Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2020., 16:20   #781
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,089
Naručena 2x Edision Pico T265, isključivo zbog programibilnog daljenskog pa ako punac i punica nebudu zadovoljni naručujem jedan od ova dva. A cvile da nebudu zadovoljni jer "nema uputa na Hrvatskom".

Javim se dok dođe i ostavim neke utiske kvaliteta slike me ne cuka toliko nego kaj će raditi od filmova preko USB-a i kolka bu muka natjerati daljenski da radi sa LG telkama 7-8g starim.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
imate na stranicama zed-a, niže među uputama.
https://www.zed.hr/webshop/proizvod/...6-Media-Player

edit
vidim da su atachali krivi fajl.
ovo su upute za daljinac
1) Držite tipku MUTE i POWER na Redline daljinskom upravljaču istovremeno 2 sekunde , odnosno dok crvena lampica u tipki POWER postane stalno upaljena
2) Pritisnite jednu od 8 tipki koju želite programirati koje su označene sa TV CONTROL oznakom
3) Usmjerite daljinski upravljač od vašeg TV uređaja u vrh REDLINE daljinskog upravljača
4) Pritisnite tipku na daljinskom upravljaču TV-a čiju funkciju želite „prebaciti“ na Redline daljinski. U tom će trenutku crvena lampica na Redline daljinskom zablinkati
5) Potvrdite sa OK tipkom. Crvena lampica će se ugasiti
6) Ponovite postupak za preostale funkcije koje želite „prebaciti“ na daljinski upravljač od Redline prijamnika.
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ovaj ima programibilni daljinski pa možeš izbaciti jedan iz jednađbe.
Navodno je čist pristojan uređaj, osim što su titlovi sa usb-a minijaturni.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 16:25   #782
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Upravo isprobao Opticum sloth combo plus. Nađe sve kanale DVBT radi super DVBT2 steka užasno. Pola slike ima pola nema.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 17:24   #783
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Prije neki dan sam odgovarao u TV antena temi, treba sačekati da odrade switch - over (za malo manje od mj. dana), jer će se tada promijeniti situacija.

Poanta je da će odašiljači i repetitori koji sada emitiraju DVB-T (Mux A, B, D ...) preuzeti funkciju DVB-T2 (sadašnji Mux M1, ...), a isti su "gušći" tj. pokrivaju i dosta "rupa".

U prevodu, ako bude sreće, tko sada ima dobar prijem DVB-T Mux A trebao bi kasnije jednako dobro hvatati DVB-T2 Mux M1.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 17:36   #784
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Meni na ovom inteku od evo/ht-a dvb t2 lokalni kanali rade ko bomba signal na 70 posto a kanali od evo tv 61 posto kockaju se ko ludi pa nema slike pa ima slike ono show...

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 19:40   #785
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,117
probao sam i snimanje na ovom redline-u. dok snimam jedan kanal , moguće je gledati ostale kanale na toj frekvenciji (ili snimati dvbt a gledati satelit i obrnuto).
NIJE moguće snimati 2 ili više kanala sa iste frekvencije, neznam da li je to očekivano ili nije.

toliko od mene za ovu temu. dvb-t2 radi, dvb-s2 radi, receiver je all around solidan, rade kinezi, radi dlna, mogu snimat.
jedino neznam kako ugasiti noćnu rasvjetu, jer sve uvijek svijetli.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 19:54   #786
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,505
Prije par dana uzeo Inteka u T-centru:

Rapakiram i uzmem rec u ruke kad unutra nešto zvecka, rastavim ga i nađem odlomljenu plastičnu kopču

Kod mene na HD-ready Panasonic plazmi iz 2008 je slika sasvim ok, možda zato što nemam neka velika očekivanja a plazma bolje od LCD-a prikazuje lošiji materijal.
Radi brže od prijašnja dva Stronga i odgovara mi da je napajanje izvedeno preko vanjskog adaptera. Čak ima i točan sat Strongovi su imali jednu dvobojnu radi/ne radi ledicu.

