Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2007., 14:52   #31
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Trillian Pregled postova
Jel 14" i jel ima SXGA?
Product: ThinkPad T40 2373-19G
Operating system: Windows XP
Original description:
Pentium M 1.3GHz (to je Centrino platforma)
256MB RAM << stavljeno 512MB+1024MB, ukupnp 1.5GB
30GB 4200rpm HDD << stavljen veci i osjetno brzi HDD, 60GB 5400
14.1 XGA(1024x768) TFT LCD
32MB ATI Radeon 7500
16x10x24x/8x CD-RW/DVD(slim)
Modem(CDC)
Ethernet(LOM)
Intel 802.11b Wireless(MPCI)
Secure Chip(TCPA)
UltraNav
6 cell battery
WinXP Pro


- baterija drzi do sat vremena
- orginal punjac
- sve ostalo OK

Evo ako moze netko procijeniti koliko da trazim za ovaj laptop. S time da bi ga prodavao i sa samo 512MB/1024MB jel ako netkome ne treba 1.5GB... Znaci procjena sa 512/1GB/1.5GB... Hvala!!!
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5

Zadnje izmijenjeno od: Veky.VGW. 27.10.2007. u 06:57.
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 14:59   #32
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Oldie Pregled postova
Bez povjerenja i malo rizika nebi ni bilo second hand tržišta. Ako mi je u ovom trenutku polovno izbor , onda je najbolje da to bude otporan laptop kao što je T serija. Sada sam potpuno zadovoljan ovom trgovinom , a najviše zbog toga što sam došao do saznanja da neželim više imati drugo , nego polovnu ili novu T seriju.
Haha, tako i ja razmisljam...

Na poslu imam HP nc6400 i nc6910 (sto je kao odgovor na IBM T seriju od HPa) ali nisu ni blizu toliko kvalitetni kao IBM T, pogotovo tipkovnica...

Jednom IBM - uvijek IBM... Moja nova pila bit ce R61 ili T61 sa 14" wide
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 01:11   #33
Trillian
Premium
Moj komp
 
Trillian's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb grad
Postovi: 195
Citiraj:
Autor Veky.VGW Pregled postova
Haha, tako i ja razmisljam...

Na poslu imam HP nc6400 i nc6910 (sto je kao odgovor na IBM T seriju od HPa) ali nisu ni blizu toliko kvalitetni kao IBM T, pogotovo tipkovnica...

Jednom IBM - uvijek IBM... Moja nova pila bit ce R61 ili T61 sa 14" wide
Da te "utješim"...nema R-a sa 14W u HR
Trillian je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 22:23   #34
zoran5
Registered User
Moj komp
 
zoran5's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
Evo i ja sa vracam doma kroz dva tjedna i namjeravam kupit prvi laptop.
Kao sta vec netko rece radi prenosenja i to po aerodromoma i ostalo odabra sam 14" ekran i gledam DELLA D630, Toshibu U300 Pro i tog IBM T61
dali je taj T61 toliko superiorniji od ostalih laptopa, isplati li se dati tolika lova za njega??
nema niti kamerice za komunikaciju preko interneta, samo kilo memorije i 120 GB HDD
Oduvjek mi je bila zelja imat IBM-a ali sa Tosibom dobivam gomilu svega i isto 3 god garancija, zasto je onda T61 nejbolji?
zoran5 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 21:31   #35
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor zoran5 Pregled postova
Evo i ja sa vracam doma kroz dva tjedna i namjeravam kupit prvi laptop.
Kao sta vec netko rece radi prenosenja i to po aerodromoma i ostalo odabra sam 14" ekran i gledam DELLA D630, Toshibu U300 Pro i tog IBM T61
dali je taj T61 toliko superiorniji od ostalih laptopa, isplati li se dati tolika lova za njega??
nema niti kamerice za komunikaciju preko interneta, samo kilo memorije i 120 GB HDD
Oduvjek mi je bila zelja imat IBM-a ali sa Tosibom dobivam gomilu svega i isto 3 god garancija, zasto je onda T61 nejbolji?
otiđi u dučan, primi toshibu u ruke, probaj malo jače pritisnuti po njoj, probaj kad je zatvorena pritisnuti na sredinu ekrana pa promatraj šta se događa....

kad vidiš koliko se svija probaj si zamisliti koliko nježan moraš biti sa njom u trasportu da se razbiješ LCD ili ga bar dobro nagnječiš i dobiš svjetle točke po ekranu...

i pogledaj dobro gdje se nalazi ventilator te da li može raditi na nogama kad se zakloni dovod zraka sa donje strane.

nakon toga probaj isto napraviti sa T61 i sve ti bude jasno....

