Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.06.2007., 13:24   #1
funkyjunkie
slobodni mislilac
 
funkyjunkie's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: st-im
Postovi: 2
problemi sa laptop iz prekograničnih prostora

kupio bih laptop vani s obzirom da su dosta jeftiniji (italija, austrija, sad) pa me zanima kako to funkcionira kod nas... čitao sam da neke komponente znaju otkazati poslušnost (modem npr.). i šta je sa tipkovnicom (čćžšđ)? da li se mogu konfigurirat na stranoj tipkovnici (nema veze šta nisu napisana na botunima). btw znam da se tipkovnica može zaminit za 500tinjak kunića ali nije problem ako ne pišu na botunima... prosvijetlite me u neznanju... hvala
p.s. pročita san sve teme na forumu o ovome pa da malo raspravimo temu o problemima...
funkyjunkie je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 13:33   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
Cuj, kako vidim a i blizu sam , cijene vise nisu kao nekad i do 50% jeftinije. Dosta su se izjednacile cijene, jedino ti preostaje povrat poreza koji ti je riskantan jer na cifru od 500€ navise ide fax nasoj carini.

Ovo za modem te ne kuzim.

Na tipkovnici nemas (ne pisu) nasi dijakriticki znakovi, ali u Windowsima ih imas normalno ako izaberes Croatia pod regional settings....itd
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.06.2007., 14:47   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,433
Obrati se vranoga1 za cjenik jer on ima vanjske modele po povoljnijim cijenama od naših, nudi i garanciju i daje naljepnice s našim slovima za tastaturu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 16:19   #4
pero696
Registered User
 
pero696's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 7
JA sam uzo laptop (toshiba P100-10F) u Austriji, 1500€, ovjerio kod janeza porez, na nasoj samo mahnili rukom i to je to..negdje 1250€ me ispao (9000kn), za te novce ovdje nemogu uzet nista blizu ovome..

Kupnja vani-svakako
pero696 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 18:07   #5
Shrek
Premium
Moj komp
 
Shrek's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 357
Ja se ipak slazem sa Nino5, čuo sam da slovenci javljaju nasoj carini za sve vece cifre i ako te ne pitaju odmah na granici onda ti od porezne doma stigne i to porez i kazna sto nisi prijavio.
Shrek je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 19:28   #6
pero696
Registered User
 
pero696's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 7


Ko tebi moze dokazat da si ti taj laptop donio u Hrvatsku, mozda si ga u medugranicnom podrucju zapalio, na racun cega ce ti Hrvatska poslat porez doma? Na racun dojave carinskog sluzbenika Slovenije? Koja je korist tog carinika slovenskog? nije mu to duznost..Bezveze, ja znam 10 ak slucajeva kupovine kompa, lcd tv-a vani i nikome nije porez dosao doma..

Istina da janezi javljaju nasima za npr. gume (Bregana), ali tu se podmazuju carinici pa poslije dijele ulov sa janezima..
pero696 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 19:37   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
Citiraj:
Autor pero696 Pregled postova


Ko tebi moze dokazat da si ti taj laptop donio u Hrvatsku, mozda si ga u medugranicnom podrucju zapalio, na racun cega ce ti Hrvatska poslat porez doma? Na racun dojave carinskog sluzbenika Slovenije? Koja je korist tog carinika slovenskog? nije mu to duznost..Bezveze, ja znam 10 ak slucajeva kupovine kompa, lcd tv-a vani i nikome nije porez dosao doma..

Istina da janezi javljaju nasima za npr. gume (Bregana), ali tu se podmazuju carinici pa poslije dijele ulov sa janezima..
NHF ali nemoj tvrdit ono sto NEznas. Ako si 1 lap prenio preko, neznaci da mogu svi i da to uvijek pali. Meni osobno su UZELI Slo carinici racun i koliko sam uspio vidjeti kopirali su ga (sto znaci da imaju fotokopiju sa mojim imenom i brojem putovnice ili osobne na njemu), a ono sto se desilo kasnije necu javno komentirati niti se hvaliti :P

Oko granice je sve stvar srece, a necemo sada razvuci raspravu o necemu sto je u javnosti NEzakonito, right!
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 19:47   #8
pero696
Registered User
 
pero696's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 7
ok, ja znam eto za par slucajeva radio-lcd-a, laptopa, kompa i lcd tv-a.. i svi koji su prosli na HR carini vise nikad im nista nije dolazilo..
a to da neki carinici rade u kompi, toga ima..
A ako te uhvati...sve po zakonu..
pero696 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 19:49   #9
Shrek
Premium
Moj komp
 
Shrek's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 357
Da, tako su i meni svaki put kad sam uzimao IVU slovenci kopirali pa tek onda udarili pečat samo sto su cifre bile oko 250 eura. Ne znam da li se isplati riskirati, ja bi osobno radije uzeo kod vranoge
Shrek je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 09:45   #10
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,868
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Cuj, kako vidim a i blizu sam , cijene vise nisu kao nekad i do 50% jeftinije. Dosta su se izjednacile cijene, jedino ti preostaje povrat poreza koji ti je riskantan jer na cifru od 500€ navise ide fax nasoj carini.

Ovo za modem te ne kuzim.

Na tipkovnici nemas (ne pisu) nasi dijakriticki znakovi, ali u Windowsima ih imas normalno ako izaberes Croatia pod regional settings....itd
Rijesenje je jednostavno...zamolis tetku u ducanu da ti "slomi,prepolovi" racun na pola ili na tri djela tako da niti jedan dio ne prede 450 eura...
to ovi moji u Italiji radili i prolazi,ako treba pitati cu za detalje...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2007., 10:09   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,433
Na koju foru ćeš račun za lap 'prepoloviti'? Jedan za ekran, a drugi za ostatak? Yeah, right.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 10:29   #12
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,868
Kazem pitati cu,znam da su decki to sredili bez problema,bar su mi tako rekli...ne znam i ja sam razmisljao kako...evo sada bas jedan misli TV kupiti....to je isto jedan komad pa se neda nista napraviti po meni,ali oni kazu da se moze...ajde javim kroz par sati kada pitam...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 12:21   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,433
Ne kompliciraj si život bezveze. Vjeruj mi, vranoga ti je daleko bolja solucija. Em ti dođe na kućnu adresu, em imaš i garanciju i naša slova. Izračunaj koliko te samo košta put do Trsta i nazad te zahebancije po cestama, prodavaonicama, parkinzima,... I vrijeme ima svoju cijenu. A i živci.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 14:32   #14
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
@coconut, giga ti je vec u Italiji , pa da nejde pjeske doma, malo shopinguje
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 18:14   #15
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,868
A ima ih jos koji su u Italji...hm..hm...
benzin do Trsta je 60-70kn...parking dva eura...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 19:07   #16
the_b-o-s-s
Premium
Moj komp
 
the_b-o-s-s's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 133
Ma reci ti njemu da ne reklamira ljude, osim ako nema neku zaradu od toga, što je onda ok, a mogao bi i platiit pivu ako dobiva proviziju od prodaje laptopa! Ajde javi za foru, baš i mene interesira da li se to može napravit? Tj. podjelit račun.
__________________
MB, Gigabyte H55M-S2H
CPU; Intel Core i5 750A + SCYTHE Samurai ZZ
HDD, Seagate Barracuda, 160Gb, SATA, 8 Mb cache
HDD, HITACHI 1TB 7k1000 SATA II , 7200 rpm
Sapphire HD 4850 512MB GDDR3 PCI-E; http://www.sapphiretech.com/us/produ...w.php?gpid=244
2x2GB, Kingston 1333 Mhz
the_b-o-s-s je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 19:49   #17
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
A sad za ozbiljno....NEMA podjele racuna za 1 artikal, npr.laptop, jednostavno zato jer je u Italiji financijska policija takva da se nitko NECE zezat sa tim stvarima. Nek mi netko dostavi kopiju takvog racuna na pm ako ima. 25 godina idem preko grane u trst-shopping i bilo je dijeljenja racuna ali za vise artikala.

Zbog jedne/jedine stvari kupujem hardware preko. Kvaliteta i amen. Nemoze me nitko uvjeriti da na zapad i kod nas dolazi roba iste kvalitete, mos mislit...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na