PVR radi uredno ali samo na FTA kanalima - mogu snimiti Tarika i Joška i ništa od korisnih stvari. Bilo je za očekivati ali eto ako koga zanima info...

E, da - Daljinski je koma: vizualno ok ali su tipke previše "gnjecaste" i u gornjem dijelu gdje je kućište stanjeno imam osjećaj da će se raspasti prilikom jačeg pritiska.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 07:39   #787
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Da li postoji uredjaj koji bi na antenu primio dvbt2 signal i poslao ga na antenski izlaz vani u dvbt obliku? U autu imam tvornicki ugradjen dvbt prijemnik koji sad naravno vise ne radi pa sad trazim rjesenje da ga osposobim a da ne platim 700€ koliko bmw trazi za dvbt2 modul.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 09:44   #788
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,157
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da li postoji uredjaj koji bi na antenu primio dvbt2 signal i poslao ga na antenski izlaz vani u dvbt obliku? U autu imam tvornicki ugradjen dvbt prijemnik koji sad naravno vise ne radi pa sad trazim rjesenje da ga osposobim a da ne platim 700€ koliko bmw trazi za dvbt2 modul.
Tzv. Transmodulator. Postoji, pitanje je dali ima neki namjenjen ugradnji u auto (voltaze, kuciste i sl). No dali stvarno zelis ciganiju sa kablovima po autu? To ce biti konkrentni bunt zica. Ako fakat gledas TV u autu daj te novce i budi miran. Pazi samo na HEVC. Nije ovdje u HR toliko bitan T2 koliko je hevc.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 10:53   #789
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Ima i "balkansko rješenje" ... da sad ne opisujem

Ali tražiti 700€ za nešto šta max. vrijedi 100€ je bezobrazluk samo takav.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 17:19   #790
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,092
Amiko T765 finalni dojmovi
Boot nekih 10-ak sekundi, izvrsna slika, brz i pregledan EPG sa hrvatskim dijakriticima (ima dva moda prikaza EPG-a: po trenutačnom kanalu i po svim kanalima u trenutnom vremenu, brzo mijenjanje kanala, pristojan daljinski s dobrim dometom, moguće sortiranje kanala i podešavanje omiljenih kanala. Moguće simultano gledanje i snimanje na istom mux-u. Imam dobar signal tako da nemogu procijeniti koliko je tuner dobar ali definitivno daje izvrsnu sliku preko HDMI-a i scarta-a. Reproducira sve, čak i filmove s AC-3 zvukom.
Nedostatak je nesposobnost prikaza hrvatskih dijakritika u titlovima s usb-a i očajan prikaz OSD-a preko scarta-a: tekst je mutan i slova titraju.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 18:37   #791
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Kakav je ovaj prijamni sto ht nudi sa evotv 3 mj?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 09:59   #792
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
Kakav je ovaj prijamni sto ht nudi sa evotv 3 mj?
To ti je najbolji mogući prijemnik ako pitaš T-scum promotore sa bug foruma, kao i na iptv temi tvviet fanatici će ti objasniti da je to najbolji i jedini iptv. Ali pošto si na ovom forumu imaš par postova iznad iskustvo kojege koji ga je kupio pa i na stranici ispred drugog kolege. Pa evo i ja ću ti ukratko ispričati svoje jer sam se i ja zaje... i kupio taj prijemnik.

Kolega iznad je napisao da ga je strah malo jače pritisnuti tipke na danjinskom jer se boji da će plastika puknuti, ja svaki put kad ga pogledam mislim da će puknuti. Na slici ne izgleda tako grozno ali iskreno lošiji danjinski nisam u životu držao u rukama. Ljut sam jer se ovo sranje počelo smrzavati prečesto. Prva tri dana je radio normalno, sad sve više šteka iako je zadnji firmware na njemu. Pokušao sam ga vratiti u T-com ali su tvrdili da moram platiti za EvoTv jer sam ga počeo koristiti... na kraju sam odustao od vraćanja. Također me uvjeravaju da je tom smrzavanju uzrok moja antena (vanjska sasvim uredna) i kako to da se smrzne kad stavim usb u njega ako je uzrok antena? A ne smrzava se uvije kad stavim usb kao što se ne smrzava cijelo vrijeme dok nemam usb u njemu. Onako nasumično ali sve češće. Uglavnom odustao sam od vraćanja jer mi se ne da natezati sa majmunima iz T-coma.

