Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2008., 23:19   #271
bsobak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 4
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova


jel podrzava max tv?
odnosno iptv?
da si ne sj... maxtv
hvala unaprijed decki na brzom odgovoru
bsobak je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 01:34   #272
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,671
E to ti stvarno ne znam. Zovi T-com pa pitaj
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2008., 09:47   #273
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Citiraj:
Autor bsobak Pregled postova
jel podrzava max tv?
odnosno iptv?
da si ne sj... maxtv
hvala unaprijed decki na brzom odgovoru
Hebemu miša potopira, čitajte s razumjevanjem. U bibliji manje - više sve piše (a i u xy postova).
Original Siemens NE podržava IPTV by T-Com (logično zar ne).
Ako trebaš IPTV by T-Com onda moraš "stavit" njihov firmware.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 23:34   #274
defs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Sv. I. Zelina
Postovi: 42
Jučer mi je roknuo grom u blizine kuće i nakon toga drugi kanal(line) na LAN-u mi više ne radi...uopće ne svijetli lampica kad zastekam kabel u router, jedino tu i tam malo trepne...Line 1 radi normalno! Ima li kakve pomoći za njega?

Zadnje izmijenjeno od: defs. 04.08.2008. u 11:46.
defs je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 16:36   #275
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Ako je samo Lan2 crknia dobro si prošao (sve Lan priključke kontrolira jedan čip). Ako ti "fali" priključaka stavi switch ili trebaš zamjenit čip. Očito je prva solucija jednostavnija.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 28.03.2011. u 08:51.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 18:38   #276
defs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Sv. I. Zelina
Postovi: 42
Ako stavim switch, dal ce konekcija biti jednake brzine kao i dva odvojena port-a? Jos mi nije isteklo 2 godine ugovora sa t-comom pa me zanima dali je router pod garancijom?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 28.03.2011. u 08:51.
defs je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 19:11   #277
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Da razjasnimo nešto najprije. Konekcija prema internetu će biti ista kao i prije (dok je taj dio ispravan), možeš testirat sa speedtestom.
Switch na Lan portu ne usporava promet dok isti nije konstantno preko 100 Mb (u kućnim uvjetima jako jako rjetko). Rezultat, slobodno stavi 100 Mb switch i uživaj.
Još jedan detalj, nisi naveo jel koristiš MaxTV? Ako ne onda ubaci zadnji origigi Siemens firmware (1.30n) i imaš sva 4 Lana na raspolaganju.
Možeš probat iskoristit garanciju al skoro sigurno nećeš dobit SE555 (po meni još uvijek bolji uređaj od onih koje T-Com "daje", eventualno ovaj Thompson 78WL).

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 28.03.2011. u 08:53.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 20:29   #278
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Kratko u svezi garancije-prijatelj je imao isti problem. Ugovor je na dvije godine ali je garancija na router 1 godina. Možda to kod tebe nije slučaj ali da se ne iznenadiš.
Dodatak-njemu je modem totalo skuren i bila je greška što je rekao da ga je to posljedica groma. Provjeri koliko je garancija na uređaj. Ako je 2 godine sve OK. Ako nije nemoj spominjati nikakve munje i gromove već se pravi lud i reci da ti odjednom neće raditi. Možda ti zamjene uređaj.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 21:56   #279
defs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Sv. I. Zelina
Postovi: 42
Stavio sam novi firmware(1.30n) no i dalje radi samo prvi port, pa sad razmisljam jel da uzmem switch ili da kupim usb wirelles adapter..,btw. kolko košta switch?
defs je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 22:10   #280
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Switch 10/100Mb nađeš za 70-ak kn. Gigabitni su oko 300kn ali mislim da ti to ne treba. USB wireless adapter se nađe za 100 kn. Ja imam taj router i sa wirelesom radi bez greške. Isprobano sa najmanje 10-ak latopa i isto toliko računala sa raznim adapterima. Router je na katu.Rad iz prizemlja, podruma, iz dvorišta na 30 razmaka kroz brdo zidova. Samo bi bilo dobro da provjeriš da ti nije skuren i wireless.
herion je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2008., 13:00   #281
defs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Sv. I. Zelina
Postovi: 42
Jako čudno mi se ponaša router.. Ovaj jedan kanal što je ostao ispravan u biti ni nije ispravan. Naime, kad upalim comp javlja mi se dole da je cable unpluged i kad pogledam iza compa vidim da ne svijetli ulaz u mreznu karticu. Da bi se spojio moram izvadit kabel iz compa i ponovno ga uštekati....tada prosvijetli mrezna i internet proradi.....Izgleda da cu morat ipak ici na garanciju i vjerojatno uzet novi router...E sad koji je od ovih preostalih bolji i stabilniji: Zyxel P-660HW, D-Link DSL-G684 ili Thomson ST780iWL?

bte...muči me još jedna stvar..Prije nekih 3 tjedna sam pravio žičanu vezu izmedju routera i kompa u mojoj sobi, e sad jel je moguće da sam koje žice na konektoru slučajno kratko spojio pa da mi je od toga riknuo router, al mislim da mi onda nebi radila konekcija na internet...
defs je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 11:50   #282
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Citiraj:
Autor defs Pregled postova
E sad koji je od ovih preostalih bolji i stabilniji: Zyxel P-660HW, D-Link DSL-G684 ili Thomson ST780iWL?
Svaki ima svojih + i -. U principu svi rade ok dok ih ne ubiješ sa p2p prometom.

