Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2007., 12:43   #31
Jonatan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Pitanje, dali se itko uspio spojiti na wlan uredaj (kucni ADSl) sa hp ipaq 514 . Smartphone podržava WLAN Wi-Fi 802.11b/g
u mixed modu je router, enkripcija je wpa-psk. Takoder podrzana na tom uredaju. Vidi druge mreze ali kada uredno slozim postavke on ne reagira. probao sam promjeniti postavke na routeru isto. Dakle ovdje nema proxy jer se ide preko kucnog routera i nije mi jasno, ako moze itko pomoci,

Hvala
Jonatan je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 19:25   #32
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Jonatan Pregled postova
Pitanje, dali se itko uspio spojiti na wlan uredaj (kucni ADSl) sa hp ipaq 514 . Smartphone podržava WLAN Wi-Fi 802.11b/g
u mixed modu je router, enkripcija je wpa-psk. Takoder podrzana na tom uredaju. Vidi druge mreze ali kada uredno slozim postavke on ne reagira. probao sam promjeniti postavke na routeru isto. Dakle ovdje nema proxy jer se ide preko kucnog routera i nije mi jasno, ako moze itko pomoci,

Hvala
Za konekciju na WLAN, postupak ide ovako:
Ako je uključen SSID broadcast, mrežu ćeš vidjeti na connection manageru, ako ne kada radiš novu konekciju moraš točno upisati SSID mreže (tj. Network Name) i chekirati opciju "This is a hidden network".
Network type stavi "Private/Work Network", zašto, objasnit ću kasnije.
Zatim pod Authentication staviš WPA-PSK, Data encryption staviš koju si odabrao, i pod netwok key upišeš pass za WLAN.
Na zadnjoj strani od-chekiraš opciju "Use IEE 802.1x network access control".
Ovo je dosta da se spojiš na WLAN, ali nije dosta za izlazak na net. Budući da Windows Mobile podrazumijeva da svaka preža ima proxy, sada ga moraš zeznut. Za to postoji opcija "Work URL exceptions", koja zapravo služi da kada si u poslovnoj mreži, na intranetske stranice i eventualno neke druge unutarmrežne internet servise ne ideš preko proxy servera, već direktno. Mi ćemo mu reć da su sve stranice unutar te kategorije.
Settings->Connections->Menu->Advanced->Menu->Work URL Exceptions. Ideš na Menu->Add i dodaš ove:
http://*/*
https://*/*
I to bi bilo to...
Kada misliš surfat preko GPRS-a, onda izbrišeš ove "Work URL exceptione", ili ih, još bolje, preimenuješ u nešto ua što znaš da ti neće smetati pri surfanju kao npr
http://zzz*/*
osim ako stvarno stranica na koju ideš ne počinje sa "zzz".

A o kojem se routeru radi?
daigu je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 21:30   #33
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Citiraj:
Autor lucijan Pregled postova
3) Da li netko zna kako iskljuciti gprs bez da brisem postavke? Kada sam mislio da sam se spojio preko wlana, isao sam na net, i tek sam kasnije skuzio da se on u biti spojio preko gprs-a a bez ikakve napomene ni nista..
Sada sam skužio ovo pitanje. Pred jedno mjesec dana išao sam van. Da ne bi bilo isčuđavanja kod pregleda računa, ja sam to riješio ovako:
U Settings->Connections->GPRS otvori se nova "dummy" konkecija, dakle, samo se ukuca naziv, a sve ostalo ostavi prazno.
Onda se ide u Advanced opcije i za sve data konekcije kao zadana postavi ta "dummy" konekcija. Ako želimo prčkati s WLAN-om a da smo sigurni da nam se neće spojiti na net preko GPRS-a onda odaberemo pod Internet ili Work connection WLAN konekciju. Ono što je po meni glupo WLAN konekciju u Advanced opcijama može se odabrati za zadanu konekciju tek kada si spojen na taj WLAN.
Connection manager je za razliku od WM5 i WM6 Professional verzije dosta pojednostavljen, valjda radi brzine spajanja. No i meni smeta što nikada ne znaš koja ti je aktivna konekcija, da li si uopće spojen i na što.
Sva sreća da se dosta stvari može riješiti raznim improvizacijama.
daigu je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 15:12   #34
Nehaj007
gamer/hardveraš/mrežaš
Moj komp
 
Nehaj007's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
za tu cijenu super mobitel, pushmail radi i company contacts ko urica, prije sam imao mda pro pa ima par razočarenja, izgubim vid ponekad, zna zaštekat, i fali mi prava tipkovnica, najviše na to što je standard verzija softvera i da su dodali infra port ne bi ih ubilo to ja bar jeftino.

Ima par bugova najbitnije što mi ne radi spajanje na wi-fi firme što je radilo na mda pro s istim postavkama, i msn se ruši pri pokušaju slanja smajlića ali ih prima bez beda, i ne može primit voice clip ali ga šalje bez beda. Valjda će firmware upgrade to riješit.

No na kraju dana baterija fino traje i puno je lakši i manji od mda pro tako da ga ni ne osjetim pri nošenju. Funkcionalnost je sva tu koja mi treba. I sviđa mi se što u paketu dobiješ strujni adapter i za englesku ako treba i slušalice. Kao i besplatan softver po izboru.
__________________
Choose LIFe, Choose a career, ChoOse a fucking big TeleVision, chose a computer that will keep u happy for a year unless u upgrade constantly, FuCk that wherE is da doPe?
Nehaj007 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 19:12   #35
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Nehaj007 Pregled postova

Ima par bugova najbitnije što mi ne radi spajanje na wi-fi firme što je radilo na mda pro s istim postavkama, i msn se ruši pri pokušaju slanja smajlića ali ih prima bez beda, i ne može primit voice clip ali ga šalje bez beda. Valjda će firmware upgrade to riješit.
Kakva je mreža u firmi? Meni radi sve super.
daigu je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 11:13   #36
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Da li je bolje instalirati programe u memoriju telefona ili na karticu (što se tiče brzine)?

EDIT: evo u nastavku odgovora
Citiraj:
Where to Install Software

Since on a WM phone you usually have a choice of installing any program either in the phone's internal memory or on the SD card, I am often asked how do you decide which one to choose for each application installed. For the most part, officially you can install programs on either the internal memory or on an SD card... but in practice, you will want to choose where you will install them. Programs running from internal memory will run faster, but there is only so much internal memory available. The SD card has the advantage of a huge amount of space, but programs will take longer to load. Here are the guidelines that I use to decide where to install a program:
  1. If it is a program or utility that is going to be used on the Today screen, a system utility (i.e. memory management, file explorer, email client, internet browser, etc.), or a program that I know I will use on a daily or regular basis, I will install it in internal memory.
  2. If it is something like a game, needs a huge amount of space, something that I know I will not use on regular basis, etc... I will install it on my SD card.
  3. There are also programs that you can install where the program in internal memory and then save the data it uses on an SD card, ex. a GPS program goes in internal memory and the maps on the SD card or an email client in internal memory while setting it to save all emails and attachments on my SD card. With this stuff, it's usually fine to install the program to main memory.
  4. If it is something that has a high amount of personal information, i.e. something like Splash ID, I will install it in internal memory because I can lose my SD card fairly easy, but it is harder to lose just my internal memory.

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Beast. 15.11.2007. u 11:53.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 15:07   #37
Jonatan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor daigu Pregled postova
Za konekciju na WLAN, postupak ide ovako:
Ako je uključen SSID broadcast, mrežu ćeš vidjeti na connection manageru, ako ne kada radiš novu konekciju moraš točno upisati SSID mreže (tj. Network Name) i chekirati opciju "This is a hidden network".
Network type stavi "Private/Work Network", zašto, objasnit ću kasnije.
Zatim pod Authentication staviš WPA-PSK, Data encryption staviš koju si odabrao, i pod netwok key upišeš pass za WLAN.
Na zadnjoj strani od-chekiraš opciju "Use IEE 802.1x network access control".
Ovo je dosta da se spojiš na WLAN, ali nije dosta za izlazak na net. Budući da Windows Mobile podrazumijeva da svaka preža ima proxy, sada ga moraš zeznut. Za to postoji opcija "Work URL exceptions", koja zapravo služi da kada si u poslovnoj mreži, na intranetske stranice i eventualno neke druge unutarmrežne internet servise ne ideš preko proxy servera, već direktno. Mi ćemo mu reć da su sve stranice unutar te kategorije.
Settings->Connections->Menu->Advanced->Menu->Work URL Exceptions. Ideš na Menu->Add i dodaš ove:
http://*/*
https://*/*
I to bi bilo to...
Kada misliš surfat preko GPRS-a, onda izbrišeš ove "Work URL exceptione", ili ih, još bolje, preimenuješ u nešto ua što znaš da ti neće smetati pri surfanju kao npr
http://zzz*/*
osim ako stvarno stranica na koju ideš ne počinje sa "zzz".

A o kojem se routeru radi?
Jonatan je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 15:24   #38
Jonatan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Sve ovo sto si napisao sam napravio. On je u jednom momentu spojen, ali se konekcija izgubi.
IEE 802.1x network access control, ne mogu nikako iskljuciti i cijela stvar mislim da je u tome. Naravno on me opet trazi password jer je cekirana gornja opcija.Pisem sa posla pa ne mogu poslati link koji sam procitao na HP forumu u Favorites je ali doma nisam imao vremena sloziti po toj opciji jucer navecer(tamo mislim ima dosta odgovora ali bez proxya). Inace smjesno je ovo sloziti a nikako da proradi, a moram ti priznati da sam Microsoft MCSE i jos jedan kolega ima isti Smartphon i nije se uspio takoder spojiti.Ne mogu se sjetiti koji je router ali je od T-Coma javim, Nisam se mogao prije javiti jer sam bio u Barceloni na IT-Forumu, pozdrav i hvala
Jonatan je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 15:24   #39
Jonatan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
hp ipaq 514 wireless

Sve ovo sto si napisao sam napravio. On je u jednom momentu spojen, ali se konekcija izgubi.
IEE 802.1x network access control, ne mogu nikako iskljuciti i cijela stvar mislim da je u tome. Naravno on me opet trazi password jer je cekirana gornja opcija.Pisem sa posla pa ne mogu poslati link koji sam procitao na HP forumu u Favorites je ali doma nisam imao vremena sloziti po toj opciji jucer navecer(tamo mislim ima dosta odgovora ali bez proxya). Inace smjesno je ovo sloziti a nikako da proradi, a moram ti priznati da sam Microsoft MCSE i jos jedan kolega ima isti Smartphon i nije se uspio takoder spojiti.Ne mogu se sjetiti koji je router ali je od T-Coma javim, Nisam se mogao prije javiti jer sam bio u Barceloni na IT-Forumu, pozdrav i hvala
Jonatan je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 22:21   #40
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Jonatan Pregled postova
Inace smjesno je ovo sloziti a nikako da proradi, a moram ti priznati da sam Microsoft MCSE i jos jedan kolega ima isti Smartphon i nije se uspio takoder spojiti.Ne mogu se sjetiti koji je router ali je od T-Coma javim, Nisam se mogao prije javiti jer sam bio u Barceloni na IT-Forumu, pozdrav i hvala

A ne znam. Meni radi i doma bez proxy-ja, i u firmi sa proxy-jem. Doduše tu je WPA2-PSK... Spajao sam se i na Zyxel i na Gigaset i na D-Link, dakle, na sve wlan uređaje koje T-com nudi.
daigu je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 23:43   #41
mbconline
Registered User
Moj komp
 
mbconline's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 2
Da se nadovezem na ovaj post, naime i ja sam kupio doticni mobitel i u principu sam zadovoljan.

Primjetio sam par bugova, npr kada instaliram neku aplikaciju (ne svaki put) za home screen mi se vrati defaultni wallpaper i ring tone, isto tako kada gledam listu zadnjih poziva i kliknem na kontakt menu i send message vrati mi defaultne tonove zvona. Da li je tko primjetio jos ikakve cudne bugove, osim sta msn messenge moze primati smajlice kada se spojim preko wirelessa ali iste ne moze slati, vec se srusi program.

Drugo pitanje se odnosi na GPS, posudio sam gps prijamnik bluetooth (SJA gps) koji se uredno upario sa mobitelom, ali program ga ne prepoznaje (Route 66). Od pokusaja instaliranja slijedecih programa, koji su provjereni na drugim PDA uredajima i vecina rade, samo mi se route66 instalirao i pokrenuo, slijedeci nisu: Via GPS cardinale, IGO, TomTom. Da li je itko od Vas uspio pokrenuti bilo kakav GPS software na ovoj kanti
mbconline je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2008., 01:50   #42
arthur
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: croatia
Postovi: 1
pomoć oko ipaq 514

m mm

Zadnje izmijenjeno od: arthur. 17.01.2008. u 09:47. Razlog: rješeno
arthur je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 14:57   #43
krip
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: zg
Postovi: 75
Citiraj:
Autor mbconline Pregled postova

Drugo pitanje se odnosi na GPS, posudio sam gps prijamnik bluetooth (SJA gps) koji se uredno upario sa mobitelom, ali program ga ne prepoznaje (Route 66). Od pokusaja instaliranja slijedecih programa, koji su provjereni na drugim PDA uredajima i vecina rade, samo mi se route66 instalirao i pokrenuo, slijedeci nisu: Via GPS cardinale, IGO, TomTom. Da li je itko od Vas uspio pokrenuti bilo kakav GPS software na ovoj kanti

Da probam malo pomoc.

514 je smartphone ... znaci nema klasicni 6.0 OS ko PDA uredaji.
Programi tipa Cardinale , IGO , tom tom i slicni nece raditi.

Treba se koristiti GPS program za smartphone.

Evo ja sam uspio pokrenuti GARMIN xt neki program i spojio se na ext. garminov GPS uredaj i radi bez problema


Nadam se da sam pomogao
krip je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 23:58   #44
Hrvoje_24
Kobe Bryant fan
Moj komp
 
Hrvoje_24's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Pošto uskoro izlazi Windows Mobile 6.1 zanima me da li će u ovlaštenom HP-ovom servisu biti moguće izvršiti upgrade uz garanciju?

Hvala!Pozdrav!
Hrvoje_24 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2008., 21:10   #45
sarcastic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
da li mogu što napraviti da mi umjesto znakova koji pokazuju smajliće budu zaista "slikice" smajlića?
pritom mislim na pisanje i primanje sms-ova
sarcastic je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 17:24   #46
Neki _lik
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Split
Postovi: 1
problem sa zvukom na Ipaq 514

Poz,
Može li mi netko pomoći, naime, loš mi je zvuk na slušalici mobitela, slabo čujem osobe sa druge strane! Može li se negdje pojačati taj zvuk? Ovaj mobitel imam od nedavna, uređaj je OK, ali ovaj problem je gadan, mora mi bit totalna tišina okolo da bi nešto čuo!

hvala
Neki _lik je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na