Ukratko taj prijemnik bi trebao biti zanimljiv samo onima koji misle koristiti EvoTv i nako isteka ta 3 mjeseca jer je sad jeftiniji za kupovinu nego inače. E da i kad smo kod ta 3 mjeseca, nisu 3 mjeseca na dar svi programi kako se trubi na onom forumu nego samo 1 mjesec dobiješ sve programe a nakon toga slijedeća 2 mjeseca aktiviraš sam preko neta ali više nemaš AreneSport i neke druge programe, nego one iz osnovnog paketa. Nakon ta "3 mjeseca" ostaje ti par onih "plus" kanala (AlJazira neki RTL) kome god je to zanimljivo i naravno možeš gledati sve ove kanale kao i sa svakim drugim dvbt2 prijemnikom.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 10:19   #793
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,432
Ima li neki nacin za renumerirati programe na tom evoTV prijemniku?

sada je HTV1 na kanalu 850, a ja bi rado da to mojoj baki stoji na 1
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 11:17   #794
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
To ti je najbolji mogući prijemnik ako pitaš T-scum promotore sa bug foruma, kao i na iptv temi tvviet fanatici će ti objasniti da je to najbolji i jedini iptv. Ali pošto si na ovom forumu imaš par postova iznad iskustvo kojege koji ga je kupio pa i na stranici ispred drugog kolege. Pa evo i ja ću ti ukratko ispričati svoje jer sam se i ja zaje... i kupio taj prijemnik.

Kolega iznad je napisao da ga je strah malo jače pritisnuti tipke na danjinskom jer se boji da će plastika puknuti, ja svaki put kad ga pogledam mislim da će puknuti. Na slici ne izgleda tako grozno ali iskreno lošiji danjinski nisam u životu držao u rukama. Ljut sam jer se ovo sranje počelo smrzavati prečesto. Prva tri dana je radio normalno, sad sve više šteka iako je zadnji firmware na njemu. Pokušao sam ga vratiti u T-com ali su tvrdili da moram platiti za EvoTv jer sam ga počeo koristiti... na kraju sam odustao od vraćanja. Također me uvjeravaju da je tom smrzavanju uzrok moja antena (vanjska sasvim uredna) i kako to da se smrzne kad stavim usb u njega ako je uzrok antena? A ne smrzava se uvije kad stavim usb kao što se ne smrzava cijelo vrijeme dok nemam usb u njemu. Onako nasumično ali sve češće. Uglavnom odustao sam od vraćanja jer mi se ne da natezati sa majmunima iz T-coma.

Ukratko taj prijemnik bi trebao biti zanimljiv samo onima koji misle koristiti EvoTv i nako isteka ta 3 mjeseca jer je sad jeftiniji za kupovinu nego inače. E da i kad smo kod ta 3 mjeseca, nisu 3 mjeseca na dar svi programi kako se trubi na onom forumu nego samo 1 mjesec dobiješ sve programe a nakon toga slijedeća 2 mjeseca aktiviraš sam preko neta ali više nemaš AreneSport i neke druge programe, nego one iz osnovnog paketa. Nakon ta "3 mjeseca" ostaje ti par onih "plus" kanala (AlJazira neki RTL) kome god je to zanimljivo i naravno možeš gledati sve ove kanale kao i sa svakim drugim dvbt2 prijemnikom.
Svaka čast na opsežnom postu, ali bio nestrpljiv pa sammga uzeo sinoć, mene je privuklo što nije ružan daljinski kao vecina onih drugih, iako je tanašan mislim da ce biti ok ako ne sjednem na njega.
Zasad ok radi.
Slazem se za listu evo tv programa nisu bas zanimljivi, a ni arenasport nije hd ni vecina ostalih programa, dobro da ne pratim baš taj sport

Čemu služi lan port?

