Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2022., 16:20   #59281
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Ići ću još baciti oko na 3008, ali za sada mi novi Kašo izgleda kao najozbiljniji kandidat za novi auto.
btw, rekao mi prodavač da novi Pug mogu očekivati tek iz 08/22. Na lageru ima jedan 3008, ali s brdom dodatne opreme pa dođe preko 300k kn. Hvala, ali ne hvala.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 16:54   #59282
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Jel itko probao Peg2008 2015/2016 g.
jel išta prostraniji od novoga ili isti k. ili pak gori.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 18:16   #59283
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
@Coconut: prije 6 mjeseci sam uzimao novi auto. Poceo sam sa skodom oktavijom. testna voznja mi nije bila bas najdomljivija, auto mi je "zvucao" tanko, tjkao da ima slabu izolaciju i tanki lim. Onda seat ateca, nis posebno ni u voznji ni ukupni dojam. 3008 facelift je ok autic ali ako hoces nekaj malo opreme skace ohhohoho preko 200k kn koji mi je bio limit. Tiguana je super autic ali izvana jednostavno taj vw dizajn kao da vozis auto koji je vec 10god u prodaji, ima mjesta na svim pozicijama, solidni motori, iznutra oprema siromasnija ali ajede ok. Formentor jako lijep izvana i iznutra, dobra mehanika kao i u tiguanu, oprema strasno poskupljuje auto, manjak mjesta i nekako taj brend cupra nisu donesli prevagu.
Na karaju smo se odlucili za xc40 sa momentum opremom i sa osnovnim benzincem. dobili smo nakraju kao 40k opreme jer je auto koji smo kaparili jako kasnio te smo umjesto bijele dobili crnu boju .
Trenutno najveci problem novih auti je nedostatak istih zbog cipova te ogromni rokovi. Mozda je bolje cekat do se situacija ne smiri. No koliko to moze trajat, to niko nezna.



@Tajl3r: Vozim poslovni 2008 iz 2018. sa nekom srednjom razinom opreme.
1.6 dizl,100ks, 5 brzina. Po meni je to solidan autic. Mjesta ima za manju obitelj s jednim ili max dvoje male djece.
Od problema sa servisiranjem mogu navest samo je onu adblue pumpu koja javlja gresku za cijeli motor.
Manji je od od nove 2008-ice ali ne znacajno. Mislim da je najveci pomak u odnosu na strau napravljen u dizajnu izvana i materijalima iznutra.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 18:27   #59284
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
ok hvala sad sam pametniji da ne idem bzvz gledat auto a nije mi baš blizu.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 18:35   #59285
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Hibridi a pogotovo strujići su teški i do dvije tone pa se kočnice (puno) više troše kad se nagaze.
Možda (davno) prije, pogledaj malo mase istih auta hibrida i non hibrida pa ćeš vidjet koliko su male razlike.


Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Zbog veće mase vozila diskovi moraju biti mesnatiji, a samim time su skuplji. Zbog regenerativnog kočenja diskovi se manje koriste pa hoće više hrđati od neupotrebe.
Ne moraju diskovi bit mesnatiji, isto kao ni pločice nego bi se u tom slučaju išlo na veći promjer ako bi stvarno bio potreban.
Teško odnosno čak i teoriji praktički nemoguće da zbog male usporabe diskova isti hrđaju (ionako samo površina hrđa, što jedno kočenje skine).


S tim da trebaš vidjet u živo kako funkcionira regerativno kočenje, takvo kočenje sa motorom još nisam vidio, a kočnice za to vrijeme jedva da koče što dovodi do sasvim drugog zaključka, također se taj dio lako sazna na guglu, a to je trajanje samih pločica i diskova.



@Hamm

Garant neki issue je sa time jer na toj kilometraži običan auto neće poderat pločice (ovo još i može) i diskove ako se normalno vozi a kamoli hibrid.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 19:26   #59286
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
čitao sam neki dan o čovjeku koji je s teslom prošao 1.5m km.
zamjena baterije nakon 500k km oko 20k eura.
Ako je to istina, onda definitivno preskačem strujiće dok me doslovno
ne prisile na njih.
Uzmeš ice auto iste snage ko i ta Tesla, usporediš njihove prodajne cijene, izračunaš kolko taj ICE te snage potroši goriva, servisa a vjerojatno i neko veći zahvat do 500 000km, onda možeš dobiti realno neke brojeve.

20000eu za bateriju nakon 500 000km ne znači ništa previše.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 20:07   #59287
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Netko dođe po nove diskove nakon 40.000km, netko nakon 140.000km. Sve ovisi kakve su kočnice i kako se vozi.