Citiraj:
Autor defs Pregled postova
...muči me još jedna stvar..Prije nekih 3 tjedna sam pravio žičanu vezu izmedju routera i kompa u mojoj sobi, e sad jel je moguće da sam koje žice na konektoru slučajno kratko spojio pa da mi je od toga riknuo router, al mislim da mi onda nebi radila konekcija na internet...
Ne vjerujem, ako se spomenuto i desilo, da je to razlog crkavanja routera. Moguće je ali većina današnjih lan čipova (kako u mrežnim tako u routerima) ima mogućnost isključivanja zbog neispravnog spoja kabela kako i automatsko "okretanje" parica (čitaj staight-thru ili crossover).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 13:02   #283
baterija
̣
 
baterija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ̣
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Svaki ima svojih + i -. U principu svi rade ok dok ih ne ubiješ sa p2p prometom.

snip
sry kaj upadam u temu,ali mislim da se bas ovo dogodilo s mojim se515, medju prvima se dijelio uz maxadsl i super je radio, radi i sad,ali mislim da je nes otislo.Jel moguce da ruter zeza atenuaciju linije, jer je 23db, znalo je biti 21db, a sad je opet na 23 i ne mijenja se (dl) , dosao je tehnicar i na thomsonu je bilo 19mislim, kazem mislim jer nisam siguran, moze li to biti do rutera?
baterija je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 13:52   #284
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Citiraj:
Autor baterija Pregled postova
Jel moguce da ruter zeza atenuaciju linije, jer je 23db, znalo je biti 21db, a sad je opet na 23 i ne mijenja se (dl) , dosao je tehnicar i na thomsonu je bilo 19mislim, kazem mislim jer nisam siguran, moze li to biti do rutera?
Sve brojeve koje spominješ su ok tj. u okviru normalnih. Ljen sam sad tražit, negdje na forumu imaš objašnjenje sa vrijednostima za status adsl linije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 15:38   #285
baterija
̣
 
baterija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ̣
Postovi: 1,019
pa jesu brojevi oke, ali nije mi jasno ovo skakanje, a poraste mi i ping za par ms.
probao sam i zastekati nakon nevremena, kad bi telefoni trebali biti odstekani opet isto.
baterija je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2008., 14:18   #286
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
evo na T-com stranici ima najnovija verzija koja je IPTV ready.

http://www.t-com.hr/privatni/interne...ji/wlan555.asp
kill je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2008., 14:58   #287
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Citiraj:
Autor kill Pregled postova
evo na T-com stranici ima najnovija verzija koja je IPTV ready. http://www.t-com.hr/privatni/interne...ji/wlan555.asp
A odakle si ti "ispao"? Taj fw je tamo "od stoljeća 7.".
Također obrati pažnju da taj zadnji fw sa podrškom za MaxTv verzija k a zadnji origigi Siemens fw je n.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 02:57   #288
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Sorry kaj dižem prastaru temu al nemrem nikak nac 1.30n il bilokoji fw koji je non-IPTV. Pošto mi je wireless na 7ici otisao dovraga trebace sva 4 porta


Thnx
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 03:00   #289
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 03:07   #290
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Nisam ni ovu sa starim i novim zavjetom pročitao,pobogu


Hvala
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2010., 22:52   #291
PolarBear
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sibir
Postovi: 2
pročitao sam prijašnje postove (više-manje) i nisam našao odgovor na moje pitanje, a ono glasi (ovaj dio zvuči iznenađujuće učeno xD):

najmanja brzina koju bi svi trebali imati je 4 Mbit, ali prema speedtest.net i nekim drugim pokazateljima moja brzina ne prelazi 2.9 Mbit-a. Imam maxTV pa kada ga ugasim brzina se digne do nekih 650 KB. Prije, dok sam imao kasdin router brzina je redovito, i s upaljenim maxTV-om, bila oko 500KB ako ne i veća, a gašenjem maxTV-a brzina je išla i do 800-900KB.

Nakon što je Kasda otišla dobio sam gigaset se555 i od onda je brzina... :facepalm:

Bio sam u T-centru za nešto drugo pa sam ih usput pitao što je problem, a žena je na šalteru nešta provjerila i rekla je da mi je brzina u redu, no koliko vidim nije.

Pretpostavljao sam da je problem u nekoj distribuciji bandwidtha no ukupna brzina s ugašenim maxTV-om je manja. Tako da zbilja ne znam.

