperimenta radi, kladim se da će bas biti čujno čvršći, a detalja više.

Zavjese i estetski privlačan tepih će biti dragi ženskim članovima familije, a u zvučnom smislu ponešto smanjiti odjek, koji je sigurno prisutan u relativno praznoj prostoriji.

Probaj, ništa nećeš izgubiti a dosta saznati. Pa makar i vratio sve Nazad kako sad je.
Jesu u kutu i nije idealno ali nisu ipak toliko nabijeni u kut koliko se čini na slikama.
IMG_3294 IMG_3295

Probat ću se jednom prilikom malo poigrati sa njima ali nemam nešto previše lufta za igranje, 5-10cm po smjeru :/

No kad mi stigne subwoofer ću ih postaviti na vjerojatno nekih 80Hz pa na gore, jer su sad na svojih max 28Hz, što bi također trebalo smanjiti dotičnu "muljavost"
Pod uvjetom da dobro pozicioniram sub u prostoru naravno.

U početku smo bili protiv njega ali promjenilo se mišljenje, tepih stiže čim negdje naiđemo na njega (u nedostatku vremena i prioritiziranja drugih stvari ga nismo još počeli aktivno tražiti, nego ovako kad smo usput negdje), zacrtali smo si u glavi kakav treba biti.

Crni roll on zastori su kupljeni, samo moram uhvatiti vremena za postaviti ih.

Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Igorr - preedoobro. Ovo platno me sad pika. A nemam kamo u 45m2 stanu sa takvim egzibicijama
A gle, u tvoju dnevnu bi se dalo i ugurati nekih 100"... Da ti povećam broj buba u glavi

Ali omani se toga za sad, super si sve sad složio i uživaj bar neko vrijeme u tome pa otom potom kreni u PJ vode
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2017., 08:59   #1373
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova

Ali omani se toga za sad, super si sve sad složio i uživaj bar neko vrijeme u tome pa otom potom kreni u PJ vode
Ovo si dobro rekao. S obzirom da mi je posao krenuo, jednostavno nemam vremena za sakrivanje kablova, instalaciju kanalica koje sam kupio i slično ušminkavanje nego slušam i gledam.
Daleko od toga da neću srediti prostor, samo će malo pričekati.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2017., 16:40   #1374
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Igorr - to je bas nabito, probaj ih povuc van i skroz prema toj polici.
Sad moras i prednje zvucnike olakirati, izgledali bi puno modernije.
Imas koju sliku bez mrezica koje su no no na zvucniku ako nemas djece koja bi gurala prste u njih
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2017., 17:43   #1375
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Neću na kraju ništa raditi (glede farbanja i sl.) sa prednjima jer ću ih zamjeniti.
Ova 2 floorstandera idu gore u radnu sobu a na ovo mjesto dolaze crni B&W 683

Poigrat ću se još malo sa pozicioniranjem kad uhvatim malo vremena, ali stvarno već sad zvuči to sve skupa jako solidno.

Može, uslikam koju i bez mrežica
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 19.03.2017. u 18:13.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2017., 19:39   #1376
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Ja dobio novu igračku - TW7300 i to moram pohvalit EPSON Hrvatsku.

Nakon zajebancije sa TW7200 gdje sam nakon 200 sati imao "dust blobove" i izdržao do nekih 800 sati s njim odlučio sam ga reklamirat, popravili oni to (u francuskoj) i nakon 50 sati opet. Ja vratio PJ i dobio u zamjenu TW9200 na privremeno korištenje (3 mjeseca privremeno).

Zamjenili mi TW7200 za novi 7200. Nakon 200 sati cca opet problem. Ista stvar, izgleda da cijele serije 7200 imaju problema s tim.

I ništa koristim ja TW9200 i zaboravio na svoje probleme s prašinom kao da ih nikada nije ni bilo, kad jučer dobijem poziv da je stigla zamjena za moj TW7200 i to u obliku TW7300.

Osmjeh od uha do uha. Upravo montirao novu igračku i sada se samo mogu nadati da nova serija nema probleme kao i prošla.

Eh da, na TW7300 je prisutna i motorizirana optika ,lense memory, PJ izgleda dvaput bolje bez tih kolutova za podešavanje optike...izgleda zbilja kao high-end.

Uz to dobio "4K" + HDR support.

Spoji na nVidia Shield i PS4 PRO.

Na prvu (imam još 0H) slika je oštra, oštra, oštra.

Prilažem dvije fotke a ako nekoga bude zanimalo kakav je, dajte mi nekoliko dana da se slegnu prvi utisci i da prožvačem malo sadržaja/gaminga i sl.


I na kraju veliko hvala Epsonu HR - ovakav support Epson korisnici uživaju vani ali ga nisam očekivao kod nas.

https://drive.google.com/open?id=0B9...EpMMjhYZnd5bjA

https://drive.google.com/open?id=0B9...UN5c1h0bUtUVU0

PS. standardno slike loše kvalitete od mene, ali tek toliko da malo začinim post da ne bude dosadno
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2017., 21:20   #1377
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
super napredak, ja se jos nisam stigao poigrati sa izradom ALR platna... bas me pati crna boja zbog refleksija.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 08:12   #1378
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Lijepo, svaka cast. Ja u međuvremenu kupio marantza sr5011 i našao neki njihov program za kalibraciju ali jos nisam imao vremena probavati.


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 14:20   #1379
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Kakav program?
Sam receiver ima Audyseyy
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 15:22   #1380
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
http://www.avsforum.com/denon-marant...eq-editor-app/

Znam da ima ali ovdje bi mogao više napraviti. Čitao sam o nekim stvarima pa bi probao uštimati, schrodereova krivulja npr. čisto za probu kako rade zvučnici i što mogu s njima.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na