Sad vidim zašto djelatnici autoservisa zaobilaze forume... lijepo su mi govorili.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 20:19   #59288
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Iskonfigiriraj npr. novu C-Klasu ili BMW3 pa javi koliko kosta kad dodas nesto opreme tipa grijana sva sjedala, panorama krov, matrix led, motorizaciju, automatik, veliki ekran sa svom digitalizacijom.

Ovdje u Njemackoj ima dosta povlastica za elektricare:
- 6000 Eura premija (kupis auto, drzava ti vrati 6k na racun)
- oslobadjanje poreza na vozila narednih 10 god (ekvivalentan ICE ca. 200 Eura/god)

Plus, za moj profil voznje je elektricar dusu dao. Ili kratka relacija (dnevno 2x2x4 km do vrtica i nazad) ili do posla 20ak km.

Infrastruktura oko Stuttgarta dobro razvijena (pogotovo Superchargeri), do kuce u HR sve pokriveno punjacima, a tamo mogu filati 1f ili 3f u dvoristu.

Osim toga, auto me nije odusevio na internetu nego na probnoj voznji, sto mogu preporuciti svakom skeptiku.
S obzirom da nisi napisao konkretne cifre vidim, kao što rekoh ne može 300 konja ev biti skuplji od istog takvog opremljenih Ice ekvivalenta. A ono usporedba ti je stvarno super. Mogao si usporediti i kupnju ev u etiopiji. I još ti firma plaća punjenje dok si na poslu. Ok. Razuvjerio si me. You win . To mi je nešto u rangu političara koji ima službeni A6 pa priča kako je jeftino održavanje...
Koliko god sam bio fan ev Mar je napravio realnu analizu.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 20:43   #59289
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
S obzirom da nisi napisao konkretne cifre vidim
Cifre su nebitne i nebitno je jel on nešto platio 50, 100 ili 150k, platio je jer može.

Čovjek je samo naveo zbog čega njemu paše EV i koje benefite ima, jer se tu potegla teza da ti auti nemaju ni jedan benefit, a u njegovom slučaju očito imaju.
Svatko zna kakav mu auto paše pa ne znam šta ti uvjeravaš čovjeka koji ima EV da je mogao proći bolje i dobiti bolji auto, lol...
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 20:49   #59290
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Diskove. Vozi se prema postulatima i načinima hibridne vožnje. Jelte nema smisla imati hibrid ako se nećeš voziti kak spada.

Da se razumijemo i meni je to vrlo čudno i eventualno bi to mogao prepisati nekoj grešci na seriji. Na cliu sam djorao diskove na 130k.
Ja imam corollu hibrida i sjećam se da sam čitao u toyota grupi da je bilo problema sa tim diskovima.
Navodno propadnu od nekorištenja.
Jedan lik se zainatio i tjerao ih je do toyota adria te si mu odobrili zamjenu pod garanciju.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 21:35   #59291
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Cifre su nebitne i nebitno je jel on nešto platio 50, 100 ili 150k, platio je jer može.

Čovjek je samo naveo zbog čega njemu paše EV i koje benefite ima, jer se tu potegla teza da ti auti nemaju ni jedan benefit, a u njegovom slučaju očito imaju.
Svatko zna kakav mu auto paše pa ne znam šta ti uvjeravaš čovjeka koji ima EV da je mogao proći bolje i dobiti bolji auto, lol...
Ništa ja njega ne uvjeravam Gabre trolu.
Rekao je citiram: "Za forum s informatickim strucnjacima i geekovima, neka ovdje napisana misljenja su iznenadjujuce pretpotopna i usidrena u proslosti."

I zato ja, imho ne vidim prednost takvog auta. Pa prema tome koliko god bi mozda htio imati takav auto, jednostavno nemam nikakvu beneficiju ni poticaj da uzmem takav auto s obzirom na sve druge mane. Nisam zato pretpotopan i usidren u prošlosti. Kužiš Gabre? Naravno da kužiš, samo trolas.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 21:44   #59292
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Ja imam corollu hibrida i sjećam se da sam čitao u toyota grupi da je bilo problema sa tim diskovima.
Navodno propadnu od nekorištenja.
Jedan lik se zainatio i tjerao ih je do toyota adria te si mu odobrili zamjenu pod garanciju.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Japanci su prije bili poznati po tome da tvornički stavljaju premekane diskove za EU tržište. Jedno naglo kočenje na autoputu je bilo dovoljno da budu za zamjenu i brzo su odlazili. U ovlaštenim servisima su stavljali bolje zamjenske diskove da se to ne bi ponovilo.