Evo zasad 1 dan ok radi, vidit cemo za 3 4 dana ako bude problema.
Za sto koristis usb, snimanje?
Ima jos neka funkcija za koju bi trebao znati?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 11:27   #795
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Ima li neki nacin za renumerirati programe na tom evoTV prijemniku?

sada je HTV1 na kanalu 850, a ja bi rado da to mojoj baki stoji na 1
A sta joj ne pase hrt 1 HD?
To je na jedinici
Tamo ne lovi?
Mozes ga premjestit na vrh liste, nece ga palit na jedinicu ali bude prvi na listi kad stisnes ok
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 13:51   #796
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Amiko T765 finalni dojmovi
Boot nekih 10-ak sekundi, izvrsna slika, brz i pregledan EPG sa hrvatskim dijakriticima (ima dva moda prikaza EPG-a: po trenutačnom kanalu i po svim kanalima u trenutnom vremenu, brzo mijenjanje kanala, pristojan daljinski s dobrim dometom, moguće sortiranje kanala i podešavanje omiljenih kanala. Moguće simultano gledanje i snimanje na istom mux-u. Imam dobar signal tako da nemogu procijeniti koliko je tuner dobar ali definitivno daje izvrsnu sliku preko HDMI-a i scarta-a. Reproducira sve, čak i filmove s AC-3 zvukom.
Nedostatak je nesposobnost prikaza hrvatskih dijakritika u titlovima s usb-a i očajan prikaz OSD-a preko scarta-a: tekst je mutan i slova titraju.
Koja je cijena prijemnika?
Tražim prijemnik koji između ostalog podržava različite video formate preko usb-a. Također me zanima je li daljinski jedan od onih koji se savija kod pritiska tipki?

Zna li netko podržava li Strong 8541 reprodukciju video sadržaja u mkv, avi, mp4 i sličnim formatima?
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 18:28   #797
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Čemu služi LAN port na prijemnicima - pitaš, pa skoro ničemu, za vremensku prognozu ili neku sličnu glupost, eventualno na malo boljim youtube. LAN je potreban ako prijemnik ima hbbtv jer preko interneta ide taj dio, ali uglavnom samo nepotrebno poskupljuje prijemnik.

Da odgovorim i kolegi iznad - nemoj očekivati solidan media player od prijemnika. Svi ovi prijemnici imaju neke mane kad su ostale funkcije u pitanju, oni prvenstveno služe kao dvbt2 prijemnici a čak i u toj osnovnoj funkciji svaki ima svoje nedostatke, neki imaju slabiji tuner, na nekima ne možeš posložiti programe po želji...
Što se tiče media playera kod većine radi većina uobičajenih formata, na nekima nemaš zvuk ako je npr. u DTS-u itd.

Amiko Impulse je jedan od najboljih prijemnika i sigurno ima najkvalitetniji prikaz slike i najbolji daljinski, ali opet taj daljinski nema niti jednu programibilnu tipku, player mu ne podržava hrvatske subtitlove i subtitlovi se ne mogu povećati. Picco je isto super pogotovo za montažu iza televizora ili ako ga se želi sakriti jer ima IR senzor na kabelu, podržava skoro sve video formate, ima programibilni daljinski ali ima i dosta mana.

