Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2003., 08:59   #1
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Koji 17" monitor?

Znam da je ova tema ižvakana ... ali kupujem curi monitor pa eto dijelim s vama svoje dileme jer ak kupim shit naje... sam.
Daklem trebam 17" monitor
- flat
- 85kHz +
- do 2000kn

kontam između:
Mon. 17 SAMSUNG, SM765MB, 30-85 kHz, 0.20 mm, DynaflatX 1.483,00kn
Mon. 17 LG, F700P, 30-98 kHz, 0.24 mm, FLATRON 1.899,00kn
Mon. 17 SAMSUNG, SM757p, 30-96 kHz, 0.22 mm 1.605,00 kn
SAMSUNG 17"- SM757DFX DynaFlatX, 0,20 mm, 96 KHz, 1920x1440/64 Hz 1.715,00kn

Imam doma Samsunga 757dfx i super sam zadovoljan generalno svime. Ono kaj me muči je lagano sedlasta slika u desnom kraju ekrana i moire u nižim rezolucijama. Cijena je veliki + Samsungu.
Koji od ova 4 uzeti? Ili ima drugih prijedloga?
Hvala!
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 09:15   #2
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,178
uvijek ovisi o namjeni monitora. ja imam doma 755df (znači stariji model) i imao sam sreću da nema to sedlo. ali i da je imao, who cares, ne bavim se crtanjem. najbolje je doć u dućan i tražit da ti upale dotični primjerak i onda ako si zadovoljan, uzet ga.
choby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2003., 10:13   #3
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Re: Koji 17" monitor?

Citiraj:
Originally posted by razlo

SAMSUNG 17"- SM757DFX DynaFlatX, 0,20 mm, 96 KHz, 1920x1440/64 Hz 1.715,00kn


I to je to
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 11:15   #4
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
757NF je takodjer ispod 2000, ja glasam za njega...
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 15:13   #5
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Ma vidim ja da se više nikom ne raspravlja o monitorima
Mislim da će ipak DFX - 765mb ili 757dfx biti ... gledao sam danas dva 757nf i bolje mi izgleda DFX. Neda se ni meni više kontat.
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 18:06   #6
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Citiraj:
Originally posted by razlo
Ma vidim ja da se više nikom ne raspravlja o monitorima
Mislim da će ipak DFX - 765mb ili 757dfx biti ... gledao sam danas dva 757nf i bolje mi izgleda DFX. Neda se ni meni više kontat.
definiraj ''bolje mi izgleda'', sto pod time mislis?
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2003., 18:20   #7
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Ako bude srece kupujem Samsung 19", 957 nesto model.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 09:17   #8
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Talking

Citiraj:
definiraj ''bolje mi izgleda'', sto pod time mislis?
A eto oba imaju sedlo (isto ko dfx) kad bolje pogledam i ovaj Hansol u kojeg sad buljim ima sedlo
Pogled na sam ekran nije ostavio bolji dojam nego kad gledam doma svoj 757dfx a i dfx mi je po dizajnu ljepši
Sad ostaje naravno uvijek pitanje je koja grafička, kak je podešen monitor, koji refresh itd ...
Imaš ti neki konkretni razlog zašto je tebi 757nf bolji od DFX još uvijek nismo kupili monitor i dalje prihvaćam savjete.
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 22:47   #9
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Citiraj:
Originally posted by razlo
...
Imaš ti neki konkretni razlog zašto je tebi 757nf bolji od DFX još uvijek nismo kupili monitor i dalje prihvaćam savjete.
DFX ima 0.20 tocku i svaki put kad gledam u neki ekran tog tipa (DF, DFX, MB) vidim raster, frend (ima DF) tvrdi da serem i da se one dvije crte koje imaju trinitroni puno vise vide, usprkos tome, ja bi uvijek prije uzeo NF...
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 00:00   #10
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Citiraj:
Originally posted by razlo

Imaš ti neki konkretni razlog zašto je tebi 757nf bolji od DFX još uvijek nismo kupili monitor i dalje prihvaćam savjete.
Fala Bogu da niste. Ni u ludilu ne kupuj DFX ako imaš love za NF. Jednostavno je to daleko bolja cijev. Ima male (manje nego DFX) nepravilnosti u slici kao i svi ravni ekrani ali je boja izvrsna. Trebaš to pogledati jedan do drugoga. Kada vidiš da je slika malo iskrivljena, znaj da se svaki monitor mora poštelati prije korištenja.