Nisam upućen kako je u posljednje vrijeme.

Moj Clio je izdržao 135.000km sa Brembo MAX diskovima i još nije došao do minimum propisane debljine. S tvorničkim diskovima nije izdržao ni 50.000km.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 21:44   #59293
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Mislim da nam trebaju odvojene teme; elektricna vozila i "tradicionalna" vozila. Besptrebno se prepucavano i uvjeravamo kako je jedno bolje od drugog. A i vozacima/vlasnicima jedne i/ili kategorije bi se bilo lakse snaci u odvojenim temama.
Inovator je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 21:50   #59294
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Rekao je citiram: "Za forum s informatickim strucnjacima i geekovima, neka ovdje napisana misljenja su iznenadjujuce pretpotopna i usidrena u proslosti."
Pa dobro je i rekao, živiš u prošlosti.
To što tebi ne paše EV ne znači da ti auti nemaju benefita kako se konstantno inputira, tebi ne pašu, njemu pašu, pa ne znam šta ga ispituješ koliko je on to platio i ocjenjuješ isplativost njegove kupnje.

Čovjeku odgovara domet, pokriveno je punjačima gdje se on kreće, paše mu oprema i vozna svojstva ali eto bitno da "ti ne vidiš prednost takvog auta" :facepalm:
A ništa, morat će ga on onda prodati i uzeti C klasu, 3 godine staru, iz njemačke, nema druge, jer to svi kupuju i dobra je kupnja.


Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Mislim da nam trebaju odvojene teme; elektricna vozila i "tradicionalna" vozila. Besptrebno se prepucavano i uvjeravamo kako je jedno bolje od drugog. A i vozacima/vlasnicima jedne i/ili kategorije bi se bilo lakse snaci u odvojenim temama.
Ne treba ništa, samo pojedinci trebaju prestati uvjeravati druge što je isplativo na osnovu svog načina života i vožnje auta.
Najbolje da se ravnamo po nekom tipu koji živi u baranji u zmajevcima i kojemu je prvi punjač udaljen 70 km, jbg, ako njemu ne pašu EV auti onda nemaju benefita ni smisla.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 22:40   #59295
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Infrastruktura oko Stuttgarta dobro razvijena (pogotovo Superchargeri), do kuce u HR sve pokriveno punjacima, a tamo mogu filati 1f ili 3f u dvoristu.
A 50km dalje u Heilbronnu, koji je daleko od sela kojih ima stotine u okolici, infrastruktura kita
Ak na posao dođem u 9:00, nema mjesta za punjenje čak i u ovo vrijeme kurone, a bome mi je veći komfor imati svoj životni ritam neg igrat poker hoće li me dočekati potencijalno neispravni priključak punjenja.

Treba to još dosta sazrijeti, bar 5 godina.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 21.01.2022. u 22:57.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 23:03   #59296
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Japanci su prije bili poznati po tome da tvornički stavljaju premekane diskove za EU tržište. Jedno naglo kočenje na autoputu je bilo dovoljno da budu za zamjenu i brzo su odlazili. U ovlaštenim servisima su stavljali bolje zamjenske diskove da se to ne bi ponovilo.

Nisam upućen kako je u posljednje vrijeme.

Moj Clio je izdržao 135.000km sa Brembo MAX diskovima i još nije došao do minimum propisane debljine. S tvorničkim diskovima nije izdržao ni 50.000km.
Ja sam na svojoj Mazdi 3 mijenjao pakne na 44000 km. Nakon čega su gore išle ATE pločice.

Auto je sada na 95000 km, i diskovi su na još 6-7 mm "mesa". Tako da računam još jedno 20000 km prije kompletne zamjene. Barem 10000.

Dosta kočim motorom i vozim se obilaznicom, kod ekipe koja ne vozi tako brijem da bi već bili potrošeni. Na obilaznici sam imao nekoliko naglijih kočenja ali nije rezultiralo zamjenom diskova. *kucam o drvo*

Ali da su i dalje tvornički diskovi i pakne mekani - stoji.


Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Mislim da nam trebaju odvojene teme; elektricna vozila i "tradicionalna" vozila. Besptrebno se prepucavano i uvjeravamo kako je jedno bolje od drugog. A i vozacima/vlasnicima jedne i/ili kategorije bi se bilo lakse snaci u odvojenim temama.
Možda bolje zasebna tema za EV. +1 za prijedlog
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 10:55   #59297
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
A 50km dalje u Heilbronnu, koji je daleko od sela kojih ima stotine u okolici, infrastruktura kita
Svuda je tako.
Manja mjesta već upozoravaju na povećanja broja el. automobila i manjak infrastrukture.
Javno-privatni projekt mreže punionica na autoputu je propao.
Carevi su htjeli da koncesionari garantiraju fixnu cijenu struje..ovi im rekli nek razgule i hop ode i taj projekt kvragu

Opskrba strujom.bude isto problematična.
Nuklearke su pogasili.
Sad kupuju struju iz FRA nuklearki.
Živi cirkus.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 11:38   #59298
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nemojte se bojati u DE. Precjebnik FRA je najavio nove nuklearke uz granicu. Stovise visio sam ih par u nastajanju iz aviona ovo ljeto.

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 22.01.2022. u 11:48.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 14:08   #59299
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
ahoj .. ima li ovdje usera koji nabavljaju djelove za auto
gdje kupit u nas
pežo 2008
2015.g
prednji diskovi + počice


gdje povoljno kupit i koju marku tražit
pločice mi idu kraju, diskovi imaju rubove, auto ima 106k km
frend bi to tokario, ja bi ipak novo
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 14:16   #59300
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
ATE. Ja zadnje uzea u impexautodijelovi.hr
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 14:43   #59301
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam nakon ATE pločica probao Textar. Manje prljaju felge ali cvile. ATE vise prljaju felge ali ne cvile. Razliku u kočenju ne primjećujem.
Ate diskovi su bili poceli tresti na 10000km i nakon 2-3000 prestali. Imam ih oko 50000km i jos imaju dobrano mesa . Pločice trajale 50000km
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 14:45   #59302
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
moje ate galfer cvile od početka

jedva čekam da ih se riješim
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 15:02   #59303
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
A 50km dalje u Heilbronnu, koji je daleko od sela kojih ima stotine u okolici, infrastruktura kita
Ak na posao dođem u 9:00, nema mjesta za punjenje čak i u ovo vrijeme kurone, a bome mi je veći komfor imati svoj životni ritam neg igrat poker hoće li me dočekati potencijalno neispravni priključak punjenja.

Treba to još dosta sazrijeti, bar 5 godina.
Računao sam da barem jedna od tvoje 4 garaže ima neku utičnicu :P
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 15:44   #59304
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Računao sam da barem jedna od tvoje 4 garaže ima neku utičnicu :P
Ili ne ustajati za posao kao Teenager :P
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 15:55   #59305
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ahoj .. ima li ovdje usera koji nabavljaju djelove za auto
gdje kupit u nas
pežo 2008
2015.g
prednji diskovi + počice


gdje povoljno kupit i koju marku tražit
pločice mi idu kraju, diskovi imaju rubove, auto ima 106k km
frend bi to tokario, ja bi ipak novo
AutoKrešo, Impex, Intercars...
Ako hoćeš nešto što ne cvili i ne prlja felgu pogledaj Bosch Blue seriju.
Preporodio sam se nakon što sam uzeo tu seriju pločica.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 16:06   #59306
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Živi cirkus.
Bome
Zaboravil sam zahvaliti za iskustvo s teslom, hvala!

Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Računao sam da barem jedna od tvoje 4 garaže ima neku utičnicu :P
Apsurd ali nema. Tam di šraufam i imam čak trofaznu struju (ono kad moraš naglasiti fakin trofaznu struju), na žalost ne živim
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ili ne ustajati za posao kao Teenager :P
To ti je trajna trauma kad te roditelji tjeraju u devet u krevet, cijeli ostatak života rebel
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 16:10   #59307
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ja sam nakon ATE pločica probao Textar. Manje prljaju felge ali cvile. ATE vise prljaju felge ali ne cvile. Razliku u kočenju ne primjećujem.
Textar pločice i diskove imam na prednjem kraju i ništa ne cvili već 10k km.
Koji diskovi su kod tebe?
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 16:12   #59308
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova

Auto je sada na 95000 km, i diskovi su na još 6-7 mm "mesa".
Ne kužim na šta si mislio s ovim, koji to diskovi imaju toliko "mesa"? Potrošni dio diska je najćešće samo 3mm.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 17:06   #59309
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
. Na obilaznici sam imao nekoliko naglijih kočenja ali nije rezultiralo zamjenom diskova. *kucam o drvo*
Zašto bi nakon naglog kočenja bilo potrebe za mjenjanjem diskova?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 17:16   #59310
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Zašto bi nakon naglog kočenja bilo potrebe za mjenjanjem diskova?

Ako su skroz novi, moguće je da se oštete uslijed naglog/jakog kočenja.
Inovator je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na