Ja sam na kraju naručio Opticum NytroBox Plus jer neni najviše odgovara. Svatko ima svoje prioritete a ne postoji savršen prijemnik ni za 200Kn a ni za 500Kn a skuplje od toga je i glupo davati kad dodaš još malo i kupiš novi tv (jedino ako imaš bolji tv koji ne podržava dvbt2 pa ti nije žao dati i par stotina kuna više za bolji prijemnik). I da još razjasnim za ovo smeće iz T-coma kad sam napisao da se zamrzne nisam mislio na sliku nego cijeli uređaj prestane funkcionirati pa ga moram isključiti iz strije i ponovo uključiti. A za daljinski nisam nigdje rekao da je ružan (čak i pristojno izgleda) nego je neopisivo loš, tipka za prebacivanje programa je jako nisko, prenisko pa moraš savijati palac ko majmun dok prebacuješ, naprijed je teži a donji dio prelagan, ma neću o tom smeću više ni pisati, za 10Kn više dobije se Opticum NytroBox Plus koji je daleko bolji prijemnik.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 18:49   #798
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
Čemu služi LAN port na prijemnicima - pitaš, pa skoro ničemu, za vremensku prognozu ili neku sličnu glupost, eventualno na malo boljim youtube. LAN je potreban ako prijemnik ima hbbtv jer preko interneta ide taj dio, ali uglavnom samo nepotrebno poskupljuje prijemnik.

Da odgovorim i kolegi iznad - nemoj očekivati solidan media player od prijemnika. Svi ovi prijemnici imaju neke mane kad su ostale funkcije u pitanju, oni prvenstveno služe kao dvbt2 prijemnici a čak i u toj osnovnoj funkciji svaki ima svoje nedostatke, neki imaju slabiji tuner, na nekima ne možeš posložiti programe po želji...
Što se tiče media playera kod većine radi većina uobičajenih formata, na nekima nemaš zvuk ako je npr. u DTS-u itd.

Amiko Impulse je jedan od najboljih prijemnika i sigurno ima najkvalitetniji prikaz slike i najbolji daljinski, ali opet taj daljinski nema niti jednu programibilnu tipku, player mu ne podržava hrvatske subtitlove i subtitlovi se ne mogu povećati. Picco je isto super pogotovo za montažu iza televizora ili ako ga se želi sakriti jer ima IR senzor na kabelu, podržava skoro sve video formate, ima programibilni daljinski ali ima i dosta mana.

Ja sam na kraju naručio Opticum NytroBox Plus jer neni najviše odgovara. Svatko ima svoje prioritete a ne postoji savršen prijemnik ni za 200Kn a ni za 500Kn a skuplje od toga je i glupo davati kad dodaš još malo i kupiš novi tv (jedino ako imaš bolji tv koji ne podržava dvbt2 pa ti nije žao dati i par stotina kuna više za bolji prijemnik). I da još razjasnim za ovo smeće iz T-coma kad sam napisao da se zamrzne nisam mislio na sliku nego cijeli uređaj prestane funkcionirati pa ga moram isključiti iz strije i ponovo uključiti. A za daljinski nisam nigdje rekao da je ružan (čak i pristojno izgleda) nego je neopisivo loš, tipka za prebacivanje programa je jako nisko, prenisko pa moraš savijati palac ko majmun dok prebacuješ, naprijed je teži a donji dio prelagan, ma neću o tom smeću više ni pisati, za 10Kn više dobije se Opticum NytroBox Plus koji je daleko bolji prijemnik.
meni recimo se ne smrzava al siganl 60 i kvaliteta 96 padnu na nulu i tako rendom svakih nekoliko minuta

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 21:39   #799
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
Čemu služi LAN port na prijemnicima - pitaš, pa skoro ničemu, za vremensku prognozu ili neku sličnu glupost, eventualno na malo boljim youtube. LAN je potreban ako prijemnik ima hbbtv jer preko interneta ide taj dio, ali uglavnom samo nepotrebno poskupljuje prijemnik.

Da odgovorim i kolegi iznad - nemoj očekivati solidan media player od prijemnika. Svi ovi prijemnici imaju neke mane kad su ostale funkcije u pitanju, oni prvenstveno služe kao dvbt2 prijemnici a čak i u toj osnovnoj funkciji svaki ima svoje nedostatke, neki imaju slabiji tuner, na nekima ne možeš posložiti programe po želji...
Što se tiče media playera kod većine radi većina uobičajenih formata, na nekima nemaš zvuk ako je npr. u DTS-u itd.

