Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2007., 21:12   #1
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
Paljenje i gašenje kompa preko mobitela

Ovaj sklop bi mogao biti zgodan svima onima koji imaju komp na krovu, imaju server i sl. Dakle, napravio sam slop koji prilikom nestanka rada napajanja kompa pocinje zvati unaprijed isprogramirani broj i time javlja korisniku da je racunalo izvan funkcije, tj. ugašeno. Sam sklop je jako jednostavan, sve što vam treba je stari mobitel, 5 ili 12 V relay i neka sim kartica( tomato= 25 kn). U mobitel isprogramirate brzo biranje na jednu od tipki, recimo tipku 5. Zatim rastavite mobitel i na tu tipku zalemite kontakt od relaya. Sastavite mobitel , stavite karticu i upalite.Zavojnicu relaya spojite na molex 5 ili 12 V, ovisno koji ste relay upotri***ili. Kada nestane struje, na molexu ce nestati napona, samim time ce relay zatvoriti kontakte i poceti zvati isprogrmairani broj. U mobitelu koji pozivate isprogramirate taj broj pod recimo komp ili sl.( ja sam stavio PC power down). Da bi mob radio 24/7 potreban mu je konstantan izvor napajanja, pa sam ja uzeo starog siemensa koji se puni na 5 V i spojio ga na molex.Kad primite poziv sa tog broja znati cete da nešto nije u redu i otici cete pogledati komp. Sada upravo radim dodatak pomocu kojeg cu moci i upaliti komp, za to mi je potrebno i malo elektronike pa dok ja to smislim,..valjda će biti gotovo preko vikenda. Znam da je ovo dosta primitivan nacin ali meni je fora. Ako nekog zanima napraviti cu mu shemu spoja i poslati mu je. Ako imate pitanja.. pitajte
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2007., 21:21   #2
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 499
nice
Hellsing je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2007., 21:30   #3
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,363
nice projekt, ajd kada budesh mogao nabaci slike kak to izgleda pa da pogledam malo
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2007., 21:56   #4
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
evo vam link za slike, kliknite na power on/off pc with mobile phone

http://www.elpro.hr/mod.html
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2007., 23:14   #5
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Odlična ideja, svaka čast. Baš me zanima ovo za paljenje kompa, kad napraviš obavezno postaj tu .
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 08:38   #6
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,432
a ne bi se softverski to moglo riješiti? bez lemljenja po mobitelu

znam da se sada brdo alarm sistema radi sa mobitelima, samo treba malo elektronike... (čak ne ni puno)
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 09:00   #7
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
za paljenje bi mogao skemijati da kada mob zvoni
(dolazi struja na vibru.. a tamo je jaca nego na zvono ili za lcd backlight)
uzmes tu struju i spojis relay koji ukljucivanjem zatvara strujni krug kao i tipka POWER...
i tako si dobio paljenje kompa bez neke velike kemije
ako dugo zoves, mozes PC i ugasiti (kao kada drzis POWER tipku par sec, ista stvar).

tako si dobio da mozes i paliti i gasiti s istim relayem
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 09:17   #8
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Opa interesantno! Svaka čast, ovo će mi definitivno trebati, to me mučilo poprilično dugo, kad sam recimo na moru a server je doma - da znam što se uopče događa s njim.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 09:20   #9
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
pa i biti će tako nekako da kad mob zvoni da se komp upali. Mislim da ću na led osvjetljenje tipkovnice spojiti tranzistor kao skopku i to će mi paliti drugi relay. Elektronika mi je potrebna jer ja želim da kad nazovem da relay dobije samo kratkotrajni impuls. Nije moguće izvesti sa jednim relayom jer bi onda kad je komp upaljen slao 5 V nazad na vibru jer je spojeno na iste kontkate, što baš i nije dobro za zdravlje mobitela..
@renesis: moglo bi se i softverski, ali je onda potreban interface za komunikaciju sa mobitelom, koji nije jednostavan, programiranje PIC-a ili eporma koji će čitati podatke iz mobitela( ja ih ne znam programirati), itd. Ovako imam trošak od 20 kn za elektroniku (releje sam imao doma)+ jedan stari mob koji mi nije služio za ništa već je stajao u ladici, a svi imamo bar jedan takav mob, iili imamo frenda koji ima takav. Nešto tiba 3210,3310, siemens c35 i sličnih mobitela
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 09:44   #10
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,432
jest istina, stvarno prva liga kako je jednostavno...

meni je frend bio složio da se jedna stara nokia spoji data kabelom i onda sa mikrokontrolerom je kontrolirao šta će raditi, čak je mislim i poruke mogao pisat...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2007., 09:51   #11
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
evo gotova i elektronika za paljenje, jako jednostavno smišljeno( hvala tata ), još samo testiranje i postam.
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 10:03   #12
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
Citiraj:
Autor wlcasemodding Pregled postova
Nije moguće izvesti sa jednim relayom jer bi onda kad je komp upaljen slao 5 V nazad na vibru jer je spojeno na iste kontkate, što baš i nije dobro za zdravlje mobitela..
kako? pa mob ne bi imao veze sa strujom u PCu. jer mob bi sa svojom 'vibra' strujom samo palio relay(umjesto da vrti vibra motorić),
a krug koji relay zatvara je potpuno odvojen, moze biti i 220V i 5V sto god zelis
velim, stavi na papir pa vidi, mozda si samo na brzinu citao
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 10:20   #13
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
sorry, mislio sam da želiš da se i dojava o ugašenom komp i paljenje/gašenje odvija na istom relayu.
Ovo tvoje je izvedivo, ali ima jedan problem:
ako uzmeš da je stanje 1 kada se vibra vrti, a stanje 0 kada se ne vrti, onda signal koji dolazi sa mobitela izgleda ovako 10101010101 ili nešto u tom smislu, ovisno o melodiji mobitela, i ta pojava bi mogla dovesti da sa jednim pozivom i upališ i ugasiš komp, što nije poželjno, a ni poziv se ne prekine odmah kad stisneš crvenu slušalicu na mobitelu. Zato ću ja relay spojiti na ledicu, ugraditi vremenski sklop koji će mi ugasiti relay nakon sekunde i to je to.
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 10:40   #14
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
jel imaš na tom mobu ono da odabereš vibru konstantnu (11111, a ne 101010)?
na to sam mislio kada sam ono predložio..da imaš konstanti izvor struje za pobudu relaya.

onda bi relay bio cijelo vrijeme pod naponom(zatvoren krug) i mogao ugasiti komp ako ga dovoljno dugo drzis, meni je recimo potrebno drzati tipku power 3-4 sekunde. a to bi ti bilo duljina 2-3 zvona na mobu ako ga zelis ugasiti...
ako ga zelis paliti, dovoljno da cim zazvoni prekines vezu.

p.s. bilo bi dobro kada bi taj mob imao opciju 'group ring'
onda dodijelis koje zvono ide kojoj grupi ljudi..
stavis
grupa 1 -svoj broj moba i kućni recimo
grupa 2,3,4 -svi drugi/tj prazno ostavis

i onda u opciji ringera podesis grupa 1 call ring vibra, a za sve druge vibra off, da ne bi netko drugi slucajno krivo nazvao taj broj i ugasio ti server..
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 10:53   #15
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
Nemam ovo za biranje vibre, imam sam on/off, to je stari mobitel, bilo bi zgodno da ima ovo 1111. Ma ima tu još dosta propusta poput tog da bi mi netko mogao ugasiti server, ali kada bi ga ugasio ja bi opet dobio poziv da je ugašen pa bi ga upalio, radim i na tome da to spriječim. Ovo je tek početak projekta, najjednostavnija verzija, proširiti ću ja to.
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 17:42   #16
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Jesi testirao to?
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 18:07   #17
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,026
Što se tiče broja. Kupiš novi broj i nedaš nikom broj i toj to
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 18:40   #18
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
pa i kupio sam novi broj, šanse da ga netko nazove su male, mislim u 5 godina koliko imam kartice(2) možda me je dva puta netko nazvao krivo. Nisam još isprobao paljenje, gašenje jesam, za paljenje sam našao gotovu elektroniku ali je moram preurediti jer mi naponi ne odgovaraju, budem navečer kad malo ovo sunce popusti
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 00:49   #19
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor anime Pregled postova
Što se tiče broja. Kupiš novi broj i nedaš nikom broj i toj to
Prvi tko će "maltretirati" taj broj jeste onaj koji šalje "valjanost vaše kartice ističe...nadoplatite...nagradna igra...nagradili smo vašu vjernost sa xxKN na vašem računu,itd."
Dakle-kako riješiti problem SMS-a?

Mislim,nemam pojma o ovome,samo me zanima dal' SMS-ovi igraju tu neku ulogu...
  Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 01:00   #20
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
kod t-mobile mozes zatraziti ukidanje sms usluge, znaci da ne primas sms uopce. A mogao bi vjerojatno i na mobitelu, za sms centar stavis neki bezvezni broj. Za ovo drugo nisam siguran.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2007., 09:35   #21
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
Ne znam za sms, nisam o tome razmišljao. Trenutno sam u gužvi pa nisam stigao spojiti do kraja sve, budem čim nađem vremena pa postam
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 13:10   #22
)neo(
Banned
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: split
Postovi: 27
jesi zavrsio sa ovim
bas fora ovo paljenje
a za gasenje se moze zvati 5 sec pa se komp izgasi ?
)neo( je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 15:35   #23
tony79
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Croatia, Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor wlcasemodding Pregled postova
pa i kupio sam novi broj, šanse da ga netko nazove su male, mislim u 5 godina koliko imam kartice(2) možda me je dva puta netko nazvao krivo. Nisam još isprobao paljenje, gašenje jesam, za paljenje sam našao gotovu elektroniku ali je moram preurediti jer mi naponi ne odgovaraju, budem navečer kad malo ovo sunce popusti
Ovo se rijesi jednostavno: nabavis neki siemens ili nokiu koji imaju opciju da ih ne moze nazvati nitko od brojeva koji im nisu u imeniku. Znaci kada nazoves sa svog broja A broj koji je upisan u imeniku moba B, zvonit ce - u ovom slucaju stvorit ce ti strujni krug.
tony79 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 15:37   #24
tony79
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Croatia, Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
kod t-mobile mozes zatraziti ukidanje sms usluge, znaci da ne primas sms uopce. A mogao bi vjerojatno i na mobitelu, za sms centar stavis neki bezvezni broj. Za ovo drugo nisam siguran.
To nema veze sa t.mobileom. Trebas staviti zabranu primanja sms poruka putem koda. Ako promijenis sms centar, poruke ces i dalje primati jer se on odnosi samo na slanje poruka.
tony79 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 16:01   #25
wlcasemodding
Premium
 
wlcasemodding's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 355
Ja ovo još nisam završio jer nemam vremena, primio se slaganja mreže pa ovo trenutno stoji u ladici za bolja vremena
wlcasemodding je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 09:19   #26
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,526
Evo i ja se slazem s tim da se blokiranje poziva rijesi s tim (jel se to zoe closed user group ili barring?)...

Mene zanima druga stvar... u vezi prvog posta za zvanje ako se komp ugasi... kad se kontkti releja zatvore, i simulira se stiskanje jedne tipke, predstavlja li problem to sto je ta tipka na mobu "stisnuta" cijelo vrijeme dok nema napajanja racunala? jer sve dok nema napona na releju, kontakti su zatvoreni... a to znaci da ak ti se kanta ugasi dok si na poslu recimo, karikiram, ta tipka moze bit stisnuta i po par sati... mozda bi se to moglo rijesiti da se tu ubaci jos jedan relej i kondenzator, pa da tipka bude stisnuta samo dok se kondenzator ne isprazni... no, nisam bas "vudren" za elektroniku pa mozda i baljezgam...

Druga stvar, isplativost... racunaj da svakih nekoliko moras nadoplatit te prepaid bonove kako bi ti ta kartica bila aktivna... po vipu, mislim da je to cca 100 kn svakih 6 mjeseci ak se ne varam.... nie neka strava al svejedno...

Sto se tice paljenja, a to je meni bilo zanimljivo prije godinu-dvije takodjer sam dosao na ideju da relej stavim na kontakte od vibre ili zvona... doduse neki su spominjali cini mi se optocoupler ili tako nesto... Uglavnom, nikad zazivjelo zbog drugih problema....

U svakom slucaju, sretno i podijeli tu s nama kad dogotovis...
perich je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na