Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2019., 15:37   #121
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor LuckyTNT Pregled postova
Evo slucajno naletio na ovu temu nisam baš aktivan na forumu ali morao sam ostaviti post.
@RainZG vidim da smo istim ili slicnim putem se zabavili. I ja koristim HomeAssistant sa Mqtt, Sonoff itd od samih pocetaka sustava. Alexa i Kodi povezani, ambilight rucne izrade, home server sa brdom softwera...

Lijepo je vidjeti da širiš znanje, tako sam i ja navukao prijatelje. Šteta što si u Zg mogli smo na kavu podjeliti ideje uvijek ima nešto na što nisam naletio sam nego iskopiram tuđe ideje sa neta.
Htio bi na temu dodati ovako na prvu da sonoff nije jedini dobar hardware. Sve tuya uređaje se može od ne toliko davno OTA (preko zraka, bez programatora) prebaciti na firmware po želji a ima tih uređaja na stotine od brda kineskih proizvođača.
Ili npr. Shelly su super uređaji kojima tvornički firmware podrzava lokalni mqtt. To obicno preporucam prijateljima koji nisu zainteresirani za paliti lemilicu.

I npr. osim Tasmota firmwera ESPhome je super za integrirati u Home Assistant. I tocnije ne koristim cisto Home Assistant nego Hassio verziju. Hassio pluginovi su super stvar i beginner friendly. A jos ima npr skripta za instalirsti ga sa dockerom i svim potrebnim dodacima na ubuntu server gdje ce raditi znatno brze nego na rpi koji sam prije koristio. Resetiras ga u 5 sec bio na hardweru ili u nekoj virtualci.

Daj pliz napiši bar imena od te hrpe softvera koji koristiš, da si mi ostali olakšamo traženje i da znamo na što se fokusirati. I koje uređaje osim sonoffa koristiš, da znamo iz prve ruke što je provjereno.

Znam da ima čari u pretraživanju svega i svačega, al ima hrpa al hrpa i uređaja i linkova i softwera i svega.

No u svakom slučaju, hvala ti i za ovaj i za svaki drugi novi info.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 22:37   #122
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor LuckyTNT Pregled postova
Ma ajde odma veceras hassio na FreeNAS. Bezbolno je prebacivanje (manje više ).
A za Rpi3 uvijek ima alternativnih namjena.

Zavidim opako na knaufu. U mene su sve polu rješenja jer je beton i podsanar sam pa ne mogu bas raditi preinake sve koje bi htio.
Ali ono produbiti rupu u beton iza razvodnih kutija i prekidaca je neprimjetno.
Jel koristis i tasmoadmin ako je sve na tasmota? Ima fin uvid i update proces.
Ja sam nekako u procesu odluke između toga da prebacim sve sa Tasmote na ESPhome. Oboje mi ima neke stvari draže.

A valjda nece zakrpati tuya firmware skoro, nek se ljudi opskrbe.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Moram pogledati kako odraditi prebacivanje na FreeNAS.
Nisam nasao opciju kako dignuti hass.io na FreeNAS-u. Ako je i moguce nisam siguran da li mogu propustiti USB port na FreeNAS onda sto mi treba radi Zigbee USB sticka.

Znam da sam se zezao s time prije mjesec/dva i da se nisam bas usrecio te sam ostao na rpi3
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 23:39   #123
LuckyTNT
Registered User
Moj komp
 
LuckyTNT's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 8
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Moram pogledati kako odraditi prebacivanje na FreeNAS.
Nisam nasao opciju kako dignuti hass.io na FreeNAS-u. Ako je i moguce nisam siguran da li mogu propustiti USB port na FreeNAS onda sto mi treba radi Zigbee USB sticka.

Znam da sam se zezao s time prije mjesec/dva i da se nisam bas usrecio te sam ostao na rpi3
Iskreno nisam probao ali koliko znam na bhyve radi passthrough ali cijelog usb kontrolera. Ja vrtim na Ubuntu serveru. Nema druge jos jednu mašinu za virtualizaciju ili samo docke host uzmi.
Naljepis uz Hassio, brdo pluginova i onda kad pofali pluginova navali na linuxserver.io docker image.
LuckyTNT je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 15:25   #124
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Bacam i ja setup iz frisko sredjene kuce:

- Echo Dot 3 kao asistant
- Denon X1400H receiver
- Synology DS216j NAS, vrti PLEX
- Sonoff touch prekidači
- Samsung SmartTV

Kaje spojeno:
- ED3 povezan na eWeLink account, zna upravljat sa svim prekidačima (12x single, 4x double)
- za sad mi paše account linking zbog toga da mogu iz pičke materine iz appa pogasit svjetla koja sam zaboravio
- ED3 zna playat mjuzu s Plexa, vjerojatno i filmove al' nisam ni pokušao još (doduše search mp3ca mu je malo iffy, pa sucka jaja)
- Denon HEOS app najčešće abuseam da mogu PLEX mjuzu svirat folder-by-folder npr.
- Denono HEOS app i za Deezer (app kao takav sucka, ali neam nis bolje, prihvacam prijedloge )
- Sonoff prekidaci rade i bez WiFija (offline mode)

Kaj jos planiram spojit:
- smart lock neki - trenutno gledam DanaLock V3 jer nisam našao niš bolje nabavljivo kod nas, primam prijedloge (idealno - BT/NFC/fingerprint + kljuc - barem da podrzava kljuc + jedan od tih)
- 2 security kamere koje mogu sejvat video na NAS (FHD + nightvision + motion triggering + live pregled s mobitela)
- remote trigeranje ograde dvorista - za sad imam onaj daljinski kaj dodje s ogradom, ali bi htio to s moba od bilogdje
- Tado thermostat + par senzora na svakom katu - originalno htio NEST, ali nemam pojma jel radi s Vaillant bojlerima i gdje ga kupit kod nas - ima netko?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 16:39   #125
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Može link od sonoff prekidača ?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 18:50   #126
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 23:53   #127
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Bacam i ja setup iz frisko sredjene kuce:

- Echo Dot 3 kao asistant
- Denon X1400H receiver
- Synology DS216j NAS, vrti PLEX
- Sonoff touch prekidači
- Samsung SmartTV

Kaje spojeno:
- ED3 povezan na eWeLink account, zna upravljat sa svim prekidačima (12x single, 4x double)
- za sad mi paše account linking zbog toga da mogu iz pičke materine iz appa pogasit svjetla koja sam zaboravio
- ED3 zna playat mjuzu s Plexa, vjerojatno i filmove al' nisam ni pokušao još (doduše search mp3ca mu je malo iffy, pa sucka jaja)
- Denon HEOS app najčešće abuseam da mogu PLEX mjuzu svirat folder-by-folder npr.
- Denono HEOS app i za Deezer (app kao takav sucka, ali neam nis bolje, prihvacam prijedloge )
- Sonoff prekidaci rade i bez WiFija (offline mode)

Kaj jos planiram spojit:
- smart lock neki - trenutno gledam DanaLock V3 jer nisam našao niš bolje nabavljivo kod nas, primam prijedloge (idealno - BT/NFC/fingerprint + kljuc - barem da podrzava kljuc + jedan od tih)
- 2 security kamere koje mogu sejvat video na NAS (FHD + nightvision + motion triggering + live pregled s mobitela)
- remote trigeranje ograde dvorista - za sad imam onaj daljinski kaj dodje s ogradom, ali bi htio to s moba od bilogdje
- Tado thermostat + par senzora na svakom katu - originalno htio NEST, ali nemam pojma jel radi s Vaillant bojlerima i gdje ga kupit kod nas - ima netko?

Nest radi sa Vaillant bojlerima. Mislim da nešto ovisi o tome koji je bojler tocno u pitanju, ali znam da su ljudi to spajali.

E sad, druga stvar je sto imas i boljih opcija od Nesta za manje love, od DIY rjesenja koje ce odraditi posao bolje , npr. temp senzori po prostorijama, el. ventili radijatora, sve povezano preko Home Assistanta ili nodered-a pa imas totalnu slobodu programiranja sto god ti padne na pamet.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 13:17   #128
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Pogledao sam malo nodered, nisam ni znao za to prije citanja ovog threada. Super izgleda, prilicno je dobro slozeno. Jedini problem je kaj uz posao i 2 djece imam otprilike 12.5 minuta dnevno za zafrkavat se s tim , pa moram nac neka jednostavnija rjesenja za spajanje Mozda da uzmem godisnji 2 tjedna pa poslozim sve, kmjm!

Mislim da cu na ic na Tado termostat cisto zbog dobavljivosti kod nas (sto devicea, sto pametnijih ventila).
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 19:12   #129
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,139
Što se tiče smart trv ventila netatmo moja topla preporuka. I support im je dobar, i rasprostranjenost, dostupnost a i dio su Legrand grupe što je ogroman jamac barem u mojim očima.

P. S. Ljudi ako tko razmišlja o RM3 mini. Moj je star 3 dana, dajem ga za 30% manje nego nov. Nije mi sjeo jednostavno. Z-wave mi je i dalje No.1. Dostupan odmah.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: mann. 21.02.2019. u 22:29.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 19:59   #130
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
https://dobi.hr/collections/pametne-...metna-uticnica


Šta vam se čini od ovoga... Podrška dobra, naš proizvod.. Cijena nije nešto extremno velika..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 09:17   #131
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,139
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
https://dobi.hr/collections/pametne-...metna-uticnica


Šta vam se čini od ovoga... Podrška dobra, naš proizvod.. Cijena nije nešto extremno velika..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ako nemaš volje i želje imati gateway niti išta drugo osim tih utičnica zašto ne. Inače moje preporuke u nižem cjenovnom rangu idu za Ikea TRADFRI* ili intertechno / kaku (klikaanklikuit ili trust sve isti hardware) iz bauhausa. Razlog jeftini a podržavaju sve, od utičnica, dimera, zvona, prekidača, daljinski, uglavnom sve.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 10:22   #132
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Za one koji ne znaju, Ikea krenula u partnerstvo sa Xiaomijem po pitanju smart stvari sto bi moglo biti jako dobro. Xiaomi ima vec i sada zanimljivih proizvoda


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 20:40   #133
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Kupio u Ikei njihov bluetooth zvucnik, Eneby 20 za 379kn
Kupio preko amazona echo input ovaj tjedan na rasprodaji za 25€.
Kupio u chipoteci DC-DC step down konverter za 52kn.

Malo lemljenja i brikanja Eneby-a i slozen je hibrid pametnog zvucnika
Eneby se trebalo preurediti radi toga sto se gasi ako 20 minuta neka zvuka sa BT-a ili aux in-a.

Za 616kn dobiven pametan zvucnik sa dosta solidnom kvalitetom zvuka, tako da sam zadovoljan.


EDIT: Malo sam preuredio i struju na Enebyju tako da eneby i echo input dobivaju 220V iz istog izvora pa ne moram koristiti dva kabla i dvije uticnice da sve radi
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 08:47   #134
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Daj slike neke, sheme
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 16:29   #135
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Evo copy/paste sa youtube.com gdje sam opisao kako se radi
originalni post je na video gdje je objasnjeno kako sprijeciti sleep kada se koristi BT

https://www.youtube.com/watch?v=WFZ8...55784391625063

step 1: Taking constant 18V from supply https://imgur.com/17ZpbNL

step 2: using DC-DC converter to set output voltage to 1.7V (it can be anywhere from 1-1,7V) https://imgur.com/YC0lSwt

step 3. de-soldering resistor r32 and soldering output positive wire from DC-DC converter (1,7V) to pin on microchip https://imgur.com/0Um17eK


Za struju nemam slike, ali ukratko, slozio sam unutar kucista uticnicu 220V gdje sam ustekao echo input. Mogao sam rijesiti to i sa DC-DC konvertorom, ali mi se nije dalo zafrkavati sa USB konektorom, ovo mi je bilo lakse, a mjesta ima

Zadnje izmijenjeno od: RainZG. 22.04.2019. u 16:31.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 11:41   #136
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
eWelink---> Alexa. Sve prepoznaje, radi glasovno pa tako i preko telefona, međutim nemogu mjenjati boje preko alexe niti eWelink aplikacije. Pa me zanima di bi tu bila kočnica?

Da li je sonoff basic za to limitiran ili pak stvar u samoj lampi da može isključivo preko daljinca?
-->
Evo da javim. Nakon skoro dva mjeseca sam napokon stigao i uspiješno namjestio svu smart rasvjetu preko eWelink-a + alexa.

I radi savršeno .

Međutim, jedni potanje za znalce. U spavaćoj sobi imam OVU plafonjeru od Blaupunkta. RGBW varijanata ali bez daljinca, neko si uzeo iz kutije pa kupio lampu na super popustu. IStu lampu sam spojio preko sonof Basic-a--->eWelink---> Alexa. Sve prepoznaje, radi glasovno pa tako i preko telefona, međutim nemogu mjenjati boje preko alexe niti eWelink aplikacije. Pa me zanima di bi tu bila kočnica?

Da li je sonoff basic za to limitiran ili pak stvar u samoj lampi da može isključivo preko daljinca?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 13:28   #137
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Jel nije stvar da sonof nema mjenjanja boje, vec da ima 2 il 3 uređaja koji mogu kontrolirat mjenjanje. Nisam za kompom pa nemam linkove.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 14:12   #138
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Evo da javim. Nakon skoro dva mjeseca sam napokon stigao i uspiješno namjestio svu smart rasvjetu preko eWelink-a + alexa.

I radi savršeno .



Mozes ukratko opisat sta si sve upogonio?
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 14:36   #139
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Sumnajm da će biti ukratko, ali probat ću

Dakle:

1. Glavna rasvjeta u dnevnom boravku

- Dimmer panel + dimmer LED žarulje. Spojeno odnosno upareno preko EeWelink aplikacije + eWelink skill na Aleksi kako bi prepoznala iste radi glasovnih naredbi.

2. Rasvjeta u kuhinji:

- 1 panel sa jednom dodirnom točkom za glavna svjetla u kuhinji. Postupak spajanja isti kao za dnevni boravak.

3. Kuhinjska pomoćna rasvjeta + kupaona.

- e tu je malo drugačije: 1 panel sa 3 dodirne točke (glavno svijetlo kupatila + pomoćno svijetlo ormarića + pomoćno kuhinjsko svjetlo)

U samoj eWelink app kao i kod alekse taj panel sa 3 prekidača se može ili paliti/gasiti sa jednom naredbom + može se individualno palit/gasiti ako se prije korsiti naredba Socket 1/2/3.

E sada ono što je bitno, neznam da li se kužiš u struju ili ne (ja ne, pa mi je električar sredio) je da pod obavezno moraš imati 3 žice u pojedinim prekidačima (ako se radi o panelu sa jednim prekidačem) - dolazna/odlazna faza, uzemljenje + još jedna 0(to je ako se ne varam potrebno kako bi hvatao Wifi signal....ako ne onda se varam).

Isto tako, ti paneli(barem ove koje sam ja uzeo) nisu namjenje za upravljanjem velikih potrošača...npr. ako imaš zidnu grijalicu u WC, klimu i tako...i da jesu jači paneli ne preporuča se tako gašenje uređaja (pre naglo je).

4. Sonoff basic spojen na pomoćnu dnevnu rasvjetu + pomoćnu spavaću ( Jer za neke nisam htio raditi zidne prekidaće, ovako sakrio sonoff u krunicu stropne rasvjete i dalje ista stvar..ili mobom ili glasom.

Jedino što eto, ne želi mjenjati boje na jednoj a još mi je ostalo samo LED trake pospajati i linkati i riješeno.

Odlična stvar, uđeš u kuću, pune ruke stvari i samo kažeš "pali svejtla bože mi pomozi" i eto ga
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 19:32   #140
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Imas jos bolju foru a to je senzor ulaznih vrata + provjera polozaja sunca + kontrola da li je netko doma pa na osnovi toga paljenje svijetala u stanu kod ulaska. Ne kazes ni a, a vec svijetli
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2019., 09:36   #141
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Imas jos bolju foru a to je senzor ulaznih vrata + provjera polozaja sunca + kontrola da li je netko doma pa na osnovi toga paljenje svijetala u stanu kod ulaska. Ne kazes ni a, a vec svijetli

Ovo je vec Smart Home P0rn
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 08.07.2019., 23:57   #142
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Echo dot 19,99€ na Amazon.de ako nekome treba
Ja cekam prime day za fire tv 4k & echo input

EDIT: prije nekih 7-8 mjeseci sam rekao da je to to sto se smart home-a tice. Od onda svaki mjesec nesto novo ubacujem, a sada se i zena navukla pa i ona daje prijedloge sto i kako automatizirati i novo napraviti
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 20:46   #143
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Može li se kako podesiti da Alexa na echo dot3 pušta HR radio programe sa Tune-in? Zbog hrv. naziva prepozna samo neke radio stanice.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 23:16   #144
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Mislim da ne. Alexa ne kuzi hr rijeci. To radi samo sa google home ako se ne varam.

Tako da si osudjen na
1. Pustanje hr radio stanica preko mobitela
2. Slaganje rutina na alexi za pokretanje istih gdje(ovo nisam siguran da li se moze na alexi , ja koristim node red za takve automatizacije)
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 12:14   #145
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,237
Isto imam problem s tunein. Pokusavam sloziti rutinu da pusti otvoreni radio s tunein. Ko za %$)#= postoje 2 otvorena radia, naravno ne bi to bilo to da alexa *uvijek* pusti krivi

Da li vam se događa da alexa poblesavi? Jedna rutina radila 2 dana od postavljanja, danas "i dont know this one" a gledam rutinu u alexa aplikaciji na mobu

Malo mi krenuli (echo i echo dot) na živac pa moram malo ventat
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 13:39   #146
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
OK hvala na savjetima pa ću probat nešto s tim.

Ali imam drugi program - ne mogu instalirati nijedan skill - ne znam do čega je - samo plava pozadina kad se klikne na neki skill i ništa dalje.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 13:52   #147
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Isto imam problem s tunein. Pokusavam sloziti rutinu da pusti otvoreni radio s tunein. Ko za %$)#= postoje 2 otvorena radia, naravno ne bi to bilo to da alexa *uvijek* pusti krivi

Da li vam se događa da alexa poblesavi? Jedna rutina radila 2 dana od postavljanja, danas "i dont know this one" a gledam rutinu u alexa aplikaciji na mobu

Malo mi krenuli (echo i echo dot) na živac pa moram malo ventat


Meni se nije javio takav problem sa rutinama. Provjeri u toj situaciji sto je aleksa cula pa probas otkriti gdje je problem.

Sto se radia tice, mi doma slusamo samo otvoreni pa nema problema. Kada se starta tune in pusta zadnju stanicu
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 20:42   #148
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Dečki, kako naj jednostavnije dobit da alexa svira otvoreni radio i neke stanice? Glasovne fore nula bodova dale popizdio sam
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 22:04   #149
votkavisnja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Citiraj:
Autor Tihomir111 Pregled postova
Dečki, kako naj jednostavnije dobit da alexa svira otvoreni radio i neke stanice? Glasovne fore nula bodova dale popizdio sam
Meni bez frke pušta Antenu Zagreb recimo. Samo kažem:
Alexa, play station Antena Zagreb in TuneIn
Moram doduše reći glasno i jasno ali radi...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
votkavisnja je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 23:15   #150
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Ja sam mu podesio rutinu za custom voice naredbu "echo play my favourite radio station" i music action da trazi "otvoreni radio croatia" u tunein appu. Zasad dela.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na