Amiko Impulse je jedan od najboljih prijemnika i sigurno ima najkvalitetniji prikaz slike i najbolji daljinski, ali opet taj daljinski nema niti jednu programibilnu tipku, player mu ne podržava hrvatske subtitlove i subtitlovi se ne mogu povećati. Picco je isto super pogotovo za montažu iza televizora ili ako ga se želi sakriti jer ima IR senzor na kabelu, podržava skoro sve video formate, ima programibilni daljinski ali ima i dosta mana.

Ja sam na kraju naručio Opticum NytroBox Plus jer neni najviše odgovara. Svatko ima svoje prioritete a ne postoji savršen prijemnik ni za 200Kn a ni za 500Kn a skuplje od toga je i glupo davati kad dodaš još malo i kupiš novi tv (jedino ako imaš bolji tv koji ne podržava dvbt2 pa ti nije žao dati i par stotina kuna više za bolji prijemnik). I da još razjasnim za ovo smeće iz T-coma kad sam napisao da se zamrzne nisam mislio na sliku nego cijeli uređaj prestane funkcionirati pa ga moram isključiti iz strije i ponovo uključiti. A za daljinski nisam nigdje rekao da je ružan (čak i pristojno izgleda) nego je neopisivo loš, tipka za prebacivanje programa je jako nisko, prenisko pa moraš savijati palac ko majmun dok prebacuješ, naprijed je teži a donji dio prelagan, ma neću o tom smeću više ni pisati, za 10Kn više dobije se Opticum NytroBox Plus koji je daleko bolji prijemnik.
Hvala na informacijama!
Svjestan sam da je iluzija očekivati kvalitetan uređaj za dvjestotinjak kuna. Prijemnik namjeravam spojiti na tv kod roditelja te prije svega očekujem jednostavno traženje i memoriranje programa te dobru sliku.
Sve ostalo je manje važno ali ako se može dobiti na uređaju do 250kn neću se žaliti.
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 06:37   #800
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,092
Citiraj:
Autor Mr. X Pregled postova
Koja je cijena prijemnika?
Tražim prijemnik koji između ostalog podržava različite video formate preko usb-a. Također me zanima je li daljinski jedan od onih koji se savija kod pritiska tipki?

Zna li netko podržava li Strong 8541 reprodukciju video sadržaja u mkv, avi, mp4 i sličnim formatima?
https://www.prejeftino.com/proizvod.php?id=2661
besplatna dostava
Rekoh, trenutačno mijenanje programa, dobar daljinski, izvrsna slika, brz i pregledan EPG
Reproducira sve (čak i AC3) osim hrvatskih .srt dijakritika što je sramota jer Amiko Impulse i Combo nemaju tih problema. Ali vidim da aktivno rade na novim verzijama FW tak da ima nade da ga poprave taj problem s titlovima.
Ja ga vraćam jer je prikaz OSD-a preko scarta loš.
HDMI izlaz nema tih problema.
Strong 8541 bi trebao sve reproducirati ali ima isti problem s titlovima a pročitao sam i da jedno hrvatsko slovo ne prikazuje ispravno unutar EPG-a.
Zadnji FW mu je iz 2017-e, što govori da su odustali od njega.
Također problem je u tome da je trenutačno nemoguća misija nabaviti ga, Elipso i Hgspot sve rasprodali, Links samo webshop.
Zamjenit ću Amika sa https://www.prejeftino.com/proizvod.php?id=2637
pa javim rezultate
Za one kojima treba programabilni daljinski preporučam gledanje recenzije
Nytroboxa: https://www.youtube.com/watch?v=0cFL-1CLuf4&t=358s
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 08:14   #801
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Pa osd preko scart-a i nemoze izgledati neznam kako, buduci je scart limitiran na 576i rezoluciju, pa tako je i osd u toj rezoluciji. To moze biti problem ako se neki brojevi ili slova manji.
Ja takodjer gledam da bi kupio tog opticum nytrobox-a plus, jer sa proslom generacijom tog proizvodjača imam dobra iskustva glede kvalitete tunera i same brzine uredjaja, takodjer i daljinski upravljači barem na mpg4 modelima su izuzetno kvalitetni.
Prvenstveno me zanima jel koji od tih prijemnika ima opciju zumiranja teletexta
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 08:44   #802
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 680
Frend kupio ovog Samsunga po mojoj preporuci sa ovog foruma, radi HDMI-CEC, sve fino radi što se tiče CEC-a i to ali ima "artifacting" na full HD materijalu svakih par minuta. Signal strength mu je 70%, Quality 100%, Heinzelova/Branimirova, Zagreb.