p.s. Vista i hard na 4200 okretaja su idealna kombinacija za duga putovanja kad ti je jako dosadno i imaš viška vremena... za ostalo
igx je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 21:41   #36
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
IBM T serija je najbolje što je dostupno nama smrtnicima. Postoji i bolje ali to košta više nego duplo. Pogotovo ako lap jako puno prenosiš okolo, putovanja i to...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 22:11   #37
zoran5
Registered User
Moj komp
 
zoran5's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
je ok razumijem, nosit cu ga i vise nego sta se zamislja i moram ga ostaviot u torbi i ide u helikopter u bunkeric, tako da ce bit izlozen nedacama.... no medjutim

sad radim cijeli tjeda na Toshibi A105 15", ....
pritisnuo sam ekran otraga malo prstima i odma se pojavi mrlja na ekranu ok tocno...
ventilator je sa donje lijeve strane a puse vanka na bocnoj strani, radim vec 15 min i jos se nije ukljucio, lap mi je na krevetu, znaci zatvoren dovod zraka (nisam to ni primjetio dosad) i kad se ukljuci radi kratko i izbaci veoma vruci zrak. ok nakod duzeg vremena se zagrije dosta tako da bi pri duzem letu gledanje filma moglo postat iritantno jer bome grije ko grijalica...
sta toga nema kod IBM-a????????????
tipke su mu dosta labave i zvone ko plasticnjaci kad tipkam, kad pritisnam jace malo propadam unutra ali nije katastrofa sa tim bi se dalo zivjet ( ja ocekujem da je U300 pro ipak kvalitetniji neznam...)
slika i ekran su lijepi tu nemam prigovora, vista radi ugodno, a touchpad mu je odlican i jako osjetljiv tako da niti nemoram lupkat za dvoklik, a najbolji mu je zvuk, RTL-ove vjesti slusam sa posebnim uzivanjem. eto to je moje vidjenje toshibe. kolega ga prenosi godinu dana i kaze malo pzis i nema problema
DELL je druga prica 14" ekran x900 rezoluc. daje drugaciju sliku, ali me zeza nesto pa se nikako nemogu spojit na internet ( inace sluzbeni lap nemam admin ovlasti) tako da nemogu vidjet kako radi na internetu. kvaliteta tipkovnice i tipkanje su ipak kudikamo bolji nago na toshibi, sama izrada kad ga uzmem u ruke osjetim da sam uzeo lijepsi komad plastike.

e sad nemam prilike drzat IBM pa neznam di je on tu.
ako je bolji od svega gore navedenoga onda je to moj lap bez obzira na cijenu. ovo sta sam veceras procita za recoveri i beckup me odusevilo zasad je omjer kupovine
Toshiba 40% IBM 60% ... dolazim doma 10 studenog
zoran

Zadnje izmijenjeno od: zoran5. 30.10.2007. u 22:18. Razlog: greska u pisanju
zoran5 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 22:45   #38
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Za nekoga tko već ima kućno računalo, a laptop mu treba za posao/put, mislim da nema boljeg izbora od X60/61, bio to "obični", low voltage (s) serija, ili (t) - tablet serija.

U usporedbi s drugim, klasičnim 15" laptopima duplo su lakši i zgodniji za rukovanje, a ovaj tablet je naprosto fantastičan (može se koristiti kao bilježnica).

U nas su cijene paprene (oko 10-15ak tisuća kuna), ali na ebayu se mogu naći novi modeli za oko 1000-1500 dolara.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 23:00   #39
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor zoran5 Pregled postova
e sad nemam prilike drzat IBM pa neznam di je on tu.
ako je bolji od svega gore navedenoga onda je to moj lap bez obzira na cijenu. ovo sta sam veceras procita za recoveri i beckup me odusevilo zasad je omjer kupovine
Toshiba 40% IBM 60% ... dolazim doma 10 studenog
zoran
T61 je iznad Della i Toshibe.... uvjerio se budeš u to sam kad ih malo bolje u živo pogledaš.

Osim odličnog programa za backup ima i drugih programcica koji ti olaksavaju zivot... recimo "Access Connection" koji pamti profile mreža koje koristiš i kasnije ih aktiviraš pritiskom na 2 tipke ili recimo "System Update" koji ti sam nadograđuje sve drivere i predinstalirane aplikacije. Nema trazenja drivera po forumima ili sl što se često viđa za druge proizvođače.