Razlika u veličini točke je u načinu mjerenja koji je kod Samsunga tradicionalno po horizontali a kod drugih po dijagonali. Pitagora je rekao da ima neke male razlike . Kod NF-a su normalno mjerili vođeni mišlju da će tak kupovati oni koji kuže tu razliku.

Crte kod Trinitron ekrana nisu preko pola ekrana. Kada će to ljudi shvatiti. Valjda kada ih vide. Imam ukupno 6 takvih oko sebe i sada sam barem jednu tražio barem 5 minuta po ekranima. Vide se samo na bijeloj podlozi i to znači da sam je vidio neposredno iznad "postaj novu poruku". Druge ne vidim.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2003., 00:37   #11
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Uzmi dfx monitor. Ima bolju geometriju od nf-a i dosta kvalitetan prikaz boja a uz to je jeftiniji.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 09:13   #12
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
A shit ... ovo postaje zanimljivo ak dobro brojim (bez mene) DFX vs. NF rezultat je 2:2! Mislim da ćemo zbog ekonomije ipak uzeti 765mb - btw. cura je dosad buljila prvo u 14" GVC (800x600/70hz), pa sam joj ja dao 15" Digital (800x600/100hz) tak da će joj ovo u svakom slučaju biti ogromni napredak
Evo sad za 5 min. je vodim gledati dva 757nf-a, vidila je kod mene doma 757dfx a u dućanu će valjda vidjeti 765mb pa ću diplomatski njoj prepustiti odluku
Citiraj:
Crte kod Trinitron ekrana nisu preko pola ekrana. Kada će to ljudi shvatiti.
Da crte su preko cijelog ekrana i ja ih vidim manje više bez problema iako mi ne predstavljaju neki bad bumo vidili kak će ona reagirati na njih.
Evo nje moram ići!
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 09:43   #13
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by RAK


Crte kod Trinitron ekrana nisu preko pola ekrana. Kada će to ljudi shvatiti. Valjda kada ih vide. Imam ukupno 6 takvih oko sebe i sada sam barem jednu tražio barem 5 minuta po ekranima. Vide se samo na bijeloj podlozi i to znači da sam je vidio neposredno iznad "postaj novu poruku". Druge ne vidim.

Hehehe, sijećam se svog prvog dodira s Trinitron ekranom. Šok, nevjerica, psovke, tel. servisu, crvenjenje u licu jerbo sam ispal bedak

Anyway, danas ih niti ne vidim, kada dođem doma moram malko baciti oko, tek toliko iz gušta
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 11:26   #14
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
evo kaj kažu "susedi" na bench-houseu ... btw. to je jedini test koji sam uspio iskopati na netu ... zna neko još neki link?

NF and FD Trinitron really offer more brightness and contrast, but the lack of vertical definition rules out their use with precise diagrams. Even regular text is not very well defined, because letters with vertical edges are common. Passionate gamers or movie lovers probably won’t even notice the (almost compulsory) deficiencies in geometry. Out of all monitors on the test, Samsung 757NF proved itself best, as it offers a few great features at a low price. Of course, a NF/Trinitron monitor will have the two horizontal lines that are always present on the screen. In addition to this, you will have to tap the monitor on the side to bring the grill back into place.
o 757nf ... The OSD controls are located in a little drawer on the front mask, which pops out with a push. This solution gives the impression of high class, but actually its functionality and features are the same as on the previous model. Although convergence is good, moiré is really noticeable on this monitor. Concerning geometry, this model is also not quite perfect. The usual problem of upper and lower edges being curved inwards is present on this model, but is not really pronounced. Rifts in vertical lines are a problem of the Aperture Grille mask which we already mentioned, and this monitor is not immune to it ....