Što bi bio problem?
PolarBear je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2010., 23:55   #292
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Nisi naveo (ako znaš) koliko si daleko od centrale, info o kvaliteti linije (vidi se u web konfigu routera). Posudi negdje drugi router (SX763, drugi SE555 sa ili bez IPTV podrške, TG782) i probaj kako se tada ponaša linija. Provjeri sve spojeve na tel. liniji do kojih možeš doći, također probaj drugi razdjelnik (znaju crknit / loše radit tako da "guše" vezu).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 17:38   #293
PolarBear
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sibir
Postovi: 2
ADSL Line

Status: Cable connected
Line mode: G.992.1 (G.DMT)
Maximum line rate: 6848 kbps (downstream) / 640 kbps (upstream)
Noise margin: 8 dB (downstream) / 21 dB (upstream)
Line attenuation: 19 dB (downstream) / 16 dB (upstream)
Output power: 17 dBm (downstream) / 13 dBm (upstream)

jel bi to bio info o kvaliteti linije?
PolarBear je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 21:38   #294
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Da to je, Noise margin down je zadovoljavajuće, blizu donje granice kada dolazi do povremenog ili kompletnog gubitka sinhronizacije.
Jesi li odradio gore sugerirano (žice, spojevi, drugi razdjelnik i router) ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 15:44   #295
EvilWorker
Premium
Moj komp
 
EvilWorker's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Treba mi dostojna zamjena za Siemens Gigaset SE 555 Wlan, ovaj moj je svoje odradio i svakodnevno se više puta reconecta i javlja DNS eror. Šupci iz T-coma mi kažu da je to zato što je to stari ruter i da zato imam te probleme, ja sam malo skeptičan jer imam dva takva doma i sa svakim imam isti problem. Istina da su oba rutera bila dugo u funkciji, više od 5 godina, sa pauzama po dva mjeseca godišnje. Ruteri rade u WDS modu, korisnika koji djele konekciju je dosta i samim time je možda došlo do toga da je svoje odradio.

Ako uzimam novi, treba mi dostojna zamjena, da ima W-Lan, da ima 4 izlaza za LAN kablove, da ima QOS opciju, da radi u WDS modu, u suštini da ima slične opcije, opcijama SE 555-ice.
Ako uzmem ovaj SX763 zanima me dali na njemu imam sve opcije koje sam imao na dobrom starom SE 555?
EvilWorker je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 17:37   #296
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
evo kao prvo, ovaj dns problem sa se555 je poznat. nešto do uređaja je sigurno, ali nakon što je t-com nešto mijenjao.
prije nego što mijenjaš rutere ja bih ti predložio da ih prvo fino hard resetaš, staviš najnoviji firmware i ponovo namjestiš (bez backupa) te sreću iskušaš sa drugim dns serverima koje ima t-com.
tako ćeš možda riješiti problem a i nećeš ulaziti u nepotreban trošak.
vrijedi isprobati.
što se tiče SX763 rutera, on ima skoro sve funkcije, pa čak i nešto više nego što ih ima se555.
jedini nedostatak sx-a je što nažalost nema qos implementiran u web interface rutera.
qos postoji u samom ruteru, ali namještanje istoga ja osobno i nebi znao napraviti.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 18:19   #297
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
Skoro je nemoguće da dva SE555 u isto vrijeme "ne valjaju", šta reće Hackervis, ubaci zadnji origigi fw (n) + hard reset + kompletni manualni konfig + manualno unesi DNS Servere.
Gotovo sam siguran da ovo zadnje rješava "problem", vidi Sticky.

Ako možeš, negdje posudi drugi router, (npr. DSL-G684T, ZyXEL P-660HW) namjerno ove bez Remote Managmenta i vidi u par dana kako se ponaša.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 18:33   #298
EvilWorker
Premium
Moj komp
 
EvilWorker's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Na oba ta rutera je ova verzija Firmwarea 1.30l, ako ima novija i opis kako se stavlja, stavio bih je.

QOS opcija mi je jako bitna zbog toga što imam dosta korisnika koji dijele internet konekciju, i ako nemam nje onda teško mogu zatvoriti torrente. A svi znamo kako torrenti guše internet, pa sad vidite pun kufer ljudi i da svatko upali torrent, to bi bio raspad sistema.

Zadnje izmijenjeno od: EvilWorker. 14.03.2011. u 18:43.
EvilWorker je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 19:10   #299
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,640
To je T-Com šroteks verzija, evo ovdje imaš (n) verziju, obrati pažnju na napomene:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=53645
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 19:18   #300
EvilWorker
Premium
Moj komp
 
EvilWorker's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
To je T-Com šroteks verzija, evo ovdje imaš (n) verziju, obrati pažnju na napomene:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=53645
Ma nije T-Comska verzija, nemam nigdje vidljiv njihov logo i boje nisu roze nego narančaste.
Ali budem nadogradio na tu zadnju verziju pa javim kako šljaka.

I ako može pojašnjenje ove rečenice
Citiraj:
Nakon nadogradnje firmware - a napraviti factory reset kroz WEB sučelje pa tek onda punu konfiguraciju uređaja
Dali mogu napraviti backup podataka, pa onda nadograditi Firmwarei onda samo restorati sve postavke kako je bilo prije.

Zadnje izmijenjeno od: EvilWorker. 14.03.2011. u 19:24.
EvilWorker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na