Što bi moglo biti posrijedi? Ne vjerujem da je signal, malte ne centar ZG.

Video problema;
https://imgur.com/a/l5NVUAs
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 11:01   #803
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 446
Ima li tko Mecool K5 Smart TV Box?
Radi li, kakva su iskustva?
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 14:18   #804
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
https://www.prejeftino.com/proizvod.php?id=2661
besplatna dostava
Rekoh, trenutačno mijenanje programa, dobar daljinski, izvrsna slika, brz i pregledan EPG
Reproducira sve (čak i AC3) osim hrvatskih .srt dijakritika što je sramota jer Amiko Impulse i Combo nemaju tih problema. Ali vidim da aktivno rade na novim verzijama FW tak da ima nade da ga poprave taj problem s titlovima.
Ja ga vraćam jer je prikaz OSD-a preko scarta loš.
HDMI izlaz nema tih problema.
Strong 8541 bi trebao sve reproducirati ali ima isti problem s titlovima a pročitao sam i da jedno hrvatsko slovo ne prikazuje ispravno unutar EPG-a.
Zadnji FW mu je iz 2017-e, što govori da su odustali od njega.
Također problem je u tome da je trenutačno nemoguća misija nabaviti ga, Elipso i Hgspot sve rasprodali, Links samo webshop.
Zamjenit ću Amika sa https://www.prejeftino.com/proizvod.php?id=2637
pa javim rezultate
Za one kojima treba programabilni daljinski preporučam gledanje recenzije
Nytroboxa: https://www.youtube.com/watch?v=0cFL-1CLuf4&t=358s
hvala za info
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 18:33   #805
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,092
S konja (Amiko T765) na magarca (TELESystem TS6809)
Sporije (1-2sec) mijenja kanale, sporije učitava EPG, nema mogućnost prikaza EPG-a po svim kanalima, GUI mu je na razini Windowsa XP, uopće ne vidi titlove a kamoli da ih prikazuje s usb-a. Daljinski prolazna ocjena.
Ali manje titranja i čitkija slova u EPG-u preko scart-a, tako da je gospođa majka donekle zadovoljnija
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 18:53   #806
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,157
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Frend kupio ovog Samsunga po mojoj preporuci sa ovog foruma, radi HDMI-CEC, sve fino radi što se tiče CEC-a i to ali ima "artifacting" na full HD materijalu svakih par minuta. Signal strength mu je 70%, Quality 100%, Heinzelova/Branimirova, Zagreb.

Što bi moglo biti posrijedi? Ne vjerujem da je signal, malte ne centar ZG.

Video problema;
https://imgur.com/a/l5NVUAs
Po meni signal. Ili stavi ono inline pojacalo ili pricekaj da se presele kanali na glavne odasiljace koji imaju bolje pokrivanje. Trenutno su HD kanali na slabijim da ne kazem privremenim kanalima.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 19:01   #807
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
@vlatko27
Koja je fw / sw verzija u uređaju ?
Ako sam dobro vidio na supportu, zadnja je Version 220, 2018-12-20 > https://org.downloadcenter.samsung.c...cd5&OriginYN=N
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 21:29   #808
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 680
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Po meni signal. Ili stavi ono inline pojacalo ili pricekaj da se presele kanali na glavne odasiljace koji imaju bolje pokrivanje. Trenutno su HD kanali na slabijim da ne kazem privremenim kanalima.
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@vlatko27
Koja je fw / sw verzija u uređaju ?
Ako sam dobro vidio na supportu, zadnja je Version 220, 2018-12-20 > https://org.downloadcenter.samsung.c...cd5&OriginYN=N
Stavio je tvoj firmware Nicky što si linkao, ista stvar. Kad podesi na 720p na receiveru, kaže da uredno radi.

Edit; događa se i na 720p ali rijeđe, svakih cca 10 min

Zadnje izmijenjeno od: vlatko27. 19.10.2020. u 21:36.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2020., 22:19   #809
MatejRh
Registered User
Moj komp
 
MatejRh's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
Čemu služi LAN port na prijemnicima - pitaš, pa skoro ničemu, za vremensku prognozu ili neku sličnu glupost, eventualno na malo boljim youtube. LAN je potreban ako prijemnik ima hbbtv jer preko interneta ide taj dio, ali uglavnom samo nepotrebno poskupljuje prijemnik.

Da odgovorim i kolegi iznad - nemoj očekivati solidan media player od prijemnika. Svi ovi prijemnici imaju neke mane kad su ostale funkcije u pitanju, oni prvenstveno služe kao dvbt2 prijemnici a čak i u toj osnovnoj funkciji svaki ima svoje nedostatke, neki imaju slabiji tuner, na nekima ne možeš posložiti programe po želji...
Što se tiče media playera kod većine radi većina uobičajenih formata, na nekima nemaš zvuk ako je npr. u DTS-u itd.

Amiko Impulse je jedan od najboljih prijemnika i sigurno ima najkvalitetniji prikaz slike i najbolji daljinski, ali opet taj daljinski nema niti jednu programibilnu tipku, player mu ne podržava hrvatske subtitlove i subtitlovi se ne mogu povećati. Picco je isto super pogotovo za montažu iza televizora ili ako ga se želi sakriti jer ima IR senzor na kabelu, podržava skoro sve video formate, ima programibilni daljinski ali ima i dosta mana.

Ja sam na kraju naručio Opticum NytroBox Plus jer neni najviše odgovara. Svatko ima svoje prioritete a ne postoji savršen prijemnik ni za 200Kn a ni za 500Kn a skuplje od toga je i glupo davati kad dodaš još malo i kupiš novi tv (jedino ako imaš bolji tv koji ne podržava dvbt2 pa ti nije žao dati i par stotina kuna više za bolji prijemnik). I da još razjasnim za ovo smeće iz T-coma kad sam napisao da se zamrzne nisam mislio na sliku nego cijeli uređaj prestane funkcionirati pa ga moram isključiti iz strije i ponovo uključiti. A za daljinski nisam nigdje rekao da je ružan (čak i pristojno izgleda) nego je neopisivo loš, tipka za prebacivanje programa je jako nisko, prenisko pa moraš savijati palac ko majmun dok prebacuješ, naprijed je teži a donji dio prelagan, ma neću o tom smeću više ni pisati, za 10Kn više dobije se Opticum NytroBox Plus koji je daleko bolji prijemnik.

Ipak AMIKO IMPULSE ima hrvatska slova i u titlovima, nakon sto ste pokrene film, treba pritisnuti tipku Subtitle i odabrati zeljeni title, nakon toga treba pritisnuti crvenu tipku i odabrati Win-1250, pa zelenu za confirm i nakon toga prikazuje čćžšđ u titlovima
Postano na forum.hr
MatejRh je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 08:01   #810
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
I ja sam to za Amiko Impulse jučer tamo pročitao ali i dalje se ne može mijenjati veličina istih. Bitnije mi je da mogu isti daljinski koristiti i za Tv i za reciever zato sam odabrao Opticum Nitrobox Plus koji ima hrvatske subtitlove ali su opet jako sitni - svakom nešto fali. Barem je daljinski upravljač ugodno iznenađenje, tipke su responzivne ni pretvrde ni premeke i na dobrom su položaju.
summus je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na