Samsung 757DFX
The best all-around monitor is Samsung 757DFX. Its flatness is questionable, but the image it shows is flawless. Excellently defined due to a fine dot pitch, and having almost perfect geometry. The contrast and brightness are really not on the level of the other CRTs, but due to the nature of things, this is only noticeable in a direct comparison. Versatility, quality, features and price all won this monitor the best buy award on the test.
O 757dfx ... Convergence is good, but moiré exists in all resolutions except the recommended one. The focus and readability are exceptional, even in resolutions higher than 1280x1024, and they stay that way in the whole image. The thing that puts this monitor above the rest is its excellent geometry. The edges of the image are almost perfectly straight when you turn on the monitor for the first time, and with the help of the OSD, they can be made ideal. With great contrast and brightness, this monitor represents an all-around solution, due to its great price, features and qualities, which we’ll talk about later. ...
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 14:58   #15
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Stvar je jasna dfx je povoljnija kupnja osim ak ne delaš s grafikom. Doma imam 959 nf tak da sam nepristran
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 19:08   #16
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,956
Citiraj:
Originally posted by RAK
Fala Bogu da niste. Ni u ludilu ne kupuj DFX ako imaš love za NF. Jednostavno je to daleko bolja cijev. Ima male (manje nego DFX) nepravilnosti u slici kao i svi ravni ekrani ali je boja izvrsna. Trebaš to pogledati jedan do drugoga. Kada vidiš da je slika malo iskrivljena, znaj da se svaki monitor mora poštelati prije korištenja.

Razlika u veličini točke je u načinu mjerenja koji je kod Samsunga tradicionalno po horizontali a kod drugih po dijagonali. Pitagora je rekao da ima neke male razlike . Kod NF-a su normalno mjerili vođeni mišlju da će tak kupovati oni koji kuže tu razliku.

Crte kod Trinitron ekrana nisu preko pola ekrana. Kada će to ljudi shvatiti. Valjda kada ih vide. Imam ukupno 6 takvih oko sebe i sada sam barem jednu tražio barem 5 minuta po ekranima. Vide se samo na bijeloj podlozi i to znači da sam je vidio neposredno iznad "postaj novu poruku". Druge ne vidim.
Ma daj te crte totalno zaboravim dok me netko kao sad ne podsjeti da buljim u Trinitron
tor je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 14:04   #17
Coby
Premium
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 122
Imam doma 757DFX i zaista nemam nikakve zamjerke, kristalno čista slika jednostavno rastura, no mene zanima jedna druga stvar.

usporedba ovih LG-ovih monitora sa samsungovim:

Monitor: LG F700B. 17" FLATRON ravna slika, Veličina točke 0.24mm, 1280x1024 @60Hz, 1024x768 @85Hz. OKO 1450KN

usporedba sa 755DFX i sa 765MB

Monitor: LG F700P 17" (vidljiva 16.01"), Veličina točke 0.24mm, 1600x1200 @75Hz, 96kHz, Potrošnja: 74W. Težina: 17kg. Kompatibilnost: TCO99, Energy star. ---------------OKO 1850KN

usporedba sa 757DFX i sa 757MB

to mi je bitno jer mislim uzeti jedan od LG-a, pomogucnosti ovaj bolji zbog njegovog odlicnog izgleda koji bi se savrseno uklapao u novu konfiguraciju jer su sve ostale stvari( kučište,miš,tipkovnica, zvučnici, printer) crne i srebrne boje pa ako im je kvaliteta dobra onda super.
Naime samsungov monitor je odlican ali mi definitivno ne paše u konačan izgled konfiguracije.

konfiguraciju ne slazem za sebe i zato treba izgledati MRAK.

mene inace zaboli kako mi komp izgleda, bitno da prži!!!

HELP PEOPLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
HP Compaq NC8430
Coby je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 14:21   #18
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Eto cura je na kraju izabrala 757MB. Otprilike sve isto kao na 757dfx sam kaj ima neke magic brightove. Eto trenutno ga vozimo (grehote li) na S3 Trio 3D/2X! dok krajem tjedna ne nabavim neku "normalnu" grafulju ovako mi je teško bilo kaj reć osim da su rubovi ekrana ok, sedlo je minimalno i happy je. 757nf je njenom odlukom spušio zbog "crta" i subjektivne procjene. Hvala svima na savjetima
razlo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na