pogledaj samo support koji postoji na webu. npr. 14" koji si gledao

driveri XP:
http://www-307.ibm.com/pc/support/si...&validate=true

driveri Vista:
http://www-307.ibm.com/pc/support/si...&validate=true

Djelovi laptopa:
http://www-307.ibm.com/pc/support/si...cid=MIGR-67911

detaljni djelovi LCD-a (obrati pažnju na broj 3 )
http://www-307.ibm.com/pc/support/si...cid=MIGR-67914

ak te veseli imaš čak i filmiće kak se rastavlja laptop te "hardware manual"

naletio sam na zanimljivi site gdje si možeš provjeriti cijene tih djelova i naručiti ih

http://www.thinkpadmedic.com/default.asp

to je za mene support

Zadnje izmijenjeno od: igx. 30.10.2007. u 23:18.
igx je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 23:05   #40
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
imho ne znam zašto se odavno thingvantage nije c/p na druge proizvođače... kad se muke sjetim dok sam toshibu imao prije par godina.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 23:12   #41
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
imho ne znam zašto se odavno thingvantage nije c/p na druge proizvođače... kad se muke sjetim dok sam toshibu imao prije par godina.
zato šta je razvoj softvera skup...

koliko Lenovo pridaje pažnje tome govori i činjenica da svakih mjesec-dva izlaze nove verzije skoro svakog programa iz tog sustava. A za drivere da ne govorim.... stižu svaki čas novi
igx je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 23:16   #42
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma skupo... popališ ideju, promijeniš skinove, nazoveš je dell-instant-update i to je to
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 23:17   #43
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
Kod IBM-a je usis otraga , a ispuh sa strane , nema nikakvih ventilacijskih otvora sa donje strane. Moj T30 sa P4M na 2 GHz je potpuno hladan , a na Toshibi prije mjesec dana vrela tipkovnica sa Turionom na 1.6 GHz + otvori sa donje strane. NIKAD VIŠE !
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 23:22   #44
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ti našao toshibu turion i intel dothan na ibm-u
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 23:22   #45
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Oldie Pregled postova
Kod IBM-a je usis otraga , a ispuh sa strane , nema nikakvih ventilacijskih otvora sa donje strane. Moj T30 sa P4M na 2 GHz je potpuno hladan , a na Toshibi prije mjesec dana vrela tipkovnica sa Turionom na 1.6 GHz + otvori sa donje strane. NIKAD VIŠE !
ja sa T60p koji ima fireGL grafičku koja poprilično grije mogu raditi bez problema na nogama... zagrije se on malo, ali nikada do te mjere da počne smetati.
igx je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 23:44   #46
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ti našao toshibu turion i intel dothan na ibm-u
Ovo kod mene je puno prije Dothana , P4 mobilni Northwood . Ta jezgra je i kod stolnih bila poznata po manjem zagrijavanju. Za ovu moju Everest javlja 42¨C sa manjim radom.
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 23:48   #47
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
još bolje... ma turion je tak-tak kako god okreneš.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 00:19   #48
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma skupo... popališ ideju, promijeniš skinove, nazoveš je dell-instant-update i to je to
Nije bas tako jednostavno uz IBM-ovu kolekciju pravnika.

Ima Dell neke slicne stvari, ali ne tako rijeseno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 06:55   #49
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Trillian Pregled postova
Da te "utješim"...nema R-a sa 14W u HR
Znam ja to sine - ja sam u inozemstvu i sve mi je dostupno po americkim cjenama - koje su jako nize, tako da se nekada pitam sto radim u toj ***enoj Hrvatskoj i zasto je sve tako skupo... Recimo R61 wide (osnovni model, 14") se moze nabaviti za nekih 5000Kn, novo s Lenovo stranice...

Citiraj:
Autor zoran5 Pregled postova
dali je taj T61 toliko superiorniji od ostalih laptopa, isplati li se dati tolika lova za njega??
nema niti kamerice za komunikaciju preko interneta
Postoje modeli i sa kamerom, samo ne vjerujem da ces ih naci na HR trzistu.

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
IBM T serija je najbolje što je dostupno nama smrtnicima. Postoji i bolje ali to košta više nego duplo. Pogotovo ako lap jako puno prenosiš okolo, putovanja i to...
Bas tako...

Ekipa, ajde neka netko kaze koliko da trazim za svoj laptop, da mogu staviti lap u ponudu... Hvala!!!
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 22:01   #50
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nije bas tako jednostavno uz IBM-ovu kolekciju pravnika.

Ima Dell neke slicne stvari, ali ne tako rijeseno.
ma jasno mi je, zato i imam smajla na kraju... trenutno radim više sa dell-om nego ibm-om, ali vjeruj mi da nisam ništa od dell-ovog sw-a vidio, samo image derem gore i šaljem dalje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 19:52   #51
Zabac
Registered User
Moj komp
 
Zabac's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Korcula
Postovi: 8
Ja imam jednog T30 na prodaju.
Vise info u trznici